Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kardpeter

Oldal: 1234
Dátum: 2011.03.09. 21:09:47
Nincs +tp-s cuccom, V5-öm van... Ezt a kompenzációt már valahogy el is felejtettem, de így sok dolog érthetőbb lett hirtelen. Sokan ezért mondják, hogy nem is olyan vészes a 400 vadászat, én meg ezért nem értettem velük egyet, mert én kicsit több tp-t kapok érte (bár tudom, hogy az LE is több, de ez jelen helyzetben nem vigasztal).
Dátum: 2011.03.09. 20:00:53
Én jelenleg 23 tp-t kapok a vadászatért...
Dátum: 2011.03.09. 12:30:18
Ok, lehet fújni a pókokra...Na mindegy...

A Xenós-s eventnél szívtam kicsit a fogam, de utólag azt mondom, hogy megérte belevágni, a jutalom kárpótolt. Nem is tudom mi lehetne az én meghatározásom, olyan fél-pók lehetek. A fő profilom valóban a portya, de emellé szoktam vadászni is (egy szinten kb. a tp-m 1/3-a származik vadászásból). Jelenleg kemény 24. szintű vagyok . A gondom ezzel az event-el kapcsolatban az, hogy amennyiben a 400 győzelemre hajtanék, az kerek 400 vadászattal indulna, ami jelen állapotomban minimum 3 szintet jelent, s ez nekem sajnos nem jó, ez által úgy érzem, hogy konkrétan ki vagyok rekesztve a Csatából. Többször olvastam, hogy aki az extrém pók taktikát választja, az meg is érdemli, ha nem akar vádászni nem kötelező...én vadászok, nem is keveset, de az, hogy 2-3 nap alatt ugorjak minimum 3 szintet, kicsit erősnek érzem. Korábban írtam egy olyan lehetőséget, hogy mi lenne, ha ki lehetne váltani az EP-t esetlegesen több CSP-t elköltve rá, de értem a dolog mögött megbúvó logikát. Úgy gondolom, hogy a következő ötletem is minimum közröhej tárgya lesz, de nem bírom megállni, hogy leírjam. Tehát mi lenne, ha esetleg akár szintes korlátok bevezetésével is, de aki regisztrál az eseményre, a vadászatnál választhatna, hogy egy vadászatból mennyi EP-t szeretne (1, 2, 3, 4 (ezek a számok nyilván finomhangolhatóak lennének)), nyilván megadott számú CSP elköltése mellett. Így teljesíteni lehetne mondjuk 100-200 vadászattal is. Aki extrém taktikán van, s nem vadászik, az ezután sem fog, de aki hibrid taktikát alkalmaz, az se lenne ellehetelenítve.
Korábban már írtam egy gondolatot, amire vérmérséklettől függő nemleges válaszok érkeztek, nevezetesen nekem az volt a véleményem, hogy a pénz a pókokból jön, mert ők biztosan megveszik a táposabb, ősköves cuccokat . Erre az volt a válasz, hogy ez "butaság", a pókok nagyon lassan lépnek szintet, így ők időarányosan kevesebb pénzt költenek a többieknél. Lehet, hogy így van, én nyilván a saját helyzetemből tudok következtetni. Én átlagosan 2-3 hetente lépek szintet, s igen meg szoktam venni a tápos cuccokat, ami magával hozza azt is, hogy a csere miatt újra megveszem a lélekkristályt is, valamint használok lélekkutat is...Nem gondolom, hogy ne lennék aktív "támogatója" a játéknak, s ezért esik különösen rosszul, amikor a befektetett időm, valamint energiám nemhogy díjazva nincs, de még hátrányosan meg is különböztetnek.
Bocsi a regényért, de ez kicsit nyomta a bögyömet, s ezúton szeretném megköszönni a ventillációs lehetőséget!
Dátum: 2011.03.05. 22:01:53
Még csak a harmadik lapon tartok az olvasásnál, s be fogom pótolni ígérem, ezért előre elnézést kérek, ha már valaki felvetette volna. Többször láttam azt, hogy lehessen portyáért is EP-t szerezni, ezzel megint csak hátrányba kerülnének a pók-ok, mint ahogyan jelenleg is abban vannak. Ha ez a cél, akkor vegyétek a hozzászólásomat semmisnek, ám ha ez nem cél, csak az event egy "mellékterméke", nekem az lenne a javaslatom, hogy esetleg lehessen EP-t venni 2-3 csp-ért. Így ugyanúgy pp-csp fogyna, mint a vadászoknál.

Más. Olvastam több olyan hozzászólást is, hogy azért nincsenek támogatva a pók-ok, mert a gyorsabb szintlépés miatt több pénzt költünk a tárgyakra. Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem pedig a bevételi forrás pont a pók-okból van, hiszen ők azok, akik megveszik a legújabb ősköves cuccokat, hogy azzal is tápoljanak, valamint élesítik a prémium tagságot, ha másért nem, a gyorsabb ép-töltés miatt. Legalábbis, én építős/vadász kariként tuti nem vennék őskövet...minek!!
Dátum: 2011.02.21. 18:47:56
Melyik filmben nem játszott Sean Connery?

