Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2012.12.10. 21:36:22
Kaptam egy üzenetet:
" December 04. 19:51 A tagok többségi szavazata alapján kirúgtak a Semeai szövetségből"

1. Hál'istennek! Így elveszettem ezt a semeai-t, de volt már ilyen.
2. Már nem is tudom, melyik szövetségben voltam, de hogy a Semeai-ban nem, az biztos, mert az ÉN vagyok!

Javítsátok ki az automatikus üzenetet!

Üdv:
Semeai
Dátum: 2012.09.29. 12:41:14
Természetesen csak a te egered hibásodhatott meg. Esetleg izgultál, hogy nyerj és megremegett az ujjad.
Dátum: 2012.09.29. 12:31:04
Magyarország legmagasabb hegycsúcsa Kékestető milyen magas ?
1050 m
1000 m
1100 m
1014 m
vessző a = hegycsúcsa, a Kékestető
Dátum: 2012.09.14. 06:29:11
Ez a kérdés csak egy a sok hasonlóból:

Hol található a Művészetek Palotája?
Székesfehérvár
Budapest
Pécs
Szolnok

A kérdések kitalálója vagy nem magyar, vagy nem beszélni magyar, vagy egyszerűen pongyolán fogalmaz. Valahogy mindig lehagyja a megfelelő ragokat,
Pécsen, Szonokon, stb. a helyes válasz.
Tisztelt illetékes! Kérem figyeljen erre és dobja vissza javításra!
Dátum: 2012.09.07. 22:00:30
Ki volt Gimli apja a Gyűrűk Urában?
Gróin
Thorin
Durin
Glóin*
Ez azért durva! Aki olvasta a könyvet és jó a memóriája, az talán tudja. A könyvben talán ha 3x emlegetik úgy, hogy Glóin fia Gimli.
Spec.
Dátum: 2012.09.04. 21:18:32
Melyik mű Szolzsenyicin írása?
A vihar
A beszélő köntös
A rák osztály*
A kámaszutra
Aki feltette a kérdést nem tudja miről írt. Nem a rákok osztályozásáról van szó, hanem a rákbetegek kórterméről.
A rákosztály a helyes.

Decemberben mikor van Tamás-nap?
dec.12-20
dec.29-31
dec.7-14
dec.21-29
7-8 napig Tamás nap? Milyen részegek lehetnek a végére!!

Melyik megyében található Tokaj?
Borsod-abaúj zemplén megye**
Heves megye
Bács-kiskun megye**
Vas megye
Borsod-Abaúj-Zemplén és Bács-Kiskun megye
Ha a kérdés "Melyik negyében, akkor ... megyében a jó válasz!
Dátum: 2012.09.02. 11:39:02
Melyik könyvet Nem Jane Austen írta?
Emma
Értelem és érzelem
Nana*
Büszkeség és balítélet
Korábban volt egy megjegyzésem a nem/NEM szó írásmódjáról és akkor Lanmandragoran elmagyarázta, hogy miért nagybetűs. OK.
De itt a Nem a névhez tartozik, vagy sem? Nagybetűvel kezdve ..., kell nekem tudni, hogy van-e ilyen angol név, vagy név rövidítés? Jó, tudom, vagy kiekereshetem, hogy Jane Austen az írónő becsületes neve, de legyünk könzekvensek és a tagadószót írjuk csupa nagybetűvel: NEM
Dátum: 2012.08.25. 21:41:57
Mibe halt bele Ady Endre?
Autóbalesetet szenvedett.
Vérbajos volt.*
Háborúban eltalálta egy golyó.
Megöregedett (ágyban párnák közt).
Az igaz, hogy szifiliszes volt, de nam abba halt bale. Tüdőgyulladást kapott, amiből nem tudott felgyógyulni, mert a kór legyengítette a szervezetét. Azaz a szifilisz csak másodlagos ok volt a halálában.
Nincs jó válasz.
Dátum: 2012.08.25. 08:17:46
Testünk melyik részén található a csuklyás izom?
a háton
a fejen
a karon
a lábon
Ha egy izom csuklyás, gondolom feje is van, amit a csuklya véd. Szóval egybeírandó: csuklyásizom.

Melyik édesség nem ugyanannak a sűrű gyümölcspépnek a neve?
lekvár - feldarabolt, cukrozott, szétfőzött gyümölcsból készül
gyümölcsíz - mint előbb, de szűrve
dzsem - egész gyümölcsből, cukrozott, főzött készítmény
méz* - no igen, ezt a méhek készítik
Ebből látszik, hogy a "sűrű gyümölcspép" egyáltlán nem szinonímája a többinek.
Törölni.
Dátum: 2012.08.23. 22:53:34
Herbarisztikai emlékeim szerint az orientalis jelentése keleti, az occidentalis pedig nyugati.
Pl. Celtis orientalis és C. occidentalis - a celtisz, vagy ostorfa (szinte megkülönböztethetetlenek egymástól). Margitszigeten a margitíidi bevezetőn van belőle tízegynehány példány. Termése, ha már fekete, ehető, édeskés. A magot köpd ki!
Dátum: 2012.08.22. 20:48:23
Melyik nem táblás játék?
Ulti
Go
Sakk
Malom

