Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

Dátum: 2012.04.23. 10:35:23
még egy kérdés. az epikus relikviákért miért az aukciós ház minden alkalommal eggyel kevesebb aranydukátot? már csak 2t ad, 10ről indult. erről mindenki tudott, mint változtatásról, vagy a csak a templomos küldetés (szerezz dukátot az AUKCIÓSházban, azaz a tekercsek nem működnek) miatt van?
Dátum: 2012.04.23. 10:12:49
őszintén én megértem, hogy a "véletlenül" dobott küldetések nem vehetik figyelembe az egyes karakterek és szövetségek tulajdonságait, DE: hallatlanul idegesít, hogy vagy őskövet költök (összeszámoltam minden küldetéshez+dekrétumhoz közel 100kéne, ami qrva sok) vagy én LEt fogok és az is 1milla lesz. ezt baromira nem érzem kiegyensúlyozottnak, mint ahogy azt sem, hogy egy csomó olyan küldetésem van, amit fizikailag nem lehet a megadott időn belül teljesíteni. tudom, hogy már rinyáztam az esszencia miatt, de miért kéne otthagynom a szövetségemet, amiért nincs laborja, és az én szövetségemnek legalább két hónap, mire lesz... és esszenciás feladatom van mindjárt 2! el kellett költenem az összes lélekgyémántomat egy rohadt sisakra, aminél már vettem jobbat... láthatatlanságba kellett vonulnom, ami az időkeretemből 1 nap a kukába. entitást én is max 10 ütéssel ölök, csak remélni tudom, hogy elfogadja majd a két entitást... 30sikeres küldetés! még ismételhetővel is baromi nehéz napi másfelet megcsinálni! elnézést a rinyálásért, mert pl. a szerencsekerékkel mázlim volt és megvolt 4nap alatt, de akkor is baromira közelíteni kéne a realitásokhoz! és ez nem stratégia meg taktika kérdése, hanem a küldetések alaposabb tervezéséé. kicsit olyan érzésem van, mint amikor leül ötletelni a brigád hétvégén, hogy milyen kicseszős feladatokat tud kitalálni és azt mind be is rakja.
Dátum: 2012.04.19. 14:29:27
nem tudom, hogyan lehetne, de érdemes lenne úgy sorsolni a templomokat, hogy figyelembe vegye a szövetségi épületeket. az életben nem tudok esszenciát szerezni és mindjárt két ilyen feladatom is van. mellesleg, ha azokat dekrétummal oldom meg, még mindig marad a három ősköves, ami OK, reméljük kevesebb lesz legközelebb, de így közel lehetetlen megcsinálni, akkor meg mi értelme van?
Dátum: 2012.03.10. 16:14:26
naon köszi! ezt én is tapasztaltam
Dátum: 2012.03.10. 08:56:34
sziasztok! irányított vadászatos kérdésem volna. végigböngésztem, amit eddig írtak, de nem egyértelmű nekem...

szóval a wiki szerint "Vadászatod során precízebben választod ki a jól fejlett példányokat. Ennek köszönhetően csökken a szerzett zsákmány véletlenszerűsége. Ha a szakértelmed legalább feleakkora, mint levadászott lény szintje, akkor ugyanabból a lényből mindig ugyanannyi lélekenergiát fogsz kapni."

probléma 1. : állat szintek. ezt kikalkulálta a befogott állatok alapján, ahol, ugye szintx300 LE az idomítási költség. ez alapján max 90. szintű állatot tudok befogni/vadászni. ha van valahol egy táblázat h. melyik állat milyen szintű hálás lennék egy linkért!

probléma 2. : felfejlesztettem az irányított vadászatot 50. szintre (ez ugye több, mint a 90/2). és vártam a csodát. azt értem, hogy nem minden vadászatban jön ki az 5%+, mert az átlagos. deaz sem igaz, hogy ugyanarra lényre ugyanannyi LE-t kapok. direkt írogattam két napig. pl: démonporonty (normál méret) egyszer 2160 LE egyszer 2040LE egyszer 2010 LE. ez azért a fenti wiki idézetnek nem felel meg.

Miért?
Dátum: 2011.09.01. 13:08:55
Craslorg! Yetike77 nyilvánvalóan csak tréfált. A gyűrűk urát ócska fantasynak titulálni nem lehet más, mint vicc! még ha eltekintünk attól, hogy a műfaj iránt ki hogy érez (és ez egy műfajteremtő könyv), akkor is egy olyan mestermunka, mit nem lehet figyelmen kívül hagyni, pláne ha valaki a sci-fit is szereti és nem csak a "magasabb" irodalmat.
Dátum: 2011.08.31. 12:19:06
Melyik magyar városban harangoznak 11 órakor is?

