Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

elfogadom, amt mondasz, de megint úgy érzem, az nem valami hű de nagy logikai ugrás, hogy a HERPESZ vírusos (pl ajakherpesz...)
sztem pont a megfogalamzás miatt nem vérzik több sebből:
a római jog szerint "törvényes" gyermek volt, akit örökbefogadott (ilyen volt Brutus vagy Octavius), vérzerinti (minden nyelven) azt jelenti, ő volt a nemzőapja. ebből volt legalább négy (akit ismerünk), de azokat nem adoptálta, tehát nem törvényesek. a válaszok mefg irekt arra vannak "lebutítva" hogy ki lehessen logikázni, ki az, akinek nemzője is és családfője is volt.
Hány vérszerinti törvényes gyermeke volt Gaius Julius Caesarnak?

egy lánya, Julia
egy fia, Brutus
egy lánya és egy fia, Julia és Brutus
három lánya és két fia, akik közül csak Juliát és Brutust ismerjük


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

na még egy, amit nem értek. kinek melyik rész nem egyértelmű? rossznak meg baromira nem rossz, mert egyetlen törvényes (!) vérszerinti gyermeke volt, a lánya Julia.

segítsetek!
Melyik nemi betegségen nem segít az antibiotikum kezelés?

Chlamydia
Gonorrhoea
Szifilisz
Genitális herpesz


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Nem akarok anyázni (már megtettem többször) de úgy érzem, ez egy sztimpla minimális ismeretet és műveltséget igénylő logikai kérdés. Az antibiotikum (mint neve mutatja) baktériumok ellen van, a herpeszt meg illik tudni, hogy vírus okozza.

Igazából csak azért írtam be, mert úgy ézem, ez olyan kérdés, amit én is szívesen kapnék, mert bár lehet, nem tudom a konkrét választ, de ki lehet logikáni. Kérem az értékelőket, figyeljenek oda, hogy maradjanak bent az ilyen kérdések is!
Dátum: 2010.08.23. 08:10:39
Az Alkonyatban Jessika kivel jár?

Taylor
Emett
Mike
Jacob


nem akarok vulgáris lenni, de qrvára nem érdekel! ráadásul még guglival sem találtam meg (abban a 2,5 percben, amit rászántam)... biztos így írják annak a tyúnak a nevét?
Dátum: 2010.07.16. 15:02:11
nem is szeretnélek meggyőzni. azt csak csendesen tenném hozzá, hogy az említett mű címe Keep the Aspidistra Flying. nem is tudtam, miről van szó, amíg nem gugliztam meg mert az állatfarm, 1984 és tragéia burmában című műveken kívül a többit csak angolul olvastam...
és innen kezdve már lehet azon vitatkozni, hogy egy alapmű magyar fordításának ismerete mennyire általánosműveltség.
nekem kb 20 olyan típusú kérdésemet dobták vissza, ami minimális biológiai ismereteket igényel(ne) (mint a pajzsmirigy holléte vagy lép fukciója), míg rakás olyat (pl oltásokról vagy járványokról) elfogadtak, amit csak azért próbáltam meg, mert poénos, de én is csak egyetemen hallottam róla.
hosszadalmas hozzászólásom lényege, hogy az "alapműveltség" mindenkinek más, és objektivitást csak szabályokal lehet becsempészni.
további szép napot
Dátum: 2010.07.16. 14:30:07
és van, amikor videobírót kérnek, mert egy jól körülírt szabályt meg lehet objektíven ítélni
Dátum: 2010.07.16. 12:56:14
Nemtom mióta kötelező olvasmány az 1984... amikor én érettségiztem még baromira nem volt az. És bár Orwellt nagyon szertem és összes művét olvastam, szerintem is elég speciális!

nekem mindig az volt a bánatom, hogy nincs egyensúly (és bárki bármit mond az új kérdések értékelésénél sincs) a spec és nem spec kérdések közt. Nincs kifogásom a guglizás ellen, de akkor minden olyan jópofa kérdés mehessen, amit meg lehet 5 percen belül guglizni. vagy ha általános műveltség, akkor felejtsük el a sportkérdések, fantsy és játék kérdések jó részét.

a fentieket azért mondom, mert saját kérdéseim közt is volt olyan, ami elég speciáls, de sztem ( ) ópofa vot és elfogadták, és volt olyan, amit ugyanezzel az indoklással nem fogadtak el, bár csak középiskolás bilógia tudást igényelt volna.

szóval az lenne jó, ha szabály szerint le lenne fektetve az 5 perc (vagy első 15 találat; vagy akármi) gugli és akkor lenne olyan OBJEKTÍV kifogás, amire lehet hivatkozni.
Dátum: 2010.07.16. 12:47:23
Melyik nem jellemző kínára?

