Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Idézet: Outraged - 2010.08.10. 11:21:26
Verselolina szövitársa.


most bocs, de akkor biztosak vagytok benne, hogy télleg így híjják?
Dátum: 2010.08.03. 21:56:53
Idézet: Hanabi - 2010.08.02. 17:26:32
Mi a címe annak a bábfilmnek aminek a főszereplői: Mazsola és Tádé?
Frakk
Futrinka utca
Kertek alat
Róka Rudi bosszúja

A kérdés írója szerint a Futrinka utca. A Futrinka utca című bábfilm sorozat főszereplői Cicamica, Buksi, Morzsa, Rókica, Sompolyogi. Mazsola és Tádé - bármily hihetetlen - de a róluk elnevezett Mazsola és Tádé című bábfilm sorozat főszereplői.
Kéretik a kérdés törölni. Egyáltalán hogy mehetett át ez a kérdés?


végre, valaki más is szót emel emiatt
(azért azt hozzátenném, hogy Manócska valóban a Futrinka utca végén lakott a kalap-, aztán tökházban, ahova befogadta Mazsolát, majd Tádét -> de ettől még NEM Futrinka utca a mese címe)
Dátum: 2010.07.30. 21:20:24
Idézet: Warfoki - 2010.07.30. 19:03:17
Mikor készült az első törley?
1883
1882
1880
1881

Spec, nagyon.


szerintem is gagyi kérdés
szerintem a válaszoknak így kéne kinéznie:
1882. augusztus 1. 10:15
1882. augusztus 1. 10:17
1882. augusztus 1. 10:14
1882. augusztus 1. 10:19

na, szóval szerintem ez tipikusan jó kérdés lehetne, hiszen nem árt, ha véletlenül felszedem ezt az infót - végülis egy igencsak közismert, hazai termékről van szó (tehát igazából pont nem spec.)
csak az évszámokat kéne kicsit olyanra széthúzni, hogy esély legyen megtippelni
Dátum: 2010.04.18. 09:09:01
Mennyiből mekkora lett hazánk területe négyzetkilométerben ( km² ) mérve?
450 378 km² ---> 249 567 km²
324 411 km² ---> 92 963 km²
324 411 km² ---> 156 768 km²
350 980 km² ---> 92 963 km²

OK, sejtjük, sejtjük, hogy miről van szó, de azért nem lehetne mégis, hogy MIKOR?

(Lehet, hogy ez csöppet fontosabb része lett volna a kérdésnek, mint a "négyzetkilométerben ( km² ) mérve", hiszen ezt az infót a válaszok is tartalmazzák, tehát a kérdésbe nem is kell beleírni.)
Dátum: 2010.04.07. 11:26:38
áh, az előbb nem értettem miért írsz az inaktívságról, de így már kellőképpen a számba van rágva, és ez tök jó válasz
(tök idegesítő, hogy már 2x fordul elő sorozatban, hogy nem olvasom végig az addigi hozzászólásokat, és persze ha tettem volna, akkor meglett volna a válasz... bocsánat)
Dátum: 2010.04.07. 11:03:24
Endyr, pont ez a lényeg, hogy inaktívak lesznek:

fő karakterem a Kereskedő térképésznél van, gyűjti a térképdarabokat (és mondjuk 400-an vagyunk összesen ennél a térképésznél)

a többi térképésznél kevesebb játékos jelentkezett, ezért aki rendesen játszik, bónuszt kap a térképrészlet találásra (mondjuk csak 250-en pl. az ultraspecre)
ha most ez a tucatnyi multikarakterem a többi térképésznél van, ahol nem gyűjtenek térképeket, akkor a fő karakteremnek ezzel nem teszek rosszat
sőt, nemhogy rosszat nem teszek, de jót is teszek a fő karakteremnek, hiszen a többi térképésznél több játékos lesz a multijaim révén (pl. 300 az ultraspecnél), így a létszámbeli különbség kisebb, így az ő térképtalálási bónuszuk redukálódik valamennyit (azaz a bónusz 400-300=100-ra számolódik a 400-250=150 helyett, de gyűjteni valójában csak 250-en gyűjtenek)

de mondd, hogy senki nem "lelkes" ennyire, és megnyugszom, hogy csak az én agyamban élnek ilyen beteg gondolatok
Dátum: 2010.04.07. 10:42:40
Idézet: Endyr - 2010.04.07. 08:50:39
Megoldas 3 lepesben:

