Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.11.14. 16:42:36
Két lehetőség van. Vagy Baraty izibe javította a problémát, vagy elfelejtettétek mindketten, hogy a vadászat beállításainak módosítása után indítani kell normál vadászatot, hogy a gép eltárolja a beállítást.


Az ügyfélszolgálatnak/segítségnek nem írtam végül, de most, hogy ezt írod, a magam részéről abszolút erre tippelek. Ez biztosan kimaradt. A vadászzsákmány felhasználása előtt nem indítottam el egy kis vadászatot, hogy a beállítások mentve legyenek (és ilyen sajtolósdi nálam nem is volt addig beállítva, nagyon ritkán vadászom), feltételeztem, hogy a vadászzsákmány felhasználása egyenértékű a vadászat kiválasztása gombbal. Nagyon köszönöm az infókat és az okosítást !

off: ne félj, egy ideje már nem tudlak meglátogatni. Túl sok szintbe került ez az event és úgy látom, te nem siettél annyira fölfelé, mint én
Dátum: 2012.11.13. 17:35:55
Úgy lesz, köszi. Egyébként nem provokációnak szántam, csak azért írtam ide, hogy itt is nyoma legyen, mégpedig azért, hogy mások ne fussanak bele ugyanebbe a problémába.


kieg.: a probléma oka valószínűleg annyi, hogy kimaradt, hogy a vadászzsákmány felhasználása előtt egy külön vadászat elindításával elmentsem az autosajtos beállításokat. Úgy tűnik, ez elengedhetetlen, önmagában az autosajt nem menti el a beállításokat: ha nincs eleve beállítva az autosajt, amikor rányomtok a felhasználására, úgy bizony kimarad az autosajt (az hogy közvetlen a felhasználása előtt nyomtok rá a beállítására, kevés).
Köszönöm az infót, Lan!
Dátum: 2012.11.13. 17:22:26
Ebben semmi pláne nincs. Ez az egész így egy alapvető kiskaput zár be azok előtt a játékosok előtt, akik fizetnek azért, hogy a lé sajt a többi szakihoz hasonlóan turbózva legyen. A lé sajtolás értelme vadászatkor mérhető igazán. És ha összeadom a leírást, a turbózott sajtot (65. szint) - kényelmi funkció 2-, az autosajt fogalmát (min 60. szint) - kényelmi funkció 1-, meg még természetesen a prém tagság... szóval szerintem jogosan elvárható, hogy tudja az automatikus sajtolást így a történet.
Eleve nem lehet a reflexeket a végtelenségig használni, mert előbb-utóbb úgyis fel kell húzni a kényelmi-szakikat, de addig szerintem nem kellene egy ilyen lehetőséget elzárni a játékosoktól, és addig és azoknak, akik fizetnek is érte, egyszerűen nem áll össze, miért ilyen módon lettek kitalálva a feltételek. Nehéz a felfogásom, de igyekszem. Az fix, hogy a reflex leírása nem korrekt, de ezt már jeleztem is remélhetőleg a megfelelő fórumoldalon.
Dátum: 2012.11.13. 17:09:35
Szerintem kifejezetten hasznos lenne mind a vezetőség, mind a játékosok számára, ha a huzalozott reflexek leírását kiegészítenék egy olyan megjegyzéssel, ami konkretizálná azt a "szándékot", hogy a huzalozott reflexekkel elnyert automatikusan turbózott lélekenergia sajtolás nem azonos azzal az autosajttal, amit a másik létező prém funkció lehetővé tesz - ugyanakkor aminek feltétele a 60-as lélekenergia sajtolás szakértelem. Legyen kiírva!!!, hogy az autosajthoz a 60-as szintű lésajtolás szaki minden esetben alapfeltétel - még ha ezzel nem is lesz túl sok értelme reflexen esetén a sajtolás automatikus turbózódásának.

