Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Settlers

Oldal: 123456
Dátum: 2010.05.05. 14:35:49
Köszönöm a lepontozást Darah
Ha már ilyen nagylelkű vagy és ennyire tudod az észt osztani, akkor a kvízmedált is oszd ingyen.
Biztos, hogy minden gyenge karakter rád fog szavazni.
És hogy ne zavartasd magad, a szintemen nem vagyok rossz egyáltalán, mert utánanézek a dolgoknak, kiszámolom, hogy melyik a lehető leghelyesebb út a fejlődéshez.
De sajnos a Te szinted még nem értem el.
Szerintem oda még sok füvet el kell szívjak
Egész nyugodtan pontozz le.
Én nem pontozlak le téged.
Üdvözletem.
Dátum: 2010.05.05. 14:18:25
Nekem holtbiztos, hogy eddig megvan a 250 helyes besorolásom.
Mindig megcsinálom lelkiismeretesen, azért a kevés LE-ért is, mert sok kicsi sokra megy és mert remélem, hogy ezzel is tudok segíteni a kvízadminnak.
De nem érzem úgy, hogy ezzel valamilyen hatalmas értéket állítottam volna elő.
Nem olyan ördöngös az a 250 helyes besorolás, hogy ne tudja egy középszerű játékos is megcsinálni, esetleg több időbe telik.
Az olimpián ott az időtényező. Ott nem lehet vakarózni, teljesíteni kell.
Vagyis, ha nyersz, akkor egy, a középszerűből kiemelkedő teljesítményt produkáltál, aminek a jutalma és a mutatója a medál.
Ha egyszerűbben is meg lehet szerezni, akkor mindenkinek lesz, csak idő kérdése.
Ellenben elveszi a tulajdonosnak azt a sikerélményt, hogy valami komolyabb teljesítményt hajtott végre.
Végül is ez csak az én véleményem.
Akik a mostani formában nem jutottak volna hozzá, azok mind helyeselni fogják, mert ki nem szeretne egy Ferrarit vezetni úgy, hogy ne kelljen több tízmillió forintot kifizetni érte.
De mikor mindenkinek van Ferrarija, akkor már nincs varázsa. Csak egy autó, ami a sarki hobónak is van.
No, de mindegy
A urak majd eldöntik
Attól én még nem fogom felvágni az ereimet, csak rosszúl esik
Dátum: 2010.05.05. 13:53:29
Szerintem nem kell könnyedén odaadni fűnek fának.
Nekem is van, megkínlódtam érte, hogy az időt is kihozzam.
Most pár sajtfej megkapja nyugodtan, békében.
Akkor mire hajtani ?
Ha mindenkinek van lila sapkája, akkor nekem nem kell, mert mindenkinek van.
Akkor már olyan kell, amelyik ha odateszem a csontot és sikerül, akkor legyen értelme és legyen értéke.
Gyakorlati és szellemi is.
Így lehetne adni bajnoki medált is.
Símogass meg diszkréten 150 végzeturat és van egy bajnoki medálod.
Mindenkinek kellene egy palota a Rózsadombon, de mikor már mindenkinek van, akkor az nem villanegyed, hanem panelnegyed.
Mikor valami könnyen megszerezhető és mindenkinek van, akkor elveszti az értékét.
Mikor a piacon valamiből sok van, lemegy az ára.
Olcsó panelt akarunk ? És lila sapkát ?
Szerintem nem szabad ilyenben gondolkozni.
Dátum: 2010.04.15. 08:42:10
Ha felviszem 60-ra és turbózok, akkor az ad + harci köröket, vagy akkor is maradok a 3 körrel?
Tárgyakkal sem lehet növelni?
Köszi.
Dátum: 2010.04.15. 07:56:14
Sziasztok,

a szívósságot meddig lehet felvinni?
Most 30-as + 30 turbó = + 3 harci kör.
Lehet ez fölé is menni?
Ha igen, akkor hogy?
Köszi.
Dátum: 2010.04.08. 20:05:08
Én ma 120 vadászattal és 10-es mászással 3 térképrészletet találtam.
Mondjuk nem rossz
Még tart kb. 29 napig. Napi min. 30 vadászat.
29 x 30 = 870 vadászat.
870 x 2% = 17 térképrészlet.
Tehát elméletileg meg kell legyen a 10 térképrészlet.
Mi van, ha valamelyik csoportnak a határidő lejárta előtt kigyűl a térkép?