1. Uj karakter regelese es addig vadaszas amig 2. szintu nem lesz (ehhez kell 1-2 nap csp-k miatt)
2. bejelentkezes a leggyengebb kufarhoz vele
3. fokarival rogton utana bejelentkezes a valasztott kufarhoz



1. igen, és ne is 1 új karaktert reg-elj, hanem mondjuk néhány tucatot, vagy ameddig bírod tüdővel
2. minden "ellenséges" térképészhez jelentkezz be jó sokkal
3. így az a térképrészlet-találást növelő (bár ismeretlen mértékű) "kevesebben vannak bónusz" mindenképpen csökken általuk, ugyanakkor ezek az ál-keresők nem fognak se vadászni, se harcolni, így térképet nem fognak találni, azaz összeségében visszahúzzák az ellenfél térképészeket

vagy ez már paranoia?
Dátum: 2010.03.25. 16:38:28
Idézet: Csonti_himihumi - 2010.03.25. 16:02:51
de a ne csinálj magadnak faragott képet, az mi akar lenni?

ez gondolom a "ne legyen más istened" egy másik formája
faragott kép = bálványimádás = más isten?
Dátum: 2010.03.25. 09:36:29
Idézet: Rhea Sylvia - 2010.03.24. 05:54:22
Melyik termése makk?
Dió
Mogyoró
Fenyő
Bükk *

Én eddig úgy tudtam, hogy a tölgy termése a makk, vagy tévedtem???


Nem, nem tévedtél a tölgynek tényleg makk a termése.
Csak azt nem értem, hogy hogy jön ez ide.
A kérdésben a tölgy nem szerepel, a bükk viszont igen, aminek szintén makk a termése. Mi akkor a gond?
Dátum: 2010.03.24. 22:22:47
2009-ben mikor lesz Húsvét hétfő?
Április 06-án
Nem lesz
Április 13-án
Április 20-án

kérnék egy törlést erre, remélem nem gond, ha nem magyarázom...
Dátum: 2010.03.24. 19:21:57
klassz, hogy van értelme az irogatásnak, végülis megkaptuk a választ a dolog működésére!

mostmár csak az 1-kategóriás rendszert kéne elérni
illetve nem is
inkább egy körkérdést javasolnék (imádom, amikor vadászat előtt először kapok egy halom LE-t a játék jobbíításának érdekében való klikkelgetésért) és az alapján eldönteni, hogy nem lenne-e célszerűbb 1-kategorizálni

Kategorizálnál-e, ha nem lennének alkategóriák.
- eddig nem kategorizáltam, de alkategoriák nélkül igen
- így is, úgy is kategorizálok
- így is kategorizálok, de alkategóriák nélkül sokkal szívesebben tenném
- így se, úgy se kategorizálnék
- eddig kategorizáltam, de alkategóriák nélkül nem csinálnám

ja és bocs, van egy ennél fontosabb kérdés is:
Felfogtad, hogy előbb-utóbb MINDENKÉPPEN kapsz LE-t a jó kategorizálásért, eleinte ugyan semennyit, aztán keveset, de kicsit később már sokat, és minél többen csinálják, annál hamarabb?
- persze, elejétől fogva értem
- eddig nem, de az új magyarázattal világossá vált
- nem, mert nem olvasok fórumot, a nyitóoldalt szintén nem nagyon olvasom (mert rögtön belépek), de ha olvasnám is, akkor is hiába klikkelek a megadott linkre, mert a releváns hozzászólás pont az oldal legalján van, és lusta vagyok addig legörgetni - akikkel csevegek, azok meg telebeszélték a fejemet, hogy fság az egész

ja, amúgy lehet tudni, hogy ennek az eseménynek mi az apropója?
hátha ennek tudata is megmozgatna még 1-2 embert (persze az is lehet, hogy éppen eltántorítana...)
nyilván van tippje az embernek, mint ahogy a LE-osztásra is volt, de ha tudjuk a tutit, az azért frankóbb
Dátum: 2010.03.22. 00:18:10
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.21. 22:18:48
Idézet: Hatsepsut - 2010.03.19. 16:18:14
....Azt nem tudom, megoldható-e, hogy esetleg több száz kérdést tartogasson neked a program, amíg nem sikerül a besorolás, de továbbítom a kérést.


