Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.08.15. 12:19:04
-
Dátum: 2009.08.15. 12:18:39
Idézet: BaalCain - 2009.08.15. 11:37:11
Én kitöröltem v1es karakterem 10 hónap után. 10 hónap prém számla minden megvásárlása köves italokra költés stb stb után.
ÉS tették azt nagyon sokan a top játékosok közül,


nagyon??? sokan??? ne essünk túlzásokba. páran. ahogy körbenézek a topban, még mindig jórészt a tipikus neveket találjuk. páran lemorzsolódtak, nagy dolog.

csak gondoltam jól jön némi reality-check, még mielőtt valaki azt hinné, hogy a t9bbség törölt.

a lényeg:

Idézet: BaalCain - 2009.08.15. 11:24:13

Amikor pedig tudatosan nagyobb karakterek támogatásával kis kariknak épületek épülnek az egyike ebben a játékban borzasztóan ritka összefogásoknak. Nem olyanak köré épülnek fel szövik akik tegnap hallottak először a játékról.
Vannak akik átjárnak építeni más szövetségekben segítik megerősödni őket.


oké, csak engem döbbent le, hogy van, aki ezt komolyan gondolja, hogy "ritka összefogásról" van szó, nem csak sima kiskapu kihasználásról, amely segítségével valaki nulla befektetéssel übertápra tehet szert pár "nagy" segítségével, akik lehet, hogy utána már törölnek, mert az optimalizálással leálltak?

a fenti két, egyébként korrekten összeszedett kommentet tényleg komoly arccal, azok tartalmában "híve" sikerült leírnod??

azért álljon már meg a menet. indítok egy karaktert (vagy a "barátom" indít), csinál egy szövetséget, majd ritka összefogásról tanúbizonyságot téve az 1. szinte a saját LE-ból adok neki +21 támadást, +21 védekezést, miegymást. komolyan mondod, hogy ez így jó rendszer?
Dátum: 2009.08.15. 12:11:13
az ÉP-ben történő sebzésed annyi %-t kapod meg LE-ban, amekkora a lélekenergia szívásod -de csak akkor, ha az ellenfélnek van fölösleges, leszívható LE-ja. 4 állat, mindegyiknek 5%-os tappancs, az máris a sebzésed ötöde LE-ban.
Dátum: 2009.08.15. 11:22:51
hát, igen. hovatovább többet használom a vakító fényt, mint eltörlést...

csak szólni kéne miklósnak és rájönne, hogy nem csak az a dolga a varázslatoknak, hogy egyre erősebbek legyenek (nagyobb sebzés, stb), hanem, hogy nyújtsanak olyan fícsöröket, amit az ember máskor, másképp is ki tud használni, hiszen, ha már az ember rá van kényszerítve, hogy fix győzelmet hozó csatákat vívjon, akkor azokat igencsak fel lehetne dobni valami plusszal, hogy ne csak gombnyomogatás legyen a térkapu vagy a manóölés. (oké, plusznak ott van a LE-szívás, de azzal nagyjából ki is fújt.)

bár nyilván nem vakító fény alternatíva kell, mert maga a varázslat teljesen jó: minimális vp-ért nem találnak el az NPC-k:)
Dátum: 2009.08.13. 19:47:59
profán leszek, nézd el. miért érdekel? ha nem jutottál még el oda, akkor neked mindegy.

de egyébként használd a matematika szakértelmed.

ezrekben így nő a költség a 8 szintig: 15 35 50 65 85 105 125 (van benne egy glitch, de azt hiszem, hogy becsülhető a dolog.)
Dátum: 2009.08.13. 19:45:26
a mondandóm lényege: lehetne csinálni végtelen számú gépi játékost, de minek, azzal a játék lényege veszne oda. az ember az ember elleni harc. ilyen alapon legyenek csak BOT-ok. a KH nem színesítő esemény, hanem portyalehetőség a topnak, nem több.
Dátum: 2009.08.13. 19:44:16
Idézet: Kocos - 2009.08.13. 18:47:54
Idézet: winnie - 2009.08.13. 17:40:17
aki alacsony szintű, az a nála 20-30 szinttel magasabbtól nem irigyli a pluszt, hiszen elvileg soha nem fognak találkozni a játékban.


Miert ne irigyelhetne? Egy plusz jateklehetoseg, egy plusz erdekesseg. Mindenki szeretne erdekesebb jatekot es tobb sikerelmenyt, nem? Nem azert irigyli, mert a masik taposabb lesz tole, o meg nem, hanem mert a masiknak van ilyen lehetosege is, neki meg nincs.


arra gondoltam, hogy a kommentek alapján a 6x. szintűek irigykednek a top 1-2-3-4-5-re, mert "még jobban elhúznak". írtam egy levelet Dominatornak, a 30. szintről, aki 2326. a toplistán, hogy irigyli-e tőletek ezt a pluszt. azt írta, hogy "nem". neki tök mindegy, hogy 100e vagy 200e LE-t teszel zsebre egy nap.

és, ha már egy ilyen elit társaság (mármint az irigykedő 6x. szintűek) is sír amiatt, hogy "hú, a top1-es emberke még top1-esebb lesz a kh-tól", akkor mi lenne a hatása egy kiterjesztésnek ? a VU-fórumnegativitással bélelt felhasználók még jobban sírnának. mert páran erősödnének.

engem sosem zavart, hogy más erősödik, de SEMMI ÉRTELME újabb hisztiseket generálni.

a KH nektek "lett csinálva", mert sírta..., izé, felvetettétek, hogy nem tudtok portyázni (látom az összeesküvést már, ezért van ez a "nem támadom őt, mer' a barátom, de nincs kit támadnom amúgy, szóval" hozzállás, hmm), kapatok KH-t. a lentiek tudnak portyázni.
Dátum: 2009.08.13. 17:41:54
a menüpontoknál, kiírásoknál is van hiba, de ezek hátra sorolódnak, csak szépészeti gondok. saját tapasztalat, hogy az ember inkább foglalkozik nagy volumenű dologgal, mint egy perc alatt elintézhető piszlicsáré cuccal. nem jó hozzáállás, de ez van.
Dátum: 2009.08.13. 17:40:17
aki alacsony szintű, az a nála 20-30 szinttel magasabbtól nem irigyli a pluszt, hiszen elvileg soha nem fognak találkozni a játékban. így csak pár frusztrált karakter van, aki beleesik a szopózónába, ők a 63-67. szintűek, ők panaszkodnak, hogy még nem feltétlenül olyan erősek, hogy üssenek, de 15% alatt gyalulják őket.

viszont, ha lenne KH lejjebb, akkor (kisebb gond) sok kis szintű lenne frusztrált amiatt, hogy a náluk pár szinttel magasabbak erősödnének plusz (nagyobb gond) még több frusztrált lenne a 15% miatt és ezt nem hiszem, hogy érdemes lenne vállalni. az egy dolog, hogy a 15%-os rendszeres lecsapásokat én például úgy időzítem, hogy még gyógyuljak is (hülye bug, már jeleztem, hogy ha 300-ban vagyok és kapok 2000-et varázslattal, akkor hirtelen 1200-ban leszek. afféle visszafogott manaregeneráció, vp-ért gyógyulás, de sajnos kihasználható), de nem hiszem, hogy lejjebb az egekben lenne az egészség vagy a sebgyógyítás-
Dátum: 2009.08.13. 15:34:51
dekódolom: arra céloztam, hogy ne te döntsd el, hogy ki szálljon be és ki ne. egyszer még az a baj, hogy a KH-s eseménynél a kicsik nem vehetnek részt, most meg az, hogy részt vehetnek.

elég bicskanyitogató, amikor valaki a 60. szintről azt mondja, hogy pondró 20-as (a "gyerek") ne szálljon be az eseménybe.

van, akit csak a táp érdekel, az optimalizálás. más pedig szívesen részt vesz olyasmiben, amiről tudja, hogy hozzájárul ahhoz, hogy ne történjen valami szörnyű a játék világában.

persze én vagyok a hülye, hogy meglepődöm a folyamatos negativitáson...
Dátum: 2009.08.13. 12:54:16
nyilván senki nem gondolta, hogy 10. szintű karakter lesz a top10-ben, de hogy be sem kéne szállniuk? ők is kapnak egy új portyalehetőséget, segíthetnek a hordájuknak, kapnak a végén jutalmat, stb. miért ne kéne beszállniuk? ha valakiknek, akkor nekik épp hogy be kell.

a top10 irreleváns, hiszen a játékosok zöme esélytelen bekerülni oda, de nehogymár az, akinek nincs sansza, semmibe vétessen.
azért támadnak, mert nem ti vagytok jobbak, hanem ők. másolj be csatát, ahol érzésed szerint fura az eredmény, de az meglep, hogy szíved szerint csak abba ölnél pénzt, ahol nincs kiszámíthatatlanság, ahol az erős biztosan nyer.

15% alatt pedig nem lehet támadni. ehet, hogy pont akkor jött elő a társ 15% alól.
Dátum: 2009.08.12. 13:39:47
jelentkezz egybe.
Dátum: 2009.08.12. 11:20:44
szerintem a wiki vesztette el az érdekességét. használja valaki egyáltalán?
mármint túl sok jó sorozat van. túl sok.
Dátum: 2009.08.11. 12:42:38
Idézet: Destroyer96 - 2009.08.11. 11:25:03
Vagy, még eszembe jutottak.

Kufár bérlet (egyszeri)
Átvételekor ingyen vehetsz egy tárgyat a lélekkufárnál.


nem jó. ez sima LE-vásárlás. kell a csavar.
Dátum: 2009.08.11. 10:55:38
Idézet: Hugoboss1 - 2009.08.11. 06:22:33
Segítsetek!

A legyőzött manó zsákjában a következő tárgyat találtad: transzcendális fókusz.

Én 21-es szintűként egy 27-es manótól szereztem ezt a 30-as szintű tárgyat de nem tudom betenni fegyverbe se meg sehova! Mi lehet a baj???? Hogy tudom használatba venni ezt a tárgyat???

Köszi aki segít!!!

hugoboss1


sőt, ha 21. szintűként még nincs ekkora tanulásod, azonnal fejleszd ki 30-asra, mert remek szakértelemektól esel el.
Dátum: 2009.08.10. 19:11:28
Idézet: Tseby'dr akula - 2009.08.10. 18:53:49
Miklósékhoz azért volna még 1 kérdésem:

A manóktól kapható LE az milyen módszerrel lett beállítva? Mert 41-esként nekem még a vadászatba az aprók is többet adnak és 141 manó után már lehet viszonyítási alapom íme csatáim:


az az igazság, hogy önmagukban a számok nem sokat mondanak, hiszen azt nem látjuk, hogy mennyi LE-d volt a csata pillanatában. ha mindig annyi, hogy éppen bele tudd tenni a manóharc minimumát, akkor nem csoda, hogy alacsonyabbak egyes adatok.

nekem most volt egy 3600-as csata után 430-as, de ott egy másodperccel később leesett, hogy eleve csak nagyjából annyi LE volt nálam.
Dátum: 2009.08.10. 17:51:59
nem tudom, hogy van-e alvó, de olyan biztos van olyan top10-es manós, aki 2 hónapja is annyiadik szintű volt, mint most. (illetve eggyel alacsonyabb, hiszen a 250 CSP-t felhasználva szintet lépett.)

úgy tűnik, ő zarknoddal együtt ébredt:)

edit: mortimer analógiája jó, valahol igaza van. más kérdés, hogy a törölt, vagyis hibernált karaktereket most akárki élesítheti, hogy top10-be kerüljön.
Dátum: 2009.08.10. 14:26:39
Idézet: Birka - 2009.08.10. 09:59:19
Mivel a vásárolható tárgyak relatív értéke komolytalan, így idővel rájöttek az emberek, hoyg értelmetlen csp-t dobni a dologba...
NEm is értem a 200-300 pontért elkelő +3 tulajdonságos cuccokat...


a 60-80e LE komolytalannak hathat, de engem az lep meg, hogy a kottázhatóan csak plusz LE-t adó Zu'lit könyve (+10 szakértelem) jelenleg 255 dukáton áll, míg a végtelen LE-t adó lélekkút katalizátor csak 245-ön.

az aukciót, ha tárgyaljuk, mint minden tárgyat, érdemes felosztani, hiszen vannak azon tárgyak, melyek értéke puszta LE-ban fejezhető ki (ezek a legértéktelenebbek), vannak azok, amik használat után eltűnnek (ezek sem túl értékesek, mert nem lehet felvágni velük a karakterlapon:), s ezeknek van a közös halmazuk is.

azonban van pár olyan tárgy (aukción és epikusoknál), amik minden pénzt megérnek, hiszen hatásuk nem fejezhető ki LE-ban (hordaváltás, egy plusz fícsör) VAGY, mint az őskőtermő zsák és a fenti lélekkút katalizátor, végtelen LE-t adnak.