Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awakened78k

Oldal: 12
Dátum: 2010.03.05. 16:31:24
EUROPÁBA hány ország van?

37
45
28
33

Igen durva és szembántó helyesírási hiba!! Gratulálok annak, aki elfogadta .
Dátum: 2010.03.05. 16:26:32
Örök hálám üldözni fog .
Akkor nem is fejlesztem egyáltalán, szerintem csak ezért nem éri meg. A rossz az, hogy a másik két küldihez szintlépés kell majd :S.
Dátum: 2010.03.05. 16:08:54
Sziasztok

Az lenne a kérdésem, ha a vezetőkészségemet felnyomom 5-ösre, és 10-es tudatturbóval még 5 pontot hozzárakok, akkor képes lesz-e a karakterem arra, hogy 3 állatot is befogjon, és ezáltal teljesítse az egyik küldetést. A választ előre is köszönöm.
Dátum: 2010.01.31. 09:16:40
"Hány darab olimpiai bajnokunk van?"

Meg vannak adva különböző számok, nem néztem őket, de szerintem ez lexikális tudás, és nem alapműveltség. Ezt is törölni kéne.
Dátum: 2010.01.31. 09:14:44
Nem szó szerinti idézet:

"Hogy hívják a ma élő embert?"

(Végig sem néztem a listát, megjelöltem a "Homo Sapiens"-t). Rossz válasz, a helyes válasz "Homo Sapiens Sapiens" lett volna.

*wikipédia: "Valamennyi ma élő ember a Homo sapiens („értelmes ember”) faj, ezen belül a mai ember (Homo sapiens sapiens) alfaj tagja"

Kérem a kérdést törölni, mert 2 jó válasz is szerepel benne.
Dátum: 2010.01.28. 14:24:51
Melyik ország maradt ki a II. világháborúból?
Finnország
Hollandia
Ausztria
Svájc

Helyes válasznak Svájc van megjelölve. Ugyanakkor Finnország sem vett részt a II. világháborúban! A II. világháború ideje alatt a finneknek volt egy nagyon durva konfliktusuk az oroszokkal, ami 1940 márciusában ért véget, amiben a túlerőben lévő oroszok iszonyatos veszteségek árán győztek. A szovjet-finn háborúba nem avatkozott bele sem Németország, sem a nyugati hatalmak. Amennyiben az oroszoknak könnyű győzelmük lett volna, könnyen elképzelhető lett volna egy német-szovjet szövetség is, de ebben a háborúban a szovjet fél borzalmasan lejáratta magát, és Hitler azt a következtetést vonta le belőle, hogy a Szovjetunió könnyű falat lesz majd. A nyugati államok féltek a finnek segítségére sietni, mert ezzel a Szovjetunió Németország oldalára sodródhaott volna a II. világháború idején.
A Finn-szovjet háború egy a II. világháború ideje alatt zajló, de a II. világháborútól független háború volt, egyik félnek sem segítettek sem a szövetséges hatalmak, sem Németország. Ekkor még nem alakult ki a konkrét háborús felállás, mindenki taktikai okokból kívülről figyelte ezt a konfliktust.
Tehát, a Finnország megjelölése is helyes.
Dátum: 2010.01.23. 15:42:55
Az alábbiak közül melyik szó írása helytelen?
bója
muszáj
kulturális
túrista

Mindegyik szó helyesen van írva. A feltevő melyiket jelölte meg?
Dátum: 2010.01.23. 10:39:10
Nem pontosan idézem:

Melyik a legfajsúlyosabb fém?

Ezüst
Réz
Alumínium
(meg még vmi, ezt már nem tudom)

Én az ezüstöt jelöltem meg, de helyes válasznak az alumíniumot kellett volna megjelölnöm a feltevő szerint.
Én úgy tudom, hogy annak a anyagnak a magasabb a fajsúlya, amiből adott térfogatú nehezebb. Az ezüst biztosan nehezebb az alumíniumnál. Nem tudtam konkrétan utánanézni melyik fémnek mekkora a fajsúlya, de szerintem ez egy hibás kérdés.
Dátum: 2010.01.22. 21:38:32
"Fenséges tisztaság

Amikor az ékszerészek kifejlesztették a platina megmunkálásához szükséges szakértelmet és technológiát, a fémnek megnőtt a népszerűsége, egészen az 1780-as évekig, amikor is XVI. Lajos kijelentette, hogy a platina az egyetlen királyokhoz illő fém, azáltal a "fémek királya" nevet adta neki.


