Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArkAngyal75

Dátum: 2010.08.27. 19:35:04
Igaly Diána mióta öttusázó, te nagyonhülye? Hogy is van ez az utánanézéssel? Talán inkább nézz utána, hogy mi a helyes és mi nem, aztán lehet reklamálni. Igaly Diána olimpiai bajnok, bronzérmes skeetlövő, világbajnokságokat is nyert, de cseppet se zavarjon, mint az se, hogy kakukktojás kérdéseket feltenni tilos, mert nem feltétlen lehet tudni, hogy milyen szempont szerint lóg ki valamelyik válsz.
Nem beszélve a minősíthetetlen helyesírásodról, jobb lenne, ha csendben maradnál.

Most olvastam vissza, hogy ezt már más is észrevette, érdekes, hogy erre nem reagálsz, mondjuk olyat, hogy "bocs, de hülye vagyok", vagy valami hasonlót. Ilyenkor illene.
Dátum: 2010.08.26. 19:42:48
Hogyan nevezzük a nem eredeti állapotukban fennmaradt, sérült műalkotásokat?
torero
torzó*
torzió
tortilla

Ez nem jó, a torzó nem ezt jelenti. A torzó kéz és láb nélküli testet jelent, műalkotásban is, legyen az sérült vagy nem.
Dátum: 2010.08.22. 22:46:21
Pontosan emlékszem mindenre. Zseniális rajzfilm. Köbüki volt, nem köbüki kobaki.

Melyik Filmben játszik együtt Jared Padalecki és Jensen Ackles?
Viasztestek
Odaát
Szívek szállodája
Jóbarátok

Ezek kik? Azért álljon már meg a menet, kicsit sok lesz már a cékategóriás színészecskékből...

Mit takar a Tricium szó?
Hidrogén izotóp
Római kori terepülés
Szentháromság
Zenei egység

Megint valaki, aki nem tud rendesen magyarul. Lehet, hogy kötözködésnek hat, de ebből a megfogalmazásból úgy tűnik, mintha a trícium szó jelentése az lenne, hogy hidrogén izotóp, holott ez nem igaz. A válasz helyesen megfogalmazva - röhej, hogy valaki egy pár szavas mondatot se képes rendesen megfogalmazni - a hidrogén egyik izotópja, vagy a hidrogén 3-as tömegszámú izotópja. Tudod egyáltalán, mi az a tömegszám?
Dátum: 2010.08.22. 19:30:48
Mi nem illik a sorba,az alábbiak közül?
Goblin
Óriás
Gigász
Titán

Milyen sorba? Nincs is sor! Ja, hogy a többi közé? Tiltott a kakukktojás. Meg nem tudsz helyesen írni.

Az alábbiak közül melyik madár kizárólag mitológiai lény?
Huja
Zöld kitta
Dodó
Turul

Ez nem igaz. Valószínűleg a kerecsensólyom a turul, de azonosították már több ragadozó madárral is.

Ki a Mézga-család köbüki kobakija (távoli rokona)?
R2D2
Trinity
MZ/X
Jonny, a jófiú

Köbüki kobaki? Az meg mi a fene? Én annó nagyon sokat néztem ezt a rajzfilmet, ma is szívesen nézem, de ilyet sose hallottam benne.
Dátum: 2010.08.22. 17:49:34
Az atomMAG miből áll?
csak neutron
elektron és neutron
neutron és proton
elektron és proton

És a hidrogén atommagjával mi a helyzet? Törlést neki.
Dátum: 2010.08.02. 19:09:04
Hány tonnás egy tigris tank?
36t
56t
86t
66t

