Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - N3uTrIn0

Oldal: 123
Dátum: 2012.02.12. 16:22:01
Lehet 2 ablakban is nyitva volt egy időben a vadászat és ezért nem frissítette. Néha előfordul velem is...
Dátum: 2012.02.11. 17:46:07
Nem csapdaészlelés, hanem csapdakészítés.
Dátum: 2012.02.07. 22:41:37

Én még nem hallottam erről, ettől független igaz lehet.

Viszont jelen esetben nem erről van szó, mivel nem egyezik meg a varinál és a közelharcnál lévő csökkenés. Még az arányok sem egyeznek, ha ilyen lenne, hogy a lélekszívás hatékonysága csökkenne százalékosan.
Dátum: 2012.02.07. 22:18:15
Félreértesz valamit.

Neki az a baja, hogy minden 100 sebzés után nem 103 LE-t kap közelharcban, hanem csak 90-et. Nem azzal van baja, hogy mennyi a csata végén kapott LE. Mintha 13% LE védelme lenne a térkapus szörnyeinek.
Dátum: 2012.01.29. 22:07:18
Ez a képlet nem jó vagy akkor tényleg rosszul működik valami....

Tapasztalatkő és Famulus% nélkül is több TP jön ki, mint amennyit jelenleg kapnak Tulok állatai.

Az általam írt képletet nem tesztelné le valaki, akinek TP-s cucc van az állatainál és legalább egy állat TP-t növelő relikje van?
Nálam jó számokat ad, de nekem se relikem, se TP-s állatfelszerelésem.
Dátum: 2012.01.28. 23:12:17
Ez így is van, az alap TP-t szorozza (10), nem a felszerelésből adódó TP-t vagy a felszereléssel együtt kapott TP-t.
Amúgy nem 3 TP-t ad, hanem külön-külön 8-at, együtt 18-at.

Szerintem csak rossz képlettel számoltál (az a kenneleztetés képletének egy része, hiányzik a kennel szintjének változója). Belegondolva, 100+ TP azért nagyon brutális lenne csatánként...
Dátum: 2012.01.27. 18:58:05
Tudtam, hogy olvastam már valahol, de az istennek sem találtam most.

Viszont alaposabban körbenéztem és megvan! Lehetne feltűnőbb helyen is...

Kösz az infót!
Dátum: 2012.01.27. 18:33:58
Tőlem kaptál pár 10-est.

Ami a képletet illeti, Wikin ezt találtam:

Portya állat TP
(10∗(1+0,05∗IK+0,01∗ISZ)∗H+F) - relikvia nélkül!

Ahol
- F = az állat TP-t növelő felszerelésének bónusza
- IK = intelligens kedvenc szintje
- Gy = annyiszor 2 óra amennyit az állat gyakorol
- K = kennel szintje
- H = hordázás módosító
- ISZ = intelligencia állat-szakértelem
- R = (0,03; 0,06; 0,09; 0,12) xenó relikvia

Xenó jutalmak már nem ezeket az értékeket adják (talán ezúton jelezni is tudom az illetékeseknek).

Ezzel a képlettel számolva (és jó(?) helyre berakva a hiányzó tapasztalatgömb és xenó jutalom szorzókat) így fest a dolog:

(10*(1+0,05*55+0,01*32)*1*1,2*1,2)+15 - persze ha csak ez az egy állatod volt/van jelenleg. Ennek a végeredménye 73,608, ami kerekítve 74.

Viszont itt meg bennem merült fel egy kérdés... Mik a hordázás módosító lehetséges értékei?
Dátum: 2012.01.22. 17:53:28
Többen írták már, hogy lehetne folyamatosan kisebb szinteken is KH, ezzel megnőne kicsit a játékkedv a naponta többször agyonvert karakterek számára. Csak az a baj, hogy számos problémát felvetne a dolog. Egy párra van ötletem, ezeket most leírom, mivel sokszor én sem szívesen megyek neki valakinek 2. alkalommal is 1 nap alatt.

