Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.05.23. 00:04:02
Igen, teszteltem. Nem egyedi csata, hanem az összes sebzés alapján számolódik, így az értékes részletek nem vesznek kárba... Ettől függetlenül nem lesz egyszerű összehozni epik-gyilkolásból a kincspontokat, de ha ez az ára, akkor izgalmas hónap elé nézek A manakonsti nem tudom mennyire segít, de segít. Elég hatékony, ahhoz képest, hogy csak napi 1x használható. küldi nélkül is csinálni kell, pont.
Dátum: 2012.05.22. 20:36:10
Sziasztok!
A kincspontokkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
1. Ha jól értelmeztem, 1000ép sebzésenként jár 1 kincspont az epikus ütése után. Nos, ez azokra az elvesztegetett kis ép-kre is jár, amik általában keletkeznek, mondjuk pl. 1800 vagy 2800 ép sebzés miatt kiesik az a 800ép, vagy "hozzáadódik a következőhöz, végül is az epikusnál eleve adott egy statisztika, ahol összeadja fejenként a sebzéseket. Kincspontoknál ez alapján a statisztika alapján számolódik a kincspont, vagy egyéni csaták alapján?
2. Lehet tényleg manakonstrukcióból is kincspontot szerezni vagy csak LÉ-építésből?
Dátum: 2012.05.22. 20:20:39
Igaz, nem értek a programozáshoz, és a játékhoz sem annyira, mint itt sokan közületek. Viszont a templommal kapcsolatban én is úgy látom, hogy annak, aki komolyan játszani akar, egyszerűen kötelező. Egyébként is nehéz behozni a már bent játszó mezőnyt, ez tovább bonyolítja a helyzetet. Ok, hogy mindenki dönthet, hogy mennyire veti bele magát, én is csinálom a másodikat most, így ezt a hozzászólást sem panasznak szánom, csak elmeditálgatok csendesen
A templom egészen egyszerűen felborítja az eddigi stratégiákat, mármint az új játékosokat már eleve erre szoktatja rá, ami tökéletesen érthető, semmi sincs ingyen. Annak, aki meg régebb óta játszik, módosítania kell a saját stratégiáit, alkalmazkodni keményen a templomhoz, amennyiben és ameddig foglalkozik vele. Én most szorgalmasan gyűjtögetem a legújabb taktikáimat magamban, hogyan lehet túlélni a templomot, illetve mennyiben van erre szükségem, hogyan kell trükközni, hogy az egyéni fejlődésemet ne verje keresztbe. Az tuti, hogy a templom, az eventekhez hasonlóan elsősorban a karit fejleszti, emiatt kevesebb juthat a szövinek, kivéve persze az egy napon növelt szerencséket, de ennyi erővel havi egyszer építhetek LÉ-ből, utána meg elég a manakonsti, amivel újabb küldetés teljesítve...
A biztos mindenesetre az, hogy a templomot csak annak érdemes csinálni, akinek van is rá ideje, tud tényleg napi szinten játszani, tud előre tervezni, és úgy meg is éri az egész küszködés. Jó móka és tanulás szempontjából hasznos is lehet a kezdőknek, és annak, aki végül a templomozásban leli majd kedvét, biztos lesz ilyen is, és kíváncsian várni fogom, mik lesznek a tapasztalatai kb fél év múlva.
Dátum: 2012.05.22. 14:25:56
És akárhányszor lesz egy ilyen küldim, dobjam ki, és vegyem meg ugyanazt a "leggyengébb" varázslatos-fókuszkristályt? Ennél még az ősköves manaitaloknak is több értelme van, önvédelemre vagy építésre jó legalább. Én csak azt kérdezném, hogy nem lehetne a templomba bekerülő küldiket szűrni valahogy? Vagy ez eleve nem is volt szempont, ugyanúgy, ahogy ismétlődő küldik is vannak, a templomoknak is lesznek/vannak eleve elrendelt küldetései, mint például ismét verjem el az összes csp-t is...
Dátum: 2012.05.22. 14:08:02
Nekem az előzőben is volt, és a mostaniban is van tegyél a varázslatodba fókuszkristályt. A probléma majdnem ugyanez. Ha a varázslatot el nem is dobom, de most csak azért vegyek bele új/másik fókuszkristályt, mert ismét sikerült egy ugyanilyen küldit kikapni.
Nagyon tetszik, hogy kevesebb az ősköves küldetés, viszont helyette van 8féle szakinövesztésem. Igaz, viszonylag értelmes szakik, de ezek között is sok az ismétlés. Mindez csak azért izgatja a fantáziámat, mert adja magát a kérdés, hogy a templomba bekerülő kérdéseket nem szűri valami aszerint, hogy melyik volt már legalább az ezt megelőző templomban? Ha mondjuk 5templomon keresztül kellene mászást-csapdaészlelést-zárnyitást fejleszteni, az már lehet nem lenne annyira szimpatikus, még akkor sem, ha a többit nem növelik, lassan így is magasabbak, mint más hasznosabb szakijaim. Ha mindez így van, akkor könnyen felértékelődhet a felejtés szaki... Jah, és újabb random-bosszankodás: ellőttem az 50vadászatos küldit is láthatóan (de volt az inkább 60vadászat is), hogy meglegyen a kb3500TP-s küldi is. Mindehhez csak 1állatot sikerült befognom. Szép kis arány .