Na neeeeee...
Dátum: 2010.08.01. 12:25:47
Figyu "öreg"! Egy szó jelentése, meg az, hogy mit nevezünk meg vele, nem ugyanaz. Sem a torokgyík szó, sem a többi, ami oda van írva, nem jelenti azt, hogy "egy betegség". Az "an illness" például azt jelenti, hogy "egy betegség" - angolul. Érted a különbséget? De ha szerinted ez jó, akkor nyilván te vagy egyike azon sokaknak, akik úgy írják meg a kvízkérdést, hogy nem a kérdésre válaszolnak. Erre példa: Melyik országban jellegzetes viselet a fapapucs? Válasz: Hollandia. De ez nem válasz, a válasz az, hogy Hollandiában. Tudom, ez apróság, de jó lenne, ha legalább mi, magyarok megtanulnánk viszonylag helyesen a saját nyelvünket. Ez a nyelvi slendriánság engem nagyon zavar, pláne, ha be is szól valaki, aki így beszél, ír. Úgyhogy tanulj kicsit még magyarul, vagy gondolkozz, mielőtt ilyeneket írsz. "Öreg"
Dátum: 2010.08.01. 12:17:25
Mivel van bevonva a CD alja?
Műanyaggal
Papírral
Semmivel
Fémmel

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Fémmel
A CD alja be van vonva fémmel? Te jó isten. Láttál már te életedben CD-t? A tetején általában szitázás van, az alatt pedig egy fényvisszaverő réteg (ez fém), alatta a műanyag lemez, végül egy festékréteg, amibe beleég az infó.
Dátum: 2010.07.31. 11:35:51
Melyik sportágban játszik Raul Gonzalez?
Focilabda
Tenisz
Kézilabda
Golf

Focilabda? Édes aranyos, lehetsz vagy 8-9 éves, ugye? Szereted Raúlt? De édi...

Mit jelent a diftéria?
egy állat faj
egy betegség
különbség
tértorzítás

Melyik nyelven jelenti bármelyiket is?
Dátum: 2010.07.31. 10:21:45
Ki nem volt Fehérlófia társa?
Faltörő*
Hegyrengető
Vasgyúró
Fanyűvő

Hegyrengető? Te mégis milyen fordításban olvastad a mesét? Szanszkritból újrafordítva, vagy hogy? Az Kőmorzsoló! Ekkora baromságot. Elnézést, de marhára idegesít, - mint azt már sokszor elmondtam - hogy olyan dolgokról kérdeznek egyesek, amikhez nem értenek és még utána se néznek, hogy a helyes válasz tényleg helyes-e.

Ki írta az Első és Egyetlen című regyényt?
J. K. Rowling
Andreas D.Hesse
Dean R. Koontz
Dan Abnett

Ez volt ma a 4. ilyen...
Dátum: 2010.07.30. 08:25:52
Mikor világít az "Eddigi csatáid" menügomb?
Ha támadtál vagy támadtak...*
Ha ugrani kell...
Ha indulsz a csatába...
Ha az állatod támadott....

