Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mixmax

Oldal: 1
Dátum: 2009.09.28. 14:05:18
Segítségeteket kérem:

Nem találok képletet, vagy bármilyen adatot arra vonatkozóan hogy az általam kezdeményezett portya bukásakor mennyi a vesztett LE.
Sem itt a fórumban sem a wikidoton nincs semmi erről.

A wikidoton http://vegzetur.wikidot.com/portya csak a nyertes portyáról szól:
Jutalom
A sikeres portyázás jutalma...

Javaslom kiegészíteni ezt a bizonyos "Jutalom" pontot ezzel:
A sikertelen portyázás jutalma...

Azt tapasztalom ugyanis hogy sikeres portyakor 15% -ot nyerek, -ez renben(naná! )-, viszont sikertelen esetén bukok közel 20%-ot prémes kariként. (módosítók nem nagyon vannak még a szintemen /-kreatív +3/)

Kérdezem továbbá hogy a prémiumos előfizetés módosít -e a "sikertelen portyázás jutalma..." -n?

Igazából megvezetve érzem magam egy kicsit, mert amikor ezt olvastam a prémium tagság előnyeiről:
- "•ha harc során veszítesz, csak kevesebb lélekenergiát rabolhatnak tőled, mint halandó társaidtól" -
arra gondoltam hogy ha általam kezdeményezett portyában veszítek akkor is van kedvezményem a prémium tagság miatt, emiatt az egy dolog miatt fizettem elő, a többi előny nem érdekel.

Bizonyára rosszul értelmezek valamit és az én hibám, ám pontosan emiatt kérdezek inkább.
Help pls!
Sajnos akkor módosítanom kell a kérdést:

Ki nem zsákmányol biztosan bakot? Az aki...

házinyúlra lő
őzre vadászik
kőszáli kecskét ejt el
tulokra tűzfegyverrel tüzel

Ehhez már ismernie kell a felsorolt állatokat a válaszadónak, tudnia kell hogy melyik hímje bak.
Ki lő biztosan bakot? Az aki...

házinyúlra lő
őzre vadászik
kőszáli kecskét ejt el
ide hibás kérdést küld

Kérlek benneteket, bíráljátok el ezt a kérdést, be szeretném küldeni a következő alkalommal.
Kapom privátban a tippeket, ez is köztük volt...

Azt honnan lehet tudni hogy a kérdés már szerepel az adatbázisban?
Úgy értem van-e lehetőség arra valahol, hogy utánanézzek és ne terheljek feleslegesen senkit, mielőtt bárhová beküldöm?
Amúgy most éppen azon gondolkodok hogyan fogalmazzam meg a kérdést: Hány szarva van a szarvasnak?

Mikor zavarhatlak benneteket legközelebb új kérdéssel?
(A hivatkozott ellenpéldával az a probléma hogy az nem ballada.)
Nem akarok vitába szállni minden áron, köszönöm a kulturált válaszodat.
Megpróbálkozok a segítség kérés lehetőségével élni, csak tudjam már le végre ezt az egy "elátkozott" küldetést és soha többé a környékére sem jövök a kvíznek!
Sziasztok.
Szeretném a segítségeteket kérni.
Már kétszer küldtem be speciális kérdést ezért inkább megkérdezem hogy a következő alkalommal ez átmegy-e az összes szűrőn?

Hogyan nevezzük a békák lárvaállapotát?
pondró
csibor
ebihal
alga

Most nem jelölöm meg a helyes választ.
Hát igen ez általános műveltségi érdés volt.

Idézném Miklós topik indítóját:
"Kvíz: az értékelés szempontjai
A leghálásabb "általános műveltség" témák:
- Általános iskolai alapdolgok. Blődül hangzik ugyan, de ezeket MINDENKI tanulta, tehát senki sem mondhatja, hogy túlzottan specializált dolog."

Aláhúzom: tehát senki sem mondhatja, hogy túlzottan specializált

Ezek szerint mégiscsak mondhatja valaki és mondja is
Az általános és középiskolában tanított, mindenki által megtanulandó tananyag tudása vagy nem tudása nem érdeklődési kör függő.
Ezzel az indokkal ilyen kérdést elvileg nem lehet elutasítani, valószínűleg az értékelő mellényomott egy gombot és a hibát már nem tudja módosítani.
Arany János melyik témakörben nem írt balladát?

népi
történelmi
misztikus
szerelmi

'az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ'



Igen, meg az az álatalános iskolás, aki álatlános műveltségét érettségin szeretné bizonyítani és nem pedig vásárolja a piacon.

'Tétel: Életművek - Arany János balladái
Tantárgy: Irodalom Iskola: Középiskola'

Ezek szerint le kell mennem az oviba hogy elég széles réteget találjak?

Mégegyszer nekifutok a kérdésfeltevéses küldetésnek, ha nem megy akkor örökre ott marad a teljesítetlenek között, -vagy talán megkérem az értékelőt hogy írjon nekem egy olyan kérdést amit elfogad nem speciálisnak-.

Van olyan topik ahol némi eséllyel fellebbezni lehet az elutasítás ellen, vagy teljesen kiszolgáltatottak vagyunk ezen a téren?
Lassan kezdem úgyérezni hogy "rámszállt" a kiértékelőm.
Dátum: 2009.09.01. 15:55:13
Elnézést kérek, rossz topikba írtam!
Dátum: 2009.09.01. 08:54:38
A V3 -as világon megalakult a 'Menedék' nevű zafír szövetség.

