Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2012.11.22. 21:25:27
A vadászzsákmány sokkal durvább portyanerf, mint a ládikó. Hiba ilyen gyakran elérhetővé tenni.
/A fentebbi komment nem tudom vicc, vagy komoly, de a vicc az, hogy akár komoly is lehetne.. /

Azért jó lenne tudni, hogy elírás történt, vagy az eredeti kiírással ellentétben tényleg 30 napig lehet vásárolni eme borzalmas csomagokat.

Kiváncsi vagyok vagyok az ígért AF (és épület) upgrade tényleg megérkezik-e még a tali előtt.
Dátum: 2012.11.20. 21:43:51
Biri köszi a parasztok nevében -)

Ahhoz, hogy legyen értelme a kis-közepes szöviknek a téglát megvenni, ahhoz előbb új - használható és drága (bár tudom ebben vannak akik nem hisznek)- épületek kellenek, ezt legkönnyebben a jelenlegiek max. szintjének bővítésével lehet elérni. Ez tisztán látszik abból, hogy már a toplista második oldalán lévő szövik is az időhúzó épületeket építgetik lassan,a lényeg már ki van maxolva / a HT a kürt és eszencia óta sokat vesztett vonzerejéből/.
Jelenleg ha bekerülne ez a fejlesztés az lenne, hogy az aktív szövik zöme elkezdene téglát gyártani, de nem nagyon lenne aki megvegye (mert miért is vegye meg? Hogy a nagyszövi élet fáját építsen belőle, ő meg dicsőség piramisát?). Én pl. középerős szöviben vagyok, ha bejönne ez a fejlesztés már a téglabizniszben és élet fája építésben lennénk érdekeltek. De nem nagyon látom kinek lehetne leadni a téglákat, ha már minket sem érdekel... A kisebb szövetségek elenyésző hányada aktív, és ha van is köztük néhány aktív tag jellemzően nem fogja őket meghatni a milliós kúttöltés. Nekik is jobban tetszene inkább ha szintlépéskor élet fáját meg csilivili ajándéokat kapnának. Valljuk meg teljes joggal.
AMúgy ennek ellenére tetszik a dolog, mert van rá sansz hogy interakciót indítson meg a szövik között. De egyelőre ez így nagyon bonyolult (úgy ahogy Biri leírta talán átjön majd a pórnépnek is), másrészt épületfejlesztések nélkül hamvába holt a dolog (bár ha jól értettem azok is várhatóak). És bár dicséretes a szándék, hogy a fejelsztés ezúttal elsősorban nem csak legnagyobbaknak szól (mint anno a HT), hanem a kisszöviknek is jót tesz, de mégiscsak ottmaradhat egy kis keserű szájíz, amikor majd a kisszövik nézegetik a wikin, hogy a nagyszövik milyen tápokat kapnak a tőlük kapott téglából.

Ezek az első reakcióim, aztán lehet majd kiderül rosszul látom :-)
Dátum: 2012.11.19. 16:16:54
Reméljük működés közben egyértelműbb, mint így leírva. Ez most kiégette az áramköreimet, még emésztem a dolgot, mielőtt elhamarkodottan nyilatkoznék
Dátum: 2012.11.17. 20:47:26
Kócos: erősen topkari vagy Te is, nem? Építésben, pl. / Gy.k. javítottam a +1-es részt (+1 to all). /
Részemről kiszálltam a vitából.
Dátum: 2012.11.17. 19:52:49
Ráadásul marginális összegről van szó. Még (az extrém kiugró) 100 misi esetén is 1,5 milla, ami nem tudom elég-e +1 statra (mindenre)...
És az érvelések engem továbbra sem győztek meg (Kócos, meggyőző érvet kértem, amint látod vannak akik még tamáskodnak). Azért mert valami mindenkinek egyformán kockázatmentes, az alanyi jogon bónuszt is ér, kontra akiknek kockáztatni is kell érte, azoknak meg nem, az nekem nonszensz és a cseppet sem szimpatikus kontraszelekciós segélyekre emlékeztet. És itt tényleg csak elvekről van szó, mert szerintem a többségnek (még Offsboynak alegnagyobb vesztesnek is) teljesen elhanyagolható lenne ez a 1,5%. Megértem, hogy a szándék alapvetően jóságos (szerintem már túlzóan is), de szerintem hiba ennyire engedni a rinyának, vagy ha már igen akkor a megoldás legyen konzekvens és egyértelmű...

