Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eviciusz

Oldal: 12345
Dátum: 2008.12.06. 14:11:12
Sziasztok !
Nézzünk utána ennek a kérdésnek, mert megtévesztő! Valahogy így hangzik: Minek a múzsája Melpomené ? Felsorolta a kérdező mindhármat. Azt hiszem a negyedik a "dorbézolás" volt


Melpomené (görögül: Μελπομένη; jelentése "dal", "melódia") görög mitológiai alak, a tragédia, a dráma és a gyászének múzsája,

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: a tragédia múzsája
Dátum: 2008.11.29. 13:54:17
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.29. 12:55:59
Idézet: Eviciusz - 2008.11.29. 08:51:58
Alábbi kérdés például hogyan mehetett át a szitán?

Az I. Világháboruban meik nem tartozott a központi hatalmakhoz.

Törökország
Németország
Osztrák-Magyar Monarchia
USA

A központi hatalmakhoz tartoztak a hármas szövetség tagjai, Olaszország, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia, s ide csatlakozott Románia 1883-ban. Az antant szövetségben pedig a franciák és az oroszok szövetséget kötöttek, majd a franciák és az angolok 1904-ben. [innen ered az antant szó] Végül az angolok szövetkeztek az oroszokkal 1907-ben. Később, 1915-ben az antant szövetséghez átáll Olaszország, rá egy évre Románia is. A központi hatalmakhoz csatlakozott Törökország és Bulgária, az antanthoz Szerbia és 1917-ben az USA.

A kérdező szerint USA a helyes válasz . Lehet hogy rosszul emlékszem , ( javítsatok ki ha tévednék ! ) de az első világháború 1914-től 1918-ig tartott. a helyesírást azt meg már ne is firtassuk!


Az évszámokkal van bajod, vagy ennyire nem tudsz olvasni? Melyik ország NEM tartozott a központi hatalmakhoz?

Ha az 1918-ig tartó háborúba csak 1917-ben lépett be valaki az egyik fél oldalán, akkor evidens hogy nem tartozhatott a másik oldalhoz. Nem olyan bonyolult kérdés, ráadásul ezt illene tudni megválaszolni utánanézés nélkül.

A helyesírást meg tényleg nem firtatnám a helyedben, az egyetlen saját komment-mondatodban több hiba van.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:48:34

Melyik mű szerzője Petőfi Sándor?
Pista öcsémhez
Jancsi és Juliska
Befordultam a kocsmába
Az apostol
Ez vicces akart lenni? ...mert akkor nem így kellett volna a kérdést feltenni.
Pl: "Milyen címen írt verset Petőfi Sándor?"
"Melyik egy Petőfi vers címe?"


Nem értem a problémát. Ezek közül az egyetlen mű, amit Petőfi írt, az Az apostol. És az nem vers, hanem elbeszélő költemény. Annyiban jogos esetleg az észrevétel, hogy nem szerzője, hanem írója.

Idézet: Edef - 2008.11.29. 08:54:45
Hydro!
A segítséged meg semmit sem ér, mert csak jelen fórum 324. oldalára küld, és ott újra megnyitva megint marad azon az oldalon! Végtelen ciklusban.
Nagyon meg szívtam. el is ment vele a keresgélésben vagy 1 perc! Mire vissza is tértem az erdeti oldalra.
Inkább vedd ki! ...mert csak félre vezető!


Pedig jól működik. Csak neked nyilván fordítva van a fórum, az új hozzászólásokat rakja az elejére.




A probléma az, hogy nem érted a problémát
Dátum: 2008.11.29. 13:09:23
Boldoggá tennél, ha rámutatnál a helyesírási hibáimra ! Had tanuljak Tőled Mester !
Dátum: 2008.11.29. 10:48:20
Az a helyzet, hogy teljesen igazad van. Engem "csak" az bánt, hogy ifjúságunk mennyire sárba tiporja a magyar helyesírás szabályait és mennyire tájékozatlan a világtörténelem eseményeivel kapcsolatban. Tartok tőle; közelítünk az amerikai diákok szintjéhez, akikről köztudott, az alapműveltségük meglehetősen hiányos. ( Ugyan mégis jobban boldogulnak mint Mi...) Legalább a nyelvünket őrizzük meg !
Dátum: 2008.11.29. 08:51:58
Alábbi kérdés például hogyan mehetett át a szitán?


Az I. Világháboruban meik nem tartozott a központi hatalmakhoz.

Törökország
Németország
Osztrák-Magyar Monarchia
USA



A központi hatalmakhoz tartoztak a hármas szövetség tagjai, Olaszország, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia, s ide csatlakozott Románia 1883-ban. Az antant szövetségben pedig a franciák és az oroszok szövetséget kötöttek, majd a franciák és az angolok 1904-ben. [innen ered az antant szó] Végül az angolok szövetkeztek az oroszokkal 1907-ben. Később, 1915-ben az antant szövetséghez átáll Olaszország, rá egy évre Románia is. A központi hatalmakhoz csatlakozott Törökország és Bulgária, az antanthoz Szerbia és 1917-ben az USA.

