Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Orr...

Oldal: 12345678910
Dátum: 2010.02.19. 16:08:16
Sziasztok!

A "végezd ki egy végzetúr idomított állatát"-küldetésnél a kivégzés azt jelenti, hogy el is tűnik végleg az állat? Vagy ugyanúgy működik, mint egy végzetúr, hogy azért megmarad?
Az ötletet onnan vettem, hogy itt láttam a kvízkérdések között
Dátum: 2010.02.19. 08:15:53
Mikor van anyáknapja?

Februárba
Juniusba
Januárba
Május első vasárnapján


A kérdés tartalmával semmi bajom, ám a kivitelezésével.... Tehát:
-anyák napja - külön;
-mikor kérdésre -ban, -ben ragos szóval válaszolunk (valamint -án, -én ragossal);
-június - hosszú ú;
-végül pedig így elsőre jelölt válasznak tűnik (ez az egyetlen több szavas, illetve helyesen megírt válasz).
Dehogynem segít, ha normális hangnemben (és hangerővel) adod elő a kérésedet. De azt ne várd, hogy helyetted gondolkodjanak mások.
Idézet: Hengst1979 - 2010.02.18. 14:09:52
A fossza kis betü? Egy macskaféle neve, nem nagynak kéne lenni? Persze én nem tudhatom nem vagyok jó helysírásból!

!. nek étel jó lesz?


Segítségképpen: a fajtanevek kisbetűsek, csak a tulajdonnevek nem.
A fosszát úgy próbálhatod átpaszírozni, hogy vagy minden betűt elválasztasz szóközzel, vagy dollárjelet írsz az s-ek helyett...
Szerintem jó válaszlehetőség az étel... Vagy mondjuk valami földrajzi fogalom...

"Jönnek a fosszák, hogy szegény makit a húsától megfosszák..."
Dátum: 2010.02.18. 09:37:11
Idézet: Kaoraku - 2010.02.18. 09:12:57
Szerintem meg rendszeresen az a reakció, hogy utána lehet keresni egy-egy kérdésnek... Merthogy érdekes meg google... A kérdező itt mindenféle részletet megadott, kb fél perc alatt lehet rá megtalálni a választ, ha valaki nem tudná alapból. És azért tegyük hozzá, Skandar Graum meglehetősen ismert regényhős (nyílván nem azok között, akik csak a szépirodalommal foglalkoznak, de azért kishazánkban szerintem ismert).

Szerintem Szkander bég ismertebb
Persze, hogy meg lehet találni (én is megkerestem), de ennyi erővel mindegyik kérdésre van válasz a gugliban, kivéve a logikaiakat (bár megkockáztatom, hogy azok is ott vannak), tehát töröljük a kvízX topikokat, és maximum helyesírási problémákkal dobhassák vissza a kérdést. És mit szólnál mondjuk egy olyan kérdéshez, hogy Vavyan Fable melyik regénysorozatának hőse Daniel Belloq? Asszem, élből nyomnál egy "azonnal törölni"-t, pedig ez is elég ismert kis hazánkban. Vagy egy Hans Habe-ről szóló kérdéshez, esetleg Szilvási Lajoshoz? Hogy csak az írók köréből kérdezzek...
Dátum: 2010.02.18. 08:06:54
Skandar Graun mely Istennek a harcos-papja (Káosz Szava könyv)?

Yvorl
Zhénia
Chara Din
Darton

Szerintem ez spec. kérdés.

Csatlakozom Dorong véleményéhez a zongorabillentyűs kérdésben.
Dátum: 2010.02.17. 22:38:56
Idézet: dorong - 2010.02.17. 19:49:59
Ki írta a Bóbita című verset?

Ady Endre
Arany János
Weöres Sándor
Petőfi Sándor

Állítólag Weöres Sándor. Pedig nem. Neki nincs ilyen verse. Törlés, mielőtt másokat is megpróbál átverni.

Pontosabban Weöres Sándor A tündér című versének strófái kezdődnek úgy, hogy "Bóbita, bóbita...", illetve van Bóbita című Weöres Sándor verseskötet.
Bocsi, most látom, hogy ezt már megírtátok
Én ugyan nem vagyok illetékes, de egyik filmet sem ismerem, és ezzel szerintem a legtöbben így vannak... Legalábbis viszonylag kevesen kedvelik a horrort...
Utánanéztem: a filmkatalógus szerint mindegyik horror, tehát nincs benne olyan, amelyik ne illene a sorba... Ráadásul Az édeni tó nem is ilyen címmel szerepel benne...
Köszi, Yaffa! Na, ezért pontatlan a kérdés, ha így marad: "kerékpáron utazó"
Oké, oké, én elhiszem Neked. Adódik a kérdés: utassal is 50 a megengedett sebesség? (Bár nehezen tudom elképzelni, hogy valaki utassal a háta mögött 50-nel menjen, de ez amúgy is csak elmélet...)
És azt hiszem, szabályosan a kerékpáron nem lehet utast szállítani. Vagyis írj kerékpárost, mert a bicón utazónak annyi lehet a sebessége, mint a kerékpárnak, illetve a biciklisnek.
Dátum: 2010.02.16. 17:30:20
Melyik országban gyártják a hírhedt rolex órákat?

