Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ashkenor

Oldal: 12
Dátum: 2010.04.25. 19:08:42
"A csp és pp a katakombákban is regenerálódni fog."

Apróság, de jelent CSP hátrányt számomra, ha nem délelőtt 10-kor veszem meg a prémium tagságot, hanem csak este 19.00-kor?
Ha igen, akkor lehetséges, hogy már előző napok valamelyikén megvegyem a prémium tagságot?
Dátum: 2010.01.20. 20:14:56
Lenne egy ötletem a régi szövetségi háború rendszer módosítására. Nálam okosabbakat kérem tisztelettel, segítsenek be számolással, és olyan dolgok figyelembe vételével, amikre én nem gondoltam nagy jó szándékom közepette.

Abból indulok ki, hogy a Zarknod-os esemény során Miklósék eltárolták minden résztvevőről, hogy mennyi CSP-t használt el. A szövetségi háborúknál jelenleg annyit tárolnak el, hogy ki mennyi győzelmet/vereséget ért el a háború során.

Ha a program ezen túl megjegyezné az aktuális háború során szerzett TP, és rabolt LE mennyiségét végzeturanként, a háború végeztével a győztes szövetség tagjai kaphatnának nyers LE jutalmat.

A nyers LE jutalmat úgy határoznám meg (lehet finomítani), hogy a program kiszámolja, annyi TP-t vadászatra költve mennyi LE-t kapott volna a karakter (maxos spektrálissal és visszafogottal). Ebből levonnám a háború során szerzett LE-t, és ennyi nyers LE jutalmat kapna a győztes szövetség adott tagja. Ezt minden végzetúrra külön ki lehet számolni.

Így a győztes szövetség nem szívatta meg magát a sok portyával, ugyanott van LE/TP arányban, ahol egy békés, nem portyázó, vadászatra optimalizált tagokból álló szövi tagjai tartanak, viszont közben jól szórakoztak remélhetőleg a sok harc során. Extra nyereményük a lélekkútba befolyt LE mennyiség. Viszont a harcok során kapott TP továbbra is szabályozza a szintvisszamaradás lehetőségét.

Ha van olyan szempont, ami miatt ez nem jó ötlet, akkor bocsi! Akkor természetesen visszakozok.
Dátum: 2010.01.06. 19:46:33
Idézet: Miklós - 2010.01.05. 20:35:31

...
Megjegyzem egyébként, hogy a játék eredeti (pre-alfa) változatában nem volt lélekkútba építés, mint feltétel, hanem minden egyes épületbe minden egyes tagnak be kellett építenie egy meghatározott minimumot ahhoz, hogy az adott épületet használhassa. Ezt végül túl komplikáltnak ítéltük, úgy gondoltuk, a játékosok nehezen értenék meg, ezért került be a lélekkút építés. A karakterre alapított, rá épített szövetség gyakorlatilag ezt kerüli meg. (és ebbe nemcsak a 0-ról felhozott szövetség tartozik, hanem az is, amibe 20000-es lélekkútnál belépek, aztán ráhúznak még 200,000-et úgy, hogy én nem csinálok semmit).
...
A V5-öt tárgyalni fogjuk, de egyszerre csak ennyi dologra van kapacitásom



Én a magam részéről sajnálom, hogy az építkezés nem így, a 'pre-alfa változat' szerint valósult meg az éles játékban.

Ahogy itt leírtad, az tök igazságosnak tűnik, maximálisan tetszene, ha a V5-ön ez a módszer megvalósulna!

Ez a megoldás teljesítené a Sanyi a Jani féle "szövetségi bónuszok építéstől függő használata" című igényt, és teljesítené azt is, amit én az általam felvetett 'egyszemélyes szövetég' ötletétől vártam (építkezés mennyiséggel arányosan kihasználható tápok, a szövi vezetése ne cseszegessen és ne rúgjon ki engem, ha nem építek naponta).
Dátum: 2009.12.27. 14:58:05
Szerintem nagyon kevés jó szövetség van.

A Végzetúr nem RPG.


Nem vitázok, én csak leírtam, hogy milyen V5-öt szeretnék, mert ez volt a topic indító kérdés.

A többség igényei fogják meghatározni, milyen lesz a V5, én pedig majd vagy akarok ott játszani, vagy nem.
Dátum: 2009.12.27. 14:24:04
Idézet: Dangerous05 - 2009.12.27. 13:58:23
Az 1 személyes szövetségnek semmi értelme. A való életben is úgy van, hogy ha valaki valamivel többet foglalkozik, mint más, akkor sikeresebb lehet.
Az ajánlás szerintem annyira nem sorsdöntő, hiszen elég csekély jutalmat kapunk.
Egy két épületről, szakértelemről már szó volt, az lehetséges, hogy megoldható.
Prémium tagság kötelezővé tétele az pedig abszurd, és onnantól elvesztené a játék az ingyenesség fogalmát. Gondolj bele hány ember búcsúzna el örökre a játéktól, csak mert van pár olyan ember akiknek nem gond sms-t kűldeni, és ők eldöntik hogy mindenkinek kelljen.