A kérdező szerint USA a helyes válasz . Lehet hogy rosszul emlékszem , ( javítsatok ki ha tévednék ! ) de az első világháború 1914-től 1918-ig tartott. a helyesírást azt meg már ne is firtassuk!
Dátum: 2008.11.24. 05:17:36
Szeretném , ha törölnétek az alábbi kérdést és ha esetleg összedobnánk a kérdezőnek egy értelmező kéziszótárra valót



Mit jelent a triviális szó?
egyértelmű
különböző
felfoghatatlan
azonos

a kérdező szerint a helyes válasz : Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: egyértelmű
Dátum: 2008.11.17. 18:49:15
Sziasztok !

Lehet , hogy le van írva valahol , hogy hogyan lehet a kvíz olimpiára jelentkezni -de utálok olvasni - súgja meg valaki , hogyan lehet jelentkezni !? ( Ha priviben írná meg , még boldogabb lennék és előre is köszönöm ! ) [ A kvíz miatt imádom ezt a játékot ]
Dátum: 2008.11.09. 07:07:17
Sziasztok !
A Katicabogarak - kal (Coccinellidae) kapcsolatos kérdés feltevőjének üzenem : Hasznos lehet , ha mielőtt feltesz egy kérdést , utánanéz a helyes válasznak, [ pl. a National Geographic-ban] aztán kérdezzen.

A Coccinellidae család igen népes: hét alcsalád, számos törzs és mintegy 360 nemzetség tartozik alá. Mindent összevetve a világon több mint 5000 ( tehát ; nem 4000, mint ahogy azt Tisztelt kérdező helyesnek jelölte meg ! )katicabogárfaj él. A különböző fajok mérete 1,5 és 12 mm között változik. A katicabogarak három pár lábbal rendelkeznek, finom, hártyás szárnyukat kemény fedőszárny védi.

Ennek színe és mintázata a legtöbb faj esetében feltűnő: piros, narancssárga, sárga. Vannak pettyes és csíkos katicabogarak, de akadnak egyszínűek is. A feltűnő szín óvatosságra inti a katicák potenciális ragadozóit: az ilyen színes bogarak általában mérgezőek. És valóban: kisebb gyíkok és madarak számára a katica megevése halálos lehet.

Az embernek nem lesz baja, még akkor sem, ha véletlenül (?) több száz katicát lenyel. Gyerekkori kedvencünk, a hétpettyes katicabogár (Coccinella septempunctata) tehát csak egy a népes katicacsaládból. A család többi tagja a legfőbb tulajdonságok terén hasonlít hozzá, míg más vonatkozásban (például szín) nagy változatosságot mutat.

Szeretném ha ezt a kérdést kijavítanátok. Nem hiszem , hogy a N.G. szerkesztői ennyire félretájékoztatnák az olvasóikat .
Dátum: 2008.11.08. 12:54:22
Igazából nem tudom ki volt az a jóindulatú aki a segítségnyújtást az olajjal kapcsolatban lehúzta , de már egy párszor megfogadtam soha többet nem próbálok utána járni az esetleges idétlen kérdéseknek, de mindegy. Illetve annyiból nem mindegy , hogy az illetőnek tuti nem segítenék ezután . Keresse meg magának , ahogy én veszem a fáradságot és utánajárok azoknak a kérdéseknek amin bosszankodik , mert segíteni szeretnék. Mindamellett valóban nem találtam használható információt a kérdéssel kapcsolatban .
Dátum: 2008.11.08. 11:53:07
Patakokban folyik az olaj.
Patakokban folyik az olaj.
Az elrettentés és a háború eszköze

Asszíriában büntetőeszköznek is használták, forró szurkot öntöttek a rettegett bűnösök fejére.
Az örökké égő (olaj)tűz szakrális célokat szolgált Perzsiában, Zarathustra hívei a "tüzes kardokat" istenként tisztelik. Az egyiptomi kopt keresztények is felhasználták az olajat misztikus szertartásaikhoz.
Felszíni olajlelőhelyek voltak a Holt-tenger mellett és a Kaszpi-tengernél is.
Az olajat nem csak békés, hanem hadi célokra is fel kívánták használni. Tüzes nyilakat készítettek, vagyis a nyílhegyet olajba mártott kóccal látták el, s ezzel gyújtották fel az ellenség házait a kínaiak, a mongolok, a tatárok, a perzsák, a rómaiak, a görögök, a bizánciak, jóval később pedig az indiánok. A puskapor feltalálásáig (1350 k.) azonban a legfélelmetesebb hatást "görögtűz" formájában nyerte el. 650 táján ugyanis Kallinikos bizánci építész felismerte, hogy kőolajat és égetett meszet kell összekeverni, mert ha ez vízzel érintkezik, akkor azonnal lángra kap. A perzsák égő görögtűzzel felmálházott tevéket tereltek a hinduk elefántjaival szemben, az arabok pedig már "kézigránátokat" is bevetettek, vagyis égetett mésszel és naftával megtöltött agyagkorsókat dobtak az ellenségre. Az I. és II. világháborúban alkalmazott lángszórókhoz is kőolajat használtak fel. Harcászati célokra még napjainkban is használják, többek között a benzines palackok ("Molotov-koktél") formájában. Irak 1991-ben Kuvait olajkútjait gyújtotta fel, hogy megállíthassák az ellenséges páncélosokat.

