Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dhuni

Oldal: 1
Dátum: 2018.09.04. 16:29:37
Esetleg szólhattak volna előre...
Dátum: 2012.06.14. 11:18:32
Kaptam egy kérdést arról, hogyan halt meg Széchenyi István.

Helyes válasz öngyilkosság.

A wikipedia szerint: 1860. április 7–8. éjszakáján, vitatott körülmények között önmaga ellen fordította fegyverét. Vannak azonban feltételezések, miszerint meggyilkolták, és erre számos reális bizonyíték van. Amikor megtalálták, kezei a lágyékán nyugodtak, a fegyver pedig a combján hevert. Szinte lehetetlen, hogy miután fejbe lövi magát, így essen le a keze, illetve a fegyver a combján maradjon. A falon nem volt vér, csak agyvelő, ami azt bizonyítja, hogy már kivérzett, amikor fejbe lőtték. Szakértők három tűszúrás nyomát találtak a ruháján, a szívénél. Ez megmagyarázná azt, hogy miért nem volt csupa vér a gallérja, hiszen ha fejbe lövi magát, akkor ilyennek kellett volna lennie.

Szerintem nem olyan egyértelmű ez a dolog.
Dátum: 2012.06.12. 15:56:31
Kaptam egy olyan kérdést, hogy "hány évente rendeznek olimpiát?"

A helyes válasznak 4 van bejelölve.

Nem kellene pontosítani, hogy nyári olimpiák vagy téli olimpiák?

Mert tudtommal ha csak olimpiát kérdezek, akkor 2 évente. 2010-ben téli olimpia volt, 2012-ben nyári olimpia lesz, 2014-ben ismét téli olimpia. És mindegyik olimpia.
Dátum: 2011.12.13. 00:02:21
A következő kérdést kaptam:

Az alábbiak közül mi NINCS a bibliai könyvek között?

Mózes könyve
Énekek Éneke
Eszter könyve
Máté evangáliuma

A kérdés feltevője szerint a helyes válasz az Eszter könyve.

A Wikipedia szerint: "Eszter könyve a héber Bibliában, keresztény szempontból az Ószövetségben található".
Az én Bibliámban is szerepel Eszter könyve.

Ezen kívül pedig van egy helyesírási hiba: Máté evangéliuma.
Dátum: 2011.09.15. 14:54:44
Kvízolimpián a következô kérdést kaptam:

"Hány része van a Prince of Persia?"
1
3
5
9

Normális esetben nem kötekedek, de most egy kicsit mérges vagyok.
1: A mondat nyelvtanilag hadilábon van. Természetesen értem, hogy mi a kérdés, de na...
2: Lehetne pontosítani, hogy melyik évben tevôdött fel a kérdés.
3: Én összesen 7 Prince of Persia játékról tudok: Prince of Persia (1989); Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame;
Prince of Persia 3D; Prince of Persia: The Sands of Time; Prince of Persia: Warrior Within; Prince of Persia: The Two Thrones;
Prince of Persia: The Forgotten Sands.
Gondolom a kérdezö azt feltételezi, hogy a 3D-töl errefele, mind 1 játék. Ez nem mindenkinek egyértelmû.
4: Szintén jó volna pontosítani, hogy PC játékokról van szó.

Elég idegesítô tud lenni, amikor egy ilyenen estlegesen elúszik egy kvízmedál...

Szóval elnézést kérek, ha túlságosan is szôrszálhasogató lettem.
Dátum: 2011.09.01. 01:54:09
Értem. Ezt nem tudtam. Köszönöm a hasznos információt!
Dátum: 2011.08.31. 13:21:47
Benne vagyok egy szövetségben, aminek a legtöbb tagja inaktív lett. Szövetséget szeretnék váltani. Azt tudom, hogy hogy kell kilépni a szövetségből. A kérdésem az lenne, hogy ha sikerül belépjek egy másik szövetségbe akkor ott is fel kell töltsem teljesen a lélekkútat, vagy számít valamit, hogy mekkora az összes építésem? Illetve mit veszítek azzal, ha kilépek egy szövetségből?

Megnéztem a wikin a szövetségváltás opciót. Gondolom ott minden megvan.

Tehát hogy tiszta legyen. Összes építésem 10M, a szövetség lélekkútja, ahova be akarok lépni, mondjuk 9M.
Ez azt jelenti, hogy az én 10M-m 80%-a 8M, tehát még 1M-val kell feltöltsem az új szövetségem lélekkútját?
Dátum: 2011.07.14. 15:37:57
A térképes eseménynél ugyanazt a díjat kapnám, mint a múltkor (bronz szinten) ilyenkor helyette végzet medált kapok automatikusan?
Dátum: 2011.07.12. 15:36:48
Köszönöm az információt!
Dátum: 2011.07.12. 14:56:40
Lenne egy elég buta kérdésem, de azért megkérdezem, hogy biztos legyek benne. A térképkeresös eseménynél azt írja, hogy csak az utolsó napon nem lehet csapatot váltani. Az eseménynek július 15-én reggel 10 órakor van vége.

Tehát akkor július 14-én egészen éjfélig lehet csapatot váltani?
Dátum: 2011.05.28. 14:52:34
Hány liter bort kapott régen egy ember a fogadóban, ha egy magyar icce bort rendelt?

0,848 liter
0,5 liter
1,25 liter
2, 54 liter

A helyes válasz a kérdés beküldője szerint: 0,848 liter.

Én ezt találtam az interneten, a Magyar Néprajzi Lexikonban:
icce = folyadék, főleg bor mérésére használt régi űrmérték. A latin „ice” szó átvétele. Több változata volt, nagysága helyenként változott; egy icce általában 0,8484 l. A magyar icce kisebb, 0,5979 liter, azaz egy bécsi pint nagyságú.

Szerintem lehetne törölni...
Dátum: 2011.05.16. 12:36:35
Rendben. Köszönöm!
Dátum: 2011.05.16. 11:32:09
Azt szeretném megkérdezni, hogy az Energiakristályosító épület valamely szintjének befejezése számít-e abban a küldetésben, ahol az utolsó téglát kell beépíteni?
Dátum: 2011.03.23. 11:09:23
Kicsit késve, de köszönöm a választ!
Dátum: 2011.03.18. 20:37:00
Rendben. Köszönöm a választ!
Dátum: 2011.03.18. 10:23:35
Megtaláltam a wiki-n az entitások legyőzéséért járó tárgyak táblázatát. Az lenne a kérdésem, hogy elvihető a zafír csillag ÉS a rubin triász IS, ha a 15. illetve a 30. entitás megfelelő szintű?

Azért kérdezem, mert van ott egy megjegyzés, hogy "első kincs határa", s attól tartok, hogy ez jelentheti-e azt, hogy csak az egyiket vihetem majd el...
Oldal: 1