Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szanee

Oldal: 1
Az alábbiak közül kinek sikerült személyesen, élve megkerülnie a földet?

Sir Francis Drake
Ferdinand Magellan
Kolumbusz Kristóf
James Cook

20 választ elérve repült. Gondolom a válaszolók a Föld megkerülése = Magellán vonalon gondolkodtak. Holott Magellán valójában soha nem kerülte meg a Földet: út közben maghalt, ahogy a hajó legénységének jó része is.

Másodiknak Drake futott neki egy ilyen vállalkozásnak, és ő szerencsésen vissza is tért, tehát ő lett volna a jó válasz.
Úgy látszik nem szerettek utánanézni a dolgoknak vagdalkozás előtt. De nem baj, segítek!

A country országot jelent. Ezek szerint te úgy gondolod, hogy amiben szerepel a szó az mindjárt jogilag és földrajzilag is létező ország? Akkor keresd meg szépen az atlaszban például a Mennyországot! Angliára visszatérve: az angol nyelvben a country szóval utalnak azokra a Nagy-Britanniát alkotó területekre, amelyek egykor szuverén, különálló országok VOLTAK. Ma már nem azok, csak közigazgatási egységei Nagy-Britanniának. Tehát NEM külön országok. Nem is olyan bonyolult, mint aminek látszik.

Hogy jön ide a Biblia és a Himnusz? Kissé kezded összemosni a dolgokat, nem gondolod? Én csupán azt mondtam, hogy a fontosabb történelmi személyek évre pontos születési dátumai, továbbra is lexikális adat, ami továbbra is szabálytalan a kérdéseknél. Pont. Az, hogy szerintetek mit illene tudni ebből és mit nem, az engem pont hidegen hagy.

Abban egyet értek, hogy ez nem ide tartozik. Nem is én kezdtem el a parttalan vagdalkozást. De ez mindegy is. A továbbiakban nem is reagálok az ezzel kapcsolatos reakciókra, szóval nyugodtan koptathatjátok a billentyűzetet. Meghagylak titeket a téveszméitekben.
Ejnye, de támadóak vagyunk...

Na haladjunk szépen sorjában:

Érdekesnek találtam, mert kuriózum. A legtöbben érdekes mód megoldják máshogy. Talán sért?

Nem támadtalak meg, legalábbis az Eddigi csatáimnál nem vagy benn. Mert 0 Le-s karit minek?

Javaslok kinyitni egy térképet, mielőtt kritizálsz. Lehet, hogy kevésbé lesz kínos... Nagy-Britannia egy ország, amelynek Anglia csak egy részét jelenti (Skócia, Wales mellet többek között). Teccikérteni?

Pontos dátumát minek tudni? Ha érdekel kiguglizom vagy felütök egy lexikont. Évszázados pontossággal belőni az más dolog, azt illik tudni. Minden bizonnyal minden jelentősebb magyar és külföldi művész és történelmi személyiség születési és halálozási dátumát fejből tudod, így tudásod előtt készséggel fejet hajtok. Azonban talán belátható, hogy ilyen átfogó lexikális tudás nem várható el azért az egyszerű földi halandóktól.

Én csak érdekesnek találtam, de ha te még bénának is... hát ki vagyok én, hogy vitassam?

Amúgy ha már idézünk, akkor a dátumokkal kapcsolatban, hadd citáljak én is ide pár szót:
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok)...
Szövetség - Nem adok LE-t inkább beépítem

Nem adok LE-t inkább beépítem
Horda: Rubin

Szövetségem egyetlen célja, hogy 0 LE-t lehessen tőlem elvinni.

Érdekes egyemberes szövetség a V3-on.
Dátum: 2010.02.19. 13:21:47
Mikor Született Munkácsy Mihály Magyar festő?
1844
1993
1857
1860

1. Minek kell minden szót nagy betűvel írni?
2. Érdektelen lexikális adat (és a válaszok sincsenek eléggé széthúzva).
Dátum: 2010.02.18. 19:48:14
Melyik két országot köti összö a Csalagút?
Dániát és Angliát
Angliát és Franciaországot
Franciaországot és Norvégiát
Dániát és Svédországot

(a kérdés lehet, hogy nem teljesen pontos...)
Anglia nem ország, henam egy országrész, amely csak egy része az országnak, Nagy-Britanniának.
Oldal: 1