Ugyanakkor szerintem a mászás nem kellett volna bele, mert a kisebb karakterek eleve hátránnyal indulnak.
A húsos karakterek, akiknek nagy a mászás és a turbó, azok meg vígan aratnak. Aki kövér, az tovább kövéredik, aki sovány, az nem jut messze, mert kicsi a mászás = kicsi az esély.

Ugyanakkor ezt a randomot kimondottan nem szeretem. Olyan mint a bölcsek köve. Mindenre rá lehet fogni. Mindig mikor valamit nem lehet racionálisan megmagyarázni, akkor ott a random. Mint Rodolfó, valaki előkapja, hogy nem igaz, mert sajt vagy, szatír vagy, tudatlan vagy és nem érted, hogy a random miatt van

Amúgy legalább adott egy új színt a játéknak, nem rossz. Miután lejár ez az első, ki lehet értékelni és változtatni rajta ott ahol esetleg szükség.
Dátum: 2010.04.08. 10:09:12
Egy ilyent találtam:

Mekyik országban található a Kruger Nemzeti Park?
Ázsiában
Nepálban
Dél-Afrikában.
Dél-Amerikában

Hiba hiba hátán.
Jó lenne kivenni.
Dátum: 2010.04.06. 07:37:15
Szerintem nem sok idő a besorolás.
Csupán egy kis türelem kell.
Ha ez segít megoldani csak egy keveset is kiszűrni a sok hibás kérdést, akkor LE nélkül is megéri.
Amúgy folyamatosan kapom a LE-t.
Nem sok, az biztos, de ahogy az őseink is tanították, sok kicsi sokra megy
Eddig összesen mintegy 2.000 LE-t kaptam.
Ingyen van, TP nélkül, még esetleg segítek is
Amúgy sem ebből a LE-ból leszek az első
Dátum: 2010.04.02. 13:49:58
Ok, bent vagyok, ott ahol szerettem volna
Az előbb megrémültem, hogy csak 10-en léphetnek be.
Ami jó lenne, jobban megmagyarázni.
Hogy pl. a belépések száma nincs korlátozva, ha valahol kiírja, hogy már nem kell követő, az nem végleges, hanem nyomban lesz, mihelyt a legkevesebb követővel rendelkező kereskedő követőinek a száma megnövekedik.
Ti tudjátok ezeket az infókat, de másnak nincs ahonnan tudja. És ha a fórumot sem olvassa, akkor meg egyáltalán nincs ahonnan.
Szerintem jó, kíváncsi vagyok a folytatásra és az eredményekre
Dátum: 2010.04.02. 13:21:54
Többféle elnézést óhajtok, de ez egy marhaság.
Mindössze 10 követő.
Nekem éppen megvolt a LE, akár azonnal is tudtam volna csatlakozni, ha KI VAN ÍRVA, HOGY MAX. 10-EN CSATLAKOZHATNAK!!!!!
Legközelebb, ha éppen nem leszek a gép előtt, akkor megint lemaradok?
Vagy ha mire levadászom a LE-t, ami a mostani szintemen min. 80 perc, akkor megint lemaradok?
Ez egy olyan, hogy nesze semmi, fogd meg jól.
Kisebb az esélye, hogy bekerüljek, minthogy megnyerjem az 5-ös lottót.
Ez így nem fair, nem korrekt.
Az ötlet jó, a kivitelezése pocsék.
Nagyon felháborító !!!!!
Jó reggelt Lanmandragoran

