Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vegzetkviz0

Oldal: 1
Dátum: 2010.06.10. 20:34:08
Oké, lehet debuggolni...nem lesz benne semmilyen malware.

Akkor meg miért zárt a forrás? Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ha valaki használ egy harmadik személy által írt programot, akkor a készítőjében meg kell bízni, a tűzfal és a víruskereső tesztje után még mindig simán letörölheti az egész meghajtót akármelyik freeware program. A kulcsszó itt a bizalom. Vagy használja valaki úgy, ahogy azt a készítő készítette, vagy sehogy.

És ha már itt tartunk, kedves "okos" programozók, mivel jobb, ha csak *vegzetur* van benne? Hamis biztonság illúziója. Ott is lehet kárt okozni, elkölteni az összes lét gyógyitalra, eladni minden felszerelést, akármi. A script viszont nem csinál ilyet sem, és nem is fog. Az emberek segítésére jött létre, nem a tönkretételére. Hőbörögtök, hogy sok a kvízkérdés. Aztán azért, hogy jogosulatlan előny (emiatt visszább is lett véve), és most azért, hogy veszélyes. Röhej.
Dátum: 2010.06.10. 16:43:05
Ha nem tetszik, nem telefonálsz.
Dátum: 2010.06.10. 15:22:52
Hogy miért kellett, arra válasz az előző.

Az előző készítőnek pedig publikus volt a kódja, és szabadon használható. A mostani nem az.
Dátum: 2010.06.10. 15:19:06
Üdv mindenkinek!

Úgy vettem észre, heves vita alakult ki, jó dolog-e a script, vagy sem. Szerintem jó dolog. Azért készült el.

A friss események fényében a script kérdés-kiszolgálása 75%-ra lett visszavéve. Ennek okai:

1. sokan felháborodtak, jogosulatlan előnyt emlegettek. Mostantól aki scriptet használ, csak 75%-át fogja a kérdéseknek leválaszolni. Ez neki is jó, meg azoknak a szerencsétle...bocsánat, szóval azoknak a felhasználóknak is jó, akik továbbra is szeretik a gép mögött izzasztani a hátsójukat a kérdések leválaszolásával, valamiféle erkölcsi felsőbbrendűség felhőjén lebegve.

2. megjelent a tudás kulcsa, amivel egyszerre több kérdésnek számít egy kérdés. Kiváló ötlet vol! Vegyétek meg, így naponta 3-6 kérdésből le tudjátok válaszolni a vadászatot. Sokkal jobban jártok, mintha scriptet használnátok, kevésbé időigényes, és legális.

3. baszkuráltátok az include-okat Jerikó úr tanácsára. Ez rossz dolog! Kíváncsiak vagytok miért került bele *, amikor eddig nem volt. Elmondom, tök véletlenül, semmi racionális, informatikai indok nincs, csupán az, hogy egyesek az új script készítésekor lustaságból *-ot írnak be, vegzetur.hu/index/vadaszat/akarmi helyett, és néha olyan oktondiak, hogy a terjesztett verzióban is benne marad. De ez is remek véletlen volt arra, hogy kibukjon ez a probléma, nevezetesen, hogy az okos informatikus elkezd belepiszkálni. Eddig nem volt jelentősége, de a fenti vélemények/közhangulat fényében most már van. Aki letölti és használja a scriptet, tisztelje meg a készítőt legalább azzal, hogy korlátlanul megbízik benne. Vagy tessék akkor nem használni, ezt javaslom leginkább. Én sem úgy használom mások szoftvereit, hogy átírom a nekem nem tetsző részeket belőle. (Nem, a serialt sem írom át. Mindenből, ismétlem mindenből lehet free-t találni.)

Hamarosan úgyis újítás lesz a kvízben, és akkor semmissé válik ez a téma is.
Oldal: 1