Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Poostmaster

Most már a hócipőm kivan a kérdésadminokkal.
ez a kérdés, és a válaszuk rá.

Hány szerepet játszott Eddie Murphy a "Bölcsek kövére" (1996) című filmben?

1
3
7
10

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az adatbázis televan olyan kérdésekkel, hogy xy szerepel-e ebben a fimben. Kapott-e Oscar díjat, meg még a jó ég tudja, hogy hányféle filmes kérdés van.
Ennyi erővel bármelyik ilyen kérdés speciális lehet, mert van akit nem érdekelnek azok a fajta filmek.
Eddie Murphy-vel kapcsolatban legalább 8-szor szerepel, hogy melyik filmben NEM szerepel? Legalább 3 kérdés az Én a kém-ről.
Miért pont ez speciális?
Dátum: 2011.03.24. 14:17:56
Lehet, hogy nem jól tudom, de a kihívásnál olyan szakértelmeket választ a gép, ami mindkettőnknek meg van, nem?
Nekem ma az egyik kihívásomnál a hordázást vette, pedig nincs is olyan szakértelmem.
Íme a csata leírása:

http://vilag5.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=gorrodin_vegzetur_online_jatek_12351384_csataja
Dátum: 2011.03.24. 08:22:25
Hány feje volt a lernéi hidrának a görög mitológiában (Heraklész 12 feladata)?
Hét
Ahányszor egy fejét levágták, száz nőtt vissza.
Három
Valahányszor levágták egy fejét, kettő nőtt vissza. *

A kérdés még jó is lehetne, ha a kérdező megadná a választ.



Melyik nem Peugeot autótípus?
407
507 *
206
307

Ezzel bakot lőtt a kérdező, mert mind a 4 típus létezik. Az, hogy mikor kerül az utcára, csak idő kérdése.
Dátum: 2011.03.23. 20:43:36
No itt a kérdés, ami nem tetszett.

Kik voltak azok, akiknek a felszerelését a következők tárgyak alkották: pilum, pugio, gladius, scutum és caligae?
Római legionariusok.
Bizánci palotaőrök.
Khartágói haditengerészek.
Germán könnyűlovas katonák.

Ha most a válaszokat is megnézzük, akkor tipikusan rossz kérdés.
Az említett felszereléseket ugyanis simán használhatják a bizánci palotaőrök. Ez tehát minimum javítandó.
Dátum: 2011.03.23. 16:42:12
Kik voltak azok, akiknek a felszerelését a következők tárgyak alkották: pilum, pugio, gladius, scutum és caligae?

A válaszokat ide sem írom.
Bár a latinos hangzásból beazonosítható, hogy a római légiósok felszerelése lehet, ez akkor is spec kérdés. Ugyanezeket a felszereléseket leírhatnám magyarul is, és senki nem tudná a választ.
Meggyőzhető vagyok.
Nem teszem fel a történelemkönyves kérdést, mert az már szerepel az adatbázisban, nagyon leegyszerűsítve.
Ettől függetlenül fájlalom, hogy nem kerül be, mert bizony szükséges információ itt a játékban is a korok végének dátuma. Legalább nagy vonalakban illene tudni. Ezt pedig -ismerve az emberi elmét- könnyebb egy eseményhez kötni, mint egy dátumhoz. Az ilyen jellegű kérdéseknek valamilyen módon nagyobb prioritást adnék, hogy többször előkerülhessen, mert segíti a játékot. Akár azon az áron is, hogy több változatban is feltehető legyen.

Megnéztem a kvízadatbázist, és bizony igen sok tévesen a középkorba sorolt kérdés van benne.
Ilyenek pl. mint IV. Fülöpről, A Habsburg házról, Francis Drake-ről, a lepantói csatáról, XIII. Lajosról, és még sok egyébről, ami már az újkorban történt.
Elővettem a kislányom képes történelmi atlaszát (5.osztály). A borító belsején van egy időgrafikon, ahol jelölik a történelmi korokat. A középkort a nyugat-Római Birodalom bukásától amerika fölfedezéséig jelöli. Ez mindössze 39 év különbség. Tekintve, hogy az említett prof találta ki a beosztást, így illik az ő által meghatározottra rákérdezni. Azért is, mert a kérdés ezáltal lehet pontos. A többi évszámot ugyanis nem tudjuk kihez kötni, tehát pontatlansághoz vezethet.

