Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanspeter

Dátum: 2014.01.15. 12:29:46
Az mitől szintfüggő? Csak Akadémia kell hozzá. Egyébként Miklós már az első BU előtt megmondta, hogy nem cél hogy egy alacsony szintű tag a teljes piramist meg tudja csinálni
Dátum: 2014.01.12. 12:47:19
Ha 40-ből nem esett semmi, az még csak 4 "epikus" TK, annyinál még korai bugra gyanakodni. Simából is van hogy 15-20-ig semmi nem jön.
A gyengébb szívás meg szerintem teljesen érthető, mivel erősebb a szörny, nagyobb az elnyelése, logikus hogy kisebbeket ütsz ha eltalálod.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót.


Azt hiszem ez halmozottan hátrányos kérdés, szóval ne is próbálkozz vele
Dátum: 2014.01.08. 22:12:07
Idézet: diabolis - 2014.01.08. 21:24:36
Egyébként hogyan is szólt a kérdés? IRÁNYÍTOTTA. Nem megválasztották.


Köszönöm hogy kiemelted, én is pont erről beszéltem. Egy várost rettegésben tartani, Első Számú Közellenségnek lenni, meg lefizetni a rendőröket az én értékrendemben egy kicsit mást jelent, mint felügyelni a közigazgatást, megszervezni a tömegközlekedést, a kommunális szolgáltatásokat, az oktatást, stb... Márpedig aki mindezekért felel, az a polgármester, nem pedig a helyi maffiafőnök.
Dátum: 2014.01.08. 20:21:59
Nem kell hogy neked tetsszen, én az indoklás alapján írtam le, hogy mi nem tetszhetett az adminnak. HA én lennék az, és én értékeltem volna, én azért dobtam volna vissza, mert primitív kérdés. És ez nem egy előrángatott csakazértis indok. De mivel az indoklásban nem az volt hogy túl könnyű, így nyilván nem ezt fogom írni.
Dátum: 2014.01.08. 20:13:38
Egész pontosan úgy működik, hogy 100. TÁRGY szinttől 20 pontnyi szaki kell +1 szinthez a kufárnál. Teljesen mindegy, te hanyadik szintű vagy, amikor a szakiddal eléred a 100. szintű tárgyakat, ott máris kattan a hatás, és a fölötte lévő sáv már feles hatásfokkal működik.
Vagyis "alap" 170-es kereskedelemmel 83-ról éred el a 100-as cuccokat, de ha fellépsz 84-re, akkor 160 pontnyi kereskedelemmel megvan a százas cucc, a 101. szinthez viszont +20 kereskedelem kellene még.
Dátum: 2014.01.08. 18:58:17
De ha nem akarunk ennyire rosszmájúak lenni (deee akarunk), mobileszköz lehet például egy ezeréves laptop is, amin a mai napig win3.1-et futtatnak.


A másik kérdésre: A Budapest mint olyan, egy ingerlően idióta válaszlehetőség, ha a kérdésben egy amcsi maffiafőnökről van szó, talán még a Róma is necces. Valamint, ha precízek akarunk lenni, a kérdésre adható válasz, hogy egyiket sem. Legalábbis nekem elkerülte a figyelmemet az életrajzával foglalkozó filmekben, hogy bárhol is polgármesterré választották volna. Márpedig ha ez nem történt meg, egyetlen város irányításáról sem beszélhetünk. Az hogy a rendőri állomány felét lefizette, és a várost a markában tartotta, de az egy kicsit más, mint irányítani egy várost.
Dátum: 2014.01.06. 16:25:35
Én szívem szerint már rég azt várnám, hogy Miklós kezdjen ötletelni, mi a megvalósítható és hogyan.
Egyetlen aprócska dolgot nem értek.

Ö minek?
Pihenésed X perccel megnő.


