Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
201. hozzászólás - 2008.11.16. 14:13:55
Ez a kérdésem esett ki: -Ki volt a világon az első 3x olimpia bajnok ökölvivó?

Muhamed Ali
Erdei Zsolt vagy Mike Tyson(már nem emlékszem)
Félix Savón
Papp László
Milyen probléma lehet ezzel a kérdéssel ?Tudja valaki,vagy aazt,hogy hol lehet ttisztázni?
Tudatosan nem jelőltem meg a jó választ mert kiváncsi vagyok ,hogy a hozzászólók mekkora %-a tudja.Tehát aki hozzá szól legyenszives egy tippet is adni !köszi

Valmont
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
202. hozzászólás - 2008.11.16. 14:44:56 (Válasz Valmont #201 hozzászólására.)
Először is Muhammad Ali helyesen leírva, aki ráadásul ezen a néven egy olimpiát sem nyert, amatőrként az eredeti nevét: Cassius Marcellus Clay Jr.-t használta.

Másodszor, nem írok tippet, mert pontosan tudom a választ, ugyanis az első bajnoki cím a 3ból akkor született, amikor a második legidősebb választható boxoló még 10 éves sem volt.

Harmadszor, nagyon szép kérdés, kár hogy kiesett. Ennyit azért tudhatnánk a leghíresebb sportolóinkról.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
203. hozzászólás - 2008.11.16. 23:40:57
Milyen betűvel jelöljük a matematikában mínusz egy-nek a négyzetgyökét?

Latin "i".
Latin "e".
Görög pi (π).
Mínusz egynek nincs is négyzetgyöke.

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Kár
(Mondjuk valahol számítottam erre...)
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
204. hozzászólás - 2008.11.16. 23:51:28 (Válasz Hydro Globus #203 hozzászólására.)
kis i rémlik, tévedek?
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
205. hozzászólás - 2008.11.17. 00:01:35 (Válasz Lanmandragoran #202 hozzászólására.)
Először is: Jó napot kívánok/szia, Lanmandragoran !

Másodszor is: Nem tudom, mi köze van az eredeti kérdéshez annak, hogy most a fórumon helytelenül írtam Ali keresztnevét azon túl, hogy sajnálatos. A kvíz kérdésben nagy valószínűséggel helyesen volt (bár utólag nem tudom ellenőrizni, mert a rossz értékelést kapott válaszok nem láthatóak a készítőjük számára; nem úgy, mint a jók) írva, mert tudatosan másoltam éppen a nyelvi helyesség miatt! Ali magát Alinak tartotta nem véletlenül változtatta meg a nevét, ez volt az Ő identitása.

Másodszor is másodszor: nem sokan ismerik Alit az eredeti nevén (gyors példa: mindnyájunk guglijában (csak magyar oldalakon Muhammad Ali:29800 vs. Cassius Clay: 898). Annak örülök, hogy Ön/Te azon kevesek közé tartozol, akik ismerik eredeti nevét. Megjegyzem nem is nehézsúlyban szerezte olimpiai bajnoki címét- remélem ez nem lesz külön hiba az eredeti kérdésre vonatkoztatva; és a többi meg sem született, amikor Papp Laci az elsőt szerezte.

Harmadszor is másodszor: néhányan, akik nem a születési nevükön ismerünk, mégis tudjuk pontosan kik Ők, ha egy kvíz kérdés válasza vonatkozik rájuk .Ja és találkoztam a kvíz kérdések közt velük(és nem az ismert nevükön):
Józef Zachariasz:Bem apó
Farrokh Bulsara:Freddie Mercury
Agnesa Gongea Boiago:Teréz anya
Frenreisz István:Bujtor István
Vajk: I.István
Carlo Pedersoli:Bud Spencer
Ioszeb Dzsugasvili:Sztálin
Georgios-Kyriacos Panayiotou: George Michael
Karol Józef Wojtyła: II.János Pál pápa
Lee Jun Fan:Brue Lee
Darvas Szilárd:Darvas Iván
Richard Starkey:Ringo Starr
és végül egy boxoló:Adan Catic:Félix Sturm
Harmadszor:tetszett a frappáns következtetésed a helyes megoldásra.
Szóval még mindig nem tudom,bár egy léppéssel előrébb vagyok,hogy mi lehetett a baj az a erdeti kérdéssel: a feltételezett(szerintem ha volt is)lényegtelen helyesírási hiba vagy az,hogy túl könnyű volt ?!
Üdvözlettel,
Valmont
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
206. hozzászólás - 2008.11.17. 00:01:49 (Válasz cirip #204 hozzászólására.)
Nem.