Vagy esetleg ha a történelemkönyvek alapján kérdezem meg, és kihagyom a tudóst, akkor elfogadható lesz?
Értettem amit írtál, és megértettem. Te viszont nem értetted amit én írtam.
Ha már a guglit használjuk, akkor tudni is kell használni. A te problémád az, hogy mereven ragaszkodsz a névhez. Nyilván a kérdésadminok nagy része is ezt teszi, és ha egy ismeretlen nevet talál, sikítófrászt talál, és nyúl a speciális gombhoz.
Most nem másolok be idézetet, csak egyet kérek.
Írd be a gugliba az "újkor kezdete" kifejezést. Az első találat nekem elég volt. Ha a Régészeti korszakok - Wikipédia az első neked is, akkor célhoz értél. A lapon megtalálod a kérdéses választ. A kérdésem ugyanis nem a professzorra vonatkozott. Az csupán azért került bele, hogy a valóban sok változat közül azt emeljem ki.

Ja, megint módosítanom kell. Ha már a profnál megtaláltad azt, hogy ő használta először ezt a felosztást, akkor talán van benne utalás is. ld. a művet, amelyikben használta.
Talán félrecsúszott az egered.
Íme egy találat a professzorról, a méltán népszerű Wikipédiából:

Cristoph Cellarius
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából


Cristoph Cellarius, eredeti nevén Cristoph Keller (Schmalkalden, 1638. november 22. – Halle, 1707. június 4.) német történész és nyelvész.

Életpályája

Rektor volt a weimari, zeitzi és merseburgi gimnáziumokban, később az újonnan alapított hallei egyetemen a retorika és történelem tanára lett. Nagy tevékenységet fejtett ki mind gyakorlati téren a hallei collegium politioris doctrine, egy a mai filológiai szemináriumokhoz hasonló intézményben, mind latin irók műveinek kiadása terén s a földrajz és történelem s a keleti nyelvek művelésével. A háromkötetes Historia Universalis című könyvében ő használta először a ma is használatos ókor – középkor – újkor tagolást.

Az aláhúzott rész hivatkozásokat takar. Az első nyilvánvaló kattintással az újkorra, nem találod meg azt a választ, ami a kérdésemben szerepel, de ha visszalépsz, és a középkorra kattintasz, (az újkor a középkor után jön) akkor már megleled a középkor végét jelző dátumot úgy, ahogyan leírtam.

Még egy érvet hoznék fel a kérdés védelmére. Mint mondtam, én is régen jártam iskolába, de határozottan emlékszem, hogy a római birodalom bukása (az ókor vége) és Konstantinápoly eleste határozottan kötelező évszám volt.
Ezekkel szemben a párizsi forradalom túl késő, a másik kettő pedig nem túl jelentős évszám.
Nekem lenne egy kérdésem, és egy javaslatom.
A kérdés az, hogy miképpen, és ki nyerheti el a jogot arra, hogy kérdést értékeljan. Lehet, hogy megvan valahol, de ezt én nem találtam, és ez a topic ugye arról szól.

A javaslat pedig az lenne, hogy a feltett kérdést legalább két értékelő egybehangzó igenjének kellene elfogadnia. Így talán csökkenthető lenne a túlzottan gyorsan visszadobott kérdések mennyisége.

Véleményem szerint ugyanis igen sok kérdés azért nem kerül elfogadásra, mert akihez éppen kerül, még csak nem is hallott róla. Ergo: speciális
Ugyancsak sok kérdés pedig elfogadásra kerül, csak mert az illető kérdés-admint éppen érdekli a téma, pedig semmi keresnivalója nem lenne itt akérdésnek.
Föltettem egy kérdést, amely így hangzott:

A világtörténet beosztása ókorra, középkorra és újkorra Cellarius professzor nyomán vált általánosan elfogadottá. Mikorra teszi az újkor kezdetét?