Ahogy az aranynál, a platinánál is legtöbbször a súlya határozza meg az árat. Általában a platinaékszer tisztasága 90-95% között van, míg a 18 karátos arany is mindössze 75% tisztaságú színaranyat tartalmaz. Tehát tisztasága teszi a platinaékszert nehezebbé, mint az aranyból vagy ezüstből készült ékszereket.

A speciális technikáknak, felszerelésnek és szakértelemnek köszönhetően, amik az ékszer kidolgozásához szükségesek, hosszabb ideig tart egy platinaékszer elkészítése, mint más nemesfémekből való előállítása.

A platina sokkal ritkább is az aranynál - tíz tonna érc szükséges 28 gramm tiszta platina előállításához.
Mindezen tulajdonságai teszik a platinát az ékszerkészítésben használt egyik legdrágább fémmé, és segítik a "fémek királya" jelző megőrzésében."

* http://ekszervilag.hu/?cikk=25

Talán ez annyira nem elfogadott forrás, mint a Pallas lexikon, de mi van, ha igaz, amit XVI. Lajossal és a platinával kapcsolatban írnak? Akkor bizony mégiscsak helyénvaló, hogy a platina is a fémek királya. Ember király is iszonyat sok volt, ugyan miért is ne lehetne a fémekből is több, minimum 2 király.

Az I. István királyos példádra meg azt reagálom, hogy velem már történt olyan, hogy beszóltam vmi frankót, és a haverjaim azt mondták rám, hogy milyen király vagyok! De hogy milyen igazuk volt!
Dátum: 2010.01.22. 20:01:50
Mind a két fémre használják ezt a kifejezést.
De amúgy szerintem meg ezt a kérdést inkább törölni kellene. Teljesen fölöslegesnek látom azon vitatkozni, hogy mi a fémek királya? Akármelyik is, mikor koronázták királlyá és kik?!

Az pl. hogy melyik a legértékesebb fém, az egy kérdés, arra van normális válasz. Arra is van, hogy melyik a legkeményebb fém. De hogy melyik fém a fémek királya? Ki melyiket tartja annak. Vki szerint a higgany, mert kiválóan alkalmas a pontos hőmérséklet meghatározására. Más mondhatná, hogy az alumínium, mert könnyű, és vmikor értékesebb volt az aranynál. Bérmelyik fémet meg lehetne koronázni. Értelmetlen hülyeség.
Dátum: 2010.01.17. 18:52:23
Megnevezés szempontjából mindkettő helyes( melegházhatás vagy üvegházhatás), ez meggyőződésem, mert máskülönben az ezzel foglalkozó tudományos írásokban egyáltalán nem említenék melegházhatásként a jelenséget. De említik! Igen, gyakrabban említik üvegházhatásként, de ez nem jelenti azt, hogy melegházhatásként említeni már helytelen. Mindkét verzió helyes, az üvegházhatás viszont elterjedtebb megnevezés.

Helyesírásilag melegházhatásnak nevezni a jelenséget biztos, hogy helyes. Ugyanakkor nem bizonyított, hogy melegház-hatásként leírni helytelen. Helyesírási szótárban én nem találtam ezt az összetett szót. Alighanem Grétsy László tanárúr véleményét minden további nélkül elfogadnám, ha azt mondaná, hogy így helytelen, ahogy én írtam. Hosszú, 3-szorosan is összetett szavaknál gyakran alkalmaznak kötőjelet. Szerintem elfogadható így is. Te csak abban az esetben tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről, ha találsz olyan helyesírással foglalkozó oldalt, ami kompetens lehet ebben a kérdésben. Egyébként nem egyszerű kérdés ez.

A melegházhatáson vagy üvegházhatáson a föld globális felmelegedését értjük. Példának van felhozva a fóliasátor, hogy érzékeltetve legyen, mi is történik a földdel. Az üvegházban/fólisátorban a napfény hatására a föld és a levegő felmelegszik, az üveg/fólia pedig csökkenti a hő eltávozását. Ez a jelenség habár üvegházban zajlik, nem ez maga az üvegházhatás jelensége, hanem csupán ezzel van érzékeltetve a föld globális felmelegedésének a folyamata.
Üvegházhatás= A beérkező napsugarakat a légkörben lévő CO2 átengedi, ugyanakkor a föld hőleadását csökkenti, visszatartja a keletkezett hőt, ezáltal a föld átlaghőmérséklete fokozatosan megnövekszik, aminek a következtében a sarki gleccserek olvadásnak indulnak, emelkedik a tengerszint, szélviharok jönnek létre stb. stb.
Magában az üvegházban ilyen folyamatok nem mennek végbe. Az üvegházban nincsenek gleccserek, nem keletkezik nemhogy szélvihar, de mégcsak szellő sem.

