Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArkAngyal75

Dátum: 2012.09.09. 09:28:56
Köszönöm.
Dátum: 2012.09.09. 08:48:42
A "Hosszabbítsd meg a prémium tagságodat egy héttel" azt jelenti, hogy prémium vagyok és rádobok még 1 hetet (vagyis 12 őskő), vagy azt is, hogy most váltom meg?
Dátum: 2012.09.08. 20:49:01
A "No megállj csak!" c. rajzfilmsorozatot melyik ország gyártotta?
Anglia
MAgyarország
Dánia
Oroszország*

Nincs helyes válasz, mert Szovjetunió.
Dátum: 2012.09.07. 19:49:36
Mikor került Kinai fenhatóság alá Hongkong ?
1997
1856
1919
1957

Ezt is jónak ítélte nemrég egy kvízadmin... Nem elég, hogy tiltott kérdéskör, még a helyesírás is pocsék.
Dátum: 2012.09.02. 12:38:59
Milyen állat latin neve a Bubo Bubo?
egerész ölyv
balkáni fakopáncs
bajszos sármány
uhu, vagy másképpen nagy fülesbagoly

Szóval az én latin-neves kérdésem nem jó, de ez igen?

Melyik állat öli meg a legtöbb embert évente?
Szúnyog*
Pók
Elefánt
Cápa

Ez pontosításra szorul, nem a szúnyog öli meg a legtöbb embert, hanem a kórokozók, amiket hordoz. Pl: "Melyik állat okozza a legtöbb halálesetet évente?" vagy valami hasonló.
Dátum: 2012.08.31. 21:50:52
Melyik magyar csapat jutott be 2012-ben az Európa Liga csoportkörébe?
Videoton
Debrecen VSC
Ferencváros TC
Kispest-Honvéd

Le kellene cserélni a kvízadminokat... Ugye nem komoly, hogy ez jó kérdés???

Melyik országhoz tartoznak a Húsvét-szigetek?
Mexico
Ecuador
Chile
USA

No comment.

A Föld, Nap körüli pályája milyen alaku?
Kör.
Elipszis.
Téglalap.
Rombusz.

No comment.
Dátum: 2012.08.23. 16:37:39
Minek a felrobbantása volt ezidáig az emberiség történetében mesterségesen felszabadított legnagyobb energia?
a cár nevű orosz hidrogénbomba teszt robbantása*
a Fat Man nevű atombomba amit Nagaszakira dobtak
a Little Boy nevű atombomba amit Hirosimára dobtak
a Castle Bravo nevű amerikai hidrogénbomba teszt robbantása

Ez nem speciális kicsit? Meg érdektelen? Meg nem időtálló? Szerintem lehet törölni.
Most már kezdi piszkálni a csőrömet, hogy azt a kérdésemet, hogy mit jelent a növények latin nevében az officinalis szó, érdektelennek minősítették. Amúgy minden herbáriában lehet vele találkozni, szerintem bármely INTELLIGENS játékos tudhatja. Na mind1.
Dátum: 2012.08.22. 15:38:53
Egy jónak ítélt kérdés, amit be is kellett sorolni, tehát jó eséllyel nemrég tették fel:

Hogyan halt meg az irodalmi Nobel-díjas író, Ernest Hamingway?

Mániás depresszióban szenvedett, öngyilkos lett.
Repülőgép-szerencsétlenségben Afrika fölött.
Cápatámadásban a Karib-tengeren.
Fegyvertisztítás közben véletlenül elsült a fegyvere, halálos sebet okozva az írónak.