"Az 1 személyes szövetségnek semmi értelme."

Ezt így kicsit erős volt kijelenteni, nem gondolod?
Építkezni nagyon sokan szeretnek, bizonyos mértékben mindenkinek megéri, arról nem beszélve, hogy sokan szeretnek jó helyezést elérni az építési toplistán.
1 személyes szövetségben az épül, amit én akarok, és a lélekkutat is felhasználhatom. Az eddigi világok ezt nem tették lehetővé.


"A való életben is úgy van..."

Én játszani akarok, kikapcsolódni a való életből, tehát nem érdekel, hogy működik a való élet. Én szórakozni szeretnék.
Dátum: 2009.12.27. 13:48:50
"V5? Milyet szeretnénk?"

Én ilyet szeretnék:

- A szövetségek maximális taglétszáma 1, azaz egy legyen.

- Ajánlásért LE jutalom nem jár, őskő jutalom jár (akár több is járhat, mint a többi világon).

- Hatalom Tornya nincs.

- Manakonstruálás nincs.

+1: Számomra nem jelentene problémát, ha a prémium tagság kötelező lenne.


Ez a közeg szerintem ideális játszótér lenne nekünk, akik nem akarunk minden nap játszani, nem akarunk egy közösség tagjainak elvárásaitól függeni, nem akarjuk elveszteni egy erős szövetséghez tartozás jogát azért, mert nincs időnk minden nap játszani, de nem akarunk a lazább életvitelünk miatt nagy hátrányba kerülni a többiekhez képest.

ui.: Örömmel hallottam, hogy a gyorsítás néven a játékba került kényelmi funkciók már megvásárolhatóak őskőért is (CSP helyett)!
Hogyan kell a kákán csomót keresni?

Megveszed olcsón, és eladod drágán.***
A szárán alulról felfelé végig tapogatva ujbeggyel kitapintható a csomó.
Luca székre állva lehet meglátni.
Gyékény egyelő xepolit kanállal lepattintod a buzogány részt, és alatta megtalálod.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Dátum: 2009.09.05. 02:41:55
Impopo, nem szakértő a hozzászólásom, csak népi megfigyelésen alapul.

Annyit tapasztaltunk, hogy az IQ különbség befolyásolja a varázslatok sebzését. A másik karakternek 23-al nagyobb az IQ-ja, mint neked, ez igen jelentős különbség.

Ekkora IQ-ba a lehetséges sebzésed töredékét tudod csak bele lőni.

És a varázspárbaj során lehet felezni az ellenfél varázslatának sebzését, ez is az IQ-tok összehasonlítása alapján történik. Az ellenfeled nagy eséllyel lefelezi a varázslatodat ekkora IQ különbségnél. Ha a szövegben azt olvasod, hogy félrehajolt/félrevetődött, ... akkor felezte a lehetséges varázslat sebzésedet.


Ugyanígy ha közelharcban akarsz megsebezni valakit, és a támadásod jelentősen kisebb, mint az ő védekezése, akkor a lehetséges sebzésed töredékét tudod csak sebezni. Kivéve, ha bejön a kritikus ütésed...
Miklós elárulta itt a fórumon, hogy a támadás főértékedhez hozzáadja a program a tapasztalati szinted számértékét, úgy számolj...
Dátum: 2009.08.30. 10:14:45
Valóban látom a lélekkufárnál pirossal megjelölve azt a gyűrűt, amelyikben a fókuszkristály van.

A probléma az, hogy csak azt látom.

A fókuszkristály nélküli gyűrűket semmilyen színnel nem látom ott.
Dátum: 2009.08.30. 10:10:20
Kinek tulajdonítjuk a távcső felfedezését? Azaz ki kért először, 1608.10.02-án szabadalmi védettséget távcső nevű találmányára?

Hans Lippershey (holland)
Ferdinand Magellan (portugál)
Abraham Lincoln (amerikai)
Maximilien de Robespierre (francia)

A kérdésre eddig 0 jó és 1 rossz válasz érkezett.

*************************************************************

Hú, ezt a kérdést én tettem fel, és megkaptam rá a JÓ KÉRDÉS jutalmat, pedig hibáztam!!!

A kérdésre a helyes válasz Hans Lippershey lenne, de a kérdés feltevésekor Magellan-t pöttyöztem be, ami hülyeség!

