Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zsanklod

Oldal: 1234567
Dátum: 2010.08.23. 11:59:56
"Melyik filmeknek fontos szereplője Shia LaBeouf?
Carter edző, Ali G Indahouse
Transformers,Dracula
Transformers,Disturbia
Dracula,SAW"

Ezt azért illik tudni, kicsit se spec.
Dátum: 2010.08.23. 11:58:54
"Melyik filmeknek fontos szereplője Shia LaBeouf?
Carter edző, Ali G Indahouse
Transformers,Dracula
Transformers,Disturbia
Dracula,SAW"

Ezt azért illik tudni, kicsit se spec.
Erre a pofátlan dumára nem lehet mentség és minden fórumról menetből vágják ki ezeket az arcokat. Sok mindent el kell néznünk a Neten, de az ilyen szintű mocsok már keményen fáj. (és nem ismerem Pöttöm Pannát)
Panna értékelte már az én kérdésemet is furán (amikor még írtam kérdést:D), de eszembe se jutott a magánélete.
Dátum: 2010.08.17. 12:08:56
Idézet: Ezüstszél - 2010.08.17. 00:41:49
Melyik csapat "menedzsere" Minarik Ede?
A.C.Budajenő
Csabagyöngye
Lujzaváros
Hejőcsaba

A google a következőt dobta ki:
"Régi idők focija (1973)

Hőse Minarik Ede mosodás, aki a Csabagyöngye SC menedzselésének mindent, de
mindent alárendel"

Egy mosodás, egy '73-as filmből alapműveltség?
Biztos szép film, de én még meg sem születtem akkor...

Edit: Most nézem, hogy már az előző oldalon is felmerült.


Nem az én kérdésem, de nekem ez gugli nélkül is alap. Nem vagyunk egyformák, nekem például a Rihanna mag Hannah Montana (vagy valami ilyesmi) típusú kérdésektől lesz agyvérzésem:D, de elfogadom, hogy gyerekek is vannak itt.
Én már lemondtam a kérdésfeltevésről, de sokkal jobban örülök az ilyen kérdéseknek, mint a történelemkönyv végéről bemásolt évszámoknak.
Igazad van! (Úgy látszik én is tévedek.)

Ezt a kérdést már csak kínomban találtam ki (miután két kérdésem menetből lett visszadobva) és nem néztem több helyen is utána.


Juliához (vagy Júliához) visszatérve:
Ha jól emlékszem a caesar szó hajast jelent és egy római családnév volt eredetileg. Ezen a néven igazán ismert csak Julius Gaius Caesar lett, akinek egyetlen lánya volt, Julia. (Egyébként, ha jól emlékszem, Augustus lányát is így hívták.)
A római császárokat valóban nevezték caesar-oknak Julius tiszteletére, de erről a névről azért nem Nero ugrik be.
Cornelia Caesar első felesége volt, Livia Augustus második felesége és Tiberius anyja, Servilia pedig Brutus anyja.
Most nincs időm utánaolvasni, tehát lehet, hogy ismét tévedek.
"Melyik bolygónak van a legtöbb ismert holdja?

Jupiter
Szaturnusz
Uránusz
Neptunusz


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Most fejeztem be a kérdésírást! Tizenöt kérdésemből hatot sikerült elfogadni. (Egyet se másoltam be kvízjátékokból, és beszélek magyarul.)

Gyakori hozzászóló leszek a "Hibás kérdések" témában, mert néha agyvérzést kapok az érdektelen, buta kérdésektől.
"Mi volt a neve Caesar lányának?

Julia
Livia
Servilia
Cornelia


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak."


Mi a hiba?
Julia lehetne Júlia és Iulia is esetleg?
Dátum: 2010.08.08. 09:22:24
Jogos!

Így már értem a kérdést, csak nem tartom mindennapos ismeretnek.
Dátum: 2010.08.07. 20:13:46
Tisztelt Rogalndorn!

Valamiről nagyon lemaradtam. (több diplomám is van, hadtörténelemből is szigorlatoztam, de ennek nem örülök nagyon:D)

"Hányszor volt kormányzója az aktuális magyar területeknek?"

Egyáltalán ez mi a francokat jelent? (Csak én vagyok ennyire ostoba, vagy mások se értik ezt az "aktuális magyar terület" varázslatot?)

Tisztelettel:
Zsan
Dátum: 2010.08.07. 17:50:31
"Hányszor volt kormányzója az aktuális magyar területeknek?
1
2
3
4"

Ha ez általános műveltség (csak én vagyok gyökér), akkor azonnal bocsánatot kérek! Ilyenkor nagyon nem vágom, hogy az Alapítvány kérdésem hogy lehetett spec!:D
Dátum: 2010.08.07. 15:30:23
Idézet: Craslorg - 2010.08.07. 12:16:00
Gondolom - mint ahogy te is véletlenül elírtad és csak utólag vetted észre - ő is átfutotta a kérdést és nem vette észre a hibát. Hülyegyerek...
A kérdésfeltevésről pedig lemondhatsz, van rá opció.