Túlléptem azon, hogy Hamingway van írva (bár ez már eleve ok kellett volna legyen, hogy hibásnak jelöljék a kérdést), megjelöltem a depressziós öngyilkosságot.
Helytelen válasz, a helyes: Fegyvertisztítás közben véletlenül elsült a fegyvere, halálos sebet okozva az írónak.
Kikerekedett a szemem, a wiki a következőket írja:
"Az egyre súlyosbodó depressziója miatt kapott elektrosokkos kezelések is nagyban hozzájárulhattak ahhoz, hogy 1961. július 2-án főbe lőtte magát."
Gondoltam, biztos rajtam kívül a wiki is hülye, de nem, máshol is öngyilkosságot találtam.
Hát, ez egy jó kérdés az értékelők szerint.
Dátum: 2011.02.21. 21:43:44
Melyik állat az elefánt legközelebbi rokona?
Orrszarvú
Zsiráf
Szirti borz*
Okapi

Ez azért nagyon durva. Ugyanis ÖREGREND szinten legközelebbi rokona. Emelje fel a kezét, aki tudja, hogy ez az 5 állat melyik öregrendbe sorolható. Arról nem is beszélve, hogy nem hiszem el, hogy az elefánt legközelebbi rokona a szirti borz. Legfeljebb a 4 válaszlehetőség közül. Törölni, de gyorsan.
Dátum: 2011.02.20. 14:23:48
Tökéletesen igazad van, csak gondoltam is, hogy beleírom, hogy igazából ez sem állatkísérlet. Sőt. A kérdés arra vonatkozik, hogy kinek a felfedezése kapcsolódik állatkísérlethez, így még speciálisabb a kérdés, mert ez azt feltételezi, hogy állatkísérletekkel bizonyított egy hipotézist, ez pedig egyedül Pavlovra jellemző.
Dátum: 2011.02.20. 12:13:44
Bocs. Elhatároztam, hogy nem írok ide gyakran, de ezeken most igazán felhúztam magam. És igen, Galvani úgy vette észre az elektromosságot, hogy a rézkampóra aggatott békacombok rángatóztak, amikor az vashoz ért. Bár ő hibás következtetést vont le.
Dátum: 2011.02.20. 11:56:27
Melyik tudós felfedezéséhez nem kapcsolódik állatkísérlet?
Pavlov
Schrödinger
Newton
Galvani

Schrödinger macskája állatkísérlet volt? Azért az elég meredek állítás...

Mi is pontosan a reálhozam?
Melynek az elmúlt öt évben átlagosan 8,5 % volt a hozama.
21,25. Tehát a kalkuláció reálhozama az elmúlt 5 évben.
Az infláció ugyanabban az öt évben átlagosan évi 4,25 % volt.
A reálhozam a befektetés vásárlóértékének változását mutatja.*

Egyik sem válasz a kérdésre, törlést neki. (Jó válaszhoz: nem az volt a kérdés, hogy mit mutat, hanem az, hogy mi PONTOSAN. Ilyen megfogalmazás mellett ezt a választ adni...)

"Nézsonra járt, nyalkás brigyók" Kinek a verséből való az idézet?
Lewis Caroll: A Gruffacsór
William Shakespeare: CXII. Szonáta
Francois Villon: Ballada a senkifiáról
Ady Endre: Góg és Magóg fia vagyok

Azon felül, hogy nem a műre kérdez, hanem a művészre (tehát itt sem válasz egyik sem a kérdésre), nem értek egyet azzal, hogy "mindenki művész, minden művészet". Szerintem ez marhaság és nem is tartozik az általános műveltségbe. Ez persze szubjektív, ezzel lehet vitatkozni és elfogadom, ha más ezt szenzációs alkotásnak tartja (bár kíváncsi lennék, hogy milyen viszonyban áll az eredeti "mű" a "művészi" fordítással...)

Melyik feltaláló nevét rejti a következő anagramma: ferde ballon?
Alfred Nobel
Jedlik Ányos
Irinyi János
Teller Ede

Primitív. F-fel kezdődik az anagramma, egyetlen olyan név van, amelyikben ez megtalálható. Ugyanez igaz a b-re.
Dátum: 2011.02.19. 23:03:51
Ez nem igaz, nem a kaméleon az egyetlen állat, amelyik gyorsan tud a környezete színéhez alkalmazkodni. A polipok is képesek erre, nem is akárhogy.
Dátum: 2011.02.09. 17:50:57
Hol készült iPhone-alkalmazás Muybridge képeihez?
a British Museumban
A Szépművészeti Múzeumban
a Tate Modernben*
a Neues Museumban

Egyre elmebetegebb kérdéseket kapok. Lassan el kell gondolkodnom, hogy veszek egy térkifordító italt. Nyernék is, ha hagynának, de pár emberke minden nap szarrá ver, ami miatt nem tudok részt venni az anyakirálynők öldöklésében. Pedig közös érdekünk lenne...
Dátum: 2011.02.06. 10:19:07
Felyezd be a mondatot a közmondás szerint : "Az idő ....
lassan telik.
rossz.
esős.
pénz.

