Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.07.30. 21:39:41
A "Sebezz egy csatában legalább 100-at ellenfeled állatán úgy, hogy te támadsz!" küldetésnél nincs megkötve, hogy varázslat sebzés, vagy közelharci sebzésről van szó, igaz? Kb átlag mennyire érdemes kigyúrni a másodlagos vari vagy támadás szakit, hogy sikerüljön (az, hogy melyik éri meg jobban, gondolom az aktuális tulajdonságaimtól is függ)?
Dátum: 2012.07.30. 19:33:52
Ami aranyat ér!
Dátum: 2012.07.30. 15:52:14
Egyébként miért van még bent ez a tétel?
Dátum: 2012.07.30. 13:51:28
Idézet: Borsalino - 2012.07.30. 13:46:04
Yoram Amir,Sirhan Sirhan,Ali Agca. Mi a közös bennük?

Sportolók
Nobel-dijas irók
Politikai merénylők
Matematikusok

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

A kérdésem az,hogy hol itt a helyesirási hiba? Amúgy meg sok kérdésben ill.válaszban találni ilyen hibákat.


Lehet, hogy hiányoznak a hosszú í-k a billentyűzetedről, bár ha az "ó" sikerült... És a szemnek jól esik, ha vesszők után szóközt lát, lásd a kérdésben a felsorolt nevek között. Én különben simán speciális kérdésnek értékelném. Most, hogy utánanéztem, kik ezek, inkább ne is írtál volna ilyen kérdést!
Dátum: 2012.07.30. 11:47:15
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,207.3400#hsz3411
Dátum: 2012.07.29. 15:18:31
Én 10 éve gimiben a doménről nem hallottam, pedig elég ütős biosz tanárunk volt
Dátum: 2012.07.28. 21:16:50
Idézet: Aburadzsan - 2012.07.28. 20:32:16
Bryan Adams: I do it for you. Melyik film betétdala az említett dal?
Az első lovag.
Robin Hood a tolvajok fejedelme.
Lovagregény.
A gladiátor.

besorolandók közt... van spec kategória?


Ez azért eléggé ismert szerintem. A meglepő az, hogy eddig még nem került be az adatbázisba. Egyedül némi helyesírásba lehetne belekötni, a wiki szerint kötőjel van a Hood után (Robin Hood - A tolvajok fejedelme), de minimum egy vesszőre elkél oda.
Dátum: 2012.07.28. 19:04:16
A frissen regisztráltak részére készített betanító/kiképző progit újra kéne gondolni most, hogy az új karakterlap elindult.

Egy konkrét példa, a kis bőrpajzsot a megvásárlása után fel kéne tudni venni a karilapról, eddig ez volt a terv:

"Ha lejjebb görgeted a képernyőt, a tulajdonságaid alatt láthatod a tárgyaidat.

Kattins rá a kis bőrpajzsra!

Később, magasabb szinten, ha a lélekkufártól majd varázslatot vásárolsz, azt is ugyanúgy kell használni."

A dolgok már nem pont ott vannak, és nem egészen úgy működnek, mint a karakterlap-reform előtt. A kis bőrpajzs a tárgylistából elérhető, ami már nem a karakterlapon van, és amikor az ember fia vagy lánya először fel szeretné venni, az már nem olyan egyértelmű, mint eddig.
Egy ügyes betanító lépéssel az újoncokat már eleve itt kellene rávezetni az új karilap működésére, de ha nem is lesz lényeget tekintve nagy változtatás a feladatok menetében, a jelenlegi feladatban az elérési út szövegét azért javítani kellene.
Dátum: 2012.07.27. 17:47:32
Térkapus csatáknál, vagy ha működik a LÉ-szívás portyáknál, ugye csak a prém tagoknak adja össze a csataleírás végén a pluszban elszívott LÉ mennyiséget a progi? Ha ez is egyfajta kényelmi funkció, nem kéne ezt is hivatalosan felvezetni azok közé?
Dátum: 2012.07.27. 15:02:03
Köszi, hogy kiemelted az egyetlen butaságot, amit lefirkantottam ide az elmúlt 24 órában. Jólesik

0----0
-0--0-
--00--
--00--
-0--0-
0----0

ez elég csúnya, még a templom esetén jobban is látszik, de a 6x6-os kocka átlói nem csomópontban metszik egymást, ami nem szép. Szemben egy 5x5-ös templommal, ott sokkal látványosabb lenne az átlótéma, erre értettem, hogy "nincs átlója". Ez hülye kifejezés volt, már megtárgyaltuk, olvass vissza.

