Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - girion

Oldal: 12
Dátum: 2010.04.19. 12:03:33
Csak megjegyezném hogy a kérdőivben, amit az új világról feldobtatok, van egy bug. A második kérdésben, ami azt kérdezi hogy milyen legyen a világ sebessége, ugyan három lehetőség van kitéve de csak kettő használható. Az utolsót, hogy nem érdekel mert nem akarok rajta játszani, nem fogadja el és kéri hogy jelöljek meg valami mást. Ez most csak hiba vagy egy finom kis a "választás illúziója" trükk?
Dátum: 2009.11.10. 21:30:40
Nos ehhez a "könyvet megölte az internet" dologhoz nekem is lenne egy-két szavam. Néha én is borúlátóan látom a regények jövőjét, de mivel az egyetemen könyvtártudományt is tanulok muszáj volt más szemszögből is megvizsgálnom a dolgot.
A nyomtatott könyveket soha nem fogja az internet se kiirtani se reális vetélytársként fenyegetni. Miért? Mert a könyvtárakban felhalmozott tudás már most olyan mértékű amit soha nem tudnak a digitalizálással utolérni. Ez még inkább igaz a tömegnyomtatás előtti és annak korai időszakából. Ekkoriban majdhogynem minden példány egyedi volt, mind küllemében mind tartalmában. Ezt képtelen lesz lekövetni az internet. Biztos hallottatok már a Google Books projectről, a legnagyobb külföldi egyetemek digitalizálják a könyvtári állományuk. Ez most úgy hangzik mint valami nagy lépés affelé hogy eltűnjön a papiralapú könyvek nyomtatása, illetve hogy megőrizzék végleg az ott tárolt tudást. Mi ebben a hiba?
1. A mostani sebesség sokszorosával se lennének képesek az újonnan készült könyveket gépre vinni.
2. Korunk technikai fejlődését figyelembe véve elég rövid időre szól ez a megőrzés. A tárolási technológiák olyan gyorsan avulnak el hogy egyszerűen nincs archívum ami lépést lenne képes tartani velük. Ez időleges megoldás, a hosszabb távú megőrzésre marad a nyomtatás.
3. Legyen bármilyen tökéletes a digitalizálási technológia, 100%-ot nem tudja elérni. Lesznek információk amik nem kerülnek be a rendszerbe.
Egy-szó és száz a tudománynak szüksége van a nyomtatott könyvekre és a kiadókra.
A mitológiával az a baj hogy több formában is ismert ugyanaz a történet.
Egy újabb kérdés ötlet.
A Ferenc József-földet 1873-ban fedezte fel egy osztrák-magyar expedíció. Vajon hol található?
A Jeges-tengeren az Északi-sark közelében
Afrikában, a Tanganyika-tó partján
Az Antarktiszon, az Erebus vulkán oldalában
Indonéziában, Jávától néhány mérföldre
Új kérdés:

Mekkora a Föld tengelykörüli forgásának a sebessége? (A Föld kerülete megközelítőleg 40 000 km)
300 000 km/s
465,11 m/s
78395441,5 m/h
109 033 km/h
Pedig elég könnyen kilogikázható
Feltettem, kidobták, állítólag már szerepel. Most találhatok ki másikat. A töris kérdéseim meg mind kiesnek a 25%-os szitán. Pedig annyira nem is nehezek.

Melyik nem a görög eredetű Andreasz név egyik változata?
András
Andor
Endre
Adon

Erre egy kritikát.
Ez tényleg jó csak épp fogalmam sincs mi a jó megoldás. Melyik az?
Vajon átmegy ez a kérdés:

Hány testvére volt az Ószövetségben szereplő József apjának, Jákobnak?
11
12
5
1
Dátum: 2009.07.14. 09:23:36
A felsoroltak közül melyik konyhakés márke?
Cold Steal
Stainless Steel
Tramontina
Fiskars
Dátum: 2009.06.24. 18:41:51
Milyen fajta kutya volt Bethoven a róla elnevezett családi filmben?
dobberman
uszkár
bernáthegyi
tacskó
A dictator az ókori róma egyik különleges tisztsége volt. Mi volt az az indok amivel NEM neveztek ki soha dictatort ?

Istenek kiengesztelése céljából beverni egy szent szöget
Soronkívüli consulválasztó népgyűlést rendezni
A betörő punok hadait kiűzni Itáliából
Egy teljes éven át irányítani az egész birodalmat, Hannibál betörése idején *

A kérdésre eddig 0 jó és 13 rossz válasz érkezett.

