Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Atomant

Oldal: 12
Dátum: 2010.08.11. 19:45:57
Kedves Miklós.
Az Avatar projekt mellett szeretnék egy másik projektet is a figyelmedbe ajánlani. Nevezzük az egyszerűség kedvéért "Script Projectnek". Létre kellene hozni a játékszabály ellen egyértelműen súlyosan vétők kiküszöbölésére egy olyan algoritmust vagy ellenőrzési rendszert amelyek kiszűrik a csalókat. Lehetőleg még az Avatar projekt megvalósulása előtt mert hát milyen lenne az a világ ahol a csaló karaktereknek még az alteregói is itt szaladgálnának
Ezzel tessék foglalkozni!
Maradok tisztelettel: Atomant
Dátum: 2010.05.09. 11:05:43
Tisztelt üzemeltetők, Kedves játékostársak!

Igaztalan és álszent dolognak tartom, hogy arról folyik a vita, hogy vajon kell-e a különböző típusú (kvíz, kategorizáló, stb) scripteket gátolni és akadályozni. Ez nem etikai, vagy morális kérdés. Amellett hogy sportszerűtlenség, mondjuk ki nyíltan hogy csalás, jogtalan előnyszerzés és alkalmas a becsületes játékosok játékélményének negatív befolyásolására.

Hadd idézzek a felhasználási veltételekből egy ide vonatkozó passzust:
5.3. Külső programok használata
Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert vagy "bot" tevékenységet folytat. Amennyiben algoritmusaink ilyen tevékenységet észlelnek, a játékos további figyelmeztetés nélkül kizárható.

Felháborítónak és arcátlanságnak tartom tartom, hogy annak ellenére, hogy az uzemeltetőknek tudomása van a scriptelő játékosok nagy százalékáról, néhánnyal talán még személyes is ismeretségben is vannak, és mégsem tesznek semmit. A játékszabályok véleményem szerint nem azért vannak, hogy fórumtopikokat tartsanak életben, hanem azért, hogy tiszta és egyenlő esélyeken alapuló mindenki számára szórakoztató játékélményt biztosítsanak.
Nem kell tehát mást tenni mint betartani!!! és betartatni!!!i a játékszabályokat.

Tisztelettel javaslom a játék üzemeltetőinek, hogy fokozottan figyeljék (nem lehet túl bonyolult) és zárják ki a scripteket, és egyéb robotokat használó játékosokat. Esetleg iduljon egy olyan világ ahol scripek használata megengedett.
Ha pedig attól fél a Beholder kft. hogy a scripelők kizárásával csökken a bevételük akkor ezt vállalják nyíltan és vegyék ki a játékszabályok közül a scriptek tiltását, igy a becsületes, szabálykövető, és a tiszta játékélmény miatt regisztráló játékosok nem lesznek becsapva azáltal, hogy néhány szabály nem mindenkire vonatkozik.

Üdv: Atomant
Dátum: 2010.05.08. 16:27:50
Hogy halt meg Hitlet?

Megmérgezte magát.
Hazafelé tartott mikór lelőtték.
Elütötte egy autó.
Főbelőtte magát.

Ki az a Hitlet????
Dátum: 2010.04.29. 19:33:17
Melyik nem radioaktív izotóp?

plutónium
deutérium (nehézvív)
235-ös uránium
higany

Minden elemnek van radioaktív izotópja a higanynak pl. a 194-es, a 195-ös, a 197-es, és a 203-as izotópja radioaktív. A deutérum pedig a hidrogén stabil, 2-es tömegszáémú nem radioaktív izotópja
Törlendő!
Dátum: 2010.03.27. 22:57:31
Dátum: 2010.03.06. 09:40:29
Mivel olthatunk elektromos tüzet?