Viszok: megnéztem a v3 toptöltőit, és a fő siránkzókat. Szervertől függetlenül többségük erősen topkari. Nyilván mindig elsősorban ők lesznek képesek maximális előnyt kipréselni a rendszerből, elvek, feltételek és szabályok ide vagy oda.
Dátum: 2012.11.17. 17:03:24
Kóc: Aki egy adagban tölt be nagy LE-t, legyen -bármely világon- ugyanúgy belőhetné az eszenciát is statolás előtt is. Az érvelésed alapján V3-on mindenki mindig ultraeszenciával fejleszt -mert megteheti-, míg a többi világon, ha valaki több LE-ből fejlesztene eszenciával -noha kockázatosabb ezt megtennie- ez igazságtalanságot eredményezne. Jól értem?
Viszok: nem tudlak követni, sorry..
Dátum: 2012.11.17. 14:38:50
Ezt tudjuk, ez V3, van aki ezért szereti, van aki ezért nem szereti.
DE mondj egyetlen meggyőző érvet, hogy miért érdemel kevesebbet egy olyan karakter, aki kockázatot és áldozatot vállalva összespórol nagyobb LE-összeget az eventre, azzal szemben aki ezt rizikó nélkül teszi meg?
Dátum: 2012.11.17. 14:27:06
Hát ez nekem sem áll össze. Pont az a világ kap kompenzációt ahol a karakterek megtehetik hogy 100 milliókkal ácsingóznak hónapokig kockázat nélkül? Hát ez azért _miminum_ érdekes döntés.
Dátum: 2012.11.16. 13:46:55
A tanulságot megoszthatnád.
Dátum: 2012.11.16. 11:59:51
Szerintem az utolsó vérig elég jól reprezentálja a valós erőviszonyokat (ebbe maximum a nagy egészség különbség -no meg a vaskos medállevonások- rondítanak bele, de tudomásul kell venni hogy piros bajnokin ez is mérvadó). Én remek csatákat vívok hónapok óta Hype-al, mindig néhány ezer sebzésen múlt ki nyert. (kivéve most mert csúnyán eltaktikáztam, hogy a kritikus varira tettem a turbómat ). Ez a sebzéskülönbség nálunk 5% körüli ÉP különbséget jelent, amit bőven lehetne a random számlájára írni, mégsem tettük soha, mindig csak gratuláltunk a másiknak és már készültünk fejben a visszavágóra :-)
Sokkal jobban élvezem ezt, mint a sima bajnokit, ahol tényleg elcsúszhat egy sima randomon a dolog már a varikörben. Itt ki merem jelenteni, hogy 95%-ban reális végeredmény születik, és az aktuálisan legerősebb kari nyeri a kategóriáját.
Dátum: 2012.11.16. 11:49:48
Idézet: Offsboy - 2012.11.13. 17:45:55
Idézet: Skie - 2012.11.13. 17:44:47
Tud már valaki valamit a befizetés mellé járó dolgokról? Mit kapunk?
Idézet: Tiss - 2012.11.13. 15:30:09
A hét folyamán ki lesz írva ez az információ is. Köszi a türelmedet addig is.


