Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Klarinét

Dátum: 2011.07.16. 21:30:40
Milyen "típusú" mértékegység a Verszta?
tömeg
térfogat
sűrűség
hosszúság
1. Helyesen: Milyen mértékegység a verszta? - a "típusú" szó felesleges.
2. Kisbetű!!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
A verszta nekem sem ismerös,de az orosz verszt igen. Ugyan olyan hosszmérték mint a km és a mérföld.



Régi orosz mértékegységek



Hosszúság

1 vonal = 2,54 mm

1 hüvelyk = 10 vonal = 25,4 mm

1 wersok = 1,75 hüvelyk = 44,5 mm

1 láb = 6,87 wersok = 0,305 m

1 arsin = 2,334 láb = 0,7112 m

1 szazsen = 3 arsin = 2,133 m

1 werszt = 500 szazsen = 1,07 km
Dátum: 2011.07.15. 14:33:58
Idézet: Crazy71 - 2011.07.15. 14:28:34
Idézet: Craslorg - 2011.07.15. 13:43:38
Akkor biztos fogják még ma javítani.


A legegyszerűbb és legfrappánsabb magyarázattal megjött a válasz! Még 1 térképdarab hiányzott nekem, hogy megkapjam a +1-es jutalmat! És ha a fene fenét eszik is, akkor se lesz nekem igazam soha az életben! Na ennyit erről! Nagyon meggondolom mielőtt még egyszer őskövet vennék!


Akkor se hagyd annyiban,pár oldallal visszább tegnap Miklós írta hogy valamelyik módosítot nem élesítették és ezért lejjebb viszik a +1-es jutalom limitet. Vagy csak egy újabb ígéret Miklós részéröl?
Olvassátok vissza,nem láttam sehol hogy csökkent volna a darabszám. Ha igen akkor elkerülte a figyelmemet.
Dátum: 2011.07.15. 14:12:06
Az átlépkedéses fejlesztéssel akkor is a játékvezetés szivatta meg a vezetö csapatokat Miklós,nem az egyén lett büntetve hanem a csapatok.Hála a remek ötleteiteknek amit már az event elött az ellenzök elöre megmondtak mire lesz kihasználva!

Fájdalomdíjként köszönjük a Langradór féle eventet,de ez az event egy nagy kitolás volt a csapatok szempontjából.
Ezt ti idéztétek elö,miért kellett a kufárból belevenni az átlépegetést? Jó volt ahogy volt az elözö térkép,ez mákostésztának is kevés volt.
Dátum: 2011.07.15. 11:13:34
Idézet: ADZSI76 - 2011.05.31. 17:13:46
A kufár eventen is csak probléma volt az ide-oda lépegetéssel,mindenkit véletlenszerüen sorsoljanak ki,senki sehova aztán had szóljon az event. Az egyik szövitársam kifejtette hogy ki is lehet szándékosan cseszni a vezetö csapattal a végén.
Ezt nem másolom ide majd leírja ha akarja,szerintem igaza van minden mindegy alapon a végén sok kari "bosszúból" is odamegy a vezetö csapathoz. Miért lenne ez jó?

---------------------------------------------------------------------
Re: Térkép esemény (újratöltve)
24. hozzászólás - 2011.05.31. 20:55:54 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az egyes pont szerintem igazságtalan.
Ha egy szervezetnek hátránya is származik/származhat valaki fölvételéből, akkor dönthessen már róla, megéri-e neki; szavazhasson.
Milyen dolog már, hogy valaki beugrik, és romlanak az eredményeik.

Képzeld el, hogy van egy szövetség, benne 20 aktív, fejlett karakter meg 5 építő. Az építőknek nem kell cucc, ezért úgy dönt, a szövetség, hogy 20-an mennek egy legerősebb csapatba, az öt építővel meg ugrálnak a másik három között naponta.
Igazságos ez?
A hozzászólást Semelyik módosította 2011.05.31. 21:00:38-kor
-----------------------------------------------------------------
Re: Térkép esemény (újratöltve)
28. hozzászólás - 2011.05.31. 21:34:13
Többen írták és csatlakozom hozzájuk, hogy csapatot ne lehessen változtatni, hogy megint ne ott dőljön el a dolog, hogy egy világon a top 5-10 szövi vált egy-egy üzit. Tehát progi általi besorolás és no mozgás.
-------------------------------------------------------
Craslorg
Végzetúr mester