"Egy hely ahol meghúzhatod magad, fejlődhetsz kedvedre.
Nem kell feláldoznod a karaktered fejlődését a szövetségért. Kezdő játékosoknak ideális környezetet biztosítunk.
Elvárás: 10. szinttől kezdődően legyen legalább annyi szerencsepontod mint a szinted, addig belátásod szerint elég akár csak a lélekkutat feltöltened."

Kész az Őrtorony 2., a gyakorlótér 1., a védőfalat építjük!

Kezdő karakterek figyelmébe ajánljuk, hogy a belépés költségei egyre növekednek, érdemes már 1-es szinten csatlakozni, így a 3-4. szintre érve teljes jogú taggá válhatsz.

A tagfelvétel jelenleg szünetel, elértük a pillanatnyilag lehetséges maximális 11 fős létszámot.
Ettől féltem!
Ez egy belépő ezek szerint.
Akkor megpróbálkozok valami rafinált okossággal...
(Bíztató számomra, hogy a másik karakterem kérdése 2 perccel a beküldés után elfogadásra került)

Köszönöm szépen a válaszod.
Már lassan túl sokat foglalkozok a kvízzel

Ez a négy isten így ahogyan a válaszokat megadtad szerintem is három külömböző személy, így jogos az elutasítás.
Ott nézted el hogy 'Hermész Triszmegisztosz' nem Hermész, így Mercurius/Mercur sem lehet Thot.
Nyilván a Siva lett volna a kivétel.

Rengeteget bogarásztam a leírásokat, fórumot, nem találtam, ezért kérdezem, (lehet hogy talán nem offtopik hogy így beszúrom): Hogyan lehet ezt a kvízbeküldős küldetést kihagyni, eltüntetni a küldilistáról? Egyszer már lemondtam a beküldés lehetősőgéről, ettől még a küldetéslistámban ott szerepel mindig, emiatt küldtem be a spec kérdésemet. Ha valaki adna egy topikcímet ahol leírják ezt akár privát üzenetben, hogy ide ne szemeteljünk, azt megköszönném.
Bocsi, de most jött fel kérdésként ebben a pillanatban, nem kukacoskodás:
Hány hónap volt a legutolsó sorkatonia szolgálat

Nem az a gond hogy ezek szerint talán speciális és benne van az adatbázisban, hanem helyesírási hibás.
Javítani kellene...
Amikor a kérdésemet megfogalmaztam, arra alapoztam hogy a "A felnőtt magyar férfi lakosság 90%-a" elég jelentős szám, igy az értékelésem nem lesz "speciális". Tévedni emberi dolog mondta a sündisznó...

Az meg hogy valaki nemtudja mi az a paroli meg sem fordult a fejemben. Komolyan. Ez számomra tényleg cirip...

Ezen beérkezett hozzászólások után nyilvánvaló hogy a kérdésem speciális.
Mint már előzőleg írtam, igyekszem a továbbiakban tizenévesek által megválaszolható kérdéseket feltenni, hiszen itt ez a korcsoport alkotja a játékosok zömét és a kérdések nekik kell hogy szóljanak, nem az apjuknak
Elnézést kérek a kiértékelőktől a rosszul megválasztott témakörrel foglalkozó kérdésemmel okozott felesleges munkáért.
Hagyományosan melyik szín dominál a magyar tábori tüzér katona fegyvernemi paroliján?
A válaszok nem érdekesek, úgysem fogom ismét erőltetni a dolgot, elfogadom a döntést.

"csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ"

Egy észrevételem ezzel kapcsolatban, védendő a piros mundér becsületét:
A felnőtt magyar férfi lakosság 90%-a volt katona ahol alapkiképzésen megtanulta, akár érdekelte akár nem, tehát tudja a kérdésre a választ.

Mindazonáltal elismerem hogy a mai fiatalok körében ez sajnos speciális kérdés lehet, bizonyára ezen körbe tartozik a kiértékelő is, -hiszen a háborús témájú szépirodalmi művekben gyakran előkerül a piros paroli és kabát- és a háború, mint téma, eléggé speciális olvasnivaló ezek szerint.
Ettől függetlenül, javaslom, kérdezze meg ezt a kérdést a kiértékelő az édesapjától és ha jó válasz kap, ne legyen lelkiismeret furdalása, hiszen az apja is speciális érdeklődési körű, és tagja egy szűk, néhány milliós embercsoportnak aki ismeri a választ!

Apropó, a világon tudtommal mindenhol a piros a tüzérek szine, de ezzel kapcsolatosan már nem bonyolódok további fejtegetésbe, kivárom az újabb kérdésfeltevés lehetőségét.
Tanulságot levontam: nem teszek fel olyan kérdést ami egy szakmához, csoporthoz bármi módon köthető, mert ez azonnal speciális lesz, maradok a szépirodalomnál.
Köszönöm az értékelést.
Dátum: 2009.08.25. 17:17:08
Sry, tárgytalan...
Dátum: 2009.08.24. 08:27:08
A V3-on keresek kezdő zafír karakteremnek aktív tag (ok) -ból álló szövetséget!
Oldal: 1