Asszem ez a kérdés (sajna kimásoltam, de elveszett...) a válaszok közt szerepel az

anyaghadsereg

ami nyilván elírás, de elég röhejesen néz ki

javíthatnátok!
Az antibiotikum bakteriális fertőzés elleni gyógyszer. Mire jó az antimikotikum?

vírusok ellen
ritkább baktériumok ellen
gombák ellen
férgek ellen


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

hol a helyesírási hiba?!? segítsetek!
Dátum: 2010.07.12. 07:50:30
Mikor nyitották a világ első kávézóját?
1745
1845
1645
1945

1464-ben Konstatinápolyban már volt híres kávézó.
tárgyi tévedés, kérem törölni!
Dátum: 2010.07.07. 20:59:23
Melyik nem egy bigpoint játék?
Gladiaus
Hell blades
War of titans
Gladiatus


miiii vaaan?
enyhén szólva is speciális
Dátum: 2010.06.30. 08:31:48
"Hol láthat az ember délibábot?
cseppkőbarlangban
tengeren
hegyekben
sík vidéken*

Tengeren is, csak ott Fata Morgana-nak hívják."

hozzátenném, hogy gyakorlatilag bárhol, ahol van olyan felület, ahonnan a meleg egyenletesen felfelé áramlik (például gyermekeim imádják a horvát hegyi utakon elnézni). már é is jeleztem, hogy rossz kérdés, ráadásul van egy hasonló is csak ott erdő, mező stb. a megoldásban szereplő lehetőség.
Dátum: 2010.06.30. 08:29:19
azon kívül, hogy értékelem kecskerímeidet (Romhányi sírva könyörögne a receptért), a gombás kérdést meg kell védenem. nem örülnék ha törölnének egy ilyen ritka kérdést, ami szórakoztató, gondolkoztató, és még értelme is van. ugyanis a válaszok önmagukban is hamisak (a jót kivéve) a magyaázatok csak hozzátesznek az élvezethez.
...ja és nem én írtam a kérdést! csupán az idióta fantasy, játékprogram, horgász és sport kérdések mellett üde újdonság volt.
Dátum: 2010.06.28. 13:03:00
legnagyobb MESTERSÉGES tó a Tisza-tó
Dátum: 2010.06.28. 12:56:08
és akkor most ez normális? csak mert eddig baromira nem így volt!
Dátum: 2010.06.25. 13:14:32
Üdv!

Mostanában, kb egy hete minden olyan portyában, ahol nem a listából választom ki a nevet, hanem beírk egyet, vagy korábbi csatából támadok valakit, azt írja ki, hogy nem támadható, mert az elmúlt 5 percben már támadták, de a csata lejátszódott, mert látom az ÉP,VP stb. változásokat. A csatát nem találom a korábbi csaták közt, de LE-t kapok érte meg ilyesmi... ez általános bug vagy csak nálam van így? segítsetek, mert egyes küldetéseket így lehetetlen megcsinálni!!!
a fekeehimlő egy szó.

most szopatsz, hogy a szóköz miatt dobták vissza kétszer...
2010-ben Magyarországon melyik betegség ellen NEM oltják kötelezően a csecsemőket ?

járványos gyermekbénulás
kanyaró
rózsahimlő
feketehimlő


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

HOL, könyörgöm hol a helyesírási hiba??????????????????????
Dátum: 2010.06.03. 19:17:09
Hány gyermeke volt VIII. Henrik angol királynak?
nem volt gyermeke
egy gyermeke volt
három gyermeke volt
két gyermeke volt

megoldásnak a 3 van jelölve, de valójában törvényes 7 törvénytelennel együtt 10 gyermeke volt! töröni!!