Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Poostmaster

Dátum: 2014.12.28. 10:49:03
Idézet: Azazel - 2014.12.26. 11:31:07
Lényeges dolgokba nem tudtál belekötni, minimális szintű helyesírási hibák miatt viszont felesleges. Nem helyesírási versenyen vagyunk, az Akadémia dísztermében...


A kvízjáték célja kellene, hogy legyen a nyelv művelése is. Talán nem ártana, ha a helyesírás alapvető követelmény lenne.
Dátum: 2014.12.28. 10:18:50
Mit nevezünk Abacusnak?
Ókori számolóeszközt
Egy természeti jelenséget
Egy ritka emlős állatfajt
Többtámaszú tartószerkezet elnevezése

Ha nagy betűvel kezdjük, akkor pont a vége. Ha csak felsorolás, akkor nem nagy betű.
Dátum: 2014.12.28. 10:16:55
Fenyő Miklós, Szikora Róbert, Dolly. Mi a közös bennük?
egy utcában laknak
egy együttesben kezdték pályafutásuk
egyforma színű a hajuk
férfiak

pályafutásuk-at
Dátum: 2014.12.28. 10:12:18
A világon hány szabadság szobor létezik?
5
9
11
3

Ugye nem gondolja komolyan, hogy mindet megszámolta, és csak három volt?
Dátum: 2014.12.22. 20:13:06
V5-ön nem látom a szövetségi bajnokság jutalmát a hírekben.
Vagy nem is kaptunk?
Dátum: 2014.12.14. 20:53:31
Melyik gyógynövény az alábbiak közül?
levendula
akác
kutyatej
rózsa

Ezek közül a kutyatej mérgező.
A levendula, az akác, és a rózsa is gyógynövény.

Melyik megnevezés nincs a hagyományos sakkban?
Bástya
Királyné
Király
Sárkány

Ez ugyan egy szőrszál, de Királyné sincs, az királynő (vezér).

A felsoroltak közül melyik zenekar nem rendelkezik magyar anyanyelvű tagokkal?
Amber Smith
Bes o Drom
HIM
Ghimes

A zenekarok úgy teremnek, mint a gomba. Mindről tudnom kellene, hogy hány magyar van benne?

Ki Han Solo másodpilótája?
Amidala
Csubakka
Boba Fet
Yoda

Az lenne a minimum, hogy a neveket le tudja helyesen írni. Ez minimum alatti.

Melyik hal védett a felsoroltakközül?

Itt csak egy szóköz hiányzik.

Melyik hazai tavunk lett mesterségesen kialakítva?

Igen magyartalan fogalmazás. (pl. Melyik tavunk mesterséges?)

Ki volt Jeanne d'Arc?
VII. Károly unokahúga
francia hercegnő
apáca
orléansi szűz

Azt, hogy orléansi szűz volt-e, azt nem tudhatjuk. Csak azt, hogy így nevezték. Lehetett volna a válasz:
parasztlány, az „orléansi szűz”

Mikor pusztították el a Nyugatrómai Birodalmat?

Soha. Felbomlott.

Az egri csillagok című filmben kik ellen harcoltak a magyarok?

Helyesírás.

Melyik évbe vonták ki az egy és kettő forintosokat a forgalomból?

Dettó.

Ki írta az Altatót?

Nekem az orvos írta fel.

Ez mind a kvízolimpián. Remek.
Dátum: 2014.12.14. 12:13:36
Ki írta a Láz című könyvet?
Robin Cook
Micsael Conelly
J. F. Cooper
Fekete István

Ez egy kiemelkedő irodalmi alkotás, hogy tudni kellene?
Dátum: 2014.12.12. 22:04:00
Mi nem igaz Hofi Géza humorista, előadóművészre?
1998-ban vette át Göncz Árpádtól, a Magyar Köztársaság elnökétől a Kossuth-díjat
Halála után megkapta a VI. kerülettől a díszpolgári címet
Hoffmann Géza néven született
Éles politikai kritikái miatt megjutalmazták

Az aláhúzott válasz volt a helyes.
Ez viszont helytelen. Hofi Géza a szatirikus politikai kabaré műfajában tevékenykedett. (Ez nem más, mint éles politikai kritika) Ezért több mint 30 elismerésben részesült. Persze ha ez nem számít jutalomnak, akkor helyes.
Dátum: 2014.12.12. 21:42:43
Ráadásul nem kell csupa nagy betű a nevébe.
Dátum: 2014.12.12. 19:46:08
Ki írta a Nem tudhatom című verset?
Petőfi Sándor
Karinthy Frigyes
Shakespeare
Radnóti Miklós

Mintha hiányozna egy idézőjel pár.