Dátum: 2012.05.17. 10:11:03
sziasztok!
nem volt túl sok időm mostanában játszani, így a fórumot sem olvastam, amennyire illett volna. jelezte már valaki, hogy nem látja a kvízolimpia eredményeit? részt vettem rajta, nem leszek dobogós, de gondoltam megnézem, ki nyert. a "tovább a kvízolimpára" gomb megnyomása után mégsem látom, csak a kvízolimpia általános leírását, eredménylista nincs.
tudnátok nekem ebben segíteni? ha ez csak nálam hiba, akkor jelzem a megfelelő fórumon.
Dátum: 2012.05.14. 00:04:03
Köszi a kvízolimpia-emlékeztető üzenetet! Jó ötlet, biztosan látja mindenki, akinek számít!
Dátum: 2012.05.10. 11:57:20
tudom tudom, nem akartalak kihagyni a mókából, neked is köszi akkor . viszont szánom-bánom, de én sem vagyok az a nagy őskő-gyűjtő-beruházó, személyes okok... különben meg eventek-jönnek mennek, meg attól függetlenül is gyakorlom a türelmet, szóval ezzel tényleg nem lesz gondom. Amit tudok, közben megcsinálok 55. szinten, aztán pedig rápihenek a küldikre, amíg elérem a 60-at. ha közben nyernék a lottón, természetesen kiváltom és hawaii-ról játszom tovább.
Dátum: 2012.05.10. 11:18:55
jó, azért neked is köszi az észrevételeket! a döntetlent szerencsére már legyűrtem, és a nagyon semmi értelmét nem látott felejtős küldit is befejeztem. a többi meg előbb vagy utóbb meglesz, én nem sietek tudom, hogy van császári tekercs, de nem szeretném olyan küldikre elszórni (a pénzemet), amiket amúgyis lehet teljesíteni. eredetileg előre eltervezve a felejtést akartam tekercselni, de szövitársak meggyőztek, hogy ez is megoldható. utána a döntetlen idején láttam különösen hasznosnak. de szerencsém lett, viszonylag elfogadható ideig tartó szenvedéssel letudtam.
az ismételhető küldik titkát még nem ismerem, mert még tényleg nem tartok ott. de nagyon azokra se szeretnék tekercset bontani. vagy legalábbis most még így látom.
Dátum: 2012.05.10. 11:07:49
így van a választékom :
Legyen mind a négy tárgyad (fegyver, páncél, pajzs, varázslat) szintje ugyanaz, mint a tiéd! (55.szint)
Lépj 5 szintet! (60.szint)
Ereszkedj le a Halott Kráter legmélyére!(60.szint)


Alendaar, az az öt szint meg úgyis meglesz... a többi nélkül addig majd csak kibírom valahogy
Dátum: 2012.05.10. 08:10:16
én is most tudtam le az első hasonló küldit. jó előre kinéztem, melyik tárgyakat érdemes megvenni a küldetés szempontjából, úgy 40 valahányadik szint környékén az 55. tárgyak tűntek legszimpibbnek, és ha a távlatokra nézzük, legolcsóbbnak. tán még épp a 61-eseket is kiválaszthattam volna, de ezek jobban elfértek anyagilag. a választott tárgyak nem voltak erősek, így elsősorban csak a küldi miatt vettem meg. tegnap léptem az 53. szintre (már nem is emlékszem, mióta vártam erre ), így tegnap végre letudtam a tartogatott "legyen minden tárgyad két szinttel magasabb" küldit. két szint múlva tudok csak továbbhaladni a küldikkel, amikor is letudom hozzá azt a küldit, amivel most te is küzdesz. utána jön a lépj öt szintet, és mire meglesz az is, már 60.-on épp ott lesz a halott kráter, vagy mifene... hű de jó vagyok
no, csak én is azt javaslom, hogy érdemes kicsit előre gondolkodni a wiki táblázatokat én arra is használom, hogy ki tudjam sakkozni, mikor mit érdemes. visszatérve a küldihez, a haszontalanabbnak látszó tárgyak árának egy részét a végén megkapjuk, és a küldik bevétele is jó, szóval megéri megvenni a kevésbé tetszetős tárgyakat emiatt a küldi miatt, láthatod, nekem sikerült két küldit is elintéznem "egy vétellel". ennyi áldozatot ez is megér.
