Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kovan

Oldal: 1
Lenne egy technikai kérdésem a Békepaktum tagjaihoz. Az áll benne, hogy a tagok vívhatnak előre egyeztetett háborút. Mi van a nem tagokkal? Velük elképzelhető egyedi esetekben előre egyeztetett háború tisztán, csapások nélkül?
Idézet: Drizztian - 2009.01.28. 22:20:40
Kovannak igaza van, mert amikor támadtak, akkor még 4 es volt a citadellánk. Korrektek voltunk és csak egyszer csaptunk így 165 plusz LE-vel zártak. Legközelebb figyelmesebbek leszünk. Kérem szíves elnézéseteket ezért a mulasztásért.


Aki a kicsit nem becsüli...
Na jó, igazából a szerzett LE különbségen mindössze pár féltéglát tudtunk egymásra pakolni a következő épületben... malterra már nem is maradt...

A viccet félretéve, jogos...
Mi (Velim Cervesiam) pluszba jöttünk ki. És ebben még nincs benne a portyázással jött +LE. Erről ennyit.

Idézet: Razor - 2009.01.28. 14:51:25
Hello mindenki!

Én csak azt tudom mondani hogy mi nem bántunk te se bánts. És ez csak a háborúra vonatkozik. A portyákra nem.

Azonkívül hiába magyarázom mindenkinek senki nem fogja fel. MINEKET NEM ÉRDEKEL HÁNY SZINT VAN RAJTUNK. Egy ideig nem építünk. Most úgysincs semmi fontos.

A másik amit senki nem akar megérteni hogy nem is éri meg. Megtámadsz elviszel 20000-et. Akkor mi adunk egy 5-ös csapást. az 25000. Már nem érte meg. És akkor kedvesek voltunk és a háború 2. és 3. napján már nem kapsz.

És most itt lehet fenyegetőzni citadellaráccsal meg majd jól megtámadunk és elverünk.

1. egyénileg sehogy nem tudsz ártani nekem fejlődésben
2. szövetségi szinten akkor tudnál ha építenénk. De nem építünk.
3. Megtámadhatsz de akkor megint kapsz és megint veszteséges a háborúd. Akárhányszor is játszuk le így. Nem hiszem el hogy nem lehet ezt felfogni. NEM ÉRI MEG!

És itt értünk el oda hogy mi böki minden nagyobb farmolgató szövetség szemét. Az hogy bármit is mondanak, akármennyire is fenyegetőznek ezek ÜRES FENYEGETÉSEK.
Valójában semmi sincs a kezükben!

Mi csak annyit kérünk hogy ne támadj! Ha meg mégis viseld a következményit!

Az utóbbi napokban ezt most többen is megtapasztalták. Szándékaink komolyak ha nem hiszed kérdezd a Velim Cervesiamot, Az ammoniumot vagy az azúr légiót! Nincs kivétel, mindenki megkapja a magáét előbb utóbb.
Az is aki fizikailag támad és az is aki a citadellarácsra hivatkozva csapkod.

Mi soha nem csapunk kezdeményezőként. Csak védekezésre használjuk ls fogjuk is módszeresen MINDEN ESETBEN!

Ez csak egy játék. Mi így játszunk!

Üdv
Razor
hadvezír
Az Ősmágia Tornya
Köszönöm kimerítő válaszod!

Van néhány részlet, amit én másként tudok, engedd meg, hogy azután válaszoljak, hogy leellenőriztem valóságtartalmukat.

Kicsit viszont nehéz helyzetbe hoztál, ugyanis mint egy egyszerű katona írtam a személyes véleményem, Te viszont szövetség vezetői minőségedben válaszoltál, és nem tudod megígérni, hogy ilyen jellegű választ fogsz kapni.
Hogy teljes legyen kép

Az Ősmágia Tornya
Békepaktum:
------------------------------------------------------- -

1) A tagok elkötelezik magukat a békés életmód mellett. Ennek szellemében nem indítanak háborút semmilyen szövetség ellen.
2) A tagok a Béke csarnokát minimum harmadik szintűre építik fel, ezzel is bizonyítva elkötelezettségüket a béke mellett.
3) A tagok vívhatnak előzetesen egyeztetett és mindkét fél által jóváhagyott lovagias háborúkat.
4) A tagok mértéktartó viselkedésükért cserébe kérik, hogy jóváhagyásuk nélkül más se indítson háborút ellenük. Amennyiben ez mégis megtörténik, a tagok az agresszor ellen bevethetik a Pusztítás Citadelláját.
5) A tagok kiemelten segítik egymást a küldetések teljesítésében.

Velim Cervesiam (melynek én is tagja vagyok)
--[ Citadellarács ]-- egyezmény:

Minden szövetséget az egyezmény tagjának tekintünk addig,
amíg meg nem szegi az 1. pontot:
--1) A tagok nem használhatják kezdeményező félként a pusztítás citadelláját!
--2) A tagok válaszcsapással torolhatják meg
bármely szövetséget ért citadella támadást.
--3) Ha valamely tag megszegi az 1. pontot, akkor az egyezményből véglegesen kizárjuk, és a tagok a második pont értelmében megtorolhatják a citadella használatát.