Hol rendezik a 2012-es olimpiát?
Johannesburg
Budapest
London
Belgrád

A kérdés már mút idő.
Dátum: 2014.12.11. 19:23:22
Legyen tiéd a pont.
Dátum: 2014.12.11. 19:20:10
Mit neveznek a fémek királyának?
Ezüstöt
Aranyat
Vasat
Higanyt

Platinát?
Elég kérdéses a kérdés.
Dátum: 2014.12.11. 18:49:33
Melyik város ostromát okozta Szép Heléna megszöktetése a mítosz szerint?
Konstantinápoly
Trója
A pekingi Tiltott Város
Eger

Itt az egyik válasz nem jó.
Nincs pekingi Tiltott Város. A Peking volt maga a Tiltott Város.
Dátum: 2014.12.10. 21:08:04
Minden tiszteletem a tiéd, és köszönöm neked amit teszel.
Ez mindenképpen megnyugtató számomra. Azért még egy kicsit kardoskodnék a javaslatom mellett, hogy minél többen elmondják a véleményüket.
Erre téged is megkérnélek, hogy magáról a "kvízről a játékban" idevethetnél valamit. Bár feltételezem, hogy ha ilyen elkötelezetten küzdesz vele, akkor tetszik is. De talán neked is van olyan érzésed, hogy nem ártana valamit változtatni rajta.
Dátum: 2014.12.10. 20:48:22
Ez a kérdésből nem derül ki.

Más:

Pókerben melyik kombináció a legerősebb az alábbiak közül?
drill
sor
szín
két pár

A kedves kérdező még a kombinációk nevét sem tudja rendesen.
(A kérdés-admin sem)
Dátum: 2014.12.09. 21:32:15
Ez ugyan már két napja volt, de azért megkérdezném tőled:
Neked a gugli kell ahhoz, hogy megtudd mi a disznóláb?

Elmondom: A sertés (becenevén disznó) nevű házi haszonállat alul elhelyezkedő végtagja. (Bár én jobban szeretem, ha felül helyezkedik el)
Dátum: 2014.12.09. 21:23:13
Az informatív jellegű kérdések alkalmasak tanításra is.
Dátum: 2014.12.09. 20:17:08
Ez a hsz így már tetszik.
Elfogadom az érveidet. Azzal a kiegészítéssel, hogy én sem tudok mit tenni. Alap helyzetben borsódzik a hátam az általánosítástól, de ebben a helyzetben ezt kell tennem. Megmondom miért. Én nem látok bele a gépezetbe, fogalmam sincs, hogy 1, 5 vagy 25 ember értékeli a kérdéseket. Ennél fogva számomra a kérdés-admin egy személytelen titulus. Neki tudom címezni egyes szám első személyben a panaszomat. Hasonló képpen, mint amikor a gázosok elszúrják a számlámat, akkor is a szolgáltatóval van gondom, tehát általánosítanom kell.
Tudom, hogy ez nem helyes, de kikerülhetetlen. Mentségemre legyen mondva, hogy én sosem írtam le olyat, hogy mindegyik sz@r, csak azt, hogy az admin rosszul dolgozik. (Remélem jól emlékszem. Ha nem, akkor most bocsánatot kérek tőlük.)
Az az egy biztos, hogy aki ezeket műveli, valóban úgy teszi, ahogy mondtam. Ha elolvasná, akkor legalább helyesírási hiba nem lenne benne. Meg a kérdést tagadó válaszok.
Mindegy. Ezt szerintem akkor is felül kellene vizsgálni. Azt mondod, vannak még, akik folyamatosan szelektálják a kérdéseket. Ez jó. Azért remélem, jut idejük a fórumos hibásnak jelzett kérdéseket is szelektálni. Ez ugyanis azért lenne, hogy nekik jelezzük. Az ő munkájukat segítené. Ha csak a fele a jelzéseknek helyes, már megérte, hisz könnyebben ki tudják gyomlálni. Ha pedig annyi időre fel tudnak jönni, hogy átnézzék a lényeget (nem a hozzászólásokat, csak a jelzett kérdéseket) akkor biztos lenne még 5 másodperc, hogy odaírja: Vettem, javítom. Nem kell más. A játékosoknak nagyon fontos a visszajelzés, hogy nem hiába írják be ezeket. Sokakat már ez visszacsábítana a kérdések megválaszolásához.
Ez is egy módja a megújulásnak.
Egy új érdekesebb modul viszont mégjobban feldobná.
Dátum: 2014.12.08. 21:35:37
Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.07. 20:15:43
Ha jól értettem a fenti kollégát, az érvednek nem a "lexikális/jó/akármilyen értékelést adott" részével van objektivitásbeli probléma, hanem a "felületesen átolvassa" a szubjektív.

