Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ervin99xc

Oldal: 1
Dátum: 2010.10.08. 20:07:23
Nagyszerű ez a döntés.

Az oké, hogy kihúztok pár száz forintot a zsebemből, hogy továbbra is sajtolhassak láthatatlanul, de nem fogom tudni leveretni magam minden portyázás után. Ezzel nem a pókokat szívatjátok, hanem azokat, akik vadászatból akarnak fejlődni.

Fél éve azért játszok, hogy feltoljam a vadászat szakértelmeket, most, hogy megvan, erősen gondolkodom a törlésen, sajnálom, hogy egy forintot is költöttem erre a játékra.
Dátum: 2010.09.30. 00:02:08
Aki bevállalta azt, hogy hónapokig úgy játszik a játékkal, hogy nem csinál semmit, csak vadászik, sajtol, fejleszt, és közben 1 hónapig tart egy szintet meglépni, azt mér kéne ezzel büntetni? Sokan nem képesek erre, viszont valakiknek megéri, hogy a magasabb LE/TP arány miatt kétszer lassabban fejlődnek, ez is egy játékstílus, ahogy a pókkodás is az.
Rendben. Az volt a baj, hogy abban a tudatban éltem, hogy ez egyszerű kérdés.
Idézet: Craslorg - 2010.05.15. 19:01:29
Mikor lett Görögország az EU tagja?
Mikor vált függetlenné Algéria?
Mikor egyesült Tanganyika, Zanzibár és a Maffia szigetek Tanzániaként?

Ezek csak példák, hogy miért is nem jók ezek a kérdések. Magyarországról az EU csatlakozás dátumát illik, sőt kell tudni, de a többi országról nem. Még akkor sem, ha ez most történt pár éve. A játék sokáig fog tartani a készítők reményei szerint, illetve ugye készítenek egy független kvízes játékot, amely még tovább. Néhány év múlva már senkit nem fog érdekelni, hogy Bulgária mikor csatlakozott az EUhoz. Most sem érdekel sok embert.
Emellett 2012-ben, illetve 2013-tól a kérdésedben lévő válaszok sem lesznek megfelelőek, így akár a rossz válaszok kitételt is kaphatta volna.
Ne abban gondolkodj, hogy egy lexikális adatot te tudsz-e, vagy ki tudsz-e keresni innen-onnan, hanem, hogy az adott adat az általános műveltség része-e, illetve van-e annyira érdekes, hogy megérje utána nézni. A dátumok, méretek, hosszak, távolságok 99.9%-a nem ilyen.


Igaz, ebben egyetértek veled, 2013 -ban már nem lesz aktuális a kérdés, jogos.

Viszont a hozzászólásod másik felével nem értek egyet. Sajnos az, hogy melyik ország mikor csatlakozott az európai únióhoz, az az általános műveltség része. Emlékszem, hogy 7., vagy 8. osztályban tanultuk földrajzból, és a tankönyvben is benne volt(mármint nem Bulgária csatlakozási ideje, hanem az egyes tagok csatlakozási ideje). Szóval nem azért, mert valami hiper-szuper iskolába jártam volna. Egy általános műveltségű ember tudja, hogy körülbelül mikor váltak függetlenné az afrikai országok.

Ezt meg ne már... hát mi is az Európai Únió tagjai vagyunk, csak illik tudni, hogy mikor csatlakozott egy(két) ország "hozzánk" (Bevallom van jó pár kérdés, amit meglátok, köpni nyelni nem tudok. Véleményem szerint azért ez nem ilyen kérdés.) Vagy "Hány cl egy liter..." Gondolom ez se az általános műveltség része.

Na jó, mostantól elfogadom a fele annyi LE -t, jobban fogok járni:)
Sziasztok! Ezt a kérdést tettem fel:

Mikor csatlakozott Bulgária az Európai Únióhóz?

1989 -ben csatlakoztak
2012 -ben fognak csatlakozni
2007 -ben csatlakoztak
2004 -ben csatlakoztak

Az eredmény:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Az lehet, hogy elrontottam a kérdést, és nem veszem észre, akkor jogos. Viszont, hogy ez érdektelen lexikális tudás lenne... Akkor komolyan mondom, nem tudom milyen kérdéseket tudnék feltenni. Mások is mondták, hogy szívás ez a kvíz, azért gondoltam, hogy megpróbálok egy teljesen általános, se nem túlságosan egyszerű("mennyi 2+3" - bár lehet, hogy ez is meghaladná egyesek képességeit), se nem túlságosan bonyolult(mennyi 2 -es alapú logaritmus kérdést feltenni.

Most nem azért, de ha ez érdektelen lexikális tudás, akkor én túlbecsültem a jelen lévő játékosok szellemi szintjét, és akkor én most itt fejeztem be a kérdés írást:)

(Véleményem szerint a "mennyi 2 -es alapú logaritmus 8" is simán megoldható, középiskolás anyag, érettségihez követelmény. Meg azért, ne kérdezzünk olyat se, hogy melyik az abc 4. betüje, mert nem várható el mindenkitől, hogy tudjon olvasni...)

Javítsatok ki, ha tényleg én rontottam el a kérdést, és valami hiba van benne, akkor elnézést kérek:)
Oldal: 1