Mindezt a korrekt tájékoztatásért és a hasonló esetek elkerülése érdekében:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,197.13100#hsz13107

Köszönöm!
Dátum: 2012.11.13. 16:43:08
Akkor ügyesen hallucinálok
Dátum: 2012.11.13. 16:31:34
Köszi, hogy kipróbáltad, de sajnálom, hogy nem láttad a kiegészítő részét a hozzászólásomnak. Ott már jeleztem, hogy nem működik, én is próbára tettem a dolgot, és hát én is csalódtam benne. Igazából nem értem, miért nem működik. Ahogy végiggondoltam, elméletileg volna értelme, hiszen a reflex a leírása szerint lehetővé teszi az automata sajt szaki turbózását, ergo ez kizárná az automata sajtoláshoz szükséges 60-as alap szint szükségességét. Azaz vadászzsákmánnyal vagy anélkül is, ha minden kényelmi funkcióm + érvényes prém tagságom is megvan, akkor is mennie kéne az auto sajtnak! Vagy a leírás (programozás?) hibás a huzalozott reflexeknél - és így ennek van akkor egy enyhe hamis ígéret íze is (csak halkan jegyzem meg, mert nem szeretek ilyen szavakkal dobálózni: átverés?), vagy a vadászzsákmánnyal van valami gikszi... És itt jön az újabb naív kérdés, hogy ha már ennyit fizettem (és jelenleg is fizetek!!!) érte, és le is van írva, hogy a reflexek hatásköre kiterjed az autosajtra, akkor miért is nem működik?

Huzalozott reflexek

Ha szakértelmet v. tulajdonságot növelsz, idomítasz, gyógyítasz, sajtolsz, vásárolsz vagy építesz, akkor a megfelelő szakértelmet nem kell turbóznod előtte: ezt automatikusan megteszed. (Transzplantácó, ultraspecializáció, idomítás, sebgyógyítás /csak az állatok oldalon gyógyításnál/, lélekenergia sajtolás, építés, mágikus regeneráció, manakonstrukció szakértelmek esetén). Ha a meghatározott időn belül akarsz újra turbózni, az továbbra is 1/3 őskőbe vagy 1 CSP-be kerül (A Beállításoknál határozhatod meg, alapértelmezés az 1/3 őskő), azonban az oda-vissza turbózásért összesen csak 1x kell fizetned. A turbózás mindenképpen megtörténik, ha nincs az egyik erőforrásod, használod a másikat. Az oda turbózásnak van VP költsége (de ha nincs elég VP-d, akkor is sikerül).

A használatához prémium tagnak kell lenned!
Ezt az opciót már felhasználtad.
Dátum: 2012.11.12. 20:37:10
Nem tudom, hogy próbálta-e már valaki a következő akciót, ha igen, akkor azok segítségét szeretném kérni. Ha nem, akkor marad az elmélet:

azt szeretném tudni, hogy huzalozott reflexekkel és minden létező kényelmi funkcióval felhasznált vadászzsákmány tud autosajtot produkálni? Vagy ha felhasználom, és mivel nincs meg a 60-as sajt alapból, akkor ebben az esetben is betelik a létszám, és onnantól csak sima vadászatokat könyvel el a progi? Mit tudtok vagy gondoltok erről?


kieg: nem működik.
Dátum: 2012.11.11. 13:14:12
Azért jött az éjfél-ötlet, mert mintha reggelente is ugyanaz a nap lenne feliratozva/számozva az eventnél, mint utána egész nap, ezért gondoltam, hogy éjfél. De biztos csak bebeszélem, és nem figyeltem oda elég jól. A lényeg, hogy szerda hajnalban még lehet ügyködni, és nem az fogad majd, hogy vége az eventnek. Ez jó hír, köszönöm!
Dátum: 2012.11.11. 13:02:09
Ok, köszönöm!
Dátum: 2012.11.11. 12:48:44
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, pontosan mikor is ér véget az aktuális landragór event? Illetve még az lenne a kérdésem, hogy most utána rövidesen nem is a xenó jön, hanem az új event, a bolygó ura?

