Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Orr...

Oldal: 12345678910
Dátum: 2010.02.24. 22:07:38
Idézet: Akara - 2010.02.24. 20:37:25
Mijüket hordták kalandozó őseink varkocsban?

hadizsákmányukat
élelmüket
hajukat
íjaikat

Ezt nem kommentálom...

Miért nem kommentálod? Mi a baj a "mijüket"-tel?
Dátum: 2010.02.24. 22:04:48
A padlás című darabban milyen étel szerepel egy dalban?

szilvásgombóc
túrosgombóc
derelye
fánk

Nyilván csak helyesírásról van szó, a túró hosszú ó, de érdekességképpen:
a túros azt jelenti, fekélyes, sebes. (Mint a közös lónak)
Dátum: 2010.02.24. 09:51:21
Az alapszínes kérdést már én is reklamáltam a kvíz4 topicban, úgy látszik, nem csak Isten malma őröl lassan.
Szerintem a legtöbben emlékeznek a rajzterem falára kitett képre, ahol három egymást metsző kör fölött ott a felirat: ALAPSZÍNEK, és a három karika: kék, piros, sárga. Igaz, a technikai kütyük monitorai RGB-t, azaz pirosat, kéket és zöldet használnak, de ettől még az előző hármat tanítják alapszínnek...
Néhány hónap múlva tedd föl újra
Tényleg kár érte, szép kérdés volt...
Dátum: 2010.02.23. 19:11:39
Nem láttad Kabir Bedit a Sandokanban????
Szerintem is jó

Pötyike! Nekem fogalmam sem volt róla, tetszik a kérdés, de szerintem spec-t fog kapni. Pedig érdekes
Dátum: 2010.02.23. 16:30:29
Mit jelent a vis maior kifejezés?

Vihar
Előre nem látható, elháríthatatlan akadály
Nagybirtok
Telekhasználati jog

A kifejezés azt jelenti: nagyobb erő. Más kérdés, hogy milyen értelemben használjuk.
Szerintem így azonnal spec.-t kap a "játéktechnikai" miatt. Mi lenne, ha úgy kérdeznéd, hogy "Melyik nem zenei utasítás?" Így szerintem jó, de azért várj meg még 1-2 véleményt
No meg az ékezetek... A pizzicatot nem 2 z-vel kell írni?
Bár Craslorg már válaszolt, és én messzemenően egyetértek vele, hozzáteszem, hogy én azokól indultam ki, akik nem tudják vagy nem emlékeznek erre, és megpróbálják kiguglizni...
A másik: sokáig nem volt szűrés a kérdésekkel kapcsolatban, ha olyan kérdést találsz, ami szerinted helytelen vagy hibás, másold be a KvízX (most épp Kvíz5) topicba, az általad javasolt módosításokkal, és az adminok előbb-utóbb rendezik.
Dátum: 2010.02.23. 09:44:44
Sziasztok!
V4-en megalapítottam "a játék öröme" nevű szövetséget. Néhány jelentkezőt várok, akikkel együtt alakíthatnánk a szövi stratégiáját.
Jelentkezz Jojobánál!
Köszi
Dátum: 2010.02.23. 09:23:07
Jaj istenem hogy adjam meg... Hogy folytatodik?

dehogy adom
ugy hogy a Lidinéni ne tudja meg
ugyhogy sehogy
mit?

Ezt speciálisnak gondolom, ezen túl jelöltem a helyesírási hibákat.

Idézet: Beka71 - 2010.02.23. 09:00:06
A hagyomány szerint mi történi ha átszalad előtted az úton egy fekete macska?

Elüti az autó?
Szerencséd lesz?
Szerencsétlenség ér?
Egyik sem?

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Ha ezek a válaszok nem voltak egyértelműek vagy rosszak voltak,illetve a kérdés rossz hibás kérdés, nem biztos biztos hogy ismerik a kérdések elbírálói a népi hagyományt,illetve a babonákat.

