Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - girion

Oldal: 12
Dátum: 2009.06.12. 09:38:59
Mi a foglalkozása Gordon Ramsay-nek?
pék
műkörmös
szakács
fodrász

Na erről az emberről se hallottam. Talán kellet volna ?

Se hárfája, se gitárja, mégis szól a muzsikája. Mi az ?
Tücsök
Lódarázs
Szúnyog
Szöcske

Ebből ez a harmadik változat amit olvasok a kvízben. Valamelyiket ki kéne venni.
Na is itt van még néhány amiben elfelejetettem a pontos válaszokat:
Hogy hívják Srek szerelmét?
Milyen mobiltelefonja van James Bondnak? (vajon honnan kellene tudnom)
Melyik híres sportoló szerepelt a Csupasz pisztoly című vígjátékban?
Mit jelent az ELTE rövidítés?
A helyes válaszban Eötvös Lóránd helyett Lóránt volt.
Mi/ki volt az alábbiak közül a szandzsák ?

"Sand zsák", 19. századi elnevezése a töltés magasítására pakolt homokzsákoknak
Az oszmán-török birodalom vilajetnél kisebb területi egysége
A Napóleon korabeli francia katonatisztek gúnyneve, Julien San Jacob tábornok után
Lengyel adóbehajtó tiszt a 17. században, Saint Jacopo olasz főúr nevéből ered

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Úgy látszik tényleg nem tudok helyesírni, nemhiába volt 70% a magyar érettségim.
Melyik esemény NEM az első világháború következménye ?

A Lenin vezette forradalmi marxista mozgalom létrejötte
New York-i tőzsdekrach, a túltermelési világválság kezdete
Egy nemzetközi békéltető szerv ( Népszövetség ill. ENSZ ) létrejötte
Az első alkotmányos köztársaság létrejötte Németországban (Weimari köztársaság)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben most a kérdőjel előtti szóközön kívül van még helyesírási hiba?
( Megjegyzem, engem nagyon szokott zavarni hogy a kérdőjel előtt nincs szóköz. Én már csak ilyen vagyok. )
Dátum: 2009.06.11. 12:48:20
Ez a Pallasz Athénés kérdés nagyon érdekes mert én eddig az anya nélküli verziót ismertem.
Itt egy netről bemásolt cucc.
"Anya nélkül született Zeusz legkedvesebb gyermeke, Pallasz Athéné, az okos szűz, a városok védője, minden szép mesterség tudója és minden tudomány pártfogója. Apja fejéből pattant ki teljes fegyverzetben, sugárzó szépségében, a Nap is megállította gyors fogatát az égen, hogy megcsodálja, amikor megszületett. Az Olümposz valamennyi istene örült neki, csak Héra nézte ezt is féltékenyen, s eltökélte, ha Zeusz nélküle hozta világra leányát, ő is fiat fog szülni apa nélkül. Hát úgy is tett, amint mondta; így született Héphaisztosz, de olyan csúf volt, hogy maga Héra is elborzadt látásán, s hogy ki ne nevesse a többi isten, lehajította az Olümposzról. Még szerencse, hogy a tengerbe esett, hol a Néreiszek - Thetisz és nővérei - szelíden a karjuk közé fogták, és felnevelték. Örökké sánta maradt, de a kovácsmesterséget nagyszerűen értette, először a tenger mélyén, egy barlangban, jótevői, a Néreiszek számára készített mindenféle drága ékszert, majd visszatért az Olümposzra, itt állította fel ragyogó kovácsműhelyét, és az isteneknek emelt fényes ércpalotát. "
http://www.freeweb.hu/csendes/kultura/hellas.html Itt a cím is. Nekem úgy tűnik nem egyértelmű a kérdés. Valószínüleg mint a legtöbb mondánál, mítosznál itt is több különböző változat él.
Szóval most hol az igazság ?

Na de nincs üres járat, itt egy hibás kérdés is. Na ez a kérdés most magyarul van ?

Melyik városok érseksége püspökségek már Szent István óta?
Eger és Veszprém
Pannonhalma és Ópusztaszer
Buda és Szeged
Kalocsa és Esztergom
Dátum: 2009.06.11. 11:35:53
Mi az? 2 szárnya van és kerozinnal hajtják?
Autó
nemtudom
Kerékpár
Repülőgép

Remélem nem csak nekem szúrja a szemem ez a kérdés.

Melyik autó márka, NEM a leggazdagabbak márkája?
Mercedes
Lamborghini
Suzuki
BMW
Dátum: 2009.06.10. 21:12:41
Az intubálást szerintem mindenki tudhatja aki elvégzet egy elsősegély tanfolyamot, mert ott szó esik róla, de az is elég ha akár csak egy-két részt látott bármelyik orvosi sorozatból.
Az EU-t sajnos manapság már mindenkinek kitéve betéve ismernie kell aki tanulmányokat folytat. Képzeld el milyen csodás az mikor például spanyol nyelvvizsgán kell kell az EU-ról beszéni hogy a halálbüntetéssel kapcsolatos véleményről ne is beszéljünk.
A Valentin napos kérdéssel kapcsolatban pedig csak annyit mondanék hogy ha párkapcsolatban vagy próbáld meg egyszer elfelejteni hogy mikor van Valentin nap... tanulságos.
Dátum: 2009.06.10. 13:08:38
Hány részt forgattak a híres Alien filmekből ?
1
2
3
4

Módosítandó mert készül az 5. film is.

