Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tosca

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.03.25. 23:07:42
A választ köszönöm:) A Protistákat ismerem, de arról nem, hogy véglényeknek is nevezik őket.
Még egyszer köszönöm!
Dátum: 2009.03.25. 22:45:55
Melyik nagyobb térfogatú?
egy méter átmérőjű kör
egy méter átmérőjű gömb
egy méter oldalélű négyzet
egy méter oldalélű kocka*

Tudom, hogy ez már szerepel itt a fórumon (ennek ellenére még benn van a kvízben ), de akkor nem volt bejelölve a jó válasz, így gondoltam én most megteszem.

Ki írta a Nemzeti Dalt?

Nemzeti dal

Mit jelent a debil szó?
degerenált
szerencsétlen
alacsony (70-en aluli) az IQ-ja
goromba

ilyet neeee.....

fejből írt:
Mit termelnek szervezetünkben a Langerhans-szigetek?
emésztőnedvet
zsírbontó enzimet
fehérjebontó enzimet
inzulin

Ha a fentiek közül kell választani, akkor tényleg az inzulin a jó. Ezt a hasnyálmirigy B(vagy béta)-sejtjei termelik. Az A-sejtek glükagont, a D-sejtek szomatosztatint, az F-sejtek pankreatikus polipeptidet termelnek.

Mit jelképez a négy gyertya az adventi koszorún?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: hit, remény, öröm, szeretett
Szeretett micsoda?

Mi a közönséges nünüke?
hal
egysejtű
bogár
véglény

Valaki mondja meg nekem, mi az a véglény. Egyébként szerintem jó.
Dátum: 2009.03.24. 23:15:03
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.24. 23:12:37


Mi Swájc fővvárosa?
Zürih
Lugano
Genf
Basel

helyesírás


Ráadásul a helyes válasz Bern lenne, nem igaz?
Én azért szavaztam volna a rossz kérdésre ha értékeltem volna, mert az első 2nél a válaszok primitívek (túl könnyű kizárni a helytelen válaszokat), ha viszont komolyabb válaszokat írtál volna, akkor már spec lenne (csak egy speciális réteg tudná a válaszokat, konkrétan csak azok, akik ezekkel játszanak - márha jól tippeltem és ezek PCs játékok)
A harmadik meg túl spec, nem számít alapműveltségnek, megint max azok tudhatják a választ, akik már hallottak róla. Másrészt ez idővel változhat egy újabb rész kiadásával, és akkor már nem lesz helyes a helyesnek bejelölt válasz.

Én azt tanácsolom próbálj meg olyan kérdéseket kitalálni, melyek közelebb állnak az általános műveltséghez. Ha egy adott időben vagy kiváncsi vlmire, írj időpontot (pl mettől-meddig van x része egy játéknak/könyvnek/filmnek, mert ez idővel változhat, nem örökérvényű)
Dátum: 2009.03.24. 21:43:27
Én is kaptam már rossz értékelést, mégse káromkodom 3x 1 mondaton belül... Másold be mind3 kérdésed válaszokkal együtt a 'Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?' nevű topicba, és ott tudunk segíteni, min kéne változtatnod kérdésíráskor.
Dátum: 2009.03.24. 21:35:23
Mondjuk a stílusod miatt...
De ha beírod a kérdésedet a megfelelő topicba, és normálisan kéred, talán tudunk neked segíteni.
Dátum: 2009.03.24. 20:26:30
Idézet: Almacsut - 2009.03.24. 17:31:44
Ki játssza a jóútra tért gengsztert az Oscar című filmben?

Wesley Snipes
Vincent Spano
Sylvester Stallone
George Clooney


jó útra



És a Louis de Funès-féle változatra senki nem emlékszik?
Dátum: 2009.03.24. 20:19:51
Mennyivel kevesebb a párkák száma a köbön, mint Hófehérke törpéinek száma a négyzeten?
22
31
7
19

oké, hogy még csak 8óra van, de én ehhez már fáradt vagyok...

