Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rammstein

Dátum: 2013.10.16. 00:30:34
ha 400 a kivégzése maximum az ellenfeleknek, akkor engem miért tudnak kivégezni 17500 ÉP-vel? Milyen számítást használnak a 400-as kivégzésre? Valami új AF képesség, amiről esetleg nem tudok? Erre tud nekem valaki valamilyen okosságot mondani?
Dátum: 2011.09.30. 12:48:19
Mi volt a foglalkozása, Korányi Sándornak?
Tanító
Orvos
Ügyvéd
Író, költő

Korányi Sándor, báró (Pest, 1866. június 18. – Budapest, 1944. április 12.) orvos, egyetemi tanár, az MTA tagja, Korányi Frigyes belgyógyász-professzor fia

A görög mitológiában az istenek kovácsa,Hephaisztosz mitől lett sánta?


Mert az anyja ledobta az Olümposzról. *
Zeusz megátkozta.
Úgy született.
A hidrával való küzdelmében.

Hephaistos Homeros szerint sántán született és sántasága miatt, hogy ne lássák az istenek, távolították el az Olympusról

Jó a kérdés, de a válaszok nem elég egyértelműek....
Dátum: 2011.09.18. 07:57:23
Hány világbajnokságot nyert Michael Schumaher?
8
5
7
6

milyen világbajnokság? (tudtommal nem csak F1-et nyomott) és többet nem fog nyerni? (nem bánnám )
Dátum: 2011.08.27. 16:23:52
a barett fegyver, de a baret már sapka
florentin pirospont
Dátum: 2011.08.27. 15:40:08
Melyik NEM fejrevaló ?
cilinder = kalap
barett = fegyver
kalucsni = cipő
florentin = kosár

most még egyszer a kérdést kérem elolvasni.... várom a megoldásokat
Dátum: 2011.06.12. 14:53:12
Nem tudom te milyen gyerekeket ismersz, de még anyámat is megkérdeztem, és ő sem hallott még soha róla. Egyetlen számát sem ismerem, pedig napi szinten több órát hallgatok zenét.
Dátum: 2011.06.12. 14:04:52
Mi a neve a gyerekek között népszerű zenekarnak?
Dió
Meggy
Körte
Alma



10-ből 10 ember soha nem hallott róla
Ez egy elfogadott kérdés? Csak gratulálni tudok....
Dátum: 2011.06.07. 10:49:31
Mi értelme kvízt írni, ha úgy is elítélik? Én ismerjem az összes latin közmondást, meg azt hogy ki mondta, meg mikor mondta, hány évesen mondta, kinek mondta, mért mondta, mi volt a hátsó szándéka vele, mi a filozofikus értelme, és társai. Én kérdezek egy olyan phobiát, ami egyedi a világon, egy híres ember szenvedett benne, érdekesség, és többeket lehet érdekelne is, és mindjárt rosszra ítélik. Legalább egy szerepeltet írtak volna rá, így nem veszítek kérdés írási lehetőséget. De ezek után kinek van kedve kérdést írni? Hiába írok én bárhova bármit, értelme mint halottnak a csók...ja bocsi! Ezen is kicsit gondolkodni kell, úgyhogy lefordítom! Nincs értelme!
köszi a figyelmet!
Dátum: 2011.06.06. 16:45:43
Kicsit eltértünk a tárgytól.
Tény, hogy ezt sem árt letisztázni, hogy mielőtt valaki valamilyen ellenérvet hoz fel, mert a választ nem tudja, jobban tenné, ha előtte utána járna a dolgoknak, mielőtt elkezdene ítélkezni, és hülyeségeket írni. Az ovaphobia mint kulcsszó miatt tört ki a háború, mert valaki nem tudta rá a választ, és mindjárt azt mondja rossz kérdés. Egyedi betegségről beszélünk, amelyben egy híres ember szenvedett. Ova, mint oválisnak egy "rövidítése" véleményem szerint egy minimális gondolkodást igényel, még ha a következtetés egyesek szerint hülyeség. Az itt a probléma, hogy ezt nem kapásból tudja az ember, hanem gondolkodni kell rajta, és ez már speciális dolog...legalább is egyes embereknek úgy néz ki, ez speciális tevékenységet jelent. (vagyis gondolkodás)
Dátum: 2011.06.05. 22:45:55
Egyszerű logika, még ha valótlan is az eredete. De mondok egy-két példát, hátha meg tudlak győzni arról, hogy van alapja a logikámnak.
Hemofóbia => hemo => hemoglobin => vértől való félelem
Technofóbia => techno => technológia => technológiától való félelem
Heliofóbia => helio => heliocentrikus világkép, miszerint napköpontú=> napsugártól való félelem
Erotofóbia => szerintem ezt már nem kell leecsetelnem, talán felfogtad.