Melyik esemény NEM az első világháború következménye?

A Lenin vezette forradalmi marxista mozgalom létrejötte*
New York-i tőzsdekrach, a túltermelési világválság kezdete
Egy nemzetközi békéltető szerv (Népszövetség ill. ENSZ) létrejötte
Az első alkotmányos köztársaság létrejötte Németországban (Weimari köztársaság)

A kérdésre eddig 12 jó és 27 rossz válasz érkezett.

Most mondjátok meg én tényleg ennyire nehéz kérdéseket adnék fel?
Dátum: 2009.06.18. 15:33:09
Az írányított vadászatnak mennyire van értelme ? Arra gondolok hogy akinek magas szerencse értéke van annak elméletben nagyobb szörnyek is jönnek. Na most ezt az előnyt nem rombolja-e le nagyon az hogy ez a szaki a véletlenszerűséget csökkenti benne? Vagy egyáltalán érződik a szerencse előnye ebben magas szinten? Illetve ahhoz hogy a legjobb hatásfokot elérjük a szakival azt elég magas szintre fel kell nyomni (vadászot dögök szintjeX2).
Dátum: 2009.06.17. 20:47:36
Ki játszotta a Keresztapa c. filmben Don Corleonét?
Marlon Brando
Sean Penn
denzel Washington
Nicholas Cage
Dátum: 2009.06.14. 18:21:47
Honnan származik a tollaslabda nemuetközi elnevezése (badminton)?
Az ókori rómaiak nevezték el így
Az angol rossz (bad) eredet (mint) kifejezésböl
Nem is ez a neve
Ez volt a város neve, ahol először játszották versenyszerüen

Mi az a Nemu-et közi ?
Dátum: 2009.06.13. 15:16:19
Szerintem is spec. Bár a helyes megoldás Szauron mestere, Morgoroth volt a Nagy Ellenség, akihez képest Szauron csak egy amatőr. Szauron neki csak egy tanítvány volt.
Újabb csúnya hibás kérdés.
Mik azok a búcsúcéldulák?
Az üdvözlő laphoz hasonló cédulat amit az emberek a vendéglátóinak ír ha távozik.
Az öngilkosok által hátrahagyott levél.
semmi, ilyen nevű dolog nem létezik és nem is létezett.
A pápa által által kiadott bűnbocsánatot adó cédula.

Ki volt Bob Marley?????
szinész
müsorvezető
reggae énekes
táncmüvész

Szépen ki van hangsúlyozva!!!!!

Hogy érted az ogame szót?
Rácsodálkoztam egy játékra
Egy online játék
Egy film
Egy könyv címe
Mennyi válasz után szűri ki rendszer azokat a kérdéseket amik kiesnek a 25%-os szűrőn?
Mert az én kérdéseimre bosszantóan kevesen szokták tudni a választ.
Jobb ha biztosra megyek. Számomra ez egy kifejezetten érdekes kérdés. Szerintetek ?

A dictator az ókori róma egyik különleges tisztsége volt. Mi volt az az indok amivel NEM neveztek ki soha dictatort ?

Istenek kiengesztelése céljából beverni egy szent szöget
Soronkívüli consulválasztó népgyűlést rendezni
A betörő punok hadait kiűzni Itáliából
Egy teljes éven át irányítani az egész birodalmat, Hannibál betörése idején
Dátum: 2009.06.12. 12:16:10
Melyik város volt hazánk székhelye?
Debrecen
Nyíregyháza
Miskolc
Békéscsaba

Nem is tudtam hogy volt M.o.-nak SZÉKHELYE.

HOGY HIVTÁK TARZAN HÍRES MAJMÁT A FILMBEN?
MAMBA
CSITA
SZIMBA
CSUTA

Kisbtűvel is nyugodtan lehetne.
Dátum: 2009.06.12. 09:44:23
Idézet: PottomPanna - 2009.06.12. 08:16:00
Melyik só vizes oldata semleges kémhatású?
Réz-szulfát
Nátrium-acetát
Ammónium-klorid
Nátrium-klorid*

Szerintem annyira nem speciális mert általános iskolás kémia. Persze azzal még nem vagyok tisztában hogy az amit "elvileg" tanulnia kellet volna mindenkinek az mennyire lehet alapműveltség.
Oldal: 12