Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maci

Dátum: 2009.11.05. 09:21:51


ez kurta jó!

igyál rá tejet, az jó savkötő
Dátum: 2009.11.04. 23:06:15
Megnéztem, kikövezett út nem volt a kalandban, bár az sem lenne szerintem nem oda illő.

Alapjáraton azt kellene eldönteni, hogy maga a tréfás kaland beleillik-e ebbe a világképbe.
Ha nem, gondolom MIklósék megszűrnék. Mivel a kalandom átment a rostán, ezért valószínűsítem, hogy beleillik a történetbe nagyjából.

Ha ragaszkodunk nagyon a világégéses gondolathoz, tele lesznek a kalandok "mész vadászni és meglátsz egy szörnyet, tavat, barlangot, tornyot, vagy ezek bizonyos variációit) sémákkal.

Mivel a világ előtörténetét mondhatni nem nagyon ismerjük, lévén nincsen regény, novella egyebek, amelyek erről az időszakról szólnának, így nekünk mint kalandíróknak némileg nagyobb szabadság jutott a történetek kidolgozásában.

Ez ugyanolyan sajnos, mint a karakternevek és a hozzájuk rendelt képek "dolga".
Hány olyan név van, ami abszolút nem ide illő? És a képekről még ne is beszéljünk.

Szerintem, ha Miklósék beengedtek egy kalandot a játékba, akkor nem azt kellene pontoznunk, hogy az mennyire lehet valóságos. Mivel mindenkinek más a véleménye erről a világról, így más-más kalandok jönnek létre..

Részemről manófalva történetei abszolút ide illeszthetőek. Mivel a zarknodos eseményben manók védték a pilonokat, valószínűsíthető, hogy maradtak jópáran azon a több tízezren felül, akiket leöltünk..
Az, hogy egy végzetúr "átvette" a hatalmat a faluban, szintén abszolút elképzelhető szerintem.

A többi meg persze poén. A lényeg az, hogy szórakoztasson.

Nem tudom, olvastál e John Caldwell-től történeteket. Az ő történetei is tele vannak "ökörködéssel".
Dátum: 2009.11.04. 22:45:14
igen, láttam hogy 8-ról 6.3-ra leugrott a pontszáma, ehhez egy masszív 2-es vagy 3-as pontot kellett kapnom..

te hány pontot adtál rá?
Dátum: 2009.11.04. 21:43:59
Részemről figyelembe van véve pontozásnál a történet eredetisége, a helyesírás, az írói véna...

Amit nem olvasok el rendesen, azt nem pontozom.

Van sajnos ilyen kaland is. Gondolom találkoztatok vele ti is:

Vadászat közben egy barlangra bukkantál. Hátha valami kincset rejt, leereszkedtél. Ahogy beljebb mész a sötét barlangban egy szörny vetette rád magát.

mammutóriás
(abszolút nem ideillő, nem baj..)

Legyőzted a szörnyet. A barlangban egy pallót veszel észre, ami egy szakadékon át vezet.
Átmentél a szakadékon. A barlang végében egy láda van, de egy csapda védi.

Átmentél a csapdán. Kinyitod a ládát. Lélekgyémántok vannak benne!

Na ez egy 3 perces kaland kb., valaki még ennyire sem veszi a fáradtságot..

az ilyen kalandokat általában az elején már ki lehet szúrni, érdektelen bevezető, stb...
Dátum: 2009.11.04. 14:57:38
igen, én is így vagyok vele. Van egy szerintem gyenge kalandom, semmi izgalom, semmi egyedi ötlet, és mégis magas a pontszáma..
Dátum: 2009.11.04. 11:26:51
Skacok!

Végtelen magabiztossággal és naivitással azt gondoltam, hogy tetszeni fognak nektek a manófalvás kalandok. Igaz, picit humorosra vettem, esetleg ez lehet, ami nem tetszik a pontozóknak. Szerintem stilisztikailag és történetvezetés szempontjából nincs vele probléma, de szeretném, ha véleményeznétek esetleg itt fórumon majd, mi nem tetszik bennük, hogy javíthassak a következőkön.

