Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darksol

Idézet: Miklós - 2010.05.09. 19:36:25

Ezt a magyarázatot akár lehetne publikussá is tenni, de nem lennétek sokkal okosabbak tőle, ugyanis a tiltások oka 90%-ban multizás, ez a leggyakoribb vétség


Köszönjük Miklós! Ha azt mondod lehet, akkor tessék, nézzétek meg a szavazás eredményét és - ha számít a játékosok véleménye - tegyétek is meg! Első lépésnek megteszi.
Még egy kérdés: ugye 90%-ban multizás az ok, mint mondod. Ez azt jelenti, hogy több karaktert érint, akik egy felhasználóhoz köthetőek. Evidens. Kérdés: MINDEGYIK érintett karakter kap zárolást ilyenkor?
Azok is nyugodtan írhatnának, akik ellenzik és nemre szavaztak, kiváncsi volnék az érveikre. (az nem érv, hogy "nekem is vaj van a fülem mögött, inkább lapítani kellene" meg az sem, hogy "én a játékvezető által kreált fantom fórumreg vagyok, ide kellett böknöm statisztikai okokból" )
Teljességgel egyetértek. Tiszta vizet a pohárba, a játékvezető vállalja fel a döntéseit! Avval is egyet értenék, ha az adott topichoz játékos nem is szólhatna hozzá, írja csak le a JV az okokat és az - alapos - indokolást!
Dátum: 2010.05.09. 14:33:52
Idézet: Blackjack - 2010.05.08. 12:31:16
Igen, mindenki fórumtoll, aki mást mer állítani, hiszen az a kb. -maximum- 15 ember, akik oly nagyvonalúan az összes játékos nevében beszélnek, képviselik a megfellebbezhetetlen tutit, aki mást mond az egy mocskos csaló, vagy egy szánalmas kis talpnyaló vagy esetleg a kettő együtt.


A stílust természetesen számon lehet és kell is kérni mindenkin, de a lényeg nem ezen van. A fórumba nem író, sőt azt talán rendszeresen nem is olvasó játékosok tömegeit az egészet elindító szabálysértés érdekli. Arra volna jó választ kapni végre, hogy ki kit helyettesített, kit miért és mely felhasználási feltétel megsértése miatt zároltak.

Őszintén szólva azon csodálkozom, hogy a JV ehhez nem szól hozzá. Normál esetben erre külön topikot hozna létre a játékvezetés, ahol a személyek, az ok és a büntetés is kiemelt helyen szerepelnének. Nem azért, hogy azon mások röhögjenek, vagy mocskolódásokra adjon alapot, hanem azért, hogy a játékosok lássák, hol húzódik a mezsgye szabályos és szabálytalan között és hogy miért milyen büntetés jár, illetve mindenki felé üzenetként, hogy itt nem lehet csalni, kiskapuzni, a szabályt szegőket figyelik és megbüntetik. (kicsit nagyobban utóbbit mondják jogbiztonságnak...)

Szomorú, hogy Miklóséknak ehhez nem (sem) akadt megjegyezni valója...
Dátum: 2010.05.07. 16:33:24
Idézet: Cyron - 2010.05.07. 16:06:13


Ugyan nem áll érdekemben, velem azonos szintre emeljelek, azért most kivételt teszek:

Ld. Kóc válaszát
224. hozzászólás - Ma, 15:16:31 (Válasz Darksol #221 hozzászólására.)

[módosítás - nehogy már mindenki engem utáljon ]


Sajnos most nekem kell kegyednek elégtelent adnom. Fent említett úr adottnak veszi a példában "B" karaktert (hívjuk mondjuk Tadpole-mak), mint aki többet épített "A" karakternél (legyen mondjuk Solina, neki szerencsés a természete, nem sértődik meg ) Ez esetben ha Tadpole Soli karaktere, Solit nem kell zárolni, mert ő többet épített nála 4x-5x? Ha ez a magyarázat, akkor én is csatlakozom Byzon pajtáshoz (bár őt kevésbé értem) és könnyesre röhögöm magam...
Dátum: 2010.05.07. 16:00:34
Idézet: Cyron - 2010.05.07. 15:15:55

Na, copy&paste-ból 5-ös, értelmezésből 1-es.
Megbuktál fiam, leülhetsz!