Ez meg milyen válasz ?
Most válaszoltál reálisan a kérdésre ?
Vagy csak azért írtál, hogy írjál valamit, vagy mert óriási tavaszi reteknek nézel vagy csak a káröröm beszél belőled ?
Hol fekszik a Szporádok szigetcsoport?

a Karib-tengerben
az Adriai-tengerben
a Korall-tengerben
az Égei-tengerben

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

És a többi földrajzi kérdés akkor kimondottan csak földrajztudósoknak és a Végzetúr polihisztorainak szól?
Ma vagy 5 ilyen típusú kérdésemet dobták vissza, amelyekhez hasonló rengeteg van a kvíz kérdések közt.
Megint mi ez a diszkrimináció?
Vagy megvan szabva, hogy naponta csak 1 kérdést fogadnak el?
Nem kell válaszolni, mert nincs értelme. Úgyis falra hányt borsó.
Ugyan már, kedves Craslorg
Hány kérdést tesznek fel a bolygók holdjaitól kezdve a pókok lábáig ?
Akkor miért van olyan, hogy melyik a legnagyobb tó, legnagyobb kontinens, ország, legkisebb bogár etc.
Írjam oda, hogy:

Piave 170 km
Lagnone 120 km
Po 420 km
Neto 310 km ?

Az az igazság, hogy nem tudom, hogy hogy működik a kérdések kiértékelése.
Nem tudom, hogy mindenféle kétbalkezes is értékelhet, vagy vannak külön megbízott személyek ezzel a feladattal.
De mindegy, mert az értékelések minden esetben teljesen szubjektívek és az határozza meg, hogy az aki kiértékeli, elfogyasztotta-e a reggeli kávéját.
Mindkét esetben a management hibája.
Ha nem megbízott emberek értékelik, akkor mert olyanokra bízzák, akik nem értenek hozzá, ha meg megbízott emberek, akkor Ők nem végzik helyesen az értékelést.
Én, mint fogyasztó, akinek az őskövekért kifizetett pénze működteti a játékot ( ami különben az egyik legjobb, leszámítva azt amiért ezt a levelet írom ) nagyon fel vagyok háborodva a szubjektív kiértékeléseken. Tudom, hogy hiába írok ( de a gőzt le kell vezessem ), mert a kérdések értékelésének problémája nem mai probléma és még nem oldódott meg.
Az, hogy ki, mikor mit állított elő bikaheréből, az elfogadható, de egy olyan kérdés mint a fenti, már nem.
Sokáig nem is írtam kérdést, mert megundorodtam. Ma gondoltam, hogy csak felteszek egy kérdést, hátha változtak a dolgok.
De nem és hiába az egész.
Én a kiértékelések miatt többet nem fogok senkit meghívni, mert nem szeretném, ha egy idő múlva bohócnak néznének.
Ma már egy svájci ismerősömet eltanácsoltam. És nem én vagyok, az egyetlen.
Érdemes lenne elgondolkozni és lemérni, hogy a kérdések helytelen kiértékelése miatt hányan hagyják abba, hányan nem hoznak új játékosokat és ez miatt mekkora bevételtől esik el a játék üzemeltetője.
Itt ezen a linken van még pár gyöngyszem, amit a tisztelt értékelők elfogadtak és újra meg újra lehet találkozni néhányukkal:

http://www.megafileupload.com/en/file/201872/V--gzet--r-docx.html

Lehet lepontozni, de egyáltalán nem érdekel.
Hatásosabb lenne alaposabban megvizsgálni és tenni valamit a jelenség ellen.
Nem várok választ, mert úgyis hiába írtam és a válasz is az lenne.

Tisztelettel,

Settlers
Melyik Olaszország leghosszabb folyója?