Svájc
Németország
Anglia
Svédország

Egyrészt, ha már márkára kérdezünk, az kezdődjön nagybetűvel, másrészt ha hírhedt lenne, akkor senki nem vásárolna, hordana ilyet, nem lenne egyes körökben státuszszimbólum. Vagyis megfelelőbb lenne a "híres", vagy a "világhírű" jelző.
Dátum: 2010.02.12. 07:55:48
"Cogito ergo summ"-hogyan hangzik ez magyarul?

Te is fiam Brutus!
Gondolkodom, tehát vagyok.
Oszd meg és uralkodj!
Borban az igazság.

Sum egy m-mel írandó.

Melyik város városrésze a "Töröcskei" városrász?

Kaposvár
Szeged
Pécs
Mezőkövesd

Kicsit sok a város. + elírás
Dátum: 2010.02.11. 11:43:55
Idézet: Hengst1979 - 2010.02.11. 11:07:21
Reklamálok kérem!!!!!!

Szerintetek ez érdektelen lexikális tudásra mutat?!!!!!!!

Melyik a leghosszabb folyó Szibériában?

Amur
Jenyiszej
Ob
Léna

Ez egy Földrajzi kérdés amilyen tantárgy az érettségin is van!!!!!!!!!

Kérem kivizsgálni az ügyet!!!!!!!


Ezt talán a Nem fogadták el a kvízkérdésemet. Miért?2 topicban kéne megtenned. Nekem speciel nem kellett földrajzból érettségiznem, mert az választható tantárgy volt. Nem tudom, mst nem az-e...
Dátum: 2010.02.11. 11:40:22
Melyik klubcsapatban focizik Alessandro Del Piero?

Arsenal
FC Barcelona
Juventus FC
AC Milan


Nem válthat csapatot?
Dátum: 2010.02.10. 10:38:23
Bajorországba melyik autot gyártják?

BMW
Mercedes
VW
Audi

Hááát, erre már csak annyit tudok mondani, hogy egy gyöngyszem
Idézet: Barbar911 - 2010.02.10. 06:25:42
Február 2. Ha ezen a napon kisüt a nap, és a medve meglátja az árnyékát, mi történik a nép hiedelem szerint?

ki fekszik napozni
visszamegy barlangjába, és még negyven napig tart a tél
ki hozza a medve bocsokat a barlangból
visszamegy a barlangba, és nem jön elő majd csak 1 év múlva

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

A kérdésben a megjelöltet vagy írd egybe, vagy ha külön írod, akkor népi. A válaszokban egybe kellene írni az igekötőt az igével, és szerintem az sem baj, ha nagybetűvel kezdődnek, és ponttal zárulnak a válaszaid.
Dátum: 2010.02.10. 09:07:38
Idézet: Vodkaslecso - 2010.02.09. 19:21:56
Idézet: Pluto1 - 2010.02.09. 17:46:10
Melyik mesefigura szereti a csokoládét?
Gómbóc Artúr
Tapsihapsi
Kungfupanda
Tom&Jerry


nem hiszem, hogy volt gyermekkorod.


Vodkaslecso, kivételesen egyetértek veled, csak a válaszokból hiányzik néhány szóköz... Pedig aranyos kérdés.)
Dátum: 2010.02.09. 22:26:16
Hányszor megy végig az óra kis mutatoja egynap alat?

100 szer
100000000000 szer
2 szer
1 szer

Ezt inkább törölni kéne... Túl azon, hogy a mutató körbejár, nem végig, az aláhúzások a helyesírási hibákat jelzik, valamint a 100 és a 100000000000 nem -szer, hanem -szor...

Melyik _nem_ Csülök 8 parancsolata közül való (Rejtő Jenő: Az elátkozott part)?

Ne paráználkodj!
Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő!
Ne hivatkozz mentő tanúkra, mert mit érsz vele, ha ismerőseidet bezárják?
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban!

A kijelölt részben két szóköz tökéletesen megfelelne...
Oldal: 12345678910