Értettem, tanár úr, de ha már megbuktat, magyarázza el legyen szíves a feladatot, hogy legalább a pótvizsgán átmehessek...
Dátum: 2010.05.07. 14:11:33
Idézet: Cyron - 2010.05.07. 13:59:46
Darksol: javaslom olvasd el ismét a játékszabályokat.


Nem voltam rest, elolvastam... Ezt írja:

"Ha azt látjuk, hogy két karakter, amely ugyanarról a gépről, vagy azonos háztartásból játszik, vagy pedig általában hasonló időben aktívak, egymást támadják, vagy mindketten ugyanazokat a karaktereket támadják, vagy azonos szövetségben vannak, és az egyik jelentősen többet épített, mint a másik, akkor fennállhat a több karakterrel való játék (multizás esete). Ilyen esetben mérlegelés után a karaktereket átmenetileg, visszaesés esetén véglegesen zároljuk."

Akárhogyan is értelmezem, ez azt súgja, hogy ha Tadpole felhúzza a Blue Rebirth épületeit, majd abba beleül a gazdi, XXXX az Azúr Légióból, az multizás, függetlenül attól, hogy nem egy időben voltak szövetségi tagok. Az is lehet persze, hogy nem tudok szabályt értelmezni, bár akkor ellent mond,hogy ennek üzletszerű folytatásából tartom fenn a családomat...

mod: lehet, hogy a lila háttér előtt nem tűnt fel, de aláhúztam és dőltre tettem a többes számot, miszerint nem csak az építőt zárolják, hanem azt is akinek épített...
Dátum: 2010.05.07. 13:57:16
Cyron: ez egyáltalán nem volt megható és attól tartok vicces sem...

Igenis sokakat érdekelne, hogy mi volt pontosan a zárolások oka. A meséből mintha az derülne ki, hogy Tadpole eredetileg kivált epikust ölni, aztán a karit - nehogy már veszendőbe menjen - átvette valaki a nagy szövetségben játszók közül és tovább vitte a gondolatot (nomeg az épületeket is). Később Miklósék észlelték a főkarakter és az építő közötti összefüggést és közbeléptek.

Akkor viszont felvetődik, hogy miért a "kis" karaktereket zárolta a játékvezetés?

mod: közbeírt Koc, de emiatt nem írom át a hsz-t, mert még mindig nem tiszta, hogy ki kinek a multija (mert - a nevéből adódóan - ezt a műfajt csak több karakterrel lehet művelni, neveket szeretnénk!)
Dátum: 2010.04.17. 13:27:00
Ez tényleg nem volt szép tőled, Damage: összeromboltad Pici elképzelését! Ő azt gondolta, hogy remek csajtársaságba csöppent...
Dátum: 2010.04.16. 17:38:28
Idézet: Jeriko - 2010.04.16. 16:59:10
Tökéletes volt az időzítés, kellett az új épületek ígérete, hogy lehetőleg ne kövesse senki az AL-t új szövetség alapításában.


Nem értem... Ki akarná követni az AL-t? Magam is csak azért követem őket, hogy a lemaradozókat fejbe csapkodhassam egy Halálfejszével.
Dátum: 2010.03.22. 14:16:18
A gép előtt ülési idő már így is extrém méreteket öltött... Azt hiszem, nekem ez lesz az utolsó v4-em. Arra, amikor már 200 epikust kell lenyomni és mellé 500 szint tornyot építeni - én már nem vagyok kiváncsi.
Dátum: 2010.03.22. 13:29:07
Nem győztél meg. Persze, lehetne ötvenféle nyerési feltétel is, az még jobban kiszínesítené az alkalmazható taktikák körét, de a játék tervezői valamiért ezt a kettőt favorizálják, az epikust meg a tornyot. Ebből kiindulva egyértelmű, hogy a torony építését nem fogják megkönnyíteni, mert a V4-en nem cél és nem is lehet cél, a kicsi (gyengébben építő, kevesebb LE-t kitermelő) szövetségek toronyhoz juttatása. Itt klasszikus vadkapitalizmus zajlik, a nagy hal bizony megeszi a kisebbet, aki nem bírja az építési versenyt, az elbukik...