Tehát minden játékosról lenne másolat, de ezek egy idő után elgyengülnének a másolt karakterhez képest. Ezért folyamatosan másolni kellene őket, mondjuk hetente, így nem lennének csupán boxzsákok kis idő elteltével (az állataik is 'újraélednének', ha esetleg elkábultak addigra). Viszont nagyon leterhelné a szervert az állandó másolás. Lehetne ezt az időpontot akkorra rakni, amikor igen alacsony az aktivitás, mondjuk a hajnali órákra. Ha ez így még mindig nem lenne elég jó, akkor a különböző világok másolása lehetne különböző napokon (pl: V1 - hétfő 02:00, V2 - kedd 02:00 stb).
VP égetés még problémát jelenthet, bár szólnak hsz-ek arról, hogy a mágia a legelhanyagoltabb tulajdonság minden karakternél. Emiatt egy kicsit azzal is foglalkozni kellene, de én még így is butítanám a hatást (nem a sebzés felét égetnék, hanem csak negyedét, hatodát).
Lopás szaki hatástalan jelenleg ellenük, tegyünk az ellenkezőjéért: másolásnál a karakternél lévő köveket is lemásolja. Így ugyanakkora eséllyel hozhatok el kristálytól is követ, mint normál játékostól.
Az elhozható LE-vel kellene valamit csinálni, mert az viszont keserves a jelenlegi KH-nál is. Erre a megoldás szerintem a TK-hoz hasonló számolási rendszer lehetne, persze valamennyire ezt is lebutítva (hogy lefelé ütéseknél ne lehessen brutális LE/TP arányt összehozni) vagy exponenciálisan csökkenne az elhozható LE (2 szinttel lefelé ütve eredetileg az illetőnél lévő LE 86%-át lehet elhozni, kristályok esetében ez lehetne 0,86*86%).

Ezekkel a módosításokkal nem szűnne meg teljesen az 'élő' karakter elleni portyázás sem, hiszen kristályoknál sosem lesz 100-200K LE, illetve utóbbiak mindig a legerősebb cuccaikban lesznek, míg az 'élő' karik olykor öltözetet váltanának ilyen-olyan okokból.
Dátum: 2012.01.21. 23:25:00
Idézet: N3uTrIn0 - 2012.01.20. 18:01:25
miért itt vered az asztalt? Írj nekik e-mailt


Igen, megint. Írhatja ide akárki akárhányszor a baját, azzal kevésbé fognak foglalkozni, mint egy levéllel. A demagógiád irritáló, azért vagy te a 'közellenség'.

Ha meg nem te vagy a legmegfelelőbb személy arra, hogy ezt a dolgot érvényre juttasd, akkor ki? Ki, ha nem te? Elfogult vagy, szenvedő alanya az egésznek, eltántoríthatatlan és vannak ötleteid a probléma megoldására. Ennél több kétlem, hogy kellene.
Dátum: 2012.01.21. 16:42:45
Birka: Azért azt szögezzük le, hogy amikor az ütőtávodba értem, akkor már 'rég' vadásztam, míg te csak portyáztál és csak a szükséges vadászatokat tudtad le (küldik). Szóval nem tőled ijedtem meg. Egyébként is egy előled elvett bajnokival léptem ki az ütőtávodból.
Mizse meg azért lépett el tőled, mert ő meg felfelé is üt, nem csak lefelé. De ez a rabolt LE-jén is meglátszik.

Breaksos: Szerintem idő kérdése, hogy legyenek új bajnokok, de esélytelen marad továbbra is mindenki, aki nem top 3-4 karakter az adott kategóriában. Piros bajnokin lesznek majd (vagyis már vannak) a legelső ilyen újdonsült plecsni tulajdonosok a több taktikázási lehetőség miatt. De az biztos, hogy ezeknek a bajnokoknak sem lekvár karijuk van. Tseby leírta az egyszerű receptet, ami egyébként annyira mégsem egyszerű.
Dátum: 2012.01.20. 21:59:32
Azért akad olyan, aki csak pirosat nyert.

DragoonHUNt lesd meg.
Dátum: 2012.01.20. 18:01:25
Xena!

Igazad van... de minek írod le ennyiszer? Szerinted gyenge felfogóképességgel rendelkeznek a fórumozók, és ha többször leírod, akkor majd megértik? Képzeld, mindenki érti a problémát!