Te jó isten...

Mi a mandragóra?
Könyv címe
Élőlény
Növény
Helységnév

Ekkora buktát:
Növény, de a növény élőlény.
Ezen felül könyv címe is: http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=mandragora-i-ii&ID=30668
Dátum: 2011.02.06. 09:02:45
Az alább felsoroltak közül melyik lóg ki a magyarországi (UNESCO) világörökségi helyszínek sorából?
Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék
Hollókő
Pannonhalmi Bencés Főapátság
debreceni Református Nagytemplom

A kérdés rossz, azt sugallja, hogy mind a négy a világörökség része.

Mit nevezünk ozmózisnak?
Egy híres mongol vonósnégyest neveznek így, akik 2010-ben Budapesten koncerteztek.
A tengerekben lezajló növényi planktonok ezzel táplálkoznak.
Híg és tömény oldatok koncentráció-kiegyenlítődési folyamatának elnevezése..*
Az ózonréteg védelmet nyújt a Nap káros ultraibolya sugarai ellen, ezt a védelmet nevezik így.

Ez nem igaz, az ozmózis féligáteresztő hártyán keresztüli diffúzió, mely során az oldószer diffundál.
Dátum: 2011.02.03. 20:47:17
Meny város nem ugyan abban az országban található mint a többi 3?
Houston
Kingston*
Salt Lake City
Chicago

1. helyesírás 2. Az USÁ-ban 3 Kingston nevű várost találtam a google maps segítségével. Ráadásul nem nagyon hinném, hogy az USÁ-ban nincs már minden angol településsel azonos nevű.

Milyen találmány a tű nélküli injekció?
német
magyar
amerikai
angol

Nem lényeges tudás, akkor sem, ha a kérdező szerint magyar. Mellesleg kanadai. Igaz, a feltalálója magyar származású. Büszkék lehetünk rá amúgy, hogy ilyen elmék mind külföldön tudják csak kamatoztatni a tudásukat.
Dátum: 2011.01.27. 22:23:54
Melyik állítás hamis?
Az X-3=X+3 egyenletnek nincs megoldása.
Az 1;2;3;4 számjegyekből 24 féle három jegyű szám alkotható, aminek minden számjegye különböző.
Az a gráf, amiben van hurok, nem egyszerű gráf.
Nullának a nulladik hatványa egy.

Itt az az ominózus matekos kérdés. Szerintem nem megoldható 5 percen belül, ha végiggondoljuk az összes lehetőséget. Ok, látjuk, hogy az utolsó hamis, de a többi... a gráfelméletes válasz meg kifejezetten speciális, de a számjegyest sem tudom, hogy sima matektudással lehet-e tudni.
Dátum: 2011.01.27. 17:07:12
Melyik állat lehet a pinty előtagja?
zebra
antilop
tigris
gácsér

Ugye-ugye megint, ha utánanézett volna a kérdező... de nem és mivel igen hiányosak az ismeretei (minek kérdez olyan területről, amihez nem ért?), így nem tudja, hogy létezik tigrispinty is. Mivel szerinte a zebra a jó, a tigrist le kellene cserélni mondjuk kígyóra.
Dátum: 2011.01.18. 19:24:30
Minek a folytatása a háború Von Clausevich szerint?
hazugság
csata
fegyvergyártás
politika

A gugliban az első oldalon csupa idegen nyelvű találat van erre a névre, ezek közül a leginformatívabb:
La célebre frase de Clauss Von Clausevich que la guerra es la continuación de la política por otros medios aplica totalmente a la actual conflagración.

A felsoroltak közül minek az istene Apollón?
ragyogó nap*
kovácsmesterség
szerencse
gyermekáldás

Ez is már kezd sok lenni, hogy ki kinek az istene, de már itt tartunk, hogy a ragyogó napét is tudni kellene?