Sopronban
Győrben
Kőszegen
Debrecenben

Sztem ezzel már találkoztam itt a fórumon is. A megfogalmazás mindenképp gázos, mert egy rakás helyen harangoznak 11kor is, mondjuk, ha mise van, temetéskor stb. legalább legyen átfogalmazva a kérdés, mert egyébként jópofa (én se tudtam korábban)!

Melyik vállalat gyártja az Iphone-t?

Nokia
Sagem
Sonyericsson
Apple

reklám!!!!

Yetike77! már azt is elég gáznak tartom, hogy egyesek számára a Gyűrűk Ura egy film! és nem a könyvet olvassák!
másrészt változatlanul az a véleményem (és úgy fest osztják páran), hogy ha kaja, akkor legalább egyértelműt! hogy a korábbi halászleves példát hozzam, lehet , hogy az egyik bajai, a másik szegedi, de ha valaki halászlevet kérdez, erősen helyi jellegű, hogy miből, mivel főzik...
Dátum: 2011.08.30. 09:03:58
csak, hogy kekeckedjek szólok bele

szvsz célszerű lenne a recepteket úgy belerakni, hogy tök egyértelmű legyen. pl. a csirkecomb eléggé kilógna ahhoz, hogy kitalálható legyen. vagy célszerű lenne olyan spéci kaját belerakni, ahol szintén egyértelmű a dolog...

pont a paprikás krumplit (vagy lecsót vagy ilyesmit) felhozni nettó marhaság, mert valóban ahány ház, annyi szokás... és ezek pont olyan kaják, mint az agglegénytojás, ahol minden vackot beleszórsz, amit szeretsz, hogy finomabb és ízlésednek megfelelőbb legyen...

"Gasztronómiai kérdéseknél a Venesz József - Túrós Emil féle vendéglátó ipari tankönyvet vedd alapul." az meg, hogy nekem pont ezt kelljen előkaparnom, baromira nonszensz.

mellesleg a sportkérdések speckóságával is egyetértek én is rühellem őket.
Dátum: 2011.07.20. 07:57:14
Mi az AC/DC legújabb lemezének címe?

Black Ice
Ballbraker
Powerage
Hells Bells

egy dátumot nem ártana hozzáírni...

milyen szórakoztató, hogy valaki a pontozásokkal játszik, és akkor is lepontoz, ha semmi negatívot nem írok
Dátum: 2011.07.19. 11:13:19
nekem szakmába vág ez az érzéstelenítős kérdés... de én jópofának találtam. ugyanis a lidokain az egyetlen érzéstelenítő a felsoroltak közül... és érdemes a többinek utánanézni
ha meg a fogorvosod nem kérdez rá konkrétan a lidokainérzékenységre, az műhiba!
Dátum: 2011.07.15. 09:01:41
engem az csesz fel, hogy miért nem lehet egy event előtt egy részletes és egyértelmű leírást adni? ráadásul most valahogy túl sok taktikázást akartak ebbe belesűríteni ettől aztán...
másik, hogy ha bugos vmi, akkor mondják azt, vagy magyarázzák meg ezt az eltérést a szükséges térképrészletekben, de így bakker! arról már nem is beszélek, hogy napi 20-25 portyával és 30-40 vadászattal közel sem kerültem az egyel jobb ajándékhoz... ezt elég gáznak tartom, hogy ilyen valószínűséggel működjön valami, amit valóban arra terveztek (elvileg), hogy napi kétszer egy-egy fél órára/órára ránéz az ember.

na mindegy... nem háborgok... inkább megyek és...
Dátum: 2011.07.15. 08:04:56
nnna, most megint változott az egyel jobb szintlépés térképben! és, aki itt a forumon visszakeresi előző hozzászólásomat, abba belemásoltam az akkori állást (össz. 52 db), most:

Te eddig 31 térképdarabot találtál.
Eddig 590 eseménypontot gyűjtöttél
Ahhoz, hogy eggyel jobb díjat kapjál (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyerte), még legalább 18 térképdarabot kell gyűjtened.