Piave
Lagnone
Po
Neto

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Miért érdektelen lexikális tudás? Ezek szerint a kérdések zöme érdektelen lexikális tudás. Akkor meg miért vannak fent?
Az angol szerveren ugyanezt elfogadták. Nekik ez nem érdektelen lexikális tudás?
Akkor most ki a sajtfej? Mi vagy Ők?
Kérem vissza a kérdésfeltevés jogát!

Tisztelettel,

Settlers
Dátum: 2010.03.04. 15:54:15
Melyik Olaszország leghosszabb folyója?

Piave
Lagnone
Po
Neto

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Miért érdektelen lexikális tudás? Ezek szerint a kérdések zöme érdektelen lexikális tudás. Akkor meg miért vannak fent?
Az angol szerveren ugyanezt elfogadták. Nekik ez nem érdektelen lexikális tudás?
Akkor most ki a sajtfej? Mi vagy Ők?
Kérem vissza a kérdésfeltevés jogát!

Tisztelettel,

Settlers
Dátum: 2010.02.26. 12:14:10
Sziasztok,

egy komplex kérdésem lenne. Egy szövetségből amelynek a kútja 47.500, át szeretne jönni hozzánk két jövendő társ.
Az egyiknek az építése eddig összesen 683.000, a másiknak 93.700.
A mi kutunk mérete 95.000.
Ha átjönnek, hogy tudják használni az épületeket kell-e még építsenek, és ha igen, akkor mennyit ?
A wikidot-on néztem, de szeretném egy szakképzettebb Végzetúr vagy Hölgy véleményét is ismerni.
Mert ha csak a kilépő lélekkút méretének a fele számít bele, akkor akinek 683.000 az eddigi építése, akkor neki relatív nagy lesz a vesztesége.
Köszönöm.

Üdv.
Dátum: 2010.02.22. 11:06:36
Sziasztok,

a Térkapus relikviákról szeretnék érdeklődni. Elkészült a Térkapu már egy több mint egy hete. Azóta csapom őket, de még semmilyen relikvia nem cseppent sem nekem, sem másnak a szövetségből.
Jelzem, hogy elég nagy a karakterem, 30 fölötti, a szerencse is 70 körüli és a szintemen benne vagyok az első 10 legerősebben.
Mi az amit nem csinálunk jól ?
Vagy mit kell csinálni, hogy lássunk mutatóba legalább 1 db. epikus tárgyat.
Még egy : türelmes vagyok. Mihelyt kigyűlt a pont, belépek a térkapuba, és kalapálok egyet rajta, de semmi eredmény.
Akkor mire számíthatnak a kisebb társaim ?
Köszönöm.

Üdv.
Dátum: 2010.02.19. 08:40:46
Jó reggelt !

Ha a Pusztítás Citadellájával csapást mérünk egy szövetségre, lehet-e látni, hogy semlegesítették-e a csapást ?
És ha igen, akkor hol ?
Ha meg ezt nem lehet tudni, és egy újabb csapást mérünk rájuk, akkor mi történik azon kívül, hogy nagyon felmegy a pumpájuk ?
Az értékek összeadódnak ?
Köszi.
Dátum: 2010.01.31. 09:12:22
Hello,

azt szeretném megtudni, hogy a gyilkos spóráknál, az egyébnél a három tulajdonság mínusz előjellel van. Ez azt jelenti, hogy ha megveszem, akkor ezek a tulajdonságaim csökkenni fognak ?
Itt a link :

http://vegzetur.wikidot.com/targylvl33

Köszi.
Dátum: 2010.01.29. 14:04:46
Hello,

az a küldetésem, hogy " Kábítsd el ellenfeled legalább 3 alkalommal portyázás során! "
Ezt hogy lehet kivitelezni ?
Ahogy látom, csak tárgyak adnak ilyen lehetőséget.
De nekünk még nincs Térkapu.
Vagy van más megoldás is ?
Köszi.
Oldal: 123456