Jó lenne már tudni, hogy lehessen kalkulálni
Dátum: 2012.11.15. 21:21:14
Örülök hogy tetszik az ötlet :-)
ELőszőr fel sem mertem írni, mert kb 5 perc agyszüleménye volt Ez egy váz, de szerintem ez egy két legyet egy csapásra megoldás lenne, amellett hogy tartalmas fejlesztés (a szintek rendszeres töltésével felfedezésre váló újtásokat rejtene, mint anno az akadémia).
Nyilván tovább kell ezt még gondolni és csiszolni, az hgy miylen varázslatokkal töltik el Miklósék a szinteket csak rajtuk áll (persze adhatunk ötleteket). Nyilván a tápot mindenki jobban szereti, de ezzel vigyázni kell, mint minden táppal ami magas építéshez köthető. Amiket írtam példákat, többnyire amúgy LE-ben (vagy más erőforrásban) is mérhető előnyt adnak, még ha nem is sokat. Szerintem ennél -sokkal- erősebb hatásokkal baj lehet.
De én most annak is örülök hogy felkerült a fejlesztési listára, majd nektek kell kilobbizni ha tetszik :-)

A téglaeladás szellemesen hangzik, kár lenne, ha ebből a fejlesztésből csak a mamutszövik profitálnának (de amíg nem láttuk a doksit nem írok ilyet).
Dátum: 2012.11.15. 18:45:37
Azt a felvetést támogatom én is ami alapból ad egy szinttől függő mágiaelnyelést és ezt lehetne tovább tuningolni AF ponttal. A példában leírt elnyelés valóban elhanyagolható, de így lehetne akár egész vaskos is.
Az egészséges életmód mintájára pedig kellene egy másik AF skill ami a mágia fejlesztés költségét csökkenti.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megint lobbizak amellett, hogy legyen olcsóbb az ősköves manital. A mágia haszontalansága miatt túl van árazva 2 kavicsért (a sokkal hasznosabb életital 1,5 kavics). 1-ért bőven elég lenne, szerintem serkentőleg hatna a manaitalkeresletre és nem lenne annyira keserű szájíz ha valaki behúzza az igyál 5 ősköves manalötyit küldit.

Itt meg egy komplexebb, kicsit elborult fejlesztési ötlet:
Mágustorony upgrade, ami lehetővé tenné, hogy nem harcban használható, naponta ellőhető varázslatokat hasznáhassanak a végzeturak.
A mágustorony +5-10 épületszintenként adhatna egy új varázslatot, azaz valami naponta egyszer, fixen manából kisüthető extra hatást (elsősorban kényelmi jellegű), amihez magas mágia kell, drága VP-költség miatt. Pl. szintx100 VP az elsőhöz, szintx200 a másodikhoz, stb.
Ilyemsikre gondolok (exhas):
varázslat1: állataid morálja 5-el nő.
hatás2: állataid gyógyulnak (mintha nyomtál volan egy gyógyítást)
hatás3: kapsz egy ősdrágakövet vagy szubplazmát
hatás4: a következő a nap folyamán szerzett eszenciád 50% eséllyel olyan lesz amilyen még nincs a birtokodban (ha ez lehetséges)
hatás5: a következő fél órában minden gyorsításod költsége feleződik (CSP/őskő) stb....


A varázslatoknak lehetne hangzatos nevük, és ötletért sem kell a szomszédba menni a hatások maitt (TF). Ha a hatások elég hasznosak akkor ezek miatt megéri majd tolni a mágiát (egész egyszerűen azért, mert egyébként nem lesz rá elég VP).