Miklós reagált már erre a dologra? Igen? Akkor miért itt vered az asztalt? Írj nekik e-mailt, naponta 3x. Lehet nekik is gyenge a felfogó képességük, egy idő után biztos megértik. Vagy egyből törölni fogják a leveleidet / törlik az acc-od. Egy másik játékban elvettek tőlem '80-as szinten 20m LE-t' (csak egy hasonlat, hogy értsd). Mégsem a fórumot írkálom tele, hanem az adminokkal levelezgetek, pedig egy bug miatt szívtam meg.

[Amúgy ha már kitiltásokról beszélünk... Amit csinálsz ebben a topic-ban, azért is ki szokták tiltani az illetékeseket a fórumokról.]

Ahelyett, hogy naphosszat keresed az SK-s karikat, inkább ötletelj azon, hogy hogyan lehet ezt megoldani. Találj ki valami olyat, ami nem nerfeli a meglévő tárgyakat, illetve ha bevezetésre kerül, akkor ne károsítsa a gyenge (értsd: szintjéhez képest alacsony TÖ-vel rendelkező) karaktereket segítségnyújtáskor.

Még egyszer leírom: EGYETÉRTEK VELED! De ne itt akard érvényre juttatni az akaratod, mert csak másokat bosszantasz (akik szintén áldozatok a témában).

U.I.: Egyébként meg te reklámozod a legjobban ezt a topikot és az SK-s visszaélés lehetőségét a folyamatos hsz-eiddel. Ezt is vedd észre végre.
Dátum: 2012.01.20. 12:09:51
Gondolom V5-ön van a karaktered és azon a világon nincs visszafogott fejlődés.

Még tudsz olvasni ezzel a világgal kapcsolatban a Játékleírás - Az 5. világ szabályai menük alatt.
Dátum: 2012.01.19. 11:29:29
Nincs véletlenül a portya beállításoknál kikapcsolva a kristályok elleni harc?

Ash0oKa: fix LE és TP jár minden portyáért, gondolom ezért kapsz 50 TP-t.
Dátum: 2012.01.16. 14:25:42
Mást nem tudok javasolni, minthogy várj egy kicsit, amíg tisztul a kép. Lehet az a 8 több, mivel most mindenki nekiugrott az eventnek...

35+35 egyébként sem kevés célpont szerintem, ennyi ellenfélre bőven el lehet lőni a napi PP-ket. Viszont ha kristályokkal együtt van ennyi, akkor az igen karcsú.
Vagy kihúzod ennyi célponttal a 3 hetet vagy pedig lemondasz a kufárod elsőségéről, váltasz és lesz 100 célpontod (vagy nem tudom mennyi kari van az ütőtávodban). Okosabbat nem tudok mondani.
Dátum: 2012.01.13. 21:26:33
Ennek az esélye tényleg csekély és több, mint valószínű, hogy másnak sem tetszene. Így veled egyetemben többen is átmennének másik kufárhoz és máris lenne célpontod. Ettől ne félj.

Ennek az eventnek valahol az is a lényege, hogy nyugodtan tudod gyűjtögetni az LE-t, nem kell 15% alatt vadászni meg hasonlók. Persze így is meg van a fenyegetettség, hogy a nem nevezett karakterek lerabolnak. Viszont még így is jobb a helyzet: nem 100-an, hanem csak 5-en leshetnek rád.
Dátum: 2012.01.10. 19:20:05
Nem rémlik, hogy lett volna erről szó (pedig követtem az összes hsz-t a témával kapcsolatban), ezért megkérdezem inkább:

Event portyák során is lehet majd szerezni szinguláris anomáliát?
Dátum: 2012.01.08. 21:32:31
Teljesen random. Nem tudod befolyásolni, hogy mit adjon.
Dátum: 2012.01.08. 15:42:37
Minél magasabb az állatod szintje (nem a tiéd), annál nagyobb meggyőző kell.

Viszont nem is az a lényeg, hogy 100%-on tartsd a morálját, hanem hogy a következő szintlépésig 20% felett legyen. Harcok, gyógyítás, felszerelések odaadása, epikezés - mind növeli a morált.
Oldal: 123