Rózsák háborúja
Terminator *
Egy igaz ügy
A szikla

A fenti kérdés rossz, mivel Sean Connery sem a Terminator-ban, sem a Rózsák háborújában nem játszott! (Valószínűleg a Rózsa neve című filmre gondolt a kérdés feltevője!)
Dátum: 2011.01.12. 13:29:19
Üdv!

Egy másik topicba írtam a következőt, nem tudom, hogy most a megfelelő helyre írom-e...

"Volt egy kvízkérdés, ami valahogy úgy hangzott, hogy "Melyik Harry Potter filmben szerepelt Robert Pattinson?", s fel volt sorolva 4 HP film. A problémám az, hogy az imdb szerint játszott a Főnix rendjében is, amit bejelöltem, majd hibás válaszként kiadta, hogy a Tűz serlege a helyes válasz. Az imdb szerint viszont mindkettőben játszott. Én veszítettem 10 %, amit kicsit igazságtalannak érzek, s gondolom, hogy ezt már nem kapom vissza senkitől, illetve a kérdést, lehet, ki kellene venni...

Üdv: kardpeter"

Erre ez a válasz érkezett:

Crazy71

SPOILER

1965. hozzászólás - 2010.11.17. 19:24:20
"A "Főnix rendje"-ben nem játszhatott, mert az a "Tűz serlege" után van és abban a részben meghalt! A kérdés nem rossz."

SPOILER VÉGE

A válaszom, hogy márpedig de, játszott, esetleg egy visszaemlékezés keretében!!! A stáblistában is szerepel, ezért én továbbra is kötném az ebet a karóhoz, ez egy hibás, félrevezető kérdés!!!

IMDB-s stáblista:

Harry Potter és a Fönix rendje (2007)

Daniel Radcliffe ... Harry Potter
Harry Melling ... Dudley Dursley
Jason Boyd ... Piers
Richard Macklin ... Malcolm
Kathryn Hunter ... Mrs. Arabella Figg
Miles Jupp ... TV Weatherman
Fiona Shaw ... Aunt Petunia Dursley
Richard Griffiths ... Uncle Vernon Dursley
Jessica Hynes ... Mafalda Hopkirk (voice) (as Jessica Stevenson)
Adrian Rawlins ... James Potter
Geraldine Somerville ... Lily Potter
Robert Pattinson ... Cedric Diggory
Ralph Fiennes ... Lord Voldemort
Natalia Tena ... Nymphadora Tonks
Brendan Gleeson ... Alastor 'Mad-­Eye' Moody
Dátum: 2011.01.12. 13:28:23
Rendben, szeremcsét próbálok a megadott helyen! Köszönöm szépen!
Dátum: 2011.01.10. 13:28:21
Köszönöm az észrevételt!

Nem találtam jobbat, ezért átmásoltam a kérdést a "kviz adatbázis hibák" topicba...remélem akkor az lesz a jó hely!

Üdv: kardpeter
Dátum: 2011.01.10. 13:24:27
Üdv!

Egy másik topicba írtam a következőt, nem tudom, hogy most a megfelelő helyre írom-e...

"Volt egy kvízkérdés, ami valahogy úgy hangzott, hogy "Melyik Harry Potter filmben szerepelt Robert Pattinson?", s fel volt sorolva 4 HP film. A problémám az, hogy az imdb szerint játszott a Főnix rendjében is, amit bejelöltem, majd hibás válaszként kiadta, hogy a Tűz serlege a helyes válasz. Az imdb szerint viszont mindkettőben játszott. Én veszítettem 10 %, amit kicsit igazságtalannak érzek, s gondolom, hogy ezt már nem kapom vissza senkitől, illetve a kérdést, lehet, ki kellene venni...

Üdv: kardpeter"

Erre ez a válasz érkezett:

Crazy71

SPOILER

1965. hozzászólás - 2010.11.17. 19:24:20
"A "Főnix rendje"-ben nem játszhatott, mert az a "Tűz serlege" után van és abban a részben meghalt! A kérdés nem rossz."

SPOILER VÉGE

A válaszom, hogy márpedig de, játszott, esetleg egy visszaemlékezés keretében!!! A stáblistában is szerepel, ezért én továbbra is kötném az ebet a karóhoz, ez egy hibás, félrevezető kérdés!!!