és akkor most magyarázza meg valaki az okosok közül, akik állították, hogy ilyen nincs! nem váltottam szintet, nem váltottam kufárt! mafranc történt (jó most kivételesen az én javamra)??!!??
Dátum: 2011.07.13. 09:00:40
int, mire egy tűzcsapás sújt le rád. Rohanás közben kitérsz előle. Csak 491 pontnyit sérültél. Az állataid 1 életpontot sebződtek.
Mielőtt összecsapnátok, ellenfeled felé hajítasz egy kozmikus vákum varázslatot. (-235 VP). 1449 sebzést okoztál. Kritikus sebzés!

nincs LE szívás. vagy az csak akkor van, ha van nála?
Dátum: 2011.07.13. 08:52:05
Mi az ophthalmoscop?

Tájoló
Távcső
Szemtükör, a szem belsejének és a szemfenéknek a vizsgálatára
Barkácsgép

jelölt válasz!

Mi a kilencfarkú macska?

kínzai harcművészeti póz
17. századi kínzóeszköz
mesefigura
horog

többágú korbács... nem nagyon tudom, ez kínzóeszköznek számít-e, különösen, hogy hajókon rendszeresített FENYÍTŐeszköz volt.

Hány púpja van egy dromedárnak?

nincs
nem is létezik ilyen állat
2
1

az ilyen többszörös tagadásért nekem kétszer dobták vissza kérdésemet! javítani!

Ki vagy micsoda Alf?

egy grizlimedve
egy kutyafajta
egy indián törzsfőnök
egy földönkívüli

a kérdéssel alapvetően semmi bajom sem lenne, ha nem kapnék herótot attól, hogy kitalált mesefigurákat próbálnak létező dologként beállítani.

A méhek, a teknősök és a termeszek teljesen süketek.

Csak a teknősök süketek
Csak a méhek süketek
Csak a termeszek süketek
Igaz

ezzel sem lenne bajom, de a megfogalmazás!!!!

Melyik betegség ellenszere a kinin?

pestis
aids
malária
tbc

A malária ellenszere a fluorokinolon lehetőleg kombinációban, lehetőleg hosszú távon. a kinin lázcsillapító hatású. a tüneteket enyhíti. azt hiszem a kérdező túl sok Rejtő regényt olvasott javítani!
Dátum: 2011.07.13. 08:21:20
sziasztok!

még mindig szerencsén lovagolva:

wikin azt írják a vadászat és térkapu szerencse szintx2-n maxol be. vki írta, hogy szerinte szintx3-on. erre van vmi újdonság és a wiki nincs frissítve, vagy ez csak érzés?

más: a varázslatnak a nem sebzés (biztos van rá vmi szakszó), hanem lélekszívás, erőcsökkentés stb. hatékonyságát mi határozza meg? illetve azt, hogy van-e egyáltalán? pl.: elsőként sebzek, kritikus varázslat, magas tau mellett magas sebzés, visszacsatolás, lélekszívás nem működik. másodikként dobom a varázslatot (ez ha jól értettem, alacsonyabb szerencsét jelent), alacsony sebzés (varázslatomnak majdnem az alsó határa, ami önmagában is fura 250-es tau mellett), nem kritikus és LEt szívok el és a visszacsatolás is működik...

szóval mitől függ, hogy ezek a járulékosok vannak-e?
Dátum: 2011.07.08. 12:39:38
ezt rohadtul nem értem! már sokadszor írtam ezt a köpenyest kérdést, mint törlendőt! Zöld a sebészeké, helyeneként kék is előfordul, gyerekklinikán rózsaszínt is láttam... szóval úgy törlendő, ahogy van... esetleg a "néphit szerint"re javítva!
Dátum: 2011.07.08. 10:40:39
igen, még ez jutott nekem is eszembe. bár csak 1x léptem szintet azóta...
Dátum: 2011.07.08. 10:37:10
a +30 szerencse azt jelenti, +30 az ellenfélhez képest?!?

én szintx2+pár-on tartom folyamatosan, de ez valszeg nem elég így... viszont így vagy folyamatosan kémlelek, vagy soha nem elég a szerencse fejlesztés, pláne ha magasabb szintűek támadnak...
Dátum: 2011.07.08. 07:15:06
én nem léptem át sehova. de ha igaz, amit NoFear vetett fel, akkor az megmagyarázza, mert a csapatomban folyamatosan csökken a létszám...
Dátum: 2011.07.07. 18:16:13
igen ez elképzelhető, nálam csökkent a nép. de erről volt szó a kiírásban? mert nekem vhogy nem esett le...