Létező állat a citromcápa?
Nem, mert mitológiai állat.
Nem.
Igen.
Nem, mert már kihalt.

Szerintem kimerítettük a nem fogalmát. Egyébként meg igen

Ki játszik az Államérdek című filmben?
Clint Eastwood
Al Pacino
Robert De Niro
Kovács István

Soha nem hallottam róla, de legalább a 4.-et ki tudtam zárni
Dátum: 2009.03.24. 13:43:51
Hány pontot ér egy mezőnygól (field-gól) az NFL-ben (amerikai foci)?
3
1
4
2


...
Dátum: 2009.03.22. 15:13:45
Melyik törzs tagja a papucsállatka?
tobbsejtűek
hüllők
nemcsillósok
csillós egysejtűek


Jó lesz az 'kétféle magvúak törzse'-ként is... Merthogy 'csillósok OSZTÁLYa'...
Dátum: 2009.03.22. 13:07:11
Attól még, hogy az Aurorás kérdés benn maradt a kvízkérdések között, attól még az is rossz, mert nem kvízkérdésnek való, mert nem általános műveltség. Azt a kérdést mások értékelhették, mint a tiedet, valszeg a tiedet olyanok kapták, akik ide a kvíz-fórumra is gyakran írnak.
Dátum: 2009.03.22. 12:43:07
Kíváncsi vagyok, ez kinek szólt
Dátum: 2009.03.17. 18:26:15
Ki nem találkozhatott a másik 3-mal?
Vörösmarty Mihály
Arany János
Petőfi Sándor
Zrínyi Miklós
Dátum: 2009.03.15. 21:15:04
Melyik szín NINCS a magyar zászlő színei között?
zöld
pink
fehér
piros

Ezt biztosan a nemzeti ünnep tiszteletére találta ki a kérdező...
Dátum: 2009.03.15. 13:12:40
Mi lehet a kloáka?
Bizonyos gerincesek testnyílása
Cápák mutálódott uszonya
Vulkáni eredetű kőzet
A Debreceni Nagytemplom tetejének dísze


Bizonyos válaszok primitívek.
Dátum: 2009.03.15. 13:07:50
Idézet: Tristram01 - 2009.03.15. 12:51:31
"Ne haragudj, de ha neked a kisujjadtól a könyöködig található a singcsont, akkor nem tudod mozgatni a csuklód, erre vonatkozott a félreérthető gnóm kifejezés. A singcsont az alkar egyik csontja, az egyik vége a könyökcsúcs, a másik vége a jól tapintható csuklónyúlvány. A kisujjhoz annyi köze van, hogy az alkar kisujj felőli oldalán található, de a csuklótól a könyökig, tehát a válaszod nem helytálló."

oké, hogy nem 100%-ig pontos mert tényleg lehetne a csuklóhoz kötni de akkor ezáltal sokkal jobban összekeverhető lenne az orsócsonttal ami ugye szintén ott található a csuklónál.ÉS
ha így fogalmazom meg a választ hogy a "csuklótól a könyökig" akkor 2 is helyes lett volna az emberi szervezetben levő csontok közül, mert ez nem csak a singcsontra hanem az orsócsontra is igaz ezért is döntöttem eme megfogalmazás mellett ami majdnem 100%-ig pontosan megadja a helyét egy másik csonthoz viszonyítva. Ja és hogy a kisujjnak nem sok köze van a singcsonthoz? Nagyon jól tudom, a kisujj csak egy viszonyítási alap volt hozzá semmi több.Nem mondtam hogy összekapcsolódik vele, vagy egyáltalán köze lenne hozzá csak 2 csont segítségével behatároltam a helyét.Méghozzá meglehetősen pontosan igen lehetett volna a csuklóhoz is viszonyítani de azt a fentebb említett probléma miatt elvetettem.