Mintha mostanában valami újfajta időszámítás lenne a játékban, így én a landi végét kedd éjfélre tippeltem - csak szeretném biztosan tudni.
Dátum: 2012.11.09. 18:28:48
Köszönöm
Dátum: 2012.11.09. 18:02:15
Sziasztok!

Egy kicsit ismét a huzalozott reflexekkel kapcsolatos kérdésem volna, bár a lényeg inkább ahhoz köthető, hogy elértem v5-ön a 68-as szintet, így most érhető el számomra az a lehetőség, hogy ha jól értem: egy kiválasztott szaki elérhető maximumát +5-tel növelhetem. Így azt szeretném tudni:

1. ugye jól gondolom (lehet, már korábban kérdeztem is effélét, de nem emlékeztem biztosan), hogy ez a lehetőség csak egy lehetőség, tehát ettől még nekem kell majd növelnem a szakit +5-tel, így pl. az energiahasznosítást ki tudom tolni 65-re önerőből, szakinöveléssel?

2. Ebből következik, hogy ha már most olyan szakira tenném a +5-öt, ami amúgy turbózható, de nálam még nincs kimaxolva, annak van értelme? Konkrétabban, ha 78-as spekinél tartok még, és arra raknám a +5-öt, az sem jelentene semmit, csupán azt, hogy ha egyszer elérném a 100-as szintet szakifejlesztésből, akkor utána még hagyni fogja a +5-öt rátenni, és kellemes csalódás lesz (tegyük fel el is felejtem, hogy oda tettem a lehetőség-bónuszt)?

3. A választható lista eléggé korlátos, és gondolom nem fog bővülni. A játékvezetés döntése, vagy mitől függ, hogy melyik választható? Automatikusan én is a csapdakészítésre szerettem volna tenni, de nincs a listán, ezért a kérdés.

4. Ha nem csal a szimatom, ha huzalozott reflexek megvannak (és tegyük fel, hogy még egy ideig a prémes funkció is), akkor legérdemesebb az energiahasznosítást, esetleg a kronokompot megnövelni így az elején? Mármint az eddigiekből az is következik, hogy ha a reflexek miatt még egy ideig tartogatnám az érintett szakik növelését, akkor nincs értelme addig azokra pakolgatni, mert úgyis turbózom őket, ergo a +5-bónusz nem a turbó fölé emel, hanem épphogy azt "helyettesíti". Jól gondolom?

A segítséget előre is köszönöm!

off: Bocsi, hogy így péntek estefelé ilyen bonyolult körmondatokkal és buta kérdésekkel bombázlak titeket!
Dátum: 2012.11.06. 16:09:47
V5 aukciós ház, utolsó tétel, most:

Gyorsított fejlődés
Jelenlegi licit: 500 aranydukát (Fanni)
Licitálok:
Licit vége:
Ma, 12:35:29
Dátum: 2012.11.06. 06:04:13
Ja, kimaradt a lényeg: amióta van templom, kicsit megváltoztak a "játékszabályok", pontosabban a játéktaktikák. Egy "klasszikus pók" idején még nem volt ilyesmi, és nem is mindenki foglalkozik a templommal, mivel rengeteg tp-t és egyebeket igényel, viszont hatalmas táp, főként hosszú távon. A templom valahol a pókok ellen dolgozik, a játékélmény mellett erősíti a karit, mint egy mini-event. Látszólag fájós, és főleg pénzes, viszont ha ez nem fáj, lehet, jobban jársz. Nehéz templom nélkül játszani, de hogy pókkodni lehet-e templommal? Engem ez érdekelne
A lényeg, hogy az a jó, ha nem csak vadászol, hanem portyázol is a lehetőségeidhez mérten, már az elején. De ahogy Maci is írta, elsőre a LE termelő szakikat érdemes kitolni, a tudatturbót sem hülyeség minimum 20-ig. Okos fejlesztés lényege a spórolás, rövid távon több marad, és hamarabb lesz több bevételed még az "alantas" vadászattal is. Eventek, templomok, bármi, ami hozzád tesz, de mindent csak okosan.