Tehát nagyon valószínűtlen, hogy több száz kérdést minden egyes karakter mellé tárolna a rendszer. Pontosabban a válasz időpontjában nem úgy volt.
Főleg, mert még válasz se érkezett.
Nem bírom ki némi irónia nélkül.
Ha kihirdetnék, hogy "le vagy szarva, értékelj, hogy mások majd kaphassák a LE-t", te értékelnél?


fene, ezek szerint csak vissza kellene olvasnom... bocs...

no, de a kérdésedre 2féle a válasz

1) inkább el kéne magyarázni buta usereknek, hogy mi a helyzet - új értelmezésemben ez:
bár eleinte egy darab LE-t sem kapsz, de ha senki nem csinálja, akkor sose nem is fog senki kapni, mert sose lesz "elegendő válasz"
ha azt mondod, hogy te majd akkor, amikor már jönnek a hírek a nagy LE-kről, akkor ugye minél többen mondják ezt, annál később lesz "elegendő", ha pedig kellően sokan mondják, akkor sose
kb. arról van szó, hogy dobálj be köveket egy hatalmas hombárba, ha megtelik, aranyrögök fognak kipotyogni minden egyes újabb kő után - amíg nem telik meg szívsz vele, amikor megvan, a potyázóknak is jut -> a kérdés az, hogy ennek ellenére akarsz-e aranyrögöket

2) eddig "a genyók nem mondanak semmit, csak csináljuk mint a hülye" esetekből azért nem sültek ki rossz dolgok (a fertőzés leküzdése nem hozott olyan átütő változást, mint reméltük egynéhányan, de megérni megérte, ahogy én számoltam, aztán Zarknod is a végén kis szorzás-osztással hasznos volt a fun-factor mellett)
tehát én akár bízom benne, hogy valami pozitívum fog kisülni belőle a nagy hallgatás ellenére is

Ugyanakkor mostmár nem teljesen értem az egészet: a kategorizálásból majd akkor kapunk LE-t, amikor már a kellően sokan kategorizálták? De akkor már minek? Akkor gyakorlatilag ki lehetne venni a kérdést a kategorizálandók közül, hiszen már megtörtént. Ebben az esetben kinek jut LE? Azoknak, akik pont aznap értékelik a kérdést, amely napon elérik a kritikus "jó válasz tömeget" - ad abszurdum lehet, hogy ez éppen egyetlen embert jelent? Merthogy többszáz választ nem lehet tárolni egy-egy karakter mellett (az egyik iménti hozzászólás szerint).

Ja, és úgy amúgy minek ez az egész értékelősdi?
Dátum: 2010.03.21. 21:49:25
Idézet: Jeriko - 2010.03.21. 20:02:22
Harmadrészt azokkal a kérdésekkel is dolgozok, amikért nem kapok semmit


izé, nekem picit másképp jött le, így:
most értékel az ember, mint gép, semmi haszna - egyelőre
de bent van az összes értékelésem és amint összejön valamelyikre a "kellő mennyiség", akkor visszamenőleg kaopd is a LE-t
azaz amit jól (izé, a többség szerint jól) oldok meg, azért előbb utóbb jön a LE

vagy nem így van?

mer akkor rögvest abbahagyom a kategorizálást
Dátum: 2010.03.21. 19:08:04
Jeriko, lehet, hogy ez amiatt van, amit Miklós írt, nevezetesen "kellő mennyiségű értékelés" esetén dobnak meg LE-vel - és ez még nem következett be

mivel 2 napja megy a buli (vagy már 3?, nemtom, úgy összefolynak a napok), elképzelhető, hogy az összes válaszod közül csak egyetlenegy kapott annyi értékelést, hogy az már "kellő mennyiségű", a többi
- még nem ment ki elégszer,
- nem kategorizálták akik kapták,
- annyira egyenletesen 2 kategóriába rakták, hogy nem lett egy "nyertes" kategória,
- a sok balek nem tudta, hogy az a jó kategória, amit te választottál, és mindannyian egy másikba sorolták

és 1 vadászat, ha az éppen 1000-2000 közötti volt, akkor annak az 1%-a 10-20 között lesz

amúgy klánunkszerte is néhány tucat LE jött eddig

mod: amúgy a több-helyre-is-jó effekttel teljesen egyetértek - rettentően bosszantó...
Dátum: 2010.03.18. 17:23:07
Idézet: Orr... - 2010.03.18. 16:02:41
De nem muszáj alkategóriát választani. Nekem is volt olyan kérdés, amihez az alkategóriában nem találtam megfelelőt, és hagytam a főkategóriát...