Egyébként gondolom, a legalsót nyomták sokan, leginkább azon lepődtem meg, hogy nem láttam viszont a kérdésemet a Kvíz (vagy a Hibajelentés) topicban egy 1 hozzászólásos fórumozótól sorozatos szitkozódások és mondatkezdő kisbetűk közepette, jól lepontozva 2.33-ra...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.17. 00:06:26-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
207. hozzászólás - 2008.11.17. 00:04:15 (Válasz Valmont #205 hozzászólására.)
Én sem értem, mi a kérdéssel a baj, mondjuk kiírtam volna a 3x helyett hogy háromszoros... De gondolom, csak emiatt nem ítélték törlésre... remélem.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
208. hozzászólás - 2008.11.17. 00:32:02 (Válasz Valmont #205 hozzászólására.)
Szia!

Sajnálom ha kötözködésnek vetted előző hsz-emet, nem annak szántam, azt hiszem a harmadik pontban hangot is adtam elismerésemnek. Hogy Muhammad Ali nevét szóvá tettem, csak arra vonatkozott, hogy hátha helyesírás miatt panaszolták be a kérdést
(mivel nem találkoztam vele a játékban, csak az általad írt dolgokból tudtam következtetni). Való igaz, hogy többen ismerik az Ali nevet mint a Cassius-t, de ez ugyebár mindegy is a válasz szempontjából, hisz ő csak egy olimpiai aranyat nyert, de ha jól tudom, börtönbüntetése miatt attól is megfosztották.

Azt el tudnád árulni, hogy utólag került ki a rendszerből, vagy eleve rossz értékelést kapott. Ha az értékelése rossz, akkor nagy valószínűséggel vagy helyesírás, vagy áldozatául estél néhány, túlbuzgó értékelővel, aki azt hiszi, amiről ő nem hallott, az túl speciális tudás, ha pedig utólag került ki, akkor sajnos a játékosok több mint 75%-a, azt se tudja ki volt Papp Laci.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
209. hozzászólás - 2008.11.17. 01:24:34 (Válasz Lanmandragoran #208 hozzászólására.)
Szia Lanmandragoran !

Nem,nem vettem kötözködésnek,na jó egy picit de már megnyugodtam főleg,hogy végülis tök normálisan reagáltál.
Amit látok a karakterlapomon belüli kvíz "ablak" alatt:
"Eddigi kérdéseid értékelései: 8 jó, 1 rossz, 0 törölni "(elküldeném mert nyomtam egy printscreen-t de nem tudom,hogy hol lehet csatolni képet)
Ebből gondolom,hogy eleve rossz értékelést kapott.
Végül is a választ megkaptam:
vagy helyesírás vagy tényleg nem tudják ki volt a Görbe(Papp Laci)
Bár szerintem maximum háromszor kell copy/paste műveleteket végrhajtani és bármelyik kereső lexikon megmutatja a helyes választ.
Na mindegy majd felteszem másképp.
Üdv,
Valmont
UI:Miért olyan fontos a játékban nagyon precíz helyesírás(különösen nevek esetén,amikor nyilvánvaló,hogy kire gondolt a készítő);már csak azért mert ez elég ingoványos talaj.És ki dönti el,hogy kifogásolható a helyesírás vagy nem?Esetleg azok akik nem tudják,hogy negatív számnak nincs(nem értelmezhető avlós számok halmazán) négyzetgyöke vagy,hogy ki volt Papp Laci,vagy,hogy a szorzás/osztás magasabb rendú művelet mint az összeadás/kivonás?-mert akkor az elég gáz?
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
210. hozzászólás - 2008.11.17. 06:36:24 (Válasz Valmont #209 hozzászólására.)
Idézet: Valmont - 2008.11.17. 01:24:34
Esetleg azok akik nem tudják,hogy negatív számnak nincs(nem értelmezhető avlós számok halmazán) négyzetgyöke


Nem ugyanaz a kettő.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
211. hozzászólás - 2008.11.17. 07:20:50
ki fog esni 1 kerdesem, de el se nagyon hiszem. sztem 1altalana nem volt nehez, ime:

Milyen nemzetiségű a tetrisz játék feltalálója?

