Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dell

Dátum: 2008.12.28. 12:26:33
Mi az erő a fizikában?

F=Mxg
F=Oxv
F=mxa
F=kxt


Igénytelen válaszok és kivitelezés, ráadásul szakmailag megkérdőjelezhető.
Dátum: 2008.12.28. 12:22:21
Az alábbiak közül meik nem rágcsáló???

egér
patkány
nyúl
kutya


Automata 'ly' eset az 'ei' miatt? Ez nem elgépelés...amúgy pedig:

törölni. A nyúl és a kutya sem az.

Hány lába van a lónak?

4
3
6
2
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!

Azonnal töröljétek!
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés

Ha egy kérdést "Rossz kérdésnek" értékeltél, megadhatod, hogy miért (nem kötelező):
Helyesírási hiba
Már szerepelt ez a kérdés
Érdektelen lexikális tudás
Túl speciális kérdés
A válaszok nem jók / nem egyértelműek
Rosszul feltett kérdés


De tényleg, miért nincs olyan kategória, hogy 'Primitív'?

Melyik Konzol Gép Képes Olvasni A Blue-ray Lemezt?

X-BOX 360
PS3
X-BOX
PS2


Ha már nagy betűk, akkor már rövidítsünk már, ne pazaroljuk már egymás idejét már! Röviden a kérdés:

MKGKOABL?
...mert gyakorol. Keresi azokat, akik korrepetálják.
Dátum: 2008.12.28. 12:08:34
nem veve figyelembe a helyesirast meg a diakritikat sem (nem hasznalok, de a kerdesfeltevesnel igen


Biztos bennem van a hiba, de nem fogom mit akartál közölni. Mi az a 'diakritikat'?

Másrészről már említettem, hogy ékezetek nélkül másik helyesírását kritizálni igen visszatetsző dolog. A magyar helyesírás része az ékezetek használata. Képzeld el, hogy egy amerikai oldalon kérnél számon embereket úgy, hogy teleraknád a szövegedet ékezetekkel. Ha nem tudsz ékezeteket használni, akkor azt is tudomásul veszem, de akkor ne legyen erkölcsi alapod Grétsy Lászlót játszani.

Remélem nincs harag.
Dátum: 2008.12.27. 23:37:42
Dell? Nevem hallottam?
A legutóbbi kedvencem (presented by Repro):

Melyik démon ""hitelesített" aláírásával egy papok által írt dokumentumot a monda szerint?


De a kvíz 2. témakörben mazsolázhatsz - néha egyszerűen csak...félelmetes!
Dátum: 2008.12.27. 22:11:52
:-)

Ugyan már, ne hisztizz! Fejlesztd a gondolatolvasási szakértelmed!
Dátum: 2008.12.27. 21:58:29
No, nekem kevesebb csillagom van - fel sem állok, ülve kérdezem.

Mit takar valójában a kérdés?
Melyik konzol a legkisebb?


Ha ez egyik laposabb, de hosszabb, akkor az kisebb? Avagy ha hosszabb, de keskenyebb, ugyanakkor magasabb? Beszélhetünk a konzolokról úgy, hogy literben adjuk meg azt, hogy pontosan mekkorák? Meglehet, bebizonyítom, hogy fogalmam sincs arról, melyik hogy néz ki, dehát ez az igazság :-)

Igazából nekem azért tűnik speciálisnak a kérdés, mert szerintem erre egy bolti eladó tud a legjobban válaszolni, aki mindegyikkel találkozott már. Esetleg olyanok, akik mindegyiket ismerik, esetleg látták már együtt is őket.

Mielőtt elnyesnéd egy elmés megjegyzéssel libanyakam - ezzel meg gá-gá-gá-gátolva (xuse me), hogy kommunikáljak -, légy szíves olvass vissza, mi volt az én véleményem arról, amit a Lan írt (2604). Igazából a statisztikai részét feszegettem illetve arra kerestem a választ, hogy valóban speciális-e a kérdésed. Nem fogalmaztam meg ellenvéleményt, csupán egy másik szempontot vázoltam. Ne fokozd a gá-gá-gátlásaim! :-)

Nem vagyok én sem admin - ahogy arra utaltam az elején. Ők elvileg nézik ezt a fórumot és aszerint segítik a kvíz tisztitását. Itt véleményeket ütköztetünk. Ha Te csak az admin-al szeretnél beszélni, akkor írj neki üzenetet. Mi csak pór nép vagyunk itten kérem, én ráadásul vidéki vagyok, csak a buszra várok itten kérem!

Gágá!
Dátum: 2008.12.27. 21:14:00
Figyelj csak mit találtam a Teveclub-on!

Sonkoly Richard, zöldfülű [25716] Életkora: 3 nap Gazdája: dawdaw


Botrányos...
Dátum: 2008.12.27. 19:15:25
Ugyan, semmi gond. De...

...azonnal nézd meg!
Dátum: 2008.12.27. 18:49:17
Ne már... 2604. hozzászólás.
Dátum: 2008.12.27. 17:22:23


Milyen válaszlehetőségek voltak? Én vagyok én, te vagy te, ki a szamár, én vagy te?
Dátum: 2008.12.27. 17:21:33
...és nem csupán a rossz emberek halnak meg, pedig anyu nem ezt ígérte.

