Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Yaffa

Dátum: 2009.09.19. 19:31:21
Mit jelent a következő szállóige: Manusmanum lavat?

A levél nem pirul el.
Kéz kezet mos.
Csak a fogatlan kutya ugat.
Ember embernek farkasa.

Manus manum külön írjuk.

Ki nem fagyosszent?

Pongrác
Bonifác
Szervác
Angrác

Az ki?

Hogy hívják a vámpír srácot a Twilight - Alkonyat c. filmben?

James
Jack
Edward*
Paul

Tőlem aztán... Gugli szenvedés.

Hány gyermeke volt Bob Marleynak?

2 saját és 1 örökbefogadott
7 saját és 3 örökbefogadott
11 saját és 2 örökbefogadott*
5 saját és 4 örökbefogadott

Neee.

Hány választófejedelem választotta meg a német-római császárt qa középkorban?

3
7*
10
100

Helyesírás és spec.

Milyen lemezek voltak régen?

Bitumit
Bakelit
CD
Bakterit

Milyen régen? Mert most is van. Plusz kitalált válaszok.

Hány könyvből áll a biblia?

16
66*
80
*

Nem pontos kérdés.

"Masszív tévképzet, hogy 72. Ez szép misztikus szám, 6×12 meg minden – de ettől függetlenül a katolikus szentírás 73 könyvből (Ószövetség: 46 könyv + Újszövetség: 27 könyv.) áll. A Tridenti Zsinat felsorolásában valóban 72 könyv szerepel, mivel Jeremiás könyvét egynek vették a Siralmak könyvével. De bármely mai katolikus bibliakiadás tartalomjegyzékében leszámolható kézzel az ószövetségi résznél a 46 (nem pedig 45) könyvcím.
Aki jobban kedveli a matematikát a kézi számlálásnál, annak javaslom a következő ellenpróbát: köztudott, hogy a protestáns kánonba föl nem vett, ún. deuterokanonikus könyvek száma 7 (Konkrétan: Bölcs, Báruk, Judit, Tóbiás, 1–2 Mak, Sirák). Az is köztudott, hogy a protestáns kiadások 66 (39+27) könyvet tartalmaznak. Márpedig 39+7 az testvérek között is 46, nem 45."
Dátum: 2009.09.18. 20:02:00
Hakapeszi Maki ha kap......

Eszik
Vissza adja 3 szor
Kiköpi
Elteszi

A helyes válasz Eszi lenne. Úgy rímel csak és emlékszem is.
Dátum: 2009.09.18. 19:04:07
A dupla eséllyel sem fogod befogni az elsőt csak ha tényleg szerencsés vagy. A duplával sincs 100% esélyed, vagy tévedek?
Dátum: 2009.09.18. 18:34:08
Attól, hogy beállítod a befogás esélye nem nő meg.
Lehet leölsz százat mire egy meglesz.
Nem vagyok okos ember de válaszolok neked.
Kikből áll a spec?

Pártai Lucia
Aigner Szilárd
Onyutha Judit
Pataki Zita
Gál Noemi
Németh Lajos
Hidd el, hogy az esetek 95%ában a kérdéssel van a gond.
Nekem 6 kérdésem ment át gond nélkül, igaz közben volt egy "Ez a kérdés már szerepel az adatbázisban.".
Szépen megfogalmazott magyar nyelvű kvízkérdés átmegy.
Nem matek, nem végzetúr, nem Herripotter, nem Schultz Gizi hugának a szülinapja.
Úgyhogy megnyugodni, használni a segítségeket, linkeket, fórumokat és szép kérdésekkel gyarapítani az állományt.
Tényleg ne adjátok föl, akár neten keressetek kvízkérdést.
A többi is régi. Mostanában nem nagyon megy át végzeturas kérdés.
Dátum: 2009.09.17. 18:02:54
Mennyi kereszt látható Szent László koronáján a 10.000ft-os bankjegyen ?