7127 hozzászólás

Válasz erre
Idézet
Re: Térkép esemény (újratöltve)
38. hozzászólás - 2011.05.31. 21:58:47 (Válasz Pörgönc #28 hozzászólására.)
A program általi besorolást nem javaslom. Mindenki döntse el, hova megy, utána pedig az esély a térképtalálatra fordított arányosan függ a taglétszámtól.
Ha mindenáron át lehet lépni másik kufárhoz, akkor annak durva büntije legyen az egyéni eredményre, de ne a csapateredményre. Pl X db-ot kell összegyűjteni, hogy a maxos mennyiséged legyen, 3 nap után az addig vezető A kufárhoz mész, akkor az adott kufár többiekhez való viszonya alapján kapjon - dbszámot. Teszem azt, 100 kell a full díjhoz és a simán vezető kufárhoz mész úgy, hogy van már 20, akkor lesz -40 db-od, azaz onnantól 140-et kell gyűjtened. Ha a 2. helyezetthez mész, akkor 2-szeres, ha a harmadikhoz, akkor simán 1-szeres a levonás. Emellett, ahol így egyre többen vannak, csökken a térképtalálási esély.
* A számok fiktívek, csak a példa kedvéért egyszerűsítettem.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.05.31. 21:59:14-kor
VÚ - Kedvenc sorozatok
Póker
Tippversenyek: EB - Formula 1
VÚ-IWIW
---------------------------------------
Craslorg
Végzetúr mester

7127 hozzászólás

Válasz erre
Idézet
Re: Térkép esemény (újratöltve)
44. hozzászólás - 2011.05.31. 22:51:55 (Válasz Aurri #42 hozzászólására.)
Lehet csapatbünti, de ha a találatesély a létszámmal (szinttel, aktivitással, stb) fordítottan arányos, akkor nincs jelentősége, hiszen, ha ezek jól be vannak lőve, akkor nem lesz nagy különbség a kufárok között. Ha nincs jól belőve, akkor eldől 2 nap alatt, mint szokott és ez független attól, hogy a 3. nap még egy rakat ember átmegy oda, lévén akkor is ők a legerősebbek és a büntetést a hátralévő 3 és fél hét alatt bőven kidolgozzák.

Az egyetlen probléma, hoyg globális csapattaktikázásra nemes egyszerűen itt nincs mód. Lokálisan 1-1 szövi tud taktikázni, de globálisan ez iszonyú mennyiségű egyeztetést igényelne és valljuk meg, erre minimális az esély. Jó lenne, ha lehetne csapattaktika, de azon kívül, hogy 2-3 szövit érdekelne, a nagy többség nem foglalkozna vele. Ezért kellene a váltásnál az egyéni szívatásra tenni a hangsülyt. Persze tőlem lehet csapatszívatás is, de azt jól ki kell dolgozni.
***********************

Hát igen Craslorg a csapatszivatás az jól ki lett dolgozva,szabályokba nem ütközö módon manipulálhatták a végén nyertes csapatok a végeredményt.Ehhez csak a szövi építö karijait vivö haverok kellettek.

Jó páran ellenezték a csapatváltást az elején,nem másoltam mindet ide. A játékvezetés rá se bagózott,szerintük visszaélés mentes tiszta játékot hoznak a szabályok. Lásd a végeredményeket.
A V4-en miért nem jár az epikusba ütött minden 1000. sebzés után 1 kincspont?
Kb 10 perce semmi gond,3 gépem van itthon nem hinném hogy mindegyik rossz lett volna.
A netem 10 MB-s,gyors mint a villám.Mindenhol tudtam ügyködni csak a VU-n nem.
Külföldröl játszom,lehet ez a probléma forrása.Bár a Honfoglalót;Skype-ot,Facebook-ot stb minden gond nélkül elértem.
Ez ám a szolgáltatás,még a normál sebességü világokon se tudok játszani.
Ott több 100 számra veszem a köveket,most meg bukom majd a sok LE-t.
Sziasztok! Mi a fene van a szerverrel 20-30 szor is be kell tölteni egy oldalt!!! Még a vadászatot se tudom abbahagyni,ki adja majd vissza az LE-t amit elvisznek tölem mert nem tudok a karimmal semmit se csinálni???
Minden más webhelyre be tudok lépni de délután óta a VU katasztrófális.

Mi túró van?