Habbal
Vízzel
Gázzal
Porral

Porral és gázzal mindenképp, de van olyan habképző anyag is amelyik lecsökkenti a víz vezetőképességét így lehet elektromos tüzet oltani habbal is.
Törlendő!
Awenhai, Csarmi.reg, Lanmandragoran!
Köszönöm a korrekt válaszokat, ment a 10-es.
További jó játékot!
Atomant
Idézet: MIvan - 2010.02.18. 22:22:31
Arra esetleg gondoltál már, hogy elsőre próbáltak segíteni rajtad, hogy megfelelő módon fel tudd tenni az egyébként jó kérdésed, ezért kaptad vissza helyesírással? Aztán látták, hogy reménytelen eset vagy, és megkatad az elutasítást.

Biztos vagyok benne, hogy kizárólag a segítőkészség vezérli azt az embert aki a magyar helyesírás szabályainak megfelelő "néprajzkutatások" szót helyesírási hibának titulálja mert az MS word szerint "néprajz kutatások" a helyes. LOL
De természetesen a rossz irányra vonatkozó megjegyjésemet sem hagyhatom ilusztráció nékül. Csak két példa, az egyik meglehetősen közeli:

A néprajzkutatások szerint, honnan kapta a nevét a híres lacipecsenye?

II. Ulászló királyról
I. Ulászló királyról
Szent László napjáról (június 27.)
Hunyadi Lászlóról

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Hiba kijavítva:

A néprajz kutatások szerint, honnan kapta a nevét a híres lacipecsenye?

II. Ulászló királyról
I. Ulászló királyról
Szent László napjáról (június 27.)
Hunyadi Lászlóról

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.



Az első verziónál ugye csak a helyesírási hibát kifogásolták a másodiknál már jelölt lett a kérdés....

És itt a következő:

Írtam egy kérdést:
Hány kétfejű (biceps) izom található az emberi szervezetben?

4
3
2
1

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Hmmm... Gondoltam írok egy másikat:

Hány háromfejű (triceps) izom található az emberi szervezetben?

2
4
6
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

1. Ha az első kérdés jó volt ugyan, hiszen már szerepel az adatbázisban akkor vajon a második miért nem OK? Vagy ismét az értékelők messzeföldön legendás következetességére láthatunk egy ékes példát?

2. Vajon ki lehet az a speciális érdeklédődésű réteg? Akik jártak általános iskolába (megnéztem, a tananyag tartalmazza)? Akik tanultak biológiát? Akik sportolnak, vagy sportoltak valamit? Akiknek van vázizomzatuk? Akik a klikkelő izmukon kívűl mást is használnak néhanapján?

3. Ha azt kérdeztem volna, hogy hogy hány háromfejű izom található egy hatlábú felsőgrmpheiai félorkevő tündérsárkány szervezetében, három 4. szintű lhampreddeliai sötételf pap-mágus-druida izomsorvasztó átok után, azt vajon elfogadták volna az értékelők?
Ok, mostmár értem és visszatérhetek a korábbi hozzászólásomhoz.
Idézet: Atomant - 2010.02.18. 21:05:01
Hmmm.... Erre álmomban sem gondoltam volna. Hogy egy napot pontosító ha úgy tetszik egyértelműsítő dátum miatt fogják nem egyértelműre értékelni a válaszokat.
Azt hiszem ez a kvíz dolog elment egy nagyon nagyon rossz irányba...
Köszi a gyors választ!
Miér lett volna rossz ISBN számmal ellátott publikációk bizonyítják a válasz helyességét. Csak kettő példaképpen:
Budapest enciklopédia. Corvina, 1981. ISBN 963-13-1248-8
Magyar néprajzi lexikon III. (K–Né). Főszerk. Ortutay Gyula. Budapest: Akadémiai. 1980, ISBN 963-05-1288-2
Idézet: MIvan - 2010.02.18. 21:29:26
Idézet: Atomant - 2010.02.18. 21:05:01
Hmmm.... Erre álmomban sem gondoltam volna. Hogy egy napot pontosító ha úgy tetszik egyértelműsítő dátum miatt fogják nem egyértelműre értékelni a válaszokat.
Azt hiszem ez a kvíz dolog elment egy nagyon nagyon rossz irányba...
Köszi a gyors választ!