Ennyit találtam
Dátum: 2008.11.08. 11:52:37
Idézet: Aisling - 2008.11.08. 11:19:32
Melyik évben végezték az első kőolajfúrásokat a kínaiak?
1978-ban
i. e. 320-ban
1952-ben
i.e. 800 körül

Erről tudna a feltevő linkelni valamit?
Dátum: 2008.11.02. 12:02:55
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 10:13:55
Kitől származik az idézete " Félek a görögöktől még ha ajándékothoznak is.! " ?
Marcus Tullius Cicero római politikus, írótól.
Quintus Horatius Flaccus római költőtől.
Publius Ovidius Naso,római költőtől.
a Vergiliusként ismert római költőtől.

Helyesírási hibák tömkelege a kérdésben....


Valóban . De ügyesen kijavították Ugyanis nálam már így jelenik meg



Kitől származik az idézet "Félek a görögöktől még ha ajándékot hoznak is. " ?

Quintus Horatius Flaccus római költőtől.
A Vergiliusként ismert római költőtől.
Marcus Tullius Cicero római politikus, írótól.
Publius Ovidius Naso római költőtől.

--------------------
Mindamellett " Wiki"-ből másoltam ki , tehát eszembe sem jutott , hogy pontatlanul tették fel az idézetet
Ezek szerint , vannak még hibák náluk is A kimásolt mondat így hangzik :
Timeo Danaos et dona ferentes.

* Félek a görögöktől még ha ajándékothoznak is.!
* Valaki(k)ben nagyon nem bízom, akármilyen mézes-mázosan kecsegtet(nek).
* (Vergilius: Aeneis)
Elnézést kérek a nevükben is Aki nem hiszi , járjon utána !
Dátum: 2008.11.02. 07:57:39
Szép jó reggelt mindenkinek ,

Milyen származású Darren Shan?
angol
olasz
francia
kínai


Darren Shan, eredeti nevén Darren O'Shaughnessy (London, 1972. július 9. – ) ír származású, angolul alkotó író.
Dátum: 2008.10.31. 20:36:52
Jut eszembe ! Eleinte tudtam értékelni a kérdéseket , most már fel sem ajánlja a rendszer
Dátum: 2008.10.31. 20:32:21
Idézet: Spiduola - 2008.10.31. 20:19:47
Idézet: Eviciusz - 2008.10.31. 19:32:01
Sziasztok ! Homályosítsatok fel legyetek szívesek ,

Melyik klán jelképe a rózsa a Vampire The Masquerade világban?
Toreador
Lasombra
Tzimisce
Tremere


Melyik játékban szerepelnek ezek a " klánok " ? Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok , emiatt aztán nem is tudtam erre a kérdésre a helyes választ


http://pernye.freeweb.hu/Vampire/vampire.html
http://vampiretm.tar.hu/
http://vampire.lap.hu/



A manóba , hogy ezt eddig nem tudtam ! Nem is tudom enélkül az értékes információ nélkül , hogy boldogultam el eddig az életben !? Jól van csak vicceltem . köszönöm , a válaszod .
Dátum: 2008.10.31. 20:14:51
Idézet: Aisling - 2008.10.31. 20:13:42
Evicius, azért súgd meg nekem, ha a vámpírok ennyire távol állnak tőled, mi az az idézet a lábadban?



Péterfy Bori !!! A kedvencem
Dátum: 2008.10.31. 20:11:00
Idézet: Aisling - 2008.10.31. 20:09:38
Idézet: Eviciusz - 2008.10.31. 19:32:01
Sziasztok ! Homályosítsatok fel legyetek szívesek ,

Melyik klán jelképe a rózsa a Vampire The Masquerade világban?
Toreador
Lasombra
Tzimisce
Tremere


Melyik játékban szerepelnek ezek a " klánok " ? Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok , emiatt aztán nem is tudtam erre a kérdésre a helyes választ
Ahogy írta, a világ a Vampire the masquerade. A rózsa a művészek és pozőrök klánja, a Toreador jele. Rétegkérdés.


Oly annyira az, hogy nem is tudtam vele mit kezdeni
Dátum: 2008.10.31. 20:07:51
Akkor ez kb. olyan kérdés , mint amibe belefutottam ,

Melyik klán jelképe a rózsa a Vampire The Masquerade világban?
Toreador
Lasombra
Tzimisce
Tremere

Dátum: 2008.10.31. 19:32:01
Sziasztok ! Homályosítsatok fel legyetek szívesek ,

Melyik klán jelképe a rózsa a Vampire The Masquerade világban?
Toreador
Lasombra
Tzimisce
Tremere


Melyik játékban szerepelnek ezek a " klánok " ? Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok , emiatt aztán nem is tudtam erre a kérdésre a helyes választ
Dátum: 2008.10.26. 16:49:00
A bányászbékák hányadtatot élete ? Hm ? Elég érdekes téma lenne ?
Oldal: 12345