Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hanabi

Oldal: 123
Dátum: 2010.02.24. 13:16:40
Hogyan hal meg Han Solo a Birodalom Visszavágban (Star Wars)?
Széntömbbe fagyasztják
Nem is hal meg
Darth Vader végez vele
Boba Fett lelövi

Ez a kérdés félrevezető, mert igaz, hogy széntömbbe fagyasztják, de abba nem hal bele.
Dátum: 2010.02.24. 11:28:58
Hol halt meg Kossuth Lajos?
Torinó
Pest
Világos
Budapest

Pest vagy Budapest? Még jó, hogy Torinóban halt meg!


Kik alapították a valóságban Rómát?
zsidók
etruszkok
latin pásztorok
szökött rabszolgák

Wiki: "A történelemtudomány szerint: I. e. 600-ig földművelő, pásztorkodó közösségek lakták s része volt annak a területnek, melynek urai először a szabin majd az etruszk királyok voltak."
A kérdés írója szerint: latin pásztorok
Dátum: 2010.02.24. 09:21:04
Hány időzónát használnak Kínában?
3
4
7
5

Wikipédia: "Ezen országokkal ellentétben a Kínai Népköztársaság, amely szélessége miatt akár 5 időzónát is használhatna, mégis egyet használ, az UTC+8-at, amelyik az ország keleti részének felel meg, mivel lakosságának nagy része itt van. Így Kína nyugati felén délután 3 órakor „delel” a Nap."

Ja és a helyes válasz a kérdésíró szerint a 3!
És egy szomorú hír! Ez az első eset, hogy ilyesmi történt egy kérdésemmel, ezért megosztom veletek. Szerintem nagyon szép kérdés... volt.

Minek nevezte Voltaire Shakespeare-t?
brit mészárosnak
angol kórnak
stratfordi csalónak
londoni fűzfapoétának

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Idézet: Yaffa - 2010.02.20. 12:15:23
Ha egy kis kötözködést megengedsz:
Így szebb és magyarabb egy kicsit.

Sienkiewicz híres regénye a Quo vadis. Mit jelent a mű címe?

A kérdések közt találkoztam olyannal ami a Quo vadis íróját kérdezi. Attól ez még átmehet.


Ha már a kötözködésnél tartunk , a regény címe "Quo vadis?", sic kérdőjellel a végén. És ha így tettem volna fel a kérdést, ahogy te írod: "Sienkiewicz híres regénye a Quo vadis? Mit jelent a mű címe?", akkor lehet, hogy azzal dobták volna vissza, hogy nem lehet értelmezni, hogy mi benne a kérdés.
És már csak azért is szépen van megfogalmazva, mert nagyon ritkán használunk kettőspontot, pedig lehetne többször.

Ja, amúgy a kérdés átment
Dátum: 2010.02.21. 08:57:27
Hol találhatunk kazeint?
Japánban árnyékos helyeken
Használt elemekben
A pajzsmirigy által termelt hormonok között
Alvadt tejben

Mi az az "Alvadt tej"? Talán "Aludttej", nem?!
Dátum: 2010.02.21. 07:41:07
Hányadik László szerepel egy Arany-ballada címében?
11.
5.
8.
2.

Az Arany János ballada címe: V. László! Talán illene római számmal írni a számokat!
Dátum: 2010.02.20. 18:51:24
Melyik város van hazánkban?
Isztambul
Miskolc
Bukarest
Tokio


Nevetséges!
Sajnos azt kaptam, de kérdeztem helyette érdekesebbet:

Mit jelent Sienkiewicz híres regényének a címe: Quo vadis?
Hová mész?
Ki vagy?
Miért hazudsz?
Mit csinálsz?
Dátum: 2010.02.20. 10:44:28
Mi inspirálta a 300 című film elkészítését?
a virágok illata
Frank Miller képregénye
a világbéke
a vérszomj

Ha ez nem speciális kérdés, akkor nem tudom mi az! Ehhez az is kevés, ha láttam a filmet.
Már feltettem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre:

Ki írta a Quo vadis című könyvet?
Henryk Sienkiewicz
Thomas Mann
Federico Garcia Lorca
Mórus Tamás
Dátum: 2010.02.18. 09:45:01
Ez most biztos kicsit dedósan hangzik, de ők kezdték.
Dátum: 2010.02.18. 09:25:57
Üdv!
Még csak második hónapja játszom ezzel a játékkal és most van a szövetségünk első háborúja. Nem mi kezdtük és a kapitulációval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azt olvastam róla, hogy ha "a háború legalább 3 napja zajlik, és az egyik fél legalább kétszerannyit nyert, mint a másik", akkor automatikus a kapituláció. Szerintem ez igazságtalan, abban az esetben, ha a háborút kezdő fél támadható karakterei (azaz, akiket a szintem jogán támadhatok) sorra láthatatlanná váltak vagy elbújtak a katakombában, így téve lehetetlenné a válaszcsapást.
Kapitulációnál szerintem ezt is vizsgálni kellene, hogy ők kezdték a háborút, aztán meg eltűntek, akkor ne ők legyenek a győztesek.

Mi a véleményetek erről?
Köszönöm a kedves választ. Visszaadtad a kedvem a kérdés íráshoz.
Ezzel alapvetően egyet is értek, de az én kérdésemben ott a csavar, hogy azt azért lehet tudni, hogy a főhős a színdarabban Puckot játsza, akkor már csak azt kell tudni, hogy melyik Shakespeare darabban szerepel Puck. És így már annyira nem is speciális a kérdés.
Melyik Shakespeare darabot adják elő a Holt költők társasága című filmben?
Szentivánéji álom (ez a jó válasz)
Sok hűhó semmiért
Hamlet
Rómeó és Júlia
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nem lehetne, hogy ilyenkor is lehessen új kérdést írni? Mellesleg nem értek egyet a kérdés elbírálójával!
Mikor volt Magyarországon az első sztrájk?
1525
1718
1789
1855
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Hol lehet a véleményezőt véleményezni? Mert ez szerintem nem "érdektelen lexikális tudás".
Talán jobb volna, ha ehelyett az dönthetné el egy ilyen kérdés sorsát, hogy hányan tudnak rá válaszolni.
Dátum: 2010.01.13. 08:29:52
Milyen hosszú a világ leghosszabb kerítése a Dingo Fence?
pontosan 5614km, de ilyen válasz nem volt, a 2500-at fogadta el helyesnek, de az csak egy része.

Milyen számmal nem kezdődhet személyi azonosító szám?
1
3
4
2
Mindegyikkel kezdődhet, 3-4 a 21-ik században születettek személyi számának első száma. Amúgy a 4-et elfogadta helyesnek, de nem értem miért.
Dátum: 2010.01.04. 10:27:26
Az volt a kérdés, hogy hány sejt van az emberi testben. A tényleges helyes válasz kb. 80-100 billió. Ezzel szemben ilyen válasz nem volt, és helyesnek a 60 milliárdot adta a játék válasznak.
Oldal: 123