Egyrészt hiányzik egy k betű a kérdésből, másrészt a válaszok végére pontot kell tenni, ha már állító mondatok, harmadrészt tagadó választ adtál meg, ami szintén nem kívánatos, negyedrészt az ilyen problémákat a "Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?2" topikba írd légy szíves.
Máj
(hepar), az emberi és állati test legnagyobb mirigyes szerve, mely a hasüreg felső részén, a rekesz alatt, legnagyobb tömegével a jobb borda alatti tájékban fekszik, de kisebb részével a középvonalon tul a bal bordaközötti tájékba is átterjed.
(Forrás: http://www.mimi.hu/emberitest/maj.html)

A máj a rekeszizom alatt a jobb oldalon helyezkedik el; alakja egy alul harmadában vágott tojásra hasonlít. A máj pontos elhelyezkedését kopogtatással lehet legkönnyebben kimutatni. A májtompulat rendszerint légzésnél válik nyilvánvalóvá. A máj megnagyobbodásakor, bizonyos betegségekben a máj alsó széle a jobb bordaív alatt tapinthatóvá válik, annak élessége és nagysága gyakran diagnosztikus jellegű.
(Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1j)

Lehet, hogy ezért nem fogadták el. Vagy az utolsó válasz miatt, mert általában a tagadó válaszokat nem nagyon szeretik sem az adinok, sem a játékosok.
Dátum: 2010.02.22. 16:23:30
A portyapontoknál át kell állítani, hogy ne napi 31, hanem napi 15-öt kapj, és akkor nem csak saját szintűeket támadhatsz.
Dátum: 2010.02.22. 15:24:41
Szerintem nyugodtan sztrájkolj, akár egy hónapot is. Hátha az alatt az idő alatt fölfogod, hogy elköltöttél x LE-t, és a tanulás szakértelmed nőtt eggyel, ergo: nem veszett el a befektetés.
Dátum: 2010.02.22. 15:11:54
A magnéziumnak melyik a kémia vegyjele?

Ca
S
Cl
Mg
Tán kémiai. És lehetőleg próbáljunk meg szabatosan (és helyesen) fogalmazni: ha már kiegészítendő kérdést teszünk föl, kezdjük a kérdőszóval, jó?
Dátum: 2010.02.21. 22:16:19
Idézet: Lyon.95 - 2010.02.21. 19:56:09
Helló! Én véletlen rossz dátumot jelöltem be és el lett fogadva, szeretném ha kijavítanák a hibámat!
Mikor volt a délvidéki vérengzések?

1944-1945
1990-1991
1918-1919
1920-1921

1990-1991-et jelöltem helyesnek, közben a 1944-1945 a helyes. Sajnálom, hogy hibáztam, szeretném, ha minél előbb ki lenne javítva a hiba!

Írd meg ezt privát üzenetben az adminnak, úgy lehet, hogy hamarabb javítják.
Nem hittem azt a jó megoldásnak, csak ez tűnt föl. Ettől még a kérdés szerintem jó, remélem, elfogadják.
Dátum: 2010.02.21. 14:59:04
Michael Jordan milyen sportban lett világhírű?

Tennis
Kosárlabda
Foci
Baseball

Tennis???? Írjuk már magyarul!
Idézet: Semelyik - 2010.02.19. 13:17:56
Az alábbiak közül meyik hangszertartozék egy sütemény neve is?

dobverő
zongorabillentyű
gitárhúr
hegedűtok

A kérdés tetszik, de felénk dobverőnek a csirkecombot nevezik...
Idézet: Hanabi - 2010.02.19. 14:44:20
Már feltettem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre:

Ki írta a Quo vadis című könyvet?
Henryk Sienkiewicz
Thomas Mann
Federico Garcia Lorca
Mórus Tamás

Remélem, elfogadták. Nekem tetszik.
Dátum: 2010.02.19. 16:25:09
Köszönöm a gyors választ.
Oldal: 12345678910