Kicsit elszontyolodtam, hogy őszinte legyek, reméltem pozitívak lesznek a visszajelzések..

köszi!
maci
na pitbull elkapott, innen nincs menekvés
Ad 1 Csalni lehet a játékban.
Ad 2 elkaptál valakit abban a pillanatban, amikor feljött 15% fölé.
Ad 3 Csaló vagy.

kikezdhetetlen logikai összefüggés
Dátum: 2009.11.02. 20:04:08
kaland: lopás

Hol múlt időben, hol jelen időben íródott a történet..
Dátum: 2009.11.02. 19:58:11
jobb híján ide írom a kalandok során talált hibákat:

martalóc csapat

2. próba szövege: homájosította


nekromanta vezér előtti szöveg: bosszúraszomjasan

befejező szöveg:

A csata bedelyeződött.

Illetve hol jelenidőben, hol múlt időben ír az író, picit zavaró..
Dátum: 2009.11.02. 17:11:06
üdv

Picit részletesebben elmondanád, mire lenne ez jó, és pontosan milyen célja lenne?

Végzeturas közösséget akarsz összehozni?

Nagyjából megnéztem, mi ez, de nem ismerem, kérlek írj pár szót a dologról.

üdv
maci
Dátum: 2009.11.01. 22:23:40
Az apród c. kalandban megkérdezte az öreg mester, hogy kiről szól a smallville sorozat..

LOL, miket nem néz az öreg..
Dátum: 2009.11.01. 21:16:07
bár a felét nem értettem, de jót röhögtem a stílusodon

írjál már kalandokat lécci..
Arról lehetne tudni esetleg MIklós valamit, hogy miért ilyen alacsonyra lőttétek be a kaland közben leölt szörnyek Le-jét?

Két lénnyel csatáztam, az egyik 10 tp és 250 LE volt, a másik szintén 10 tp, és valami 350 LE..
MIndez 56.szinten.

Ráadásul a kaland von le LE-t is próbában, 729 LE-t szám szerint..

GYakorlatilag harcoltam kettőt, kaptam "felesleges" 20 tp-t, és mínuszban jöttem ki LE-ben..

OK, hogy kapok lélekgyémántot, de mégis kicsit ballanszosabb is lehetne..

Ráadásul még nem beszéltem azokról a kalandokról, ahol italt vesz le, vp-t, ép-t..

Nem arra gondolok, hogy kalandonként több ezer LE essen, de valamivel azért több, mint most.

üdv
maci
Üdv

Kis probléma, nem játéktechnikai, de mégis:

A kalandíró csata esetén választ a csatához valamilyen képet, majd a szövegezésben, arról a képről mintázza a karaktert, akivel harcolsz. Ha csontvázat választ ki képnek, akkor a történet szerint csontvázzal harcolsz.
Viszont szörnynél nem ad meg nevet. Így random kapsz valamit.
A legutóbbi kaland:

Megpördülsz, még épp időben, hogy lásd, amint egy fényes vértbe öltözött, kis termetű alak egy pöröllyel a kezében rád veti magát a sziklaoszlop egyik kiszögelléséről. Félrevetődsz az orvtámadás elől. A szakállas apróság fogát vicsorgatva, pörölyét lóbálva neked ront. Te is felé ugrasz, fegyveredet magad elé emelve, s közben hajítóbárdokat pillantasz meg ellenfeled övén lógni. - Szóval te voltál, nyomorult? - Elönti tudatodat a vérvörös köd. Teli torokból felüvöltesz, mintegy csatakiáltásként: - PUSZTULJ!

Ellenfeled:
mammutóriás - 69. szintű torzszülött

Azt hiszem értitek a problémámat
Dátum: 2009.11.01. 12:49:23
Szoktak

Ha úgy érzed, hogy személyedben, vallásodban, szexuális érdeklődésedben, vagy esetleg felmenőiddel kapcsolatos egyéb kérdéskörben sért az említett megnyilvánulás, jelezd bátran az info@vegzetur.hu -n.
Dátum: 2009.10.31. 16:51:15
szerintem nem szükséges a teljes szöveg. Azt mindenki elolvassa majd a saját kalandjai között..
Dátum: 2009.10.31. 16:41:46
esetleg írd ide be, és megnézzük..
Megnéztem Wikin a kalandok listáját. Huhh, ügyesek vagyunk, így tovább!
Ja, még valami..

A szörnyeknél picit nehéz belőni, hogy igazodjanak a kalandhoz. Ráadásul csak olyan szörnynevet fogad el, ami a játékban is előfordul..
Ezen felül humanoid ellenfelet nem lehet választani.

Mindezek ellenére persze el kell ismerni, olyan plusz játékélményt adott szerintem, ami tényleg feldobja a játékunkat.

GRAT!

maci