Valahol írtam, hogy a kvíz egy evolúción megy keresztül. Ha belenézel ebbe a témakörbe, láthatod, mennyi alacsony színvinalú kérdést tesznek fel. Miért gondolod, hogy ezek az emberek az értékelésnél sokkal értelmesebben viselkednek? Majd szépen kiesnek, mert nem úgy értékelnek, mint a többség - avagy szépen kiesünk mi, mert nem úgy értékelünk, mint a többség. Gondolom e második esetben, ha nagyon elharapózik az ostobaság - belépnek az adminok.

Én Hatse-ben bízom!
Sajnos valószínűleg pontosan azok adnak 'Rossz, hibás kérdés' értékelést az ilyen szép kérdéseknek, akik a 'Mennyi 1+2+9' típusú kérdéseket teszik fel. Ez egy evolúciós folyamat, én reménykedem a szép végkifejletben!
Tedd fel mégegyszer, hátha én vagy Lan kapjuk!
Ok, értem. Az általad említett kérdést javaslom a kvíz 2. témakörben szerepeltetni, törölni jelzéssel. Hatse majd gondját viseli. Szóval arról van szó, hogy ha Neked nem szabad, akkor másnak sem. Hatse az, aki felülbírálja - csak jelezz neki a fent említett topikban.
Dátum: 2008.12.27. 15:55:11
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szappanopera

Ha már annyit emlegetjük. Hátha sikerül jobban besorolnunk az említett műveket - ettől függetlenül nem gondolom, hogy ha valami szappanopera, akkor szükségszerűen speciális is.
Dátum: 2008.12.27. 15:52:23
Na, meg is kaptam a magamét, kellett nekem a hosszú monológ...

Melyik párosítás hibás (HKK)?

Dornodon - Tolvaj
Tharr - Katona
Sheran - Tudós
Leah - Halhatatlan
Dátum: 2008.12.27. 15:39:20
Azzal kezdeném, amit Churchill mondott. A világon háromféle hazugság létezik. Hazugság, gyalázatos hazugság és a statisztika.

Nem azzal szeretnék vitába szállni, hogy az említett konzolok mennyire speciális tudásnak minősülnek. Nem. A statisztikai okfejtésre szeretnék egy másik statisztikai adattal válaszolni. Egy mondat. Egy adat 2002-ből (ma nem tudom, van-e hasonló felmérés). A Föld lakosságának körülbelül hetven százaléka még sosem használt telefont. Valószínűleg ezt az adatot a globalizáció nagyon gyorsan átrajzolja, de megdöbbentő. Hajlamosak vagyunk (én is) az európai, amerikai civilizációs normákon nevelkedett agytekervényeink által tökéletesen téves következtetéseket levonni a Föld lakosságáról.


Ennek tudatában nem érzem korrekt dolognak a 6,2 milliárd embert technikai kérdések esetében bármilyen önkényesen felírt képletben a nevezőben szerepeltetni, majd az így kapott eredményekből messzemenő következtetést levonni.

Nem először javaslom a kvízt és az általános műveltséget egy kisebb halmazon értelmezni - ne legyünk már olyan nagyképűek, hogy pár százan - ezren (tényleg, mennyien is?) játszunk itt ezen a játékon és kvízen és reprezentatív mintának tekintjük magunkat a Föld lakosságára vonatkozóan.

Hisz ez azt is jelentené például, hogy 17%-unk római katólikus vallású ugyan, de ugyanakkor a Végzetúr játékosainak kb. 20-21%-a muzulmán és legalább 12% hindu - vagy egy másik példán keresztül: a játékosok 13%-a nap, mint nap éhezik. Na jó, írjunk ki szavazást és győzzetek meg!

Nem szeretném a tutit megmondani, csak szeretném ha sikerülni mindenkinek elvonatkoztatni, amikor a speciális kérdés fogalmát próbáljuk együtt megtalálni.

A konzolokra nem találtam jó adatot, csak annyit, hogy 2007-ben Japánban 164000 DS Lite konzolt adtak el - egy hét alatt! Szóval röviden annyit, hogy valószínűleg minden témában vannak a Földön statisztikailag sűrűbb és ritkább helyek - nekünk szerintem pontról-pontra a saját sűrűségünket kellene megtalálni ahhoz, hogy definiálhassuk, mi a speciális és mi nem az. Egy másik szemszögből (nagy számok törvénye szerint) ezt automatikusan fogjuk beszabályozni, hisz a kérdéseket is mi tesszük fel...csak még nincs elég története ennek a játéknak. Szerintem.
Dátum: 2008.12.27. 14:24:19
Ha a te parasztod még a helyén áll, az ellenfeled parasztja viszont azon a mezőn, ami a mellett a mező mellett van ahova a parasztos 2 mezős lépéssel érhet akkor a következő történhet. Ha te megléped a 2 mezős lépést előre, akkor az ellenfeled parasztja mellé lépsz. Ekkor az ellenfeled dönthet úgy, hogy sréhen mögéd lép az üres mezőre, és ezzel együtt leveszi a parasztodat. Ha ezt csinálja, akkor "Anpass"-t hajtott végre.
Dátum: 2008.12.27. 12:02:56
Kik találták fel a karburátort?

Eötvös Loránd
Jedlik Ányos
Neumann János
Bánki Donát és Csonka János


Mivel oda van írva, hogy 'kik', ugyanakkor csak egy válaszlehetőség jelölhető, ezért talán már csak az hiányzik a helyes válasz mögül, hogy "ezt jelöld meg".