Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hydro Globus

Dátum: 2008.11.17. 14:00:14
Ezt a topicot azért hoztam létre, mert el kellene dönteni, mi legyen a kvíz sorsa? Főleg az "érdektelen lexikális tudás" és a "túl speciális" kategória kisebb részével.

Az egyik oldalon azok vannak, akik szerint az általános műveltség relatív, minden kérdésre van valaki, aki nem tudja, még ha a szakmájában/környezetében műveltnek is tartják. Mindenkinek más érdektelen, de így akár újat is lehet tanulni.

A másik oldal szerint viszont az általános műveltség abszolút, és olyan kérdésekből kéne állnia a kvíznek, amit bárki tudhat (és itt nem a "Mennyi 1+1?" kérdésre gondolok). Google használata fölösleges, mindenkinek illene tudnia a választ. Szerintük a kvít nem arról kéne hogy szóljon, hogy ki mit, és milyen gyorsan tud kikeresni a neten.

Hozzátenném még, hogy úgy foglaljatok állást, hogy középiskolás gyerekek is játszanak a játékkal, szóval bármi lesz is az eredmény, a "Mennyi 8 kettes alapú logaritmusa?" és hasonlók rossz kérdések...


Az adminoknak: Ha ez a topic szerintetek nem illik ide, akkor nyugodtan töröljétek!
Dátum: 2008.11.17. 12:46:04
Mikor robbant ki a New York-i tőzsdekrach, amely világgazdasági válsághoz vezetett?

1928. október 24-én
1930. szeptember 5-én
1929. szeptember 5-én
1929. október 24-én

Valamikor '29-ben...


A mondás szerint: Kétszer kettő, néha.... ?

Nyolc
Négy
Kettő
Öt

Van ilyen mondás?
Mindenesetre matekórán még nem hallottam...


Hogy hívják a mesebeli nagy sárkányt(Én vagyok a híres nagyfejű,a nevem is ennyi,csak ....)?

Süsü
Sárkány
Isten
Mulgarat

Híres egyfejű...


Az ősmagyar mitológiában hogyan ábrázolták az univerzumot?

Cserjeként
Fanként
Csillagként
Agancsként

Miként?!


Melyik játékban alakíthat a játékos farkasembert?

Barbie:the Streetgirls'life
Magic:the Gathering
Werewolf:the Apocalypse
Vampire:the Masquarade

Wow! Ez egyben túlspec és túl triviális...
Dátum: 2008.11.17. 11:55:07
Ráadásul: na melyik?

(mminthogy túlkönnyű )
Dátum: 2008.11.17. 11:53:26
Köszönöm
Pedig ez szerintem is elég közismert...
Dátum: 2008.11.17. 06:36:45
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.16. 23:44:39
Idézet: Valmont - 2008.11.17. 01:24:34
Esetleg azok akik nem tudják,hogy negatív számnak nincs(nem értelmezhető avlós számok halmazán) négyzetgyöke


Nem ugyanaz a kettő.
Dátum: 2008.11.17. 06:34:00
Milyen játszható faj nincs a Sárkányölőben?
Tünde
Barbár
Troll
Törpe

Spec.

Ki nyerte a II.világháborút?
Japán
Dánia
Németország
Amerikai Egyesült Államok

Még ha amerikai lenne az aki a kérdést feltette... Nekik tanítanak ekkora hülyeségeket. A helyes válasz a "szövetséges erők" és Oroszország lenne.

Hol játszik most Gera Zoltán?
West Ham United
Wigan Athletic
West Bromwich Albion
Fulham

Tegnap? És jövőre?

Mikor történt az Egyházszakadás?
1054.
1154.
954.
854.

Pont.
Dátum: 2008.11.17. 00:21:58
Igazából oda azt akartam írni hogy "miért számítana, ha a gyorsaság a=m/(s^2), de észrevettem 1.) hogy ezt már írta valaki, 2.) Hogy SzörNy külön kérte hogy ne legyenek képletek

Ja és ezt nem Newton hanem Galilei fedezte fel
Dátum: 2008.11.17. 00:11:16
MI baja van Angelnek a vámpirnak?

szereti a napfényyt
lelke van.
sok vért iszik
semmi.

Spec, MI, az mér baj?
Dátum: 2008.11.17. 00:08:39
Eszembe sincs...


... van így is épp elég ilyen kérdés
Én sem értem, mi a kérdéssel a baj, mondjuk kiírtam volna a 3x helyett hogy háromszoros... De gondolom, csak emiatt nem ítélték törlésre... remélem.
Nem.

Egyébként gondolom, a legalsót nyomták sokan, leginkább azon lepődtem meg, hogy nem láttam viszont a kérdésemet a Kvíz (vagy a Hibajelentés) topicban egy 1 hozzászólásos fórumozótól sorozatos szitkozódások és mondatkezdő kisbetűk közepette, jól lepontozva 2.33-ra...
Dátum: 2008.11.16. 23:51:47
Jó, gondoltam de amivel 16-os szinten találkozol először az nem "végzeturas" kérdés

(Egyébként a TF/ŐV/HKK/VÚ ugyanazon a világon játszódnak...)
Dátum: 2008.11.16. 23:46:16
Aha... szóval ez túlspec; ŐV-s kérdés

(Oké, oké, értelek egyébként, nem akarok vitatkozni )
Dátum: 2008.11.16. 23:44:39
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,24.0
10 perc, de a kvízkérdéses kategóriák csak naponta egyszer, hogy ne láthasd, hogy ki vadászik éppen.
Milyen betűvel jelöljük a matematikában mínusz egy-nek a négyzetgyökét?

Latin "i".
Latin "e".
Görög pi (π).
Mínusz egynek nincs is négyzetgyöke.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Kár
(Mondjuk valahol számítottam erre...)
Dátum: 2008.11.16. 23:39:18
Hanyas szintű legendában?
Dátum: 2008.11.16. 23:38:17
Idézet: Sir Ny - 2008.11.16. 16:57:53
Idézet: Craslorg - 2008.11.16. 16:47:55
Idézet: Sir Ny - 2008.11.16. 16:25:50
tényleg, el tudod nekem magyarázni, hogy mért esik a könnyű tárgy ugyanolyan sebességgel mint a nehéz?

Lévén zuhanás esetén a tömeg nem számít, ...
aztkérdeztem, hogy miért nem számít a test tömege.


Úgy néz ki, erre már mástól nem kapsz választ...

Rövid válasz: Miért számítana?
Hosszú válasz: Egy test "tömege" azt méri, hogy milyen nehéz egy erőnek hatni rá: Egy tárgy tömege akkor nagyobb, ha ugyanaz az erő kisebb gyorsulást idéz elő benne. Namármost ez az aranyszabály minden erőre igaz, még a gravitációra is. Viszont a nehezebb testet nagyobb erő húzza lefelé: Ezt mindenki tudja. Tehát könnyű testre kicsi gravitációs erő hat, nagyobb testre nagyobb erő, viszont ez az erő nehezebben mozgatja meg ==> A zuhanás gyorsulása állandó.

Remélem, ez megfelel