IMDB-s stáblista:

Harry Potter és a Fönix rendje (2007)

Daniel Radcliffe ... Harry Potter
Harry Melling ... Dudley Dursley
Jason Boyd ... Piers
Richard Macklin ... Malcolm
Kathryn Hunter ... Mrs. Arabella Figg
Miles Jupp ... TV Weatherman
Fiona Shaw ... Aunt Petunia Dursley
Richard Griffiths ... Uncle Vernon Dursley
Jessica Hynes ... Mafalda Hopkirk (voice) (as Jessica Stevenson)
Adrian Rawlins ... James Potter
Geraldine Somerville ... Lily Potter
Robert Pattinson ... Cedric Diggory
Ralph Fiennes ... Lord Voldemort
Natalia Tena ... Nymphadora Tonks
Brendan Gleeson ... Alastor 'Mad-­Eye' Moody
Dátum: 2011.01.09. 00:15:15
Bocsi, a késői reakcióért, még novemberben írtam:

"Üdv!

Volt egy kvízkérdés, ami valahogy úgy hangzott, hogy "Melyik Harry Potter filmben szerepelt Robert Pattinson?", s fel volt sorolva 4 HP film. A problémám az, hogy az imdb szerint játszott a Főnix rendjében is, amit bejelöltem, majd hibás válaszként kiadta, hogy a Tűz serlege a helyes válasz. Az imdb szerint viszont mindkettőben játszott. Én veszítettem 10 %, amit kicsit igazságtalannak érzek, s gondolom, hogy ezt már nem kapom vissza senkitől, illetve a kérdést, lehet, ki kellene venni...

Üdv: kardpeter"

Erre ez a válasz érkezett:

Crazy71

1965. hozzászólás - 2010.11.17. 19:24:20
"A "Főnix rendje"-ben nem játszhatott, mert az a "Tűz serlege" után van és abban a részben meghalt! A kérdés nem rossz."

A válaszom, hogy márpedig de, játszott, esetleg egy visszaemlékezés keretében!!! A stáblistában is szerepel, ezért én továbbra is kötném az ebet a karóhoz, ez egy hibás, félrevezető kérdés!!!

IMDB-s stáblista:

Harry Potter és a Fönix rendje (2007)

Daniel Radcliffe ... Harry Potter
Harry Melling ... Dudley Dursley
Jason Boyd ... Piers
Richard Macklin ... Malcolm
Kathryn Hunter ... Mrs. Arabella Figg
Miles Jupp ... TV Weatherman
Fiona Shaw ... Aunt Petunia Dursley
Richard Griffiths ... Uncle Vernon Dursley
Jessica Hynes ... Mafalda Hopkirk (voice) (as Jessica Stevenson)
Adrian Rawlins ... James Potter
Geraldine Somerville ... Lily Potter
Robert Pattinson ... Cedric Diggory
Ralph Fiennes ... Lord Voldemort
Natalia Tena ... Nymphadora Tonks
Brendan Gleeson ... Alastor 'Mad-­Eye' Moody
Dátum: 2010.11.17. 18:23:23
Üdv!

Volt egy kvízkérdés, ami valahogy úgy hangzott, hogy "Melyik Harry Potter filmben szerepelt Robert Pattinson?", s fel volt sorolva 4 HP film. A problémám az, hogy az imdb szerint játszott a Főnix rendjében is, amit bejelöltem, majd hibás válaszként kiadta, hogy a Tűz serlege a helyes válasz. Az imdb szerint viszont mindkettőben játszott. Én veszítettem 10 %, amit kicsit igazságtalannak érzek, s gondolom, hogy ezt már nem kapom vissza senkitől, illetve a kérdést, lehet, ki kellene venni...

Üdv: kardpeter
Igen, már feltettem vessző nélkül, csak hirtelen felindulásomban (nem láttam, hogy megmaradt a kérdésfeltevés lehetősége) írnom kellett, pláne, hogy olyan bődületes hibákat szoktam látni (ami nyilván átment a szűrőn, hiszen látom...), erre egy sima (szerintem jelentéktelen) vesszőhiba miatt visszadobták a kérdést. A másik dolog, hogy idáig egy kérdésemet dobták vissza, mondván hogy érdektelen, lexikális tudásra hivatkozik...szerintem éppen, hogy érdekes, és poénos kérdés volt, de ez nyilván szubjektív. Amiért ezt írtam, az megint csak az, hogy rengeteg olyan kérdést kaptam már, aminek köze nincs az alapműveltséghez, sőt, még sokszor a google-lel sem találom a megoldást, így marad a józan paraszti ész, vagy a tippelés. Nyilván mint azt már leírtam ez az egész dolog szubjektív, de olykor igen igazságtalannak tudom érezni a dolgot...
És 25-nek mennyi a fele? Vagy kerekíted? Lefelé, vagy felfelé? Nem egyértelmű, hogy Te melyikre gondolnál, s szerintem ezért nem fog átmenni.
Vagy a 25-ből 1 a sofőr, s 24 az utasok száma??

Amúgy a jó beugratós kérdéseket rossz kérdésként szokták értékelni, mert nagyon rossz a helyes válaszok aránya...
Ezt valaki megmagyarázná?

Kérdés:
Az alábbiak közül, melyik művet írta Janikovszky Éva?

Az arany virágcserép
Az arany ember
Az aranyhegedű
Aranyeső

Értékelés
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Oldal: 1234