Abban viszont igazad, igazatok van, hogy a tájékoztatás pocsék, versenyt rendezni pedig csak előre tisztázott, kőbe vésett szabályokkal érdemes.
Dátum: 2010.03.21. 22:03:56
Idézet: CaveMaN - 2010.03.20. 10:48:59
Történetesen az tenné "brokenné", ha bent lenne a kedvezmény.


Mint olyan sokszor, most is Sanyi úr mondta meg a frankót. Gyerekek, a torony építése oszlopos győzelmi feltétel a gyors világon! Ezt lekönnyíteni olyan lenne, mint ha én most kapnék 1000% sebzésbónuszt az epikre azért, mert le vayunk maradva vagy 20 epikussal az elsőtől... Szerintem senki sem gondolta komolyan, hogy az szabály, amely a végtelen világokon mesterségesen segíti HT-hoz az arra "érdemtelen" (bocs, nem pejoratív jelző akart lenni) szövetségeket, majd a versenyszerveren is működni fog.... Ennyi erővel ki is iktathatták volna a HT-t, mint győzelmi feltételt, de nem ezt tették, hanem - ellenkezőleg - emeltek az építendő szintmennyiségen. A többi argumentum a contrario kikövetkeztethető.
Dátum: 2010.03.20. 16:22:07
Telefonról játszol és kategorizálsz is? Respect!
Dátum: 2010.03.19. 22:10:57
Én is idéznék akkor tőle valamit, ami sokat elmond önzetlenségéről, szerepjátékos beállítottságáról: ( )

"Mortimer
Végzetúr mester

4241 hozzászólás
Válasz erreIdézetRe: 4. világ újraindítás
6. hozzászólás - 2009.08.28. 21:10:04 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
Igen, én is egyértelműen azért nem indultam, mert az volt a kiírásban, hogy csak plecsni jár. Ez az 1% minden vadászatra bőven relikvia szintű jutalom. (Illetve olyan erős, hogy még az aukciós házban sincs ilyen.)"
Dátum: 2010.03.19. 10:53:07
Még azt sem mondanám, hogy az első 20-nak táp csak. V2-n nem vagyok az első 35-ben, ergo nincs klónom, mégis milliós nagyságrendben szedtem már ki belőlük. Háborús időszakban úgy is termelnek napi kb. tízezret, hogy ha gépnél sem vagyok... Sajnálom azokat, akiket ütnek és akiknek nettó bukó ez az egész, az egyensúly kedvéért le is mondanék róla, de mivel ezt már nem lehet leprogramozni, inkább legyen a kisebbeknek is KH!
Dátum: 2010.03.18. 15:45:40
A kvízkérdések besorolásáról: szerintem nagyon rossz ötlet volt! Eddig is extrém ideig kötött a gép elé a játék, nem véletlen, hogy a gyorsításokat ősrégen megvettem mindkét világon, ahol játszom, ez most tovább növekedett. Jó, lehet mondani, hogy akkor ne soroljam be, de mivel LE jár érte, nyilván be fogom sorolni... Még egy-két ilyen "fejlesztés" és jó lesz felhagyni a polgári foglalkozásommal, mert főállású VU játékos leszek. Vagy végre összeszedem magam és abbahagyom az egészet.

mod: elütések
Dátum: 2010.03.12. 17:02:57
Opsz..itt valami tévedés van. Én nem beszéltem arról, hogy feldobtam volna, sőt ilyen fel sem merült az agyamban. (de ezek szerint a tiédben igen) Minden esetre biztosan rászóltam volna, ha a csalásnak akár a gyanúja is felmerül és kiléptem volna, ha nem hagyja abba... A személyeskedésedből pedig nem kérek Yra, külön rosszul esik hogy volt szövetségi társamként használsz ilyen tiszteletlen hangnemet velem szemben...
Dátum: 2010.03.12. 16:00:36
Valóban, csak tudod olyan ez, mint a zsúfolt szobában eleresztett fing. Lehet, hogy nem te voltál, de a szagát érezned kellett...
Dátum: 2010.02.11. 17:33:23
Ezek szerint már legalább 10 éve dobálod a szteroidokat? Igen szívós szervezeted lehet, ezúton is gratulálok hozzá!