0---0
-0-0-
--0--
-0-0-
0---0
Dátum: 2012.07.27. 10:01:18
Ne fáradj vele, nem lehet!
pörgess őskőből 10x-min 4-max 10 nap, ez olyan küldi, amit nem tudsz késlelteni. Vagy nagyon fájni fog. Ha épp olyan helyen van a táblán, hogy nem fér bele a sorban haladásba, úgy reménytelen az egész. Itt már nem érné meg, mission impossible.
Dátum: 2012.07.27. 09:43:53
McMad: éljenek a plecsnik
Offsboy: tudom. De a 6x6-os kocka átlói nem egy kis négyzetben metszenék egymást, hanem csúnya "gombóc" lenne ott, ahol az átló négyzetei elhaladnak egymás mellett. Sokkal szebb lenne mondjuk az 5x5-ös, vagy 7x7-es templom esete. Egyébként a 4 jutalmat a két átló négy végpontjához kapcsoltam, sajna csak utána jutott eszembe, hogy soronként se a végpontokhoz jár a jutalom, pedig milyen jó is lenne
Dátum: 2012.07.27. 09:23:34
Az ilyesmihez például kifejezetten előnyös lenne, ha korlátlan ideig elszöttyöghetnél a templomodon
Ha még több jutalmat szeretnétek ugyanabból a templomból, miért nem kértek egyszerűen az átlók teljesítéséhez is egy-egy, összesen további négy jutalmat?
mód: bocs. 6x6-nak nincs átlója. aje....
Dátum: 2012.07.27. 09:20:36
Teljesen igazad van. A templom egy másfajta játékstílust, játékkultúrát kényszerít a játékosokra. Valakinek ez vagy tetszik, vagy nem, vagy csinálja, vagy nem.
Viszont ezért van az, hogy a templom sokak számára nem szimpatikus, nem foglalkozik vele. Leredukálva a tegnapi javaslatomat végül azért lenne esetleg hasznos legalább egy kedvcsináló jutalomtárgy, egy egyszer-használatos relikvia, ami a templomot hanyagolóknak is adna egy esélyt, nem is beszélve azokról, aki épp valamelyik templomjuk miatt már szívtak.
Dátum: 2012.07.27. 09:02:12
Idézet: McMad - 2012.07.27. 07:19:28
Az időkorlát bizonyára fontos valakinek, de akkor hogy a mütymütybe engedhettek be a játékba bárminemű ezt módosító tényezőt (Templomi pálca).


A templom és a templomi pálca eleve csak azokat segíti, akiknek nem jut elég (vagy több) idejük a játékra. Ezt tudjuk mindketten. A kérdés az, hogy mi marad azokkal, akik 1. hajlandóak lennének fizetni, mégsincs elég idejük templomozni, és emiatt 2. esetleg butaságokra nyomják el a dekrétumokat.

Így marad a kérdés, vajon megéri-e egy másik relikvia azok kedvéért, akik az időt nem gyorsítani, hanem késleltetni/megállítani szeretnék, hogy a templomjukat befejezhessék?

Tegnap már rájöttem, hogy egy "negyedik dekrétum", vagyis még egy újabb áldozat már tényleg sok lenne, különben sosem tanulnák meg a játékosok a saját bőrükön, hogyan kell templomozni. Viszont az időkorlát-eltüntető relikviát a kompromisszum kedvéért a templomi pálcához hasonló "elkopó" formában is el tudnám képzelni. Azaz csak egyszer felhasználható lenne, talán szintén csak valami akció keretein belül beszerezhető, vagy ha nem, akkor komolyabb erőforrásköltségei lehetnének (én templomkristályokra gondoltam). Első esetben megmarad a tény, hogy legalább egy templomot mindenki be tudna fejezni kényelmesen évente vagy félévente egyszer - van akinek ez is számít. Második esetben pedig épp eleget kellene templomozni ahhoz, hogy egy idő után "hűségünkért" megkaphatnánk a korlátlan idő-engedményt. Jut is, marad is.

Ja, megvan. A templomidő csökkentő tényező bevételpluszhoz kötött a Behónak.
HA növelni lehetne a templomidőt, akkor az ELMÉLETILEG csökkentené a Behó bevételét.
Gyakorlatilag viszont elenyésző tényező lenne, mert (szinte) csak az folyamodna ehhez, aki ...
1. amúgy is kavics nélkül szeretne teljesíteni és pl. a szerencsekeréken nem szerencsés napi 1 forgatással /láttam már ilyet/.
2. kevés játékidőt tud produkálni, DE...
A játékélmény kedvéért sííímán lemond más tényezőkről (pl. rossz LE/TP).
Kieg.: Kérdés, hogy ez (a gesztus pl. a nem kavicsozók felé) belefér-e még a Behónak?