Már így is 60-70 órányi pihenés áll rendelkezésre egyetlen 24 órás napon. Van arra bárkinek szüksége, hogy egyhuzamban ne 10 hanem mondjuk 11 órát pihenjen?
Dátum: 2014.01.05. 00:55:42
Ahhoz képest hogy vitatkozni akarsz, egy olyan érvet nem láttam tőled, miért lenne rossz, hogy az adminok által hangoztatott hivatalos álláspont szerint vú-ból csak olyan kérdést lehet feltenni, amire akkor is tud válaszolni (vagy legalábbis találhat infót játékon belül) a játékos, ha a legelső mentoros vadászatához kapja meg, és eddig köze nem volt az egészhez.
Igen, vannak következetes adminok, akik még ma is a kezdetektől fogva érvényes elvek szerint értékelnek, meg sajnos van legalább egy olyan is, aki pont úgy dolgozik, mint a játékosok 5 éve az induláskor, válogatás nélkül enged be minden szemetet.
A küldetés pedig nem kicseszés ha csak egy kicsit is veszi a delikvens a fáradságot, hogy ne borzasztó helyesírással fabrikáljon valami oltári blődséget kvíznek. Az adminok látják, ha aktív a küldetés, és nem szívatják direkt az embereket, ha legalább látszik az értelem a kérdésen. Csak sokan azt hiszik, hogy mivel most már az adminoknak lehetősége van jóváhagyni a küldetést a kérdés elfogadása nélkül, az egyben azt is jelenti, hogy csak fel kell venni a küldetést, bepötyögni valami borzadályt, és a küldetés automatikusan kész is. Szerintem mindannyian sírnánk, ha némelyik admin elkezdene szemezgetni, hogy egyesek mit tartanak jutalomra érdemes jó kérdésnek.
Dátum: 2014.01.04. 21:03:07
A szabály az, hogy minden olyan végzeturas kérdés speciálisnak minősül, amire egy első szintű játékos, játékának legelső napján, a legelső vadászatnál, játékon belül fellelhető információk alapján nem tud válaszolni. Egy ilyen játékos a hűségbónuszról annyit fog tudni, hogy "Holnaptól jár".
Dátum: 2014.01.02. 20:12:37
Az viszont határozottan a legrosszabb, ha ilyen könnyű lehetőséget adunk rá, hogy valakit nem csak hogy körülépítsenek magas szintű haverok, de pókoskodás közben a pp-ből ingyen szerzett energiából még egy csomó ékszert is be tudjon gyűjteni, hogy az összes bónusz azonnal rendelkezésére álljon amint használni tudja.

Az már önmagában is elég visszaélésgyanús, ha egy ennyire extrém alacsony szintű karakter olyan szövetségben teljes jogú tag, ahol epikütés zajlik, annak ellenére hogy 5k LE beépítése is teljesíthetetlen számára.
Dátum: 2013.12.29. 15:45:16
Csk tájékoztatásul, komoly adminnál anno az ilyen azonnal törölni értékelést, és 72 óra tiltást jelentett volna, ameddig nem csak kérdést nem írhatsz újat, de a helyes válaszokat se számolja az új százas blokkhoz.
Dátum: 2013.12.26. 22:35:34
Csak ez már nem kényelmi gyorsítás funkció, hanem olyan fokú automatizálás, amit nem biztos hogy szerencsés lenne erőltetni. És kételkedem a ráfordított programozási idő megtérülésében is, mivel szerintem a graduval sajtolók csak elenyésző hányada sajtol frissen idomított dögöt.
Dátum: 2013.12.24. 14:34:42
Kicsit sántít a hasonlat. Egy színes tévének alapfunkciója az RGB színalkotás, amelyik nem tudja, az selejtes. Ellenben ha az olcsóbb lapostévét veszed meg, mert nincs odaírva, hogy ez bizony "gagyi és nem tud külső meghajtót kezelni", az nem az eladó felelőssége, hogy feltételeztél egy olyan funkciót, amelyre a készülék nem képes, és nem is volt feltüntetve hogy képes lenne. A játékon belül ezer és egy helyen le van írva emlékeim szerint, hogy a szakértelmeket nem lehet a maximumuk fölé növelni, kivéve bizonyos relikviákat, melyek leírásában ez benne is van.
Dátum: 2013.12.24. 13:37:18
Ööö, én megfordítanám a kérdést. Tartalmazott a tárgy leírása olyat, hogy maximum fölé is növel, vagy hogy megnöveli a szakértelem lehetséges maximumát?
A kézikönyv nem különleges hatású relikviaként van besorolva az AH-ban ami bónuszt ad a kereskedelemre, hanem egy egyszeri hatás, ami növel tizet a szakértelmeden, pont ugyanúgy mintha LE-ből növelnéd. ÉS növelni minden szakértelmet csak a maximumáig lehet.