Magyar.
Orosz.
Finn.
Dán.

tegnap tettem fel es: "A kérdésre eddig 8 jó és 22 rossz válasz érkezett."


nos, Alekszej Pajitnov talalta fel, gondolom nem kell akkor megjelolnom melyik a helyes valasz. es ez igenis 1 jo kerdes, mert a matrjoska baban kivul nemtom meg milyen jatekot talaltak fel az oroszok. a szamitogepen meg talan ez volt az 1etlen uttoro jellegu reszukrol. kerdeztem nehany ismerosomet es mind tudta. a nevet nem, de a nemzetiseget igen.

en nem szeretek primitiv kerdeseket felrakni, de ez sztem igazan nem volt nehez. ugy latom kar volt a magyar lehetoseget beleraknom, nyilvan paran mindjart azt hittek csak mi talalhattuk fel a jatekot. ez a kerdes semmivel nem nehezebb, mintha az kerdeztem volna milyen nemzetisegu a buvos kocka feltalaloja.

megmondom oszinten en nem szeretem ha mindenki jol valaszol a kerdesemre. de nem azert, mert azt szeretnem, hogy senki se tudja, hanem azert, mert akkor bena a kerdes. de az sem jo ha senki sem tudja a valaszt, mert akkor meg tul fifikas a kerdes.

ime a legelső talalat a guglin, a kovetkezo keresesi parameterekkel: tetrisz feltaláló.

"Magyar Narancs
Tetris az Interneten Alekszej Pajitnov, a Tetris feltalálója még egyetlen petákot sem kapott a játék eddig eladott mintegy 40 millió példányáért..."
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
212. hozzászólás - 2008.11.17. 07:38:42 (Válasz Bekas #211 hozzászólására.)
Pedig ez szerintem is elég közismert...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
fórumozóBlonDeeYayNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
213. hozzászólás - 2008.11.17. 13:13:44
Helloka! Azt szeretném kérdezni hogy ez a kérdés miért "Rossz kérdés" minősítést kapott?


Melyik névnapot ünnepeljük március 30-án?

Zalán
Auguszta
Zita
Árpád

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

A helyes válasznak a Zalánt pipáltam ki, a naptárban is az van. Akkor miért lett rossz?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
214. hozzászólás - 2008.11.17. 13:21:58 (Válasz BlonDeeYay #213 hozzászólására.)
Mert nem hiszem, hogy a Zalán olyan híres név lenne, hogy tudni kéne a névnapját. Egy Éva, vagy István kérdés még talán oké lenne.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
215. hozzászólás - 2008.11.17. 13:23:53 (Válasz Hydro Globus #210 hozzászólására.)
igaz!
Pongyola voltam,ne is feszesegessük tovább mert csak újabb metematikai kérdéseket vetne fel.
De azért remélem nem az álltalam felsoroltak közé tartozó végzeturak nyomkodásai alapján tobja ki a program vagy admin a kérdéseket.
Üdv,
Valmont
Pontszám: 5
fórumozóBlonDeeYayNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
216. hozzászólás - 2008.11.17. 13:31:59 (Válasz Lanmandragoran #214 hozzászólására.)
nem mondtam hogy nagyon híres név, bár én ismerek nemis egyet, de éppen ezért nem olyan kérdést tettem fel h mennyi is az az 1+1...?

+ gondolom minden épelméjű játékos, hogyha nemtud valamit, beleírja az adott dolgot google-be, ami szinte bármit ugyanugy kiad, mint a választ az én kérdésemre
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
217. hozzászólás - 2008.11.17. 14:07:16 (Válasz BlonDeeYay #216 hozzászólására.)
Ez a kérdés tökéletesen érdektelen a néhány Zalán nevű játékost kívéve, de talán még nekik is.
Ez pedig itt a kiesett érdekes kérdések magyarázata topic.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
218. hozzászólás - 2008.11.17. 14:19:46 (Válasz cirip #217 hozzászólására.)
Köszi!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóDanielFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
219. hozzászólás - 2008.11.17. 15:03:38
Mit jelent a MÁV mozaik szó?

Magyar Állam Vasút
Mé Állunk Vazze
Magyarország Államosított Vasúttársasága
Mikro Állami Vasmű

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Miért rossz kérdés ??
Pontszám: 3
népszerűCsirguzFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
220. hozzászólás - 2008.11.17. 15:08:30 (Válasz Daniel #219 hozzászólására.)
A válaszokat is meg kellene válogatni! Mé Állunk Vazze? Vazze? Már csak ezért is rossz értékelést kap tőlem egy kérdés. Ráadásul túl könnyű.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!