A "hülyegyerek"-kel magamra gondoltam, ugye ez egyértelmű? Igen lemondhatok a kérdésfeltevésről, de gondolom, nem az a cél.
Nem utólag vettem észre, csak egy véletlen "enter" benyomta ezt a félkész kérdést. Ilyen egyértelmű elírásnál az értékelő is javíthatna, vagy visszaadhatná a kérdést.
Sorban kapom az ostoba kérdéseket (szoktam itt jelezni ) és néhányan simán döntik az egy mondatban elkövethető helyesírási hibák világrekordját. Csak ezért bánt, ha kigolyóznak. (Nyolc kérdésemből eddig hármat sikerült rossznak értékelni. "Rossz, 'oszt jónapot öcsibogyó!")
Dátum: 2010.08.07. 11:03:01
Idézet: Zsanklod - 2010.08.05. 17:12:20
"Ki vezette az orosz hadsereget a borogyinói csatában?

Jeanne d’Arc
Emmanuel de Grouchy
Bonaparte Napóleon
Charles de Gaulle"

Véletlenül "enter"-t nyomtam. Természetesen a francia seregről van szó!

Lehet valahogy javítani, vagy ez a kérdés elveszett?


Lerázhatatlan vagyok!:D
Az értékelő ilyen egyértelmű esetekben nem tudja visszadobni a kérdést? (Javí'ccsad hülyegyerek, mert biztosan tudod, hogy Jeanne d’Arc nem orosz!)
A játék remek, de a kérdésfeltevéstől kezd elmenni a kedvem.
A kapott kérdések egy részétől az az érzésem, hogy az értékelők pillanatnyi kedvétől függ, hogy éppen mit fogadnak el. ("Mikor alapították Moszkvát?")
Dátum: 2010.08.05. 17:12:20
"Ki vezette az orosz hadsereget a borogyinói csatában?

Jeanne d’Arc
Emmanuel de Grouchy
Bonaparte Napóleon
Charles de Gaulle"

Véletlenül "enter"-t nyomtam. Természetesen a francia seregről van szó!

Lehet valahogy javítani, vagy ez a kérdés elveszett?
Dátum: 2010.08.03. 20:27:27
Kaptam egy egészen durva kérdést.

"Kicsoda Dreizinger Alfonz?" A helyes válasz "Kitalált név."

Ebből kiindulva végtelen a lehetséges, hasonló kérdéseim száma.

PL.: - Kicsoda Drümm Béla? Kérem majd elfogadni! (Egyébként biztos, hogy nem létezett soha egy Dreizinger Alfonz?)
Dátum: 2010.07.30. 08:18:25
"Melyik nem növény?
répa
rigó
mogyoró
retek"

Aki tudja a választ, írja meg privátban!
Elővettem az Asimov összest. Az Alapítványról gyakorlatilag sehol sem beszélnek "Első" Alapítványként, a Második Alapítvány meg mindenhol Második Alapítvány.
A Blake kérdést már rég bemásoltam, igaz, azóta nem is találkoztam vele.

Ha a kötelező olvasmányok jöhetnek, akkor rátérek az orosz klasszikusokra.

Egyébként szerintem Asimov még mindig inkább alaptudás, mint a "Mikor alapították Moszkvát?" és "Mikor született Páger Antal?" típusú kérdések?
Sziasztok!


"Melyik bolygó az Alapítvány központja?

Terminus
Trantor
Anacreon
Kalgan
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Így igaz Gyerekek. Mégpedig az a speciális érdeklődés az olvasás. (Ja, és a guglin is fél perc alatt megtalálható.)
Először Raszkolnyikovról (Bűn és bűnhődés) akartam kérdést írni, de azt túl nehéznek gondoltam.


Itt egy elfogadott kérdés, ami nem spec, mert már megkaptam.:

"Melyik volt Laurell K. Hamilton Anita Blake sorozatának első része?
Égő áldozatok
Bűnös vágyak
Kárhozottak cirkusza
Véres csontok"


Utánanéztem, mi lehet ez?

("Anita Blake, nekro-manta és vámpírhóhér a világ előtt, szukkubus és vérpán a barátai és szeretői körében, most jó barátként kerül nehéz helyzetbe. Egyik legjobb barátja és egyben szeretője, Jason apja haldoklik. Anita elkíséri hát szülővárosába, hogy örökre elköszönhessen a goromba szülőjétől, aki mintha soha nem…”)

Ez már az általános műveltség része, és csak én vagyok nagyon öreg?
Dátum: 2010.07.25. 19:59:06
Elég béna lenne, ha a város szót lehetne kirakni.
A gyors gugli keresőknek ez legalább megoldhatatlan kérdés és egy lepkének minden kérdés nehéz. (Senkit sem akarok ezzel megbántani!)
Dátum: 2010.07.25. 18:31:30
Nem az én kérdésem, de Debrecen egy város.
Dátum: 2010.07.25. 16:11:46
Melyik volt Laurell K. Hamilton Anita Blake sorozatának első része?
Égő áldozatok
Bűnös vágyak
Kárhozottak cirkusza
Véres csontok

Akkor most már nyomhatom a Vonnegut és Akunyin kérdéseket, vagy ez a Hamilton egy Dosztojevszkij szint?

("Anita Blake, nekro-manta és vámpírhóhér a világ előtt, szukkubus és vérpán a barátai és szeretői körében, most jó barátként kerül nehéz helyzetbe. Egyik legjobb barátja és egyben szeretője, Jason apja haldoklik. Anita elkíséri hát szülővárosába, hogy örökre elköszönhessen a goromba szülőjétől, aki mintha soha nem..."
Jajj!)
Oldal: 1234567