Tényleg nem kötelező alkategóriát választani, de ez rögtön fel is vet kérdést: az áhított +LE a többség válaszához képesti milyen egyezés esetén jár?
Ha a jelölések többsége teljes al-al-al-kategória útvonalra érkezett, és én csak főkategóriát jelöltem, akkor jár-e?
Megfordítva is, ha a többség lazán csak benyomja, hogy "biológia", de én lelkesen az "állattan"ra is klikkelek, akkor jár-e?
Tulajdonképpen ha van alkategória, de nem megyek el a lehetséges utolsó alkategóriáig, akkor egyáltalán figyelembe veszik a kategorizálásomat?
Dátum: 2010.03.15. 22:45:38
Mikor érik a cseresznye?
tavasszal
télen
nyáron*
ősszel

Hát, Bálint gazda honlapján ez áll: "A cseresznye a legkorábbi, tavaszi gyümölcsünk..." Ő azért elég régóta beszél kertészeti dolgokról ahhoz, hogy higgyek neki. (és akkor a saját tavaszi cseresznyeszedéseimet nem is említem)

nagyjából törlés
Dátum: 2010.03.10. 17:26:58
Idézet: Pietrus - 2010.03.09. 18:53:22
Közös lónak .....a háta.
zúrós
nincs is
túrós
nagy
Tagadó válasz.


hogy milyen a háta???
TÚRÓS???
hehe, hihi, hahahaha
na ne már, mégis mi a retektől lenne TÚRÓS szerencsétlen lónak a háta?
(persze csak tippelem, hogy ezt jelölték helyes válasznak)

amúgy pedig csodás anyanyelvünk egyetlen rejtett bugyrából sem sikerül előhúznom a ZÚRÓS kifejezést - valaki kisegítene eme szó jelentésével?
köszi
Dátum: 2010.03.06. 09:38:01
Mi a legtöbb hobbit kedvenc elfoglaltsága?
lovaglás
vándorlás
alvás
pipázás*

Kedvencem a Gyűrűk Ura, meg minden, de ez hiperspec. És lényegtelen.
Ez nem az a fajta kérdés, hogy a válasz akkor is szembejön, ha csak minimális érdeklődéssel fordulsz a mindennapok felé.
Ezt akkor tudod, ha konkrétan elolvastál egyetlen adott művet és konkrétan emlékszel erre a századrangú momentumra.
Ha a rossz válaszok között a lovaglás mellett mondjuk az íjászat és a koplalás lenne, akkor legalább a mű olvasói számára emlékezetes lenne, hogyhát állandóak zabáltak, maximum egy kis karddal hadonásztak és a lovaktól leginkább féltek.
De így...

Esetleg javítás a javasolt válaszokkal, de leginkább törlés.
Dátum: 2010.02.18. 19:21:23
Ki az egyik legnagyobb horrorkönyv író?

Dean R. Koontz
Leslie L. Lawrence
Stephen King*
Danielle Steel

Dean R. Koontz meg lányregényeket írogat, mi?

Igaz ugyan, hogy a wiki szerint "Sokan abba a hibába esnek, hogy egyszerűen horror-írónak tekintik, pedig sokkal inkább horrorisztikus elemekkel átszőtt pszichothrillereket ír.", de azért élete egy pontján "Dean elnyeri az Amerikai Horrorírók Szövetségének elnöki tisztét".
(Bevallom, amit olvastam tőle, az alapján én is ebbe a hibába estem...)

összegezve: bár én is Kingre gondolok, ha horror-író, de ha lehet, akkor mégis inkább írjunk be egy bárki mást Koontz helyett a kérdésbe, aki nem "horrorisztikus elemekkel átszőtt pszichothrillereket", hanem egyenesen mondjuk krimiket ír, és akkor tiszta ügy
Dátum: 2010.02.18. 01:01:06
Idézet: Epona - 2010.02.17. 22:44:08
Milyen sorrendben vannak a billentyűk a zongorán?
e c d a f g h
c d e f g a h
c e f g a h d
f g c e h d a

S ha én csak gitározgatni tudok az baj? spec...


figya (őszinte vallomás következik), én énekből csak azért nem buktam meg, mert abból sose buktatnak; az előttem ülők mindig sírva könyörögtek, hogy ne énekeljek, mégha az is a feladat; én voltam az egyetlen, akit nem vettek be az osztálykórusba; továbbá nem tűnik fel, ha a Mamma mia-t a Sandokan dallamára énekli el valaki

de azt még én is tudom, hogy a zenei hangok úgy jönnek egymás után, hogy cdefgahc (mint a doremifaszolatido), és amikor ezt a kérdést kaptam, betippeltem, hogy a zongorán is épp így jönnek egymás után, és nem annyira meglepő módon talált...

úgyhogy ezt a kérdést én a védelmembe venném