egysem, mert nem ő van rajta
nincs rajta kereszt
5
3

Ez igen... Nincs rajta, vagy nincs rajta. Köszi.
Az, hogy kinek a koronája már ne is firtassuk.
Dátum: 2009.09.17. 11:28:30
Prémium a legegyszerűbb megoldás azt hiszem.
Abból nincs félreértés.
Dátum: 2009.09.17. 11:27:19
Én tizenegyediken vagyok és kapok 70 LE-s dögöket.
Ez a véletlengenerálás. Figyeld meg a szörnyek előtagját.
Ha nagyobbat, hatalmasat, óriást és egyéb nagyobb jelzőket látsz az az átlaghoz képest több LE.
A kisebb, apró és társai az átlagnál kevesebb LE.
Szóval nincs gond ez a random.
Ez mai:Ma, 11:36:44
Nem kell sokáig keresgélned, megpillantasz egy lényt, ami egy apró nerub féregidomár. ...ezzel kinyújtja kezét, mire bőséges lélekenergia áramlik beléd (+72). +9 TP A szerzett lélekenergiából 6 a helyes válaszért kapott LE.
Melyik nem szerepelt a Heraklész által elvégzett tizenkét munka között?

Direkt beletettem a Minotaurusz elpusztítását hátha leesik a népnek, hogy az egy másik sztori de senki nem tudta szinte. 20%.
"Minósz bosszúhadjáratot indított Athén ellen, és a győzelem után azt követelte az athéniaktól, hogy minden kilencedik évben (egyesek szerint évente) hét ifjút és hét leányt áladozzanak a Minótaurosznak. Amikor már harmadszorra kellett küldeni az áldozatot, Thészeusz önként jelentkezett, hogy megölje a szörnyet. Minósz lánya, Ariadné szerelmes lett Thészeuszba, ezért egy bűvös kardot adott neki, hogy le tudja győzni a Minótauroszt, valamint egy gombolyag fonalat, aminek segítségével kijuthat a labirintusból."

Melyik nem állati eredetű szövet?

A bőrszövet volt a helyes válasz!
Bőrszövet:
(növ.), az olyan növények tagjai kivülről borító bőrréteg összesége, amely növényeknek a belseje különböző szövetrétegekből szokott állani.
Valóban becsapós kérdés, de ideg és zsírszövete biztos van az állatoknak mint ahogy izomszövete is. Valami 5%os helyes válasszal esett ki.

Azóta próbálok könnyebbeket kérdezni, eddig sikerült is.
Dátum: 2009.09.17. 03:50:27
Ugyan. Én leöltem 8 manót és nem kaptam semmit.
BKay ez nem semmi. Köszi, hogy megosztottad.
Helyes.
De már nem gond ha összefutok a kérdéseddel, tudni fogom.
Dátum: 2009.09.16. 15:48:56
A tehéntejes kérdésben valóban elég lett volna a "Mit nem ajánlott fogyasztani egy éves kor alatt?" kérdés, de szerintem nincs vele gond. Ennyire nem kell kötözködni.
A bojli pedig spec. Tudja a fene mire jó, azt tudom csak, hogy csali.
Akkor talán azért.
A kérdések nincsenek világokra osztva.
Dátum: 2009.09.15. 15:48:29
Nem lehetne az újonnan elfogadott kérdésekből csinálni az olimpiát? Kaptam én is 2-3 olyan kérdést, hogy csak véletlenül lehetett volna eltalálni.
Ilyen volt például a "Hogy hívták Rumcájsz feleségét?" amire olyan válasz amire én emlékeztem nem is volt. Én Mankára emlékeztem.
1. Végzeturas kérdés, nem mindig szerencsés.
2. Reklám.
3. Passz. (Lehet túl egyszerű.)
4. Eiffel

Erős a gyanúm, hogy helyesírási és a fenti okok játszhattak közre.
Nekem öt kérdésem ment át zsinórban.
Tehát nyugalom, gondold át, javítsd ki és tedd fel a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" fórumon.
Ott megmondják, kijavítják és mehet.
Szerintem kapnál egy specet.
Lehet illik ennyit tudni az úthálózatról, de én vonattal jártam leggyakrabban.
Nekem spec lenne az tuti, de attól még mehet.
Dátum: 2009.09.12. 14:58:31
"Az épülő hidat 1940 februárjában hivatalosan Árpád fejedelemről nevezték el. Az építkezés 1943-ban a háború miatt megszakadt és csak 1948-ban folytatódott. A híd szélességét az eredeti elképzelésekhez képest csökkentették 13 méterre. 1950. november 7-én adták át a forgalomnak Sztálin híd néven."
És Sztálin elvtárst valóban Joseph Stalinnak hívták, így a kérdés nálam átmenne.
Dátum: 2009.09.10. 12:56:30
A Galaxis utikalauz stopposoknak örök érvényű kérdése.
Építenek egy hatalmas számítógépet ami évszázadokig elemzi a kérdést és a végén kidobja: 42