Azt vitatjuk, hogy a megfogalmazás módjából az derül ki, mintha a sing csont a kisujjtól a könyökig tartana, minden átmenet nélkül, a többi ott helyeződő csontot teljesen figyelmen kívül hagyva...elhisszük, hogy nem ez járt a fejedben, de akkor is így értelmezhető. Többen felvetettük, miképp kéne átfogalmaznod, ahogy feljebb is említettem: 'a csukló és a könyök között található, a kisujj oldalán', az orsócsontra értve pedig írhatod ugyanígy, csak 'a hüvelykujj oldalán'. Egyébként, hogy anatómiailag tisztázzuk, a sing- és az orsócsontnak is csak annyi köze van a csuklóhoz, hogy ahhoz kapcsolódik közvetlenül, nem része a csuklónak, tehát sorolom: kisujjnak 3 ujjperce után következik 1 kézközépcsont (a kisujj felől), az után jön 2 kéztőcsont ( a kisujj oldalán szintén, ezek vesznek részt a csukló alkotásában), az ulna (=sing csont), aminek a vége a könyökbúb.
Tehát az emberi kar, az ujjhegyektől (összes ujj) a könyökízületig áll 29 db csontból...

És végezetül: Fogadd már el, hogy rosszul/nem egyértelműen tetted fel a kérdésedet, és mi itt a fórumon nem b*szogatni akarunk, hanem segíteni neked, hogy egy jó kérdés lehessen belőle

A stílusért utólag is elnézést kérek...
Dátum: 2009.03.15. 12:33:16
Az aláírásodra válaszoló 'klasszikus' idézet: "Tedd vagy ne tedd, de sohase próbáld!"
Dátum: 2009.03.15. 12:26:16
Igazad van, tényleg nem gondoltam a kérdés nem anatómiai magyarázataira
Utólag is elnézést, hogy ezeket kihagytam a körből
Dátum: 2009.03.15. 12:19:41
Én javasolnám, hogy fogalmazd át, vlhogy így: a csukló és a könyök között, a kisujj oldalán.
Így pontosabb lenne és fedné is a valóságot.

Én spec nem emiatt gazolnám ki, hanem azért mert már szerepel egyszer-kétszer a kvízben...

Egyébként: üssetek agyon, ha nincs igazam, de nálam az, hogy 'ettől-eddig tart', ill. hogy 'innen indul és eddig tart' ugyanazt jelenti.

És: "csontoknál nem sok értelme van arról beszélni hogy honnan indul." Miért is nem?
Dátum: 2009.03.15. 12:13:22
Hány nazgul van a gyűrű urában?
3
9
7
10


Érdektelen, spec, a helyesírási hibákról már nem is beszélve...


Mi a közös a a fekete özvegy pókban és az imádkozó sáskában?
Párzás után a nőstény felfalja a kisebb hímet
Semmi
Mindkettő zöld
Mindkettő fekete


"Semmi" miatt törlésre lett ítélve, meg a többi helytelen válasz is lehetne kevésbé primitív a helyes válaszhoz képest.
Amúgy meg tájékoztatásul (már nem a kérdés helyességét, vagy inkább helytelenségét vizsgálva): az, hogy a nőstény párzás után (sokszor előtte vagy helyette) megeszi a hímet, ez nem csak erre a két fajra hanem az ízeltlábúak sacperkábé 90%ára igaz...


Ki nem tagja az X-Men csapatnak?
Cyclops (Scott Summers)
Magneto
Jean Grey
Professor X (Charles Xavier)


Bár szeretem a filmet, és néztem a rajzfilmsorozatot is, szerintem ez spec, érdektelen, és nem kvízbe való.

Melyik típust nem a Mazda gyártja?
300zx
mx5
323
rx7


Lassan már a kocsiktól is hányingerem lesz...

+ vlmi ilyesmi volt, nem másoltam ki:
Ki szerepel a Tankcsapda alapítótagjai között:
Pataki Attila
Lukács László
Kalapács József
... (vlmi 4.)

Bár közismertek, népszerűek és vagy 20 éve zenélnek, szerintem még mindig nem tartoznak az általános műveltség kategóriába...
Oldal: 123456789