Milyen játék a go? Korábban az adminok igencsak nem akartak tudni róla. Változik a világ, örülök neki!
(Válasz a kérdésemre: Jó!)
Dátum: 2012.08.20. 10:22:27
Valamit félreértettél. Lanmandragoran írta: És ez már a nevük írásmódjában is megjelenik, szinte kiabál az eltérő nyelv.
Ehhez kell az angolszász idegennyelv ismerete.
Dátum: 2012.08.20. 08:39:18
Mintha olyasvalamit olvastam valamikor, hogy a szótár, szótározós kérdések tiltottak.
Ez ugyan nem szótáras kérdés, de minimális angolszász idegennyelv tudás szükséges ahhoz, hogy igazat tudjak neked adni.
Dátum: 2012.08.20. 08:24:59
Az alábbiak közül melyik nem a kantár része?
orr szín
kengyel
tarkó szíj
pofa szíj
1./ szíj
2./ mivel a szíjazat részei a ló testrészeihez kötődnek és annak megfeleően nevezik azokat, egybeírandók: orrszíj, tarkószíj, pofaszíj.
Dátum: 2012.08.18. 19:17:17
Melyik kifejezés NEM a "fakutya"?
2000-ben alakult, moldvai csángó zenével foglalkozó zenekar.
Hagyományos, jégen sikló eszköz.
Csizmafelhúzó eszköz.
Egyiptomban őshonos macskariasztó szerkezet.*
Az a lábtámaszos, sarokbeakasztós fa-izé, az a csizma lehúzására való, a neve viszont kétértelmű, mert csizmahúzónak hívják. A másik neve fakutya.

Melyik egy létező állat?
Lónyúl
Disznóhal
Kecskebéka*
Verébmajom
Továbbá a disznóhal
Két jó válasz van.

A 20 kérdés között találtam rengeteg nagybetűs kiemelést, ezek közül a 'ez-meg-az NEM az, ami ..." a legszebb; idézőjelbe tett szavakat többet: Miért tételezik fel a kérdezők, hogy a kérdést olvasók diszlexiások, magyart nem értők, értelmezés-tudatlanok?
Én azt hiszem, egy kvíz elsősorban nem pontszerzés céljából készül, hanem az általános tudás bővítésére, bár ebben a játékban elsősorban az első értelmezés szerint használjuk; de jó lenne, ha a másodiknak is megfelelne.
Dátum: 2012.08.17. 07:55:22
Milyen állat a Micimackóban Kanga és Zsebibaba?
ürge
kenguru*
teve
bagoly
Csak érdekesség kedvéért: Kanga a mama és Zsebibaba a gyereke, így ketten vannak, ezért a magyar válasz talán nem helyes. Azonban az eredeti angol szövegben az anya neve Kanga, a gyereke neve Roo, egybeolvasva kangaroo, azaz a kenguru.
Dátum: 2012.08.13. 20:55:13
Mikor van "vízkereszt" ?
január 06.
január 08.
december 25.
február 03.
Idézőjelek nélkül

Milyen nemzetiségű mesében szerepelt Nils Horgelson?
Finn
Svéd
Amerikai
Japán
Ha nemzetiségről van szó, akkor kisbetű: finn, svéd, ...

Hogy mondják más szóval, ÁRVERÉS?
kaució
vakáció
aukció*
akció
Mi ez, betűszó?

Az alábbiak közül melyik két magyarországi város távolsága a legnagyobb (autóval megtehető legrövidebb útvonalon)?
Zalaegerszeg- Ózd
Nyíregyháza- Kaposvár*
Sopron- Eger
Debrecen- Pécs
A kérdés érdekes, de mindezt 5 perc alatt aligha lehet kideríteni.

Hogy hívják a sakkban azt a lépést, amikor a király helyet cserél a bástyával?
sakk matt
vezércsere
sánc*
sakk
Nem akarok feltétlen kekeckedni és a sakk sem az erősségem, de nem úgy van, hogy a bástya a király mellé lép és a király átlépi a bástyát? Ha igen, akkor ez nem helycsere. Persze lehet, hogy helycserének hívják másképpen, ezt nem tudom.
Dátum: 2012.08.09. 07:31:44
Ha már megszólíttattam.
Ha szerinted egy vita, egy pontosítás, egy helyreigazítás egyenlő a szőrszálhasogatással, az emberi butasággal, irigységgel és rosszindulattal, akkor jobb is, ha befejezed az itteni ténykedésed.
Dátum: 2012.08.04. 15:48:18
A Rómeo-val igazad van.

A tiszafával nem, mert a tiszafa neve tiszafa és nem tisza-fa. Nem így írják, de értsd, nem a fa neve tisza, mint pl. cserfa, ami lehet cser is. A tölgyfa tölgy, a bükkfa bükk, stb; de a tiszafa nem tisza.
Dátum: 2012.08.04. 15:42:01
Mi a budapesti "Széll Kálmán tér" mai neve?
Kálvin tér
Moszkva tér*
Deák Ferenc tér
Apor Vilmos tér
Túlhaladott. A Széll Kálmén tér mai neve Széll Kálmán tér.
Nincs jó válasz.

Mit csinál aki élére állítja a pénzt?
bűvészkedik
spórol
számol
hitelez
... garast.
Lásd még: Garasoskodik.