Dátum: 2012.05.03. 09:51:10
Köszi, Truth! A turbó pipa, viszont a 20-as szinttel még hadilábon állok. Eddigi próbálkozásaimmal azt láttam, hogy extrém-alacsony tulajdonságú és szakértelmű karikkal még turbózott 7-tel is megvan az 50feletti sebzés, de tán az is segített, hogy a támadott félnek csak egy állata volt(?). Csak azért nem tolonganak az efféle esetek, és amilyen mákom van... Eddig 4x sikerült így, ebből egyszer sikerült ájulásig leütni egy állatot, ami nem volt valami rendes tőlem, de legalább bőven betalált a vari. Átlagosabb esetekben viszont már tényleg szükséges lehet növelni a varázslatot. Különösen bosszantó, amikor turbózva betalálok, és 45körüli a másodlagos vari sebzésem.
Egyébként számít az is, hogy hány állata van valakinek? Mármint ha csak egy van nála, akkor az jobban sebződik, mintha egyszerre többet vinne harcba?
Dátum: 2012.05.03. 08:52:42
.
Dátum: 2012.05.02. 17:48:05
ahogy így belebonyolódtok, még mindig nem érzed, hogy ezen egyedi szakmák ismerete speciális?
Dátum: 2012.05.02. 16:45:00
Igen, arról . Köszi a hasznos hozzászólást, igyekszem majd alkalmazni az elhangzottakat. Ennek persze majd lehet, hogy nem örül majd mindenki, viszont annál inkább cél, hogy minél hamarabb letudjam a küldit. Feljebb már tényleg izmosabbak a kedves játékostársak.
Dátum: 2012.05.02. 15:26:28
értem, szóval ez is egy olyan "jé,..."-kérdés pedig esküdni mertem volna, hogy olyan is van, volt, lesz, él, létezik...
Dátum: 2012.05.02. 14:52:18
Melyik nem egy létező munka?

ránckisimító
csatorna-idegenvezető
mozdonykerék-pumpáló
kókuszdió-biztonsági mérnök


ez egy vicces és izgalmas kérdés, mégis ha komolyan vesszük, speciális. elvégre miért is kellene tudnunk, hogy más országokban milyen extrém munkakörök léteznek? ennyi erővel bármelyik létezhetne...
Dátum: 2012.05.02. 11:55:28
az állatsebzés az én kérdésem a küldihez kellene némi segítség és jó tanács, hogyan lehetne kivitelezni legpontosabban, legbiztosabban és nem utolsó sorban legkevesebb LE-befektetéssel

Szóval hogy az 50 sebzéshez milyen magasra kell emelni a szakértelmet a tapasztalataitok szerint, igen, így lehetett volna legvilágosabban feltenni a kérdést, de mivel tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, tudom, hogy ezért ezt ilyen egyszerűen nem is lehet megválaszolni.
Gondolom a legsikeresebb akkor leszek, ha valamilyen szinten mégis feltolom a szakit, és hozzá olyan ellenfelet sikerül találnom, akár lebeszéléssel, akinek a vastag bőr szakija, és iq-ja sem magas, tehát a varázslatomat sem tudja kivédeni, így van esélyem leginkább betalálni, és nagyot sebezni. És ha mindehhez megveszek egy állatsebzős varit, annyival kevesebbe kerül a szakit tolni, és biztosabb maga az 50sebzés elérése is. Meg elvileg az sem árt, ha hozzá a saját taum is magas... Mit hagytam ki?
Dátum: 2012.05.02. 09:26:16
Az alap LE kiszámíthatatlan, változó, nincs pontosan meghatározva, mert ez is sok dologtól függ, de elsősorban a szerencsédtől. Gyakorlatilag az az összeg, amit akkor kapnál érte, ha levadásznád. És ugye ott vannak a méretmódosító tényezők, tehát az alap le elvileg átlag 600-300körül mozog kb. Ennek gyakorisága és pontos mértéke pedig tőled függ, nem igazán az állattól. Tehát ha lesajtolsz egyet, csak akkor fogod igazából megtudni, vagy kikövetkeztetni, hogyha anno nem fogtad volna be, akkor apró, kicsi, normál, nagy vagy óriási lett volna...
Dátum: 2012.05.02. 09:21:49
A bajnokival kapcsolatban is van egy kérdésem, és még egy észrevételem, bár van olyan érzésem, hogy ismét csak nekem nem sikerült követnem az eseményeket ...
A kérdésem, hogy az ereményfa mostmár mindig jóval később fog frissülni, minthogy a viadal lement? Mármint ezt nem sikerült még automatizálni vagy ez mostanában nincs tervbe véve?
A másik kérdésem, inkább észrevétel, hogy nem lehetne legalább a bajnoki viadal csatáinál lehozni a karakterekről az összes infót, vagyis a közelmúltban történt lag-csökkentés miatt már nem látható eredménytáblákat? Most még a saját karim öltözetét se tudtam összehasonlítani a másikkal, persze lehet, hogy valakinek csak a végeredmény számít...