A feltett kérdésem és a ráadott lehetséges válaszok helyesek. Egy helyes válasz van PONT
Dátum: 2010.01.17. 16:00:32
Érdekes, ha a melegházhatás nem jó, csak az üvegházhatás megnevezés, akkor miért van ennyi írás ezzel kapcsolatban?

"Keresési javaslat: melegházhatás
Keresési eredmények
2100-ra eltűnhet a Föld északi - Mindentudás Egyeteme
2005. aug. 25. ... Egy NASA-kutatók által vezetett kutatás szerint a melegház-hatás miatt felmelegedő levegő növelheti a tengeri jég vastagságát az ...
www.mindentudas.hu/.../200508252100ra.html - Tárolt változat - Hasonló
melegházhatás címke videók - Videa
videa.hu - videó feltöltés. Már 251 420 videó. belépés regisztráció súgó. videókban tagokban. legek. legjobb videók · legnézettebb videók · legújabb videók ...
videa.hu/cimkek/125420 - Tárolt változat - Hasonló
melegház – Delegáció – a hozzáadott érték – Kérj árajánlatot ...
melegházhatás-csökkentés. Bennfentes · 5-20 tonna műanyag granulátum / hó. Műanyag granulátumot (FS 243-55, FS 471-02) vásárolnánk, 5-20 tonnát havonta. ...
www.delegacio.hu/profilok/melegház - Tárolt változat - Hasonló
Greenfo - Hírek: Újabb felhívás a melegház-hatás elhárítására
2004. júl. 29. ... "Nincs más út, különben a melegház-hatás olyan értéket ér el,amely már elviselhetetlen lesz mind az ökoszisztéma, mind az ember számára ...
www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=8389 - Tárolt változat
Rendszerváltás és az MTI
Terv a melegház-hatás ellen. Hága, 1989. november 7. kedd (ap/upi) - Az évezred végére ... melegház-hatás erősödésének megelőzését célzó lépéseket illetően, ...
1989.mti.hu/Pages/News.aspx?date=19891106... - Tárolt változat
Vulkánkitörések éghajlat-módosító hatása
A melegházi hatás bizonyos fokig létszükséglet, mert éppen ez biztosítja a földgolyó kellemes hőmérsékletét. Ha a szén-dioxid más gázokkal együtt nem ...
www.bebte.hu/vulkanok/eghajlat.htm - Tárolt változat - Hasonló
Tanulni Öröm - és Virtus - A klíma melegedésének oka és hatása
2008. júl. 7. ... A természet egyensúlyát természetesen sok minden befolyásolja, a klíma melegedése, vagyis a melegházi hatás csak egyik, ...
tanulnioromes.virtus.hu/?id=detailed_article&aid... - Tárolt változat
VB_01_3_4
A szén-, olaj-, nukleáris és vízierőművek által termelt energia velejárója a káros melegház-hatás, amely más-más mértékben képződik, szennyezi a környezetet ...
fib.bme.hu/news/cikk/v01_3.../cikk01-3-4.php3 - Tárolt változat
MFA Nyári Iskola Középiskolásoknak, Hősugárzás vizsgálata ...
Az üvegház-hatás visszatartja a Nap által felmelegített Földről ... vagy melegház-hatás), ugyanis miután a felszíni tárgyakat felmelegítette a Nap fénye, ...
alag3.mfa.kfki.hu/mfa/nyariiskola/.../index.htm - Tárolt változat - Hasonló
Allmusic Hungary a magyar zene adatbázisa - Melegház hatás ...
... X-Mist, Z Paraván, Zebulon, Zene-Halom, Zeneker, Zenepont, Zikkurat, Zsolt Audio. előadó album dalok műfaj alműfaj kiadó. Találatok: Melegház hatás ..."