Konstantinápoly eleste 1453-ban
Az 1789-es párizsi forradalom
Az anglikán egyház megalapítása 1534-ben
Oliver Cromwell protektorátusa 1653-ban

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Az indoklás szerint:

"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Hadd mutassak rá egy igen fontos dologra. Lehet, hogy nem tanítják az iskolában, hogy melyik történész műve nyomán osszák vel a korokat. Talán azt sem tanítják, hogy milyen eseményhez kötik egyes korok kezdetét, vagy végét. Sőt! Még a történészek sem állapodtak meg egyértelműen, hisz nem egy konkrét jelenségről van szó. Ennek ellenére ez a kérdés igenis ide való, hisz -bár régen jártam már iskolába- biztosan megemlítik a történelem órákon, hogy melyik kort meddig szoktuk számítani. A válaszokban elég tág mozgásteret adtam.
Ráadásul bizonyos jellegű kérdéseket ITT A JÁTÉKBAN be kell sorolni az alapján, hogy ókori, középkori, vagy újkori.
Akkor miért is speciális a kérdés? Hogyan várható el, hogy a játékos besoroljon kérdést, ha azt sem tudja, hogy a Rákóczi szabadságharc a középkorban volt, vagy az újkorban? Ezért van ilyentéren sok rosszul besorolt kérdés. Legalább ez által megtanulhatnák nem? Vagy a kvíznek nem az oktatás az egyik feladata?
Dátum: 2011.03.22. 16:17:12
Köszönöm a felvilágosítást, annyira nem értek a focihoz.
Ettől függetlenül fenntartom, hogy csak pillanatnyi állapot. Lehet, hogy holnap abbahagyja.
Hirtelen szívmegállás elviszi...
Egyébként olyan nagy játékos? Kit érdekel? Mint az a tinisztár a másik kérdésben.
Dátum: 2011.03.22. 15:04:54
Elfelejtettem másolni, mert utólag döbbentem rá, hogy mi volt a kérdés. Így hangzott:
Hogyan keletkezik a fehérarany?

Aztán volt négy válasz, ami azt málaszolta meg, hogy mi a fehérarany, nem azt, hogyan keletkezik.
Dátum: 2011.03.22. 14:56:20
Melyik nemzetközi labdarugó válogatottban játszik Arjen Robben?
Spanyol
Francia
Portugál
Holland*

Ez csak pillanatnyi állapot, ha jó focista. Ha nem akkor meg kit érdekel?
Ja, és mi az, hogy nemzetközi válogatott? Olyan minden országnak van?
Töröljük.
Dátum: 2011.03.22. 13:36:44
Odüsszeusz hány kalandon megy keresztül?
9
15
14
10

Osztán meg mikor? Hazafelé? Életében? Otthon? Minimum pontosítani kéne.

Hány különböző alakjú figura van a sakkban?
6
4
5
7

Alakú nem alakjú.
Dátum: 2011.03.21. 09:35:44
Ez egy nagyon érdekes kapcsolata Magyarországnak az angol trónnal. Esetleg jelentkezhetnénk mint trónkövetelők.
Ha beírnánk ezt az infót a kérdésbe, akkor egész hasznos kérdés lenne.
A kvízjáték egyik célja mindig a tanulás.
Dátum: 2011.03.21. 09:32:04
Melyik ország nem volt szövetségese Németországnak a II. Világháborúbn?
Horvátország
Japán
Bulgária
Dánia*

Ezzel csak az a baj, hogy nem létező ország is szerepel a válaszok között. Horvátország ugyanis nem létezett a kérdéses időpontban.
Valami mást írjunk bele.
Dátum: 2011.03.21. 09:24:22
Mert bugyuta. Mint az általam feltett kérdés. Talán ha a falfesték helyett valami kevésbé egyértelmű lenne.
Dátum: 2011.03.20. 13:49:29
Melyik anyag nem ragasztó?
Csiríz
Enyv
Falfesték
Epoxi gyanta

Ez egy komoly kérdés? Én is föltettem egy viccesnek szánt kérdést. Így hangzott:
"Ha összesen 4 ujjad hiányzik, és minden végtagodról egy, akkor hány lábad van?"
Visszadobták. Persze jogosan, nem is bánom. De akkor ezt miért nem????
Dátum: 2011.03.20. 13:12:15
Nem másoltam ide, de az volt a kérdés, Mi volt a leghíresebb magyar csokoládé neve?
Talán nem pontosan idéztem, de nem is ez a lényeg. A három érdektelen válaszon kívül a Boci volt a helyes.
Csak azt kifogásolnám, hogy a leghíresebbnek nevezi. Javítsuk ki, mert ez egyáltalán nem biztos.