Kérem, hogy aki kvíz admin, és ki tudja javítani, tegye meg! Sajnálom hogy hibáztam és esetleg ezzel kellemetlen perceket szerzek valakinek!
Dátum: 2009.08.30. 02:49:27
Kérek szépen segítségét nálam okosabb és segítőkész olvasóimtól!


Egy térkapus gyűrűbűl 3 is van nálam. Az egyikbe fókuszkristályt illesztettem.

Hogyan tudom eladni azt a 2 gyűrűt, amiben nincs fókuszkristály?

Mert a lélekkufárnál az eladható tárgyak között csak az az egy gyűrű látszik eladhatónak, amiben fókuszkristály van.

Köszönet, ha van megoldás és eláruljátok nekem is!
Dátum: 2009.08.30. 00:24:00
"Az ellenfelednél kincset találtál: smaragd szimbólum!
(ha kevesebb mint 10 térkapus szörnyből eső fókuszkristály lett volna nálad, gyűrűbe ill. nyakláncba illeszthető fókuszkristályt találtál volna!)"

Ezt a szöveget olvastam a térkapus csatám végén.

8 db. térkapus szörnyből eső fókuszkristály van nálam, illetve még 1 db. van tárgyba beillesztve. Nem tudom ez számít-e, mindenesetre ez még mindig csak 9.
Dátum: 2009.08.29. 18:32:33
Fantasy történetekben milyen színű sárkányt mutatnak jellemzően jó indulatú lénynek?

arany sárkány
fekete sárkány
zöld sárkány
vörös sárkány

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Dátum: 2009.08.29. 03:43:03
V3-on az eddigi reggel 6 óra utáni időpont helyett hajnali 3-1/4 4-kor ért véget a hatalom bónusz csodás hatása. Pedig úgy készültem, azt a 3 órányi különbséget is vadászattal töltöm. Miért járt nekünk 1 napnál rövidebb ideig a hatalom bónusz?

Az ajánlás, kínzókamra is hamarabb zajlott le, a kiszabaduló show műsorom érdeklődés hiányában elmaradt...

Persze ez csak játék. Na húzok aludni.
Dátum: 2009.08.29. 01:24:01
Ki halt meg az NCIS 2. évadjának a utólsó részeében?
Tony
Kate*
Zöldfülü
Gibs


Nem tudom és nem is érdekel, de remélem azóta naponta kétszer megsiratod, és közben csalánnal és korbáccsal vered a hátadat együttérzésd jeléül, ha ez neked ennyire fontos esemény volt...
Dátum: 2009.08.13. 12:15:30
Nektek is úgy működik a játék, hogy ha csináltok valamit, akkor nem történik meg azonnal, hanem egy másik menüpontra kattintva írja ki, hogy megtörtént, és utána lesz csak hatása?

Pl. tudatturbóztam egy szakit, látszólag nem történt meg. Átkattintottam a lélekkufár gombra, kiírta az oldal tetején asszem sárga betűkkel, hogy megnöveltem turbóval amit akartam.
Ugyanez az állat gyakorlatoztatással, és az egy harmad őskő elköltéssel, az állat pihenni\harcolni küldésével, tárgyak fel\le vételével...

A portyázás az jól működött.

Esetleg a böngészőmben (mozilla firefox) nem kóser valami beállítás? Valakinek segítő észrevétele volna?

Köszönöm!

ui.: ... és mikor fog jól működni a Hatalom Tornya, és a vadászat?
Dátum: 2009.08.01. 00:54:48
"Sorry — your last action could not be completed

We cannot process your payment at this time. Please retry your purchase with a different payment method. Contact PayPal Customer Service if you need further assistance."


Ezt olvashatom, ha belépek a PayPal account-omba, és úgy karok fizetni.


Ha nem lépek be, hanem megadom a kártya adataimat az űrlapon, akkor meg levon 1 USD-t (kapok róla sms-t) és aztán azt írja, hogy nem tudta beazonosítani a kártyámat, ezért nem teljesíthető a tranzakció.

Igyekszem azért nem ideges lenni, de az vagyok!

Már 20 perce próbálkozok!
Dátum: 2009.08.01. 00:51:02
Nem fogadja el a PayPal a pénz utalási megbízásomat. Minden hónapban ugyanígy fizettem be őskőre. Elegendő pénz van a kártyán. Mi lehet a baj?
Dátum: 2009.07.15. 18:55:29
mennyi világ van a végzetúrba?
világ 3*
világ 2
világ 1
világ 4



Ez már nem igaz, mivel lett egy 4. is. Törlésre javaslom.
Dátum: 2009.06.07. 16:34:31
Hány tagú a Nightwish zenekar?

A kérdés írója szerint 4.

Kérem törölni, mert 5 tagja van, ezt mondja a Wikipedia is, a honlapjuk is, és 3 koncertjükön ott voltam, és mindig 5-en voltak.
Oldal: 12