Le kell szögezzem, hogy mivel nem vagyok a szövetség vezetője, nem szeretnék írni a Velim Cervesiam nevében, ezek csak a saját személyes gondolataim.
Alapvetően nem értek egyet a Citadella alapelvével ("dögljön meg a szomszéd tehene!"), ezért támogattam, hogy csatlakozzunk a Citadellarács egyezményhez. A Citadellát csak azért építettük fel, mert az epikus emlékműhöz kellett, nem is fogjuk tovább építeni. Az Ősmágia Tornya ezzel szemben tovább építette, nyilván nem azért, hogy ne használják... Persze most tagjai a "Békepaktumnak", de volt olyan idő, mikor (még egy másik, az Ősmágiánál jóval gyengébb szövetségben voltam) gondolkodás nélkül betámadtak, mi keményen kitarottunk, és mikor látszódott, hogy nem tudnak nyerni se 3 nap, se egy hét alatt, gyakorlatilag nyert helyzetben, kb. 150-100 állásnál megfenyegettek, hogy csapást mérnek ránk, és -mivel nem kapituláltunk nehogy hetente farmoljanak- meg is tették. Hát az minden volt, csak nem "lovagias háború".
Egyébként Az Ősmágia Tornya egy korrekt szövetség lehetne, van jónéhány nagyszerű harcos köztük (nagyon sajnálom hogy most a szövetségük ellen kell írjak, remélem megértik, hogy személy szerint viszont ugyanúgy tisztelem őket). Csak az a baj, hogy van egy-két tag (vezető?) akinek az a hobbyja, hogy fenyegető leveleket írnak, meg csapást mérnek.
Lehet ellenezni/támogatni a Citadella használatát, van néhány dolog, amit érdemes megfontolni.
1. Aki Citadella nélkül nem tud nyerni egy háborúban, az azzal sem fog. Pl. Az Ősmágia Tornya a szövetségi toplistán előttünk áll, a tagjaik pedig nem gyengébbek, mint a mi, a háború kétesélyes, egy jó taktikával akár még nyerhetnének is. Az eredmények viszont eddig nekünk állnak. Az, hogy a csapás miatt egy darabig LE-t pazarlunk vagy drágábban építünk, ezen nem változtat, ettől nem fogunk kevesebb csatát nyerni.
2. A Békepaktum teljesen nonszensz. Ki hallott már olyat, hogy valaki csak jóváhagyással indíthat háborút? Nevetséges...
(Kedves USA, ha beleegyeztek, akkor háborút indítanánk ellenetek. Üdv, a japánok.)
de, mondjuk fogadjuk el, hogy valakik jó ötletnek tartották... akkor is ott van, hogy
3. a tagok az agresszor ellen bevethetik a Pusztítás Citadelláját -> vagyis nem kötelező. Ők mégis megtettek (nyilván nem véletlenül építették a szükségesnél magasabbra...).
4. úgyanígy a Citadellarács egyezményben is benne van, hogy a tagok válaszcsapással torolhatják meg bármely szövetséget ért citadella támadást. Tehát ez sem kötelező, a tagok egyéni döntésén múlik.

+Személy szerint ellenzem a Pusztítás Citadellája használatát és globálisan megoldás lehetne a Citadellarács széleskörű alkalmazása. A Békapaktum egyik célja viszont hogy legalizálja a használatát, így nem a megoldás, hanem a probléma része.
Dátum: 2009.01.14. 22:20:36
Nem pontosan idézek, mert kívzolimpián jött:

Melyik faj nincs a Starcraft-ban?
Zerg
Protoss
Ember*
Cyborg

Se Ember, se Cyborg nincs, van viszont Terran. És ez a kérdés már szerepelt, ráadásul helyesen, Terrannal.
Dátum: 2008.12.05. 06:39:55
Melyik a helyes szinonimája a hüvely szónak?

elsődleges női nemi jellege
hátsó bejárat
férfi elsődleges nemi jellege
női pöcök



Na, most erre mit lehet mondani...?

(Miután elszámoltam 10-ig és legyűrtem a sokkot. )

1. Ezek nem szinonimák. (A szinonima rokon értelmű szó.)
2. A válaszok nem jók, mert nem konzisztens nyelvtani formában vannak megadva. (jellege vs. bejárat/pöcök)
3. Mivel a helyes válasz az "elsődleges női nemi jellege", megemlíteném, hogy ezen kívül van még néhány elsődleges női nemi jelleg.
4. A kérdés ilyen formában az ízléstelenség határát súrolja, és abszolút nem idevaló (ezért nem is írom le, hogy szólna helyesen. Nehogy véletlenül feltegye valaki.)
5. Van NEM HELYES szinonima is?
Dátum: 2008.12.01. 21:20:18
Az alábbiak közül melyik nem, a Vezérúrhoz tartozik ?

vadászat
kvíz
verekdés
pihenés


A helyes válasz a "verekedés", csak szeretném tudni, mi az a "Vezérúr"...
Dátum: 2008.11.09. 11:10:22
A nővérem fiának az apai nagymamája menye az nekem a...

sógorom.
bátyjám.
sógornőm.
nővérem.

Mivel a nővéremet jelöltem, és a válasz helyes, így a kérdés pontosan:
A nővérem fiának az apai nagymamájának a menye
Dátum: 2008.11.04. 23:21:58
Minimális jelentőségű hiba: a Toplisták -> Karakterek/eredmények menüben a "Mutasd a saját karakterem elhelyezését" button nem mindig működik. Odaugrik arra az oldalra, ahol azonos eredményű karakterek vannak, viszont a saját karakteremet nem mutatja. Altípusra (pl. legtöbb sebzés) kattintva már működött.
Oldal: 1