Hány sims játék va( a kiegészítők nem számítanak)?
3(már magyarorszgon is rendelhető)
nincs
2
8

Ehhez nem fűznék kommentárt.
Na akkor új próba.

Melyikőjük született az 1800-as évben ?
Petőfi Sándor
Vörösmarty Mihály
Mikes Kelemen
Bonaparte Napoleon

Ez egyrészt általános műveltség, másrészt a három rosszat illik bármely nyolcosztályt végzet embernek kizárni.
Indok ?
Hány nap telt el 2008-ban február 28 és március 1 között ?
1
2
3
A nyári időszámítás miatt csak 23 óra

Ez így át fog szerintetek menni ?
Őszintén szólva a becsapóssága miatt tettem bele, február 29 , de elfogadom az indoklást.
Hány nap telt el 2008-ban február 20 és március 11 között ?

10
21
19
20

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Már elnézést de a naptár mióta számít lexikális tudásnak ? Valaki nem tudja összeszámolni a napokat ?
Itt egy másik.

Mi a jelentése a NEP rövidítésű orosz politikai kifejezésnek ?

ÚJ Gazdaságpolitika
Nemzeti Egység Párt
Új Oktatási Rendeletek
Norvég Gazdaságellenesség

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ

Úgy tudtam hogy ami az érettségin kötelező téma az legalábbis súrolja az általános műveltséget. Még nagyapám is rávágta oroszul hogy " Novaja Economickaja Politika" ( vagy valami hasonló írásmódban).
Dátum: 2008.10.30. 13:01:51
Én nem tartom akkora konkurenciának az internetes letöltéseket. Rengeteg könyvet letöltök az internetről illetve digitalizáltatok a barátaimmmal. Ennek is van előnye: egyetlen PDA-n vagy pendriven elfér egy kissebb könyvtár, többszáz könyv és azt veszem elő a vonaton, a tóparton a városban amelyiket akarom.

Otthon a gépemen van egy jóköra könyvtár, mindenféle könyvekkel. Az egész akkor kezdődött mikor kaptam egy könyvet ( most nem mondom meg melyiket de egy JÓÓÓ hosszú sorozat középső darabját) Sajnos a többi darabot nem volt pénzem megvenni ( na igen a másik probléma, sosincs elég pénze az embernek. ) Így hát leültem a gép elé elkezdtem keresgélni hogy mit írnak a könyvről meg a sorozat többi darabjáról, az íróról stb. A végén pedig találtam egy oldalt ahol fent volt az összes darab. Na akkor jöttem rá hogy nem is olyan rossz ez az e-book. Persze azóta már megvan az összes darab díszkötésben. De azokat ritkán olvasom.

Az a baj hogy az én olvasási tempóm melett túl gyorsan elrongyolódnak a könyvek. ( A tempó alatt azt kell érteni hogy Harry pottert két naonál tovább még nem olvastam, LOTR-hoz 6 kellet.) Sokkal jobban szeretem ha a szép könyvek szépen a polcon vannak néha átlapozom őket bele-bele olvasok, főleg ha igényes a kivitel. De ha csak a tartalomra vagyok kiéhezve akkor nincs szívem a könyveket elrongyolni. Mert hát a legstrapabíróbb se nagyon bírja a 15-szöri olvasást.
Helló!
Te Miklós, mi alapján döntitek el hogy egy játékos mennyire következetesen értékeli a kérdéseket ?
Én mindig végigolvastam a kérdést Ha jónak szellemesnek és nem túl nehéznek találtam akkor jóként szavaztam rá. Ha úgy véltem hogy ez egy marhaság vagy erre baromira nem kéne tudnia senkinek a választ akkor ment a rossz kérdés opció. Olyan nem volt amikor azt küldtem volna hogy tötröljétek mert nem is láttam ilyet.
Erre:
Kérjük, hogy a kérdések értékelését reálisan végezd. Ha nem tudsz jól értékelni, elveszíted az értékelés lehetőségét, és kérdést is ritkábban fogsz tudni feltenni.
Na jó gondoltam akkor változatosabban értékelek. De azóta nem is kaptam értékelendő kérdést ( én nem emlékszem hogy lett volna )
És ma mit látok ?
A kérdések értékelését nem reálisan végezted, ezért elveszítetted az értékelés lehetőségét, és mostantól kérdést is ritkábban tudsz csak feltenni.

Na ez most hogy van ?
Oldal: 12