Mivel olyan nagy nyelvész vagy, akkor tudnod kéne, hogy rengeteg átvett szavunk van idegen nyelvekből. Lehet te is használod, csak észre sem veszed. A latin bár holtnyelv, de indoeurópai nyelvcsaládból származik. Szerintem ha olyan művelt vagy, mint amilyennek állítod magad, akkor ki tudod következtetni mire is gondolok.
Dátum: 2011.06.05. 21:26:06
A 3 fő műnem, a líra, dráma és az epika, és a dráma alá tartozik a tragédia, komédia, és a tragikomédia.
Dátum: 2011.06.05. 21:22:46
ovaphobia => ova => ovális => mint egy tojás.... különlegesen magas inteligenciát igányel nem mondom. Google nélkül is röhögve meg lehet mondani, csak gondolkodni kellene kicsit...
Dátum: 2011.06.04. 20:41:58
A google ovaphobia szóra, 912 találatot hozott ki, ebből 53 magyar nyelvű, és ebből az 53-ból 53-ban szerepel Alfred Hitchcock neve, és mindegyiknél ott a helyes válasz. Persze miért is lenne jó, egy kulturált kérdés, kulturált válasszal, ha helyette beletehetnénk olyat, hogy "hány redő van egy traktor kerekén?" vagy "milyen színű alsógatya van most rajtam?" Vagy éppenséggel " mennyi pötty van a hétpettyes katicabogáron?".... Nem értem, hogy miért rossz a kérdés, amit egy jónak értékelt kérdés mintájára írtam.... Ez örök rejtély marad számomra szerintem...
Dátum: 2011.06.04. 20:27:45
Alfred Hitchcock ovaphobia-ban szenvedett. De mi is ez a betegség?

beteges félelem a bélyegektől
morbid félelem a tojásoktól
madaraktól való félelem
aranytól való félelem

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Én már a világ összes phóbiájával találkoztam a kérdéssorokban, de ha én teszek fel egyet, ami különleges, és valamilyen szinten egyedi, az már nem jó. Ennyire műveletlen lenne a mai társadalom, vagy ha "valamit nem tudok, akkor az csak rossz kérdés lehet" elvet vallják a játékosok?
Rendben! Megbeszéltük!
A helyes válasz amúgy a második, és ha érdekel a sztori, ezen az oldalon megtalálod:
http://crowland.uw.hu/erdekes.html
Kíváncsian várom majd!
De most megyek, mert péntek van, és haverok
Minden jót!
Véleményem szerint egy minimális műveltséggel, komoly különbségek vehetők részt, de elismerem hogy a válaszok ezen formái tényleg megnyerőbbek.
Elsöprő győzelem az, amikor az ellenségből semmi nem marad, és a győztes vagy minimális, vagy semmilyen kárt nem szenved.
A másodiknál egyértelmű, hogy győzedelmeskedett a fél, de elég komoly árat fizetett érte.
Ironikus győzelemhez már kell egy minimális műveltség, tisztában kellene lenni az irónia fogalmával.
A negyediknél egyértelmű, de a te lehetőséged sokkal jobb
A kifejezés tényleg jobban hangzik
Mellesleg megjegyzem, ha én találkoztam volna ezzel a kérdéssel, én tuti jóra értékeltem volna, és nem azért mert én írtam, hanem azért mert látszik rajta, hogy nem lopott ötlet, és ettől már sokkal rosszabb kérdésekkel is találkoztam. A rosszakat már nem is írom a topikba, mert semmi nem történik velük sajna Őszintén szólva, belefáradtam kicsit. De ez már nem ide tartozik
Mi az a "pürrhoszi győzelem"?

Elsöprő győzelem
A győztes többet veszít, mint a vesztes
Ironikus győzelem, valójában vereség
Mindkét fél elbukik

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Minden tisztelem azok embereké, akik veszik a fáradságot, hogy felmennek különböző kvízoldalakra, és onnan másolnak ki kérdéseket. Én nem ezt tettem, mert találtam egy jó dolgot ami kérdésnek szerintem tökéletesen megfelelő lenne. Történelmi eredetű és egyben érdekes is szerintem. A válaszaim 4 külön értelmű válasz egyértelműek, és rosszak meg végkép nem lehettek, mert utána jártam a helyes válasznak. A kérdésem adott! Miért?
Dátum: 2009.03.31. 15:44:46
Jogos és értékelendő törekvésed, de ilyen csökken IQ-val rendelkező bandával mint itt nem is érdemes erölködni. Népmesei kérdésemet csak egy adott érdeklődési kör ismeri, Laky Lukeban a kutya neve meg túl spec...
Amúgy Rantamplannak hívják a kutyát, és Ribike az aranyhajú lány sztoriját nem ismerik... nincs is értelme értelmes kérdést feltenni, mert úgy is elutasítják, de a ki volt aki a bal hátsó hádvét szerepét töltötte be az 1862 foci VB-nt az kapásból kell tudnom...köszönöm! Ennyit az IQ-ról...
Dátum: 2009.03.31. 15:34:15
Ha azt mondom hogy hány km magas az andok legmagasabb pontja, akkor te a föld középpontjától méred? Te sem vagy egyszerű akkor, meg kell hagyni
Dátum: 2009.03.31. 15:00:19
Üdv mindenkinek!
Már rég nem szóltam hozzá, mert igyekeztem figyelnen kívül hagyni a dolgokat. De a legújabb földrajzi tényt, kénytelen vok beírni ide, mert én kb lefordúltam a székről...
Jó ha tudjátok, hogy az Andok legmagasabb csúcsa 16 km
Én úgy tudtam hogy 6, amit be is jelöltem, de nem volt jó. Eddig azt hittem hogy a legmagasabb pont a Földön közel 9 km
(ugyan is km-ről beszélünk)