pontosítok: egy 70+30 speki+tudatturbó kombó összehozása minél hamarabb elengedhetetlen ( szerintem)
Dátum: 2012.11.05. 19:50:35
Szerintem mielőtt belevágsz a "pókságba", előbb tudj meg minél több infót arról, mit is jelent ez pontosan nem feltétlenül jön be mindenkinek, és ami a lényeg, hogy rengeteg idő ám, és még annyiszor több lemondás (a játékélményről) mire úgy néznek ki, ahogy. Ha szeretnéd a játékélményt is, és a póksághoz hasonló állapotokat, javaslom inkább egy optimalizátor kari fejlesztését. Ami viszont mindenképpen elengedhetetlen, az egy olyan szövetség, ahol hasznos tanácsokkal tudnak téged segíteni, hogyan fejleszd a karidat.
Utolsó emlékeim szerint nem vihetsz egy világon több karit, talán azt kivéve, ha mind a kettőt folyamatosan prémezed. Viszont ugyanarról a felhasználónévről biztos nem mehetnek, max ugyanarról az IP címről - de ezt majd helyreteszik az okosabbak. A lényeg, hogy amit akarsz, az bonyolult, rizikós és költséges. Az ügyfélszolgálat pedig nem szokott örülni az efféle kérdéseknek, ezzel a játék szabályzatának megszegéséről indítottál feléjük egy figyelemfelkeltő levelet

Szóval a lényeg, hogy vagy kezdj új karit v5-ön pókként, vagy ragaszkodj igenis a játékélményhez, viszont próbáld meg "erősíteni" a karidat, amennyire csak lehet, hogy a pókok ne nyomjanak el. Erősítés alatt nem a tulajdonságok nyomatását értem, sokkal inkább 1. tapasztaltabb játékosok tapasztalatainak összegyűjtését, 2. jó szövetség+értelmes szakik előbb+minél több event sikeres zárása, ha már épp zajlik egy, stbstb. Egy masszív nem pók karival később is el tudsz kezdeni pókkodni. Szerintem
Dátum: 2012.11.02. 08:24:17
Ok, akkor próbálkozom. Köszi
Dátum: 2012.11.02. 08:16:34
Sziasztok!
Nem tudjátok, van még arra esély, hogy az aktuális halloween-i lényt befogjuk még ma is? Vagy csak egy napra szól a megjelenése?
Dátum: 2012.10.23. 22:14:36
tovább gondoltam a szőrszálhasogatós javaslatod: lehetne a címe "A bolygó urai"
Dátum: 2012.10.23. 22:10:26
ha eladod a felszerelést, amit még nem vettél fel, illetve még nem adtad rá az állatodra! amit már ráadtál, az nem eladható!!! a templomos küldik "öltöztesd fel az állatod"-ról szólnak, így ha megteszed, nem lesz szerencséd, nem tudod visszaszerezni az LGY-t, sem a köveket!
Dátum: 2012.10.22. 16:14:32
Ez a landi-öltözet jó ötlet, eszembe nem jutott volna Sajnos vadászatra tp-t ad az úgy általában legjobb nyakláncom, minden tulimat egyszerre erősíti (Perfektusz lánc+karomsmaragd). Eddig nem volt vele gond, ha véletlenül mégis vadásztam, akkor levettem, eszembe nem jutott, hogy eventnél is adja a tp-ket, elvileg a landi csata nem vadászat (sem vadászat, sem portya). Egyelőre nincs jobb harci láncom, lészívással, kábítással nem sokra megyek, jobb híján is csak egy lélekozrót tudok használni helyette (további haszontalan felhozatal: questor, krausos nyaklánca, mágus nyaklánca és áldott froglok lánc).
Köszi, srácok