Ez a kulcsgondolat.
Dátum: 2012.07.26. 22:31:39
Nekem is hasznos lenne, tudom, hogy másnak is. A legkeményebb feltétel az összes közül, és a beho-bevételek nem hiszem, hogy drasztikusan csökkennének ettől, max a játékélmény növekedne. Részemről csak egy ötlet.
Dátum: 2012.07.26. 22:11:52
Tudom, tudom...
Dátum: 2012.07.26. 22:11:05
Tudom, tudom. Ezzel én is tisztában vagyok, és ki is fejtettem már valahol a közelmúltban ezzel kapcsolatban a véleményemet. Az ilyen agymenésekről viszont nem tehetek, sajnálom

Visszatérve az alternatívákra:
- aki kő nélkül játszik, annak is meg lehetne adni a lehetőséget. A látszólagos "negyedik dekrétum", vagy nevezhetném valami véráldozatnak is, már annyi és olyan komoly erőforrást jelentene, hogy a játékosok elgondolkodnának azon, hogy mit érdemes jobban, kövekkel templomozni, vagy elszórni még egy csomó LÉ-t vagy mást néhány tulajdonság miatt. Egyébként igen, ez egy hanyagolható ötlet, a templomot is tanulni kell, kiismerni, stb.

- őskövektől függetlenül az idő nem mindenkinek jön össze. És a templom legnagyobb "hibája" az időkorlát. Bármennyi erőforrást belepakolhatsz, bármennyi dekrétumot kiválthatsz (minek?), ha lejár az időd. És igen, jól jönne akár relikvia formájában valami, ami engedné, hogy amit eddig belepumpoltunk a templomba, az ne vesszen el. Így egy átlag játékos nem ütközne a legalapvetőbb akadályba, amit a saját személyes élete/szabad ideje jelent, hogy ő is sikerrel teljesítsen egy templomot.

Akkor korrupciós negyedik dekrétum felejtve, viszont a templomidő felszámolását célzó relikviát támogatom, illetve javaslom.
Dátum: 2012.07.26. 21:29:12
Azoknak jönne jól, akik pölö nem tudnak vagy nem akarnak kövezni. Így kifejezetten hasznos lenne, ha a relikvia se őskőbe kerülne, hanem mondjuk komolyabb mennyiségű lélekgyémántba. Így pedig az "őskőmentes" játékosok is pályázhatnának a templomos főnyereményre.

Valamelyik nap volt szó például a szerencsekerekes forgatásról, ami abszolút szerencsefaktor függő, és ha valaki elbaltázza a három dekrétumát, és még az időből is kifut, de például már csak ez a küldi marad, azon segítene ez a relikvia vagy további idővel, vagy még egy áldozattal - elnézi ezt egyfajta "negyedik dekrétummal" teljesített küldinek. Persze nem kell nevén nevezni, lehetne valami másik fantázianeve, eleve korrupt ízű a dolog, mert csak a "kivételezetteknek" volna ilyen relikviájuk, lehetőségük.

Mód.: A lényeg, hogy valamelyiket tudná. Mondjuk ami tényleg hasznosabbnak tűnik, szerintem ez az időkorlát felfüggesztése leginkább. Szerintem pusztán ez is megérne egy relikviát, és tán igény is lenne rá.

Persze mindez csak egy hirtelen bevillant ötlet. Legyen min csámcsogni
Dátum: 2012.07.26. 21:05:29
Lehet, nem ez a legjobb topik neki, de végülis ide is tartozik, meg nem is, szóval ide írom:

Az jutott eszembe, hogy jó lenne, ha létezne egy olyan "megmentő", a "lelki üdvünket erősítő" relikvia (akár őskőért, akár lélekgyémántért vásárolható, én ez utóbbit preferálom) ami templomozóknak lehetővé tenné, hogy ha már csak és kizárólag egyetlen egy küldetés marad, amit az utolsó pillanatig sem sikerül teljesíteni és lejár a hivatalos templom-idő, a templom "nem indulna újra". A relikvia tulajdonosai vagy "végtelen" ideig (azaz amíg ténylegesen be nem teljesítjük a küldetést), vagy mondjuk a karakterszinttel/templomszinttel arányos, további meghatározott ideig még dolgozhatnának a küldetésük teljesítésén.

Vagy ennek sötétebb alternatívájaként, ha lejár a templomidő, akkor a relikviával rendelkező játékostól a következő belépésekor megkérdezhetné a program, hogy kéri-e az új templomot. Ha igen, akkor a játékos vállalja, hogy az eddigi erőfeszítéseit elbukta.
Pontosabban a kérdés elutasításával egyidejűleg a templom korrupt és sötét módon felajánlaná a játékosnak, hogy egy újabb, komolyabb áldozattal a bukott küldetést teljesítettnek tekintené, amivel a templomi végső jutalmakat végül a játékos átvehetné.
Ebben az esetben olyasmi lenne ez a relikvia, mint kereskedelem esetében a fekete piaci tagság, csak a dekrétumokra vonatkozhatna a téma. Azaz lényegében három helyett adna egy negyedik dekrétumot a relikviával rendelkező játékosoknak, azzal a kitétellel, hogy a negyedik lehetőséget csak a templom lejárta után (következő belépésekor) használhatja fel, amennyiben úgy dönt. A negyedik áldozat lehetne komoly, nem feltétlenül/csak LÉ természetű.

Az áldozandó erőforrások mennyiségét vagy minőségét nem gondoltam végig, egyelőre csak ennyi villant be így hirtelen. Agyalás vége.