Ha én támadok, akkor nem világít semmi.
Dátum: 2010.07.29. 16:52:44
Nyilván. És ez a híres random olyat is tud, hogy minden kérdés picit eltér a másiktól. Csak egy szóban, vagy szórendben... Hagyjuk már.
Dátum: 2010.07.28. 18:53:37
Például úgy, hogy a csaló minden rabszolgájánál felteszi egy időben ugyanazt a kérdést. A legtöbbet elfogadják, mert többen ellenőriznek és jó esély van rá, hogy sok átmegy. Nem hiszem el, hogy a random ilyet csinálna, hogy napok óta minden vadászatomban benne van akár többször is ugyanaz a 6-8 kérdés. Ráadásul számomra nagyon olyan érzetűek némely kérdések, hogy valami kvízoldalról jönnek, nem pedig a játékos találja ki őket. Végülis nem baj, csak feltűnő. Én az összes kérdésemet magam találtam ki, 77 jó, 16 rossz, a 16ból 3 volt, amit visszadobtak, a többit meg a játékosok nem tudták, holott elég alap kérdések voltak, nem panaszkodtam. De az, hogy az én kérdésemre 15 válasz érkezik 10 nap alatt, és van kérdés, amit naponta 4-5x kapok meg 1 hete, az több, mint gyanús.
Dátum: 2010.07.28. 15:06:02
Nem olyan zavaró, de nyilvánvaló csalás és már elegem van, hogy ebben a játékban több a csaló, mint a rendes játékos, hogy bizonyos kérdések csapatostul jelennek meg kicsit módosítva egy időben. Most például a milyen állatra lépünk az úton kérdést nem hiszem el, hogy a véletlen hozza, hogy MINDEN 20 vadászatomban benne van, gyakran 2x egymás után, több más kérdéssel együtt. Ezek a kérdések ráadásul viszonylag jók, összehasonlítva a nem csalók által feltett igénytelen, helyesírási hibákkal tűzdelt, kiakasztó, teljesen fölösleges és speciális tudásra épülő idiótaságokkal. Van még olyan része a játéknak, ahol nem lehet csalni? Valaki adjon már tippet, kipróbálnám én is például azt, hogy miként lehet 1 nap alatt 200k lét összehozni portyából, vagy 200 mp alatt 50 kérdésre hibátlanul válaszolni. Miért tűrik ezt el a fejlesztők?
Dátum: 2010.07.18. 18:11:12
A lélekkufárnál mit nem lehet venni ?
- lélekenergiát
- fegyvert
- páncélt és pajzsot
- Mana és ÉP italt

Márpedig lélekenergiát is lehet "venni", ha eladok valamit...
Dátum: 2010.07.17. 22:07:03
Mekyik "kevert szín" az alábbiak közül?
zöld
piros
kék
fehér

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: zöld
Úgy tudtam, a fehér keverék szín. Bizonyos rendszerben a zöld alapszín (RGB). Törlést neki.

Melyik kapitalista ország kötött együttműködési szerződést (!!) a KGST-vel 1973-ban?
Finnország
NDK
Albánia
Mongólia

Legalább lenne a többi is kapitalista ország...

Melyik szereplő NEM ember a Frank Herbert Dűne című regényciklusában?
Shaddam
Shaitan
Paul Muad-Dib
Hasimir Fenring

Minden tiszteletem a műnek, de ez spec.
Dátum: 2010.07.17. 20:21:23
Lucindát sejtettem, mert már tudom a többi ilyen kérdésből, hogy a csóka félork, akkor valószínűleg nem slaad a csaja. Azok elég gusztustalan lények.
Dátum: 2010.07.17. 19:52:50
Nem osztom a véleményed, díjak ide vagy oda, a színészekből annyi van, mind kapott már valamilyen díjat, 5x annyi van, akit meg jelöltek, nincs semmi olyan alkotása, ami a filmtörténelemben emlékezetes marad, mert merem remélni, hogy tudnék róla, ha lenne. Mellesleg a díjak ma már nem sokat érnek, meg lehet őket venni, nem a valós érték miatt kapnak díjakat a filmek, színészek. Jól példázza ezt a Titanic. Sajnos nem voltam képes végignézni, pedig még a Sky kapitány kezdetű büntetés jellegű filmet is végigszenvedtem. Közben megnéztem a gugliban, látom, hogy ebbe a játékba a heripotter-förmedvények miatt került, illetve emiatt lett ismert a neve azok körében, akik ezt szeretik.
Ezüstszél: a Gyűrűk ura most felkapott téma, de pár év múlva ugyanúgy feledésbe merül, mint a többi hasonló. De nem csak emiatt tökéletesen fölösleges és spec tudás, hogy a film/könyv egyik mellékszereplője milyen faj, pláne, hogy ennyire nem egyértelmű.

