Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agonia

Oldal: 1
Dátum: 2011.05.05. 13:58:19
Üdv Mangetsu elolvastam és nem tudtam nem megjegyezni, hogy írásodban vegyesen fellelhető a tanulás ill eddigi ismeretek amiket tényként kezelünk, kezelnek, arányaiban 2/5-öd része viszont feltételezés továbbá az olyan kijelentések mint pl a rousseau-izmus és az idealizmus a kető majdhogynem fosztó képző nem lehet mind2 mert ha mind 2 kettő akkor tudat nélküli hasadásrol beszélünk viszont ha csak eggyiket vesszük domináns tulajdonságként akkor az erősen korlátolt lásd a magadét és az igazam pl: folyamatosan más és más álarcot vesz fel az ember tudatosan. Az hogy mennyi "álarca" van 1 embernek befolyásolja érzelmi fejlettsége és tudása tehát véleményem szerint 1 ember úgy egésséges ha kicsit mindenből van a fejében és ezt képes írányítani visszafogni vagy épp elengedni
Dátum: 2011.05.05. 13:16:37
Igen eggyet értek veled és elgondolkodva eggyik magányos és felettéb mókás állapotomban rájöttem arra ha hinni akarok valamiben akkor az legyen az, hogy az emberis létezés célja felismerni a helyzetet ill a helyzetfelismerési korlátjainkat és tudatosítani önmagunkban, hogy nem vagyunk egyedüli "uralkodó faj" mindezt úgy elfogadni vagy tételezni, hogy ne választódjon ki az egyén, ennek több oka is van továbbá tudatosítani ill tételezni úgy ,hogy ne zavarjon másokat.
Kérdésedre a válaszom /miként menekül meg az emberiség .../ : rengeteg jó megoldás létezik ha pl meteor közelít éss centrálisan ütközne a föld nevű bolygóval arra is lenne vagy már esetleg van megoldás pl lehetne az is hogy felszínére nagy felületet letakaró, nagy szakítószilárdságú és rugalmasságú anyag egyvelegét juttatni és meghatározott felületi mennyiségenként felszíni gyújtó szerkezetet elhelyezni ami hasonlóan működne az űrsiklókra helyezett rakátákkal csak tovább és nagyob teljesítménnyel és így a gazdaságosság érdekében / idő és tér/ nem megállítani a pályályát megváltoztatva megmenti a földet ez csak 1 megoldás 1 példára erre a példára több megoldás is létezik sztem csak logika és ediggi emberiség által megismert tudásismeret szükségeltetik amiket szelektálni kell hisz mint a történelmet csak úgy a tudást is kétkedve kell fogadni lásd régen laposnak hitték a földet ,amiből adódóan már lehet autodidaktikálni...
UI: Néha megijedek magamtól miket tudok és mégis mennyire mélyenszántó és elgondolkodtató számomra
logikát legyőző módon álíthatom magamról kicsit korlátolt vagy nem nagyon mint azok az emberek akik olyan kifejezéseket használnak mint ol a höhö
Dátum: 2011.04.18. 12:10:36
Talán a legnagyobb gond hogy te már ezt eldöntötted a döntésed pedig a tapasztalataid alapján hozod + "mivel úgy érzem ha meglátsz 1 kockát te csak max 3 oldalról nézed meg sajnos nem értheted meg milyen az amikor megnézel 1 valamit 10 oldalrol a lehetséges 5 helyett és a végén rádöbbensz hogy lehet kihagytál még másik 20 oldalt" egyébként az írásod tükrözi a személyiséged és nem feltétlenül vagy buta csak szüklátkörű kicsit "korlátolt" hogy ez mennyire visz előbre az életben az kérdés mintahogy az is neked mi az élt s.t.b....
Dátum: 2011.03.28. 12:10:33
megjegyezném a tudás nem dönti romba főleg nem az emberiséget hisz csupán a nem megfelelő hozzáértés a tudáshoz az ami torzítja megfelelő használatát a tudásnak és igazábol maga a tökéletes tudáshoz kőkemény hiúság és makacs akarat szükségeltetik és akkor is benne van a lehetőség hogy rossz úton járva megmásíthatalanúl halad az önnön általa kijelölt úton de mégis szükség van a stabil elszántságra ha felakarjuk ismerni kormányunk pillérjeinek alaphibáját, hisz hol nem?, ha nem az alapoknál kezdődik az első hiba pl oktatás : sztem alkalmazott tudományt kellene oktatni nincs kedvem írni mert bár lehet meghallják a hangom de akiknek a kezükben van a hatalom + a pénz /A pénz és a hatalom ez a két dolog ami megváltoztatja az embert mert az ember alapjában véve minimum 1 kicsit romlott .../ nem akarnának váltotztatni önkényes hatalmukon á mind1 haggyuk...
Dátum: 2011.03.23. 13:55:24
WOOW akkora terhelés hogy pislognom kellett ok köszi szépen jó hogy vannak emberek rajtam kívül akik képesek az átlagnál mélyebb gondolatokat is szavakba önteni esetleg mélyebben gondolkodni az ésszerüség határain belül ... Thank.
Dátum: 2011.02.23. 17:48:31
Sziasztok sztem mindenkinek van a mondandójában igazság sőt némeik feltevés gasság kvázi sztem az emberiség létezésének célja felülemelkedni önmagán ez pedig akkor fog összejönni mikor már nem hallunk a tv-ben gyilkosságot lopást és olyan dolgokat amik önző célokat szolgálnak vagy csak a szánalmas átlag emberi butaságbol fakadnak ezzel nem becsmérelni akarom az emberiséget és nem fölé akarom rendelni magam csupán jó lenne ha kicsit többen lennénk önzetlen felvilágosult emberek kik túl látnak az emberi mivolton és tesznek azért hogy megváltozzon fajunk ideologiája életszemlélete és gondolkodásmódja de ehez annyit kell tanulni mindazoknak akik még nem tudják hogy a felénél vagy feladnák vagy agykapacitásuktol szelektálódna memoriájuk ...tovább is van de ettől nem lesznek okosabbak
UI: Egyébként Grat a játékhoz.
Oldal: 1