Kellene neki egy külön gomb a menüsorba és voilá kész egy ragyogó komplex új fejlesztés, ami megoldaná egyben az épület- és mágiagondot is. Gondolom ez persze nem ilyen egyszerű, és Baratyt már a gondolatától is kiveri a víz, de a talis fejleszési listára felkerülhetne akár, ha másnak is tetszik.
Dátum: 2012.11.15. 14:44:01
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 14:11:36

Szeretném, ha ebből nem lenne semmiféle félreértés! A drakónokért kapott LE úgy nőtt, hogy a végelszámolás NEM CSÖKKENT! A csatáért kapott LE-t nem tartjuk nyilván, nem összesítjük, és nem vonjuk le a végén, legalábbis nem így. Egyszerűen van egy becslés, amivel kiszámoljuk, ez mennyi volt, és ennyivel kevesebbet adunk. Ez a becslés volt kicsit pontatlan, ezért növeltük meg a csatákban járó LE-t! A végső képletben van egy kompenzáció (+5%) az egészre az ilyen pontatlanságok kivédésére, de ez is továbbra bent van a képletben.


Lehet lassú felfogású vagyok, de inkább rákérdezek még1x, mert már annyi hír keringett itt, hogy nehezen áll össze: Tehát ha jól értelmezem a jutalomnál a levont, "becsült" érték pontosan annyi, mint eddig volt? Ez esetben pedig a drakónok utáni +LE valóban extra lenne az előzőekhez képest? Akkor végkép nem értem, hogyan születtek ezek az eredmények.
Dátum: 2012.11.15. 12:53:58
Miklós:

Nem lényegtelen információk azért ezek, kösz hogy megosztottad. Én csak azt nem értem eddig miért volt az a tévhit hogy a nagy töltések jobba kifizetődnek (és ezt az előző eventek tanulságai alapján vezették le).

Arra reagálnék, hogy mit csináltak volna a játékosok a CSP-vel, ha nem eventre költik (csak mert ez többször elhangzott):
VF-esként: talán elvadásszák, de akkor közben tudnak állatot beidomítani (baromira nem mindegy sem ism. küldetésben, sem LE/TP-ben, sem eszenciában mérve) és a befolyó Le-t arra és úgy költik amire akarják. Bár jómagam (és több ismerősöm) speciel VF-esként maximum a CSP-im 1/3-át vadászom el, többi megy eszenciára, gyorsításra, dukátra, stb.
EH-sként: max. állatbefogás és eszencia, mivel a vadászat még mindig béka segge alatt. Bár EH-sként eleve bukta az event egy VF-essel összevetve.
Most az hogy emellett lép 3-4 szintet az állatom, meg kapok pár extrát, ami részben fedezi az ÉP igényeit meg kapok pár varázsitalt az marginális. A dukát az egyetlen ami tényleg értékelhető (bár ennek egy része is befolyna ismételhető küldikből, ha a CSP-ből állatot idomítasz/sajtolsz).

Mágia tuning: abszolút mértékben támogatom, vannak ötleteim is hozzá elég régóta. Első körben mehetne egy AF skill az egészséges életmód példájára, másodsorban lehetne emelni a mágustorony szintjét, ami valami plusz tápot adhatna a mágiának. A varázslatelnyelés is nagyon jó ötlet. Végre lenne még egy releváns stat a varázslatharcban az IQ mellett (vesd össze támadás-védekezés).

Kvnoemi: Pontosan erről győzköd téged Quellon pár oldal óta, de szerintem már feladta :-) Nem mindegy az a bónusz, főleg neki aki drakón toplistán első lett V1-en...

Kóc: kösz a felhomályosítást. Látod ezekkel az ellentmondó infókkal van bajom, minden baj forrásai. Ennél tényleg jobb ha nincs is infó... Ja és nekem is számít a TP, nem csak neked.. Minél kevesebből igyekeztem kijönni - egészen a mostani eventig, ahol telibetalált egy fals infó.

Összefoglalva az event tanulságait (ha még nem unja senki ):
Az event előtt a játékosok eddigi tapasztalataikra támaszkodtak (teljesen érthetően), így nyilván voltak kisebb homályos pontok.

