Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - HoGo

Oldal: 123456
Dátum: 2009.11.30. 23:06:44
Csak bepróbálkozok én is egy hülye kérdéssel. Tudja valaki mi szerint oszt TP-t a VU portyázáskor?
Kérdezem ezt mert épp a Szerezz 20TP-t egy portya során küldetéssel próbálkozok, és gondoltam nem várom meg míg 35-ös szinten leszek és bármelyik portyára megkapom, hanem bepróbálkozok előre egy erősebb végzetúr támadