Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2008.12.05. 20:50:17
Idézet: Kyron - 2008.12.05. 20:38:51
Jó lenne, ha a wiki-n sem csak az eredmények, hanem az is rajta lenne, hogy kiken verekedték át magukat a bajnokok!!!


ember, akkor tegyél érte. írj nekik, hogy írják le neked, hogy kikkel küzdöttek. a wikit mi (te, én) szerkesztjük. ne csak várd a sült galambot és panaszkodj:)
Dátum: 2008.12.05. 18:37:25
köszi. az jó. másrészt meg gáz, hogy ennyire lazán van kezelve.
Dátum: 2008.12.05. 17:03:01
Idézet: Otoaak - 2008.12.05. 16:00:20
Nem tetszene jobban a 11-12-es csoport se, nem az a bajom, hogy Trueblood-al indultam egy csoportba, hanem az, hogy Trueblood stilusba kell jatszanod ahhoz hogy eredmenyes tudj lenni .


miért kéne úgy játszani? ahhoz kell úgy játszani, hogy 1. legyél. nagy dolog, abból csak egy van.

de nálad a pár ezer karakterből csak 29(!!) szerzett több LE-t csatából, ami pazar teljesítmény, gratula, de hadd mosolyodjak el azon, hogy még te sem tartod magad eredményesnek. legyünk már egy kicsit realistábbak. (igaz, hogy ez csak egy mutató, de akkor is valahol sántít az, hogy jön egy kudarc a sok siker után és máris baj van.)
Dátum: 2008.12.05. 16:32:08
ha egy állat meghal, akkor az meg is hal? vagy csak lepihen?
Dátum: 2008.12.05. 15:33:07
Idézet: Otoaak - 2008.12.05. 14:50:22
Mar eddig is gusztustalanul undoritonak talaltam, azt, hogy 12. szintukent folyamatosan utnek a 16-osok es hiaba vagyok a szintemen a legjobbak kozott rendszeresen tonkre is vernek,


ez most komoly?

te mondod ezt 100k-s LE differenciával?
116 vereséggel? te, aki ilyet írsz a karakterlapodra, hogy "Ha nem tetszik, hogy elvertelek nyugodtan vegyél revansot. Mindíg van nálam legalább 1000LE érdemes próbálkozni, ha legyőzöl komoly nyereség ütheti a markod.Bármilyen küldetéssel fordulj hozzám bizalommal én nem kérem, hogy gyengítsd le magad vagy támadj többször, elég ha megpróbálod..."

(gondolom, aki megver, el is veszi az 1000LE-t...)

minden szinten a 4 szinttel lejjebb lévőket ütik. és leginkább azokat, akik alacsonyabbak és sok LE-t szednek össze (meg, akik nagy mínuszosok), mert lehet, hogy nekik is van.

Idézet: Otoaak - 2008.12.05. 14:50:22
Erre jon a bajnoki viadal es itt is megvan durvan a szintkulonbseg es 14-esekkel vagyok egy szinten


12-13. szintűeknek szólt a csoportod. a 14. szintűek akkor 13-asok voltak. gondolom jobban tetszene egy olyan csoport, hogy 11-12. szintűek. akkor nem te sírnál, hanem a 11. szintű józsika.
Dátum: 2008.12.05. 14:14:13
Idézet: Mortimer - 2008.12.05. 14:08:46

Csakazértis megütöttem most Horrort, nyertem. Zavaró a random nagy szerepe :/


de most komolyan, miért zavaró? főleg, hogy nagy a szerep. bőven elfogadható. a hasonló erősségűek egy ide, egy oda nyernek.

jobb lenne előre tudni, hogy egy csatában ki nyer? jó lenne a portya, az biztos. itt azért nem olyan randomról van szó, hogy valaki csíra elver, hanem amolyan, ki kelt fel jobb lábbal. bejön egy kritikus ütés vagy miegymás. a randomot egy "fegyver sebzése 66-86" játékban ennyire nem kéne számonkérni:)

te is nyertél már tornát, utána én is vertelek meg, attól még megérdemelt volt. hiszen, aki 9-et nyer zsinórban, az tud valamit.
Dátum: 2008.12.05. 13:37:31
Idézet: Maci - 2008.12.05. 12:54:45

előző viadalon sikerült még ezt a kis játékélményt is elrontanom, az esemény világított, rákattintottam , ahol is meg tudhattam, hogy a viadalon a 7. körben kiestél. Ennyi.
Tudom, hogy ez egy alapvetően egyszerű játék, nem a körítés miatt játszuk, de a viadal valahogy lehetne kidolgozottabb.


az minimális erőfeszítésbe kerülne valóban, hogy az ember sorban lássa a csatáit és ne rögtön a végeredményt, aminek ismeretében a nyertes csaták végén nincs meg a levegőbecsapás, talán el sem olvassuk. viszont, ha, akár 5 percenként jelennének meg a körök eredményei, akkor az éppen online játékosok örülhetnének valaminek:)

kis suspense-t a viadalra.
Dátum: 2008.12.05. 13:35:41
Idézet: Mortimer - 2008.12.05. 12:48:49
Azért vegyük észre, hogy a díjazás csak jelképes, az égvilágon semmi jelentősége nincs. 40-es tulajdonságoknál még számíthatott +1 tulajdonságpont, de most a felső kategoriákban 90 körüli a "normál" érték. És az, hogy 90 vagy 91 egy adott tulajdonságod, szerintem kvázi lényegtelen.


jaja, bónusz fícsör, plusz lehetőség, buli.
Dátum: 2008.12.05. 12:42:33
hátha ezt olvassa egy illetékes, ha a másikat nem.

a potyázás menüponttal lesz akkor valami javítás vagy felejtsük el és mindent manuálisan vagy a toplistából guberáljunk össze?

oké, hogy nem jelzi ki csak a 100%-os támadhatókat, de annyira agyon van szűrve, hogy azt, akit egyébként lehetne támadni, azt sem mutatja. értsd: kattintást ugyan hoz, de unalmas végigkattogni egy szövetség összes tagját támadás ügyében, ha nem jelez a portyázás menü támadhatót, holott lenne. (kéne egy kis támadás gomb a szövetségi menübe:)
Dátum: 2008.12.05. 11:09:39
Idézet: Jeriko - 2008.12.05. 10:19:58
Nekem meg a svájci rendszer tetszik TF-ről.

Egyrészt, mindenki azonos számú csatát vívott, nem volt olyan, hogy első körben kiestél (itt a felének az lesz). Aztán a végén legalább egy hozzávetőleges képet kaptál arról, hogy hol is helyezkedsz el a mezőnyben (teteje, alja, közele stb.)
Végül volt sikeréménye mindenkinek, mert előbb-utóbb valakit legyőzött. .


amíg ilyen gyakoriságú a torna, addig nem lenne ajó a svájci rendszer, hiszen az ad nagyon korrekt képet, viszont havi egy korrekt kép sok lenne, nagyon repetitív. (még akkor is, ha itt egy hónap alatt van annyi szintlépés, mint a TF-en fél év alatt)

a kieséses éppen ezért jobb, mert benne van, hogy a legnagyobb is eleshet (ellenben a vézna a random miatt bár arathat egy nem vát győzelmet, de nem fog 2-szer vagy 3-szor nyerni esélytelenül), de mindig arra érdemes fog nyerni - viszont nem mindig ugyanaz. vagyis... nagyobb eséllyel fog nem mindig ugyanaz nyerni,mint a svájciban.

szóval a kieséses mellett vagyok, ellenben amondó lennék, hogy egy ritkább, mondjuk fél éves rendszerességgel valami kiemelt torna (népesebb kategóriákkal, svájci rendszerrel és esetleg valami bónusszal, nem tudom, szakértelem versennyel)
Dátum: 2008.12.05. 09:36:43
Idézet: Aurri - 2008.12.04. 20:25:19
Kárhozat!

Bár már talán késő, de remélem hogy ezen a viadalon rendes egyenes kieséses "fára-bontott" levezetést kapunk kézhez, és nem csak egy egyszerű kis listát néhány harc eredményével.
Emlékszem anno a TF-es Olimpiákat is milyen nagy várakozással vártam, ehhez képest ez msot óriási csalódás volt. Jó lenne visszahozni valamit abból a feelingből!
Aurri


szerintem késő, de hátha idővel lesz ilyen. (ha valaki rászánna pár órát, fusiban megprogramozná miklósnak mindenki jól járna.)

amúgy meg az egész csak összefogás kérdése, a legjobbak eredményéből hamar visszafejthető lenne az ágasbogas ábra, pár levél és maszek össze lehet állítani.
Dátum: 2008.12.04. 19:38:32
viszont. valóban csak 30 lehet egy szakértelem alapértéke mezei körülmények között?
Dátum: 2008.12.04. 19:37:55
Idézet: B_A_ - 2008.12.04. 19:05:06
hello mért nem tudok a kviz versenyre jelentkezni vagy hol lehet,mikor lesz?


a kvíz menüpontban lehet jelentkezni (bonyolult), akkor, ha kiírják az új versenyt.
Dátum: 2008.12.04. 19:36:58
Idézet: Fineri - 2008.12.04. 19:14:41
MIvel tudom állatom életpontját növelni?


a maxot szintlépéssel, a jelenlegit sebgyógyítás szakértelemmel.
Idézet: Jeriko - 2008.12.03. 13:30:38
Winnie: nem jól nézed, amit Miklós írt.

Ha van 40k-s kutatok jelenleg, akkor eddig kb. 400k-t építettetek összesen 7-en (bár biztos voltak kilépők, akik befolyásolják a számolást). Ha ezt 7-en építettétek, akkor fejenként 400k/7= 57k az átlag. Ekkorára fog NŐNI a lélekkutatok mérete. A 30% azoknál a szövetségeknél játszik, ahol az új módszerrel számolt lélekkút méret KISEBB, mint a régi.


de ha csak a teljes jogú tagok építése számíta, akkor jelenleg 2 teljes jogú tag van elvileg, az egyik 75k, a másik 25k építéssel, ami 100k. a többi teljes jogú tag kilépett a 300k építéssel együtt.
Idézet: Jeriko - 2008.12.03. 12:36:38
Valahogy csak jó lenne figyelembe venni, hogy mennyi épület áll már az adott szövetségben. Pl. lélekkút méretéhez hozzáadni épületszint * 1000-et vagy hasonlót. (Így szerintem 30% "kárpótlás" sem kellene.)


hmm, máris más lenne a leányzó fekvése. ez a javaslat már törődik az extrém példákkal, bár lehet, hogy van ellenérv is.

szóval szerintem nem csak a tagszámot és az aktív tagok építését kéne számolni, mert a kilépők miatt elég egyszer szívni szerintem. nyilván vannak más szövetségekre jellemző mutatók is.

más kérdés, hogy a kisebb lélekkút hamarabb aktivizálja az inaktív tagokat, de ezt egy virtuális lélekkútmérettel is meg lehetne oldani:)
Idézet: Miklós - 2008.12.03. 09:06:05
A nagy többség ebből nem fog semmit látni, igazándiból csak néhány top szövetséget fog érinteni.


ez biztos? vagy csak én számolom félre, hogy így a lélekkutunk 40e-ről több mint a felére csökkenne.

(100e építés osztva 7 taggal az 14e, szorozva 1,3-mal 18e)

bár végülis a lélekkútfelezés extramotiváció lehet a megmaradtaknak, ha egyszer a háborúk miatt 17-ről 7-re csökkent a szövetség létszáma:)

lesz, ami lesz, de nem hiszem, hogy csak a top szövetségeket fogja érinteni, mert szélsőséges példák mindig vannak, ergó van, aki nagyot fog kaszálni (ld. a példát lent) és van, aki nagyot fog szívni. így lesz egyensúly.
Dátum: 2008.12.03. 08:31:26
Idézet: Valik - 2008.12.03. 08:06:41
9 De abban kel hogy segits hogy akit tamadok legyen nala le,mert 2 napja 2000 le-vel tamadok 12 -est de 200-at senki nem visz tollem


két napja? nem mondod, hogy ilyen hamar feladod.

a küldetés a játékban az egyetlen, ami kihívást támaszt. ha még ezt is le akarod zsírozni, akkor tényleg csak klikkelés lesz belőle. hidd el, ha meglesz, annál nagyobb sikerélmény.
Dátum: 2008.12.03. 01:49:53
igazi gyöngyszem. ha nem megy klikkelésre a győzelem, akkor befenyítünk, mert nagyok vagyunk:)

milyen nagylelkű. vagy előjöttök, hogy LE-t veszítsetek, vagy citadellával LE-t veszítetek, hogy később, vesztéskor még több LE-t veszítsetek:)

ennyire kell nekik most a LE, nem ér rá később?
Dátum: 2008.12.02. 12:20:07
Idézet: Mortimer - 2008.12.02. 11:35:59
Nagyon nem jó így, a kategóriák ismerete nélkül nincs értelme


úgy lenne igazán értelme pedig. az optimalizálás totális kizárása:)