- A nagy eltéréseket egyrészt az okozta, hogy igenis bele lett nyúlva a képletbe azáltal, hogy a drakónok több LÉ-t adtak. Ez először nagyon is jól hangzott, hiszen -hivatalos infóból!- elterjedt az a kacsa, hogy ez a LE grátisz!( Pl. jómagam ezért toltam be többszáz plusz CSP-t szövitársaimat is erre ösztönözve és most ég is a pofám ). Utólag viszont kiderült, hogy ez a LE nemhogy grátisz, hanem bukta, hiszen a bónusz csak a levonások után jár (azaz ha kevesebb LEt adnak a drakónok jobban járunk). Ez bizony igenis érzékelhető bukás.

- Mivel eddig senki nem vágott neki extra nagy LE-vel az eventnek, a giga nagy töltések okozta különbségek sem jöttek ki (ti. a töltése nem ad akkora bónuszt mint a CSP-zés). Most viszont volt egy-két elvetemült, aki bevállalta (+ a V3 kockázat nélkül megtehette ezt). Ők jártak a legrosszabbul.

Végül: nem kell megváltoztatni ezt az eventet, egy jó színfoltja a játéknak, de legyen egyértelmű, hogy mit vállalnak a játékosok NE LEGYEN zsákbamacska!
Illetve egyetlen javaslat: jó lenne néha belenyúlni a relikviákba. AZ első három eventben sikerült, félévente ki lehetne találni 2-3 új cuccot, ami az eddigiekkel cirkulálna, sokat dobna a motiváción.
Dátum: 2012.11.15. 11:00:04
Kóc: Örülök hogy neked összeállt a kép, engem teljesen sikerült összezavarni... Egyrészt még mindig nem világos hogy az azonnali drakón LE most akkor nyereség, nullszaldó, vagy pont hogy szívás? Másrészt eddig -űgy tűnt- a nagy töltések profitáltak jobban, most meg nem? Ezt nem indokolja Miklós magyarázata, anélkül, hogy változott volna a képlet.
Mindegy én is feladom. De ha nem "csak" 15 milliót hanem ennek sokszorosát toltam volna be én is nyers LE-ben mint sokan mások, akkor lehet én is icipicit dühösebb lennék.
Dátum: 2012.11.14. 23:31:32
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 21:50:25
Ráadásul a csatákért adott LE is megnőtt, úgy, hogy a végelszámolásban a LE nem csökkent! Úgy látom ezt többen észrevettétek, de ezt senki sem számolta be a nyereségbe.

Na most akkor végkép nem értem, a másik topicban, nem pont az lett kijelentve, hogy a csaták végi LE levonódik a jutalomból? Mert ha igen teljesen mindegy mennyivel nőtt (+x-x=0). :nemérti:
Dátum: 2012.11.14. 13:10:37
Kóc: ha ezt tudom 800 CSP a zsebemben marad úgy hogy a töltésem lényegesen nem változik (kb 3/4-e nekem is nagy töltések miatt van). Tudtam hogy így sem optimális, de a csata végi kis plusz bónusz meggyőzött, hogy toljam be az összes CSP-t. Hát így nem tettem volna.
Dátum: 2012.11.14. 12:58:06
"Idézet: Miklós - Ma, 12:32:55
majd levonjuk azt a LE-t, amit a csaták során már megkaptál"

"ma, 13:33
A drakónok ütésénél figyelembe veszi az aktuális szakértelem-értékeket, de nincs levonás a visszaosztáskor, tehát a jutalomból nem vonja le a csaták végén kapott le-t.

További jó játékot!

Dikó István"

Remek, ellentmondó hivatalos infók.
Dátum: 2012.11.14. 12:55:46
Úgy tűnik a drakon- LE levonódik, nekem erre utalt Miklós az ügyfélszolgálatnál.
Gratulálok annak a nagyokosnak aki az ellenkezőjét terjesztette (hivatalos infóra utalva), mert én is erre gyúrtam most (pedig direkt rákérdeztem). Jó lenne visszakrresni hogy hivatalosan valóban hangzott-e el ilyen fals infó.