Na akkor a mostaniak:

Ki volt Skandar Graun szerelme?
Lucinda, a félork
Sheenka, a szlád
Maldyce, a nősténydémon
Romana, a boszorkány

Miért, ki volt Skandar Graun??? Mondjuk a nősténydémont meg a boszorkányt megnézném, kibe lehetett ez a csóka szerelmes...

Melyik nem egy híres festő?
Mercedes Benz
Pablo Picasso
Munkácsy Mihály
Vincent van Gogh

A kérdés jól mutatja a feltevőjének a primitívségét.

Az alábbiak közül melyik Aston Martin modell?
X5
DB9
XK
A8

Spec, fölösleges tudás.

Napjainkban hol találkozhatunk óriás alkával?
ez csak egy kitalált élőlény
Afrikában
sehol
Ausztráliában

No ezt is törölni kellene. Egyrészt tagadó válasz, ráadásul az a helyes, mert a madár kihalt. A "ez csak egy kitalált élőlény" nem válasz arra, hogy hol találkozhatunk vele. Amellett nem gondolom, hogy általános műveltség ismerni a kihalt állatokat. Párat igen, amik híresebbek, mint a dodó, vagy az erszényes farkas.

Ki írta az Árnyjáró-ciklust?
David Gemmel
David Eddings
Loren L. Coleman
R. A. Salvatore

Töröljétek már lécci ezeket. Köszi.

Mi a Karate szó jelentése magyarul?
Harcra fel!
Üres ököl
Tisztességes küzdelem
Pusztító csapás

Feltétlen tudni kell ezt...

Melyik nem J. Goldenlane által írt mű?
Papírtigris
A herceg jósnője
Pokoli balhé
Mesemaraton

Mondom töröljétek. Köszi még egyszer.
Dátum: 2010.07.17. 13:34:26
Melyik kifejezés mögött rejlő tárgy nem alkalmas adatok tárolására?
HDD
DVD
Pendrive
HD

HDD= Hard Disk Drive, DVD=Digital Video/Versatile Disk, Pendrive=Pendrive, HD=Hard Disk. Akkor melyik nem alkalmas adattárolásra?

Melyik filmben NEM játszik Alan Rickman?
Bridget Jones naplója
Robin Hood, a tolvajok fejedelme
Igazából szerelem
Harry Potter

Ki a **** az az Alan Rickman?

Az alábbi címek közül melyik köthető Philip Pullman nevéhez?
Harry Potter
Star Wars
Az úr sötét anyagai
Mátrix

Ki a **** az a Philip Pullman?

Hagyjuk már végre abba az ilyen kérdések feltevését/elfogadását. Lécciléccilécci.
Dátum: 2010.07.17. 12:21:22
Két autó tart Tatára. Az egyik 50 km/h a másik 60 km/h-val halad. Mikor találkoznak?
Nem lehet meg mondani*
30 perc
1 óra
12 perc

Ez hülyeség. Törlendő. Nem részletezem, sok baja van.

Milyen fajból származik Elrond (Gyűrűk Ura)?
hobbit
ork
tünde
ember

Hadd ne kelljen már ilyen marhaságokat tudni.

Melyik évben hunyt el Fábri Zoltán filmrendező?
1987
2005
1994
1973

Évszám, lényegtelen, tiltott kérdéskör. Minden tiszteletem a rendező úrnak, akkor is.

Kinek a híres slágere a "Mennyország Tourist"?
Edda
Junkies
Bikini
Tankcsapda

Ezt se kelljen már tudni, hogy melyik számot ki énekelte. Olyan nagyon azért nem híres ez.

Mikor halt meg John Lennon?
1985
1982
1980
1975

Ld. fentebb.

Mi ez a jel msn-en : (L) ??
Szív
Mérges fej
Vigyorgó fej
Kör

Ez is marhaság.

Melyik szó illik az alábbi szavak elé? 3, 6, Explorer, History.
Viasat
RTL
DUNA
TV2

Te meg menj ki néha focizni, túl sokat ülsz a tévé előtt.