Tudom egyszerűbb gúnyolódni, fikázni a rendszert, de néha érdemes lenne végigolvasni és felfogni az értékelést. Segítek:
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Még egy kis segítségre van szükségem. Melyik nem volt egyértelmű, illetve rossz?
Idézet: Lanmandragoran - 2010.02.18. 21:10:36
Elment rossz irányba? Hát, ahogy vesszük. Régebben a hasonló módon megjelölt jó válasz még azonnal törölnit kapott. Ha az enyhébb értékelést rossz iránynak lehet nevezni, akkor igen, valóban elment.


Amit megjelölésnek tituláltak, teljesen nyilvánvaló, hogy véletlen (nem is nevezném megjelölésnek). Ha azt szerettem volna, hogy mindenki kitalálja a kérdést (amire nem nagyon találok logikus magyarázatot) teljesen más válaszokat adtam volna meg. A kérdés feltevésével épp az volt a cél hogy „igazi” kvízjellegű kérdést tegyek fel. A lakosság nagy része Ulászló királyunkról elterjedt néphitet ismeri a lacipecsenyével kapcsolatban és többen keverik I. és II. Ulászlót, tehát nagy eséllyel gondolkodik el a válaszadó a kérdés megválaszolásán.
A rossz irányon a kérdések értékelésekor megváltozott hozzáállást értem. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az értékelésekkor a következetesség mindössze abban figyelhető meg, hogy az értékelő minden esetben a lehető legnegatívabban áll hozzá a kérdésekhez. Már már az érezhető, hogy azt vizsgálja, hogy talál e olyan vélt vagy valós magyarázatot amivel elkaszálhatja a kérdést.
Természetesen megállapításom nem légből kapott, akár illusztrálni is tudom néhány esettel.
Dátum: 2010.02.18. 21:09:51
Melyik a legnagyobb értékű kártya lap?
Tízes
Ász
Hetes
Király

Mikor, milyen kártyában, milyen játék esetén?
Hmmm.... Erre álmomban sem gondoltam volna. Hogy egy napot pontosító ha úgy tetszik egyértelműsítő dátum miatt fogják nem egyértelműre értékelni a válaszokat.
Azt hiszem ez a kvíz dolog elment egy nagyon nagyon rossz irányba...
Köszi a gyors választ!
A néprajz kutatások szerint, honnan kapta a nevét a híres lacipecsenye?

II. Ulászló királyról
I. Ulászló királyról
Szent László napjáról (június 27.)
Hunyadi Lászlóról

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Meg tudná nekem magyarázni valaki ezt a döntést?
Dátum: 2010.02.13. 08:32:35
Idézet: Yetike77 - 2010.02.13. 07:24:23
Mikor lesz Pécs Európa Kulturális Fővárosa?
2014
2012
2020
2010

Mivel már beléptünk a 2010-es évbe, már nem aktuális a kérdés.

Ha megengedtek egy rosszmájú megjegyzést... Valójában soha sem lesz az csak a címet birtokolja egy darabig.
Dátum: 2010.02.13. 08:29:45
Na vajon ezt meg ki engedte át?

Milyen névvel illetjük a szerves kémiában az -OH csoportot tartalmazó vegyületeket?
aldehidek
ketonok
karbonsavak
alkoholok

A karbonsavak szintén tartalmaznak -OH csoportot nem beszélve arról, hogy még rengeteg olyan szerves vegyület lézezik amelyik nem alkohol és tartalmaz OH csoportot.
Dátum: 2010.02.06. 11:08:36
Ki oldotta ki a gordiuszi csomót?
Nagy Sándor
Agamemnón
Damoklész
Xerxész

Inkább átvágta...
Dátum: 2010.02.06. 08:34:57
Idézet: Mortu - 2010.02.05. 22:00:57
Hány betűből áll ez a szó: CSERESZNYE ?
8
9
10
7

... Ráadásul 7?

Mondjuk a héttel nincs baj
Oldal: 12