Írj Ügyfélszolgálatra, és kérd meg őket hogy adják vissza a dukátot, mert félreértetted a leírást, valószínűleg jóváírják majd, de nincs kizárva hogy csak januárban, mert ilyenkor téliszünet van a Behonál is.
Dátum: 2013.12.24. 13:27:58
Tévedsz, a küldetés szövege pontosan meg van fogalmazva, és szándékosan van "zsákmányoljanak tőled"-nek írva az eredeti veszíts 100 LE-t helyett. Ugyanis V3on amikor egy átlagos karakter megkapja a küldetést, fizikailag képtelen 100 LE-t veszíteni. Ellenben zsákmányolni sokkal könnyebb. Azóta valóban bekerült a preventobizbasz, ami odafigyelést igényel, de még így is az egyik legkönnyebb küldetés.
Van egy stílusa Lannak az biztos, de nem mindig mond hülyeséget, még ha ritka is tőle.
Dátum: 2013.12.12. 21:10:57
Ügyfélszolgálat. Nagy sárga Segítség gomb a jobb felső sarokban.
Dátum: 2013.11.19. 19:49:15
Roppant egyszerű lenne, csak épp ezzel pont a bónuszt ellensúlyozandó kis hátrányt (minden tult egyenlően növel) lehetne kiiktatni teljesen, és a gondolkodó játékosok jelentős hányada egy laza csuklómozdulattal AllIn-t tolna IQ-ra vagy Támadásra, márpedig egy, esetleg két tulajdonságon az a 2-3% bónusz amit most ad az event, elég tetemes előny, ráadásul olyan amit sehogy máshogy nem lehet behozni eventen kívül. Aki megteheti, csak gyűjtene két event közt, és aztán Landragóronként kapna egy olyan boostot valamelyik tulajdonságára, amivel még tovább nyitná az ollót.

Egy 7 db rádiógombos opcionáls választás (csak egy lehet kiválasztva) viszont megmarad roppant egyszerű megoldásnak, és a káposzta is megmarad.
Nem lehet utána nézni?Lépj az eseményekbe és meglátod-gyengén válaszoltál...


Nem lehet utánanézni. A játékban használt piktogramok sehol nem szerepelnek a játékleírásokban, nem véletlenül, annyira jelentéktelen az információtartalmuk. És hiába hivatkozol az Események menüre, egy új játékosnak minimum 100-szor alkalma nyílna megkapni a kérdést, mielőtt egyáltalán "lehetősége" lenne utánanézni a helyes válasznak. No meg a régi játékosoknak sem mindig vannak ilyenek a tarsolyukban, nekem speciel csak zöld pipáim és sárga csillagaim szoktak lenni, kb 4 éve nem volt rossz feltett kérdésem, és még sokan vannak így vele. Vagy mert találnak jó témákat, és azt jól tudják a helyes formába önteni, vagy mert ezer éve letettek róla, és nem szenvednek vele.

Speciális a kérdés?Nézd meg az adatbázis aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...
Jelentéktelen a kérdés tárgya?Ismét csak nézd meg az adatbázist aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...


Nincs szükségem rá hogy külön megnézzem a kedvedért. Nem számolom (meg a régi karakterek miatt nem is tudnám pontosan, de mióta játszom, kb 220-250.000 kvízre válaszoltam helyesen, plusz addig soha nem nyugodtam míg az épp aktuális karaktereimmel be nem gyűjtöttem olimpián a 12 medált. Pontosan tudom hogy milyen vacak kérdések is keringenek a rendszerben, de ez nem indok rá hogy újabb vacakok is bekerüljenek. A takarítás első lépése, az új szemét bekerülésének minimalizálása.

Elismerem volt benne 1 helyesírási hiba,de nem hemzsegett tőle-gyengén válaszoltál...


Volt? Volt. Nem kell annak hemzsegnie, a kicsi hiba is hiba, olyan nincs hogy a kicsit rossz nem is rossz. Egyébként minimum kettő az az egy, bár látom te úgy érzed, hogy rád az a szabály általánosan nem vonatkozik, hogy írásjel után szóközt kell tenni.

Javaslom mielőtt válaszolnál valamire,szedd össze a gondolataidat és csak az után tedd,vagy bele se kezdj...
Megtettem. Attól hogy csökönyös vagy, és nem vagy hajlandó elfogadni egy sokat tapasztalt, régi játékos szavait, még nem az ő gondolatai lesznek összeszedetlenek. Indokot akartál, én hoztam neked hármat is, mindet megérvelve egyesével. Neked egyetlen gyenge kifogásod volt minden érvre, hogy vannak rossz kérdések az adatbázisban. Gratulálok, kiérdemelted a jogot, hogy egy Bezzegh Béle Emlékérem tulajdonosa lehess!