Ezt nem egészen értem.

Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.07. 20:15:43

Mert (feltételezhetően) egyetlen admin "áldásos" tevékenysége miatt lehúzod az összes admint, szarnak bélyegzed az egész rendszert, és kukáznád a csudába.

Erre meg csak azt mondanám, hogy nem tartom valószínűnek, hogy az összes rossz kérdés egyetlen admin műve. Vagy keressünk egy bűnbakot, és rendben van minden?
Ha pedig mégis ő tette, miért van még a helyén? Akkor ő húzza le a többi munkáját, nem én.

Most pedig még egyszer szeretném leszögezni:
A javaslat nem egyes emberek, emberek egy csoportja ellen szól. Próbáljátok már meg egyszer végig gondolni, és azt bizonyítani nekem, hogy miért is jó ez a rendszer. Nem azzal kell foglalkozni egy javaslatnál, hogy fikázzátok aki föl merte tenni.
Szerintem a ti hsz-eitek között is elég sokat lehet találni azokból, amikor panaszkodtok egy-egy funkcióra. Vagy az más? Nektek szabad? Ti okosat mondok, más meg nem?
Dátum: 2014.12.07. 17:39:10
Hagyjuk már, ezt a személyeskedést!
Azt a mondatot csak azért írtam, hogy érzékeltessem, nem ellenőrzik a kérdéseket. Írhattam volna azt is, hogy felületesen átolvassa, aztán kattint a "jó" gombra. A lényeg a mondat első része.
Engem totál nem érdekel, hogy másnak a JÓ kérdését miért fogadták el. Ha ötletes, meg van fogalmazva, és helyes, semmi bajom vele. Ha nem hallottam róla, akkor talán még utána is nézek. (Mint pl. a legutóbbi, rejtélyes túra esetét) Ami viszont egyértelműen rossz, azt ne fogadják el! Én magam már vagy két éve nem tettem fel kérdést. Viszont találkozok velük sűrűn. Különösen az olimpiákon bosszantó, egy-egy rossz kérdés.
A fölvetés arról szól, hogy kell-e nekünk a kvíz. Ahogy te is megállapítottad, az új kérdések elfogadása mára elég problémás lett. Akkor miért erőltetjük?
Ha pedig nincs lehetőség új kérdést feltenni, akkor megbukott a besorolásért járó bónuszrendszer is, ami már most is elég nehézkesen működik. Ezzel a medálok megszerzése is sanszos. A besorolásról csak egy dolog. Nézd meg a sport kategóriának milyen alkategóriái vannak. Két féle sport van benne: Foci meg forma1. Szerinted ezekbe belefér minden?
Ezért mondtam, hogy átgondolandó. Szerintem felesleges. Esetleg megmenthető lenne, ha alaposan átrostálnák az adatbázist (kétlem), és kivennék a kérdés-feltevés-besorolás részt. A medálokat talán meg lehetne kapni megválaszolt mennyiség alapján+olimpia.