Csak szimplán beírtam a szót, és ennyi mindent dobott ki (csak az első oldalon). Üvegházhatás és melegházhatás ugyanis ugyanazt jelenti. Az összetett szavaknál nem feltétlen helytelen a kötőjel, de ha mégis az, abszolút nem egy egetrengető nagy hiba. Neked én vagyok a kedvenced vagy mi, hogy mindig engem piszkálsz? Szimplán segítséget kértem csak, nem hülyéztem le azt, aki nem fogadta el a kérdésem!
Dátum: 2010.01.17. 14:05:59
Valószínű, hogy a mondatok végéről szánsékosan lehagyott pontokról lehetett szó (ugyanis nem fért ki az egyik válasz). Utólag elfogadták, ha láttál még benne helyesírási hibát, azt konkrétan jelöld meg, nemcsak úgy általánosságban. Jól viselem a korrekt, tárgyilagos kritikát.

Tartalmi szempontból mielőtt feltettem, én is gondolkodtam rajta, hogy a fólisátras részt betegyem e, hisz a föld felmelegedésének a problémáját pont ezzel illusztrálják környezetvédő tudósok, ugyanakkor mikor rákerestem az interneten a "melegház-hatás" jeleneségre, 100%-ban olyan anyagok kerültek elő, amik a föld globális felmelegedésével kapcsolatosak. Ma már mindenki ezt érti ez alatt.
Dátum: 2010.01.16. 19:52:39
Igen, az egyiknél nem fért ki, úgyhogy ezért nem tettem egyikhez sem, de megpróbálom akkor úgy.
Dátum: 2010.01.16. 18:29:04
Mi a melegház-hatás?

A fóliasátorban a fólia átengedi a napfény zömét, de visszatartja a keletkező hő egy részét
Bolygónk fölmelegedése: A föld légkörében keletkező CO2 csökkenti bolygónk hőleadását
A nemesgázt tartalmazó ablakok elkészítési eljárása során keletkezik
Az a fizikai folyamat, amikor a Nap energiája elektromos energiává alakul a napelemben

Ezt a kérdést tettem fel, helyesírási hibára hivatkoznak, de nem tudok rájönni mi lehet a baj.
Dátum: 2010.01.16. 13:31:37
Igen, ez könnyen lehet, köszi .
Dátum: 2010.01.16. 09:52:31
Na már megint nem engedett a program egy kérdést feltenni, mert nem megengedett szó szerepel az egyik válaszban.

Íme: "A legújabb szigetelési technika, amit sok új háznál valósítanak meg hőszivattyú segítségével"

Aki megfejti, hogy mi a hiba, az a vendégem egy szóbeli vállveregtésre. Tényleg ideje lenne ezt az idióta automatikus szócenzurát megszüntetni már, mert tényleg idétlen és bosszantó is. Nem elég az cenzúrának, hogy előtte átnézik a kvízkérdést?
Dátum: 2010.01.15. 10:59:08
ki volt Mátyás ?
őr
zsoldos
király
árulo

*Helyesírás! Másrészt én nagyon sok Mátyást ismerek. Nem ártott volna megadni a vezetéknevét is.
Dátum: 2010.01.15. 10:55:22
Hogy nevezik a kormáy /hires/ csomagját?
Bokros csomag
Mikulás csomag
Húsvéti csomag
Adventi csomag

*Helyesírás és megfogalmazás egyaránt problémás! Melyik kormány? Ebben a megfogalmazásban, hogy "a kormány" az aktuális kormányt értjük, nekik viszont Gyurcsány csomagjuk van.
Dátum: 2010.01.15. 06:51:17
Ki találta fel a telefont?
Alexander Graham Bell
Sir Isaac Newton
Albert Einstein
Michael Faraday

"Legtöbben a telefont Alexander Graham Bell nevével kötik össze. Csak kevesen tudják, hogy a német származású Philip Reis volt az, aki 1861. október 26-án az első telefonkészüléket bemutatta közönségének." "Az Amerikában élő Bell egy olasz feltaláló, Antonio Meucci nyomdokain indult el. Gyakorlatilag amit Meucci 1874-ben anyagi nehézségek miatt nem tudott szabadalmaztatni, azt két évvel később Bell megtette. Ennek ellenére Antonio Meuccio hírnevét öregbíti, hogy 2002-ben az Egyesült Államok képviselőháza nyilatkozatot fogadott el, melyben az olasz tudóst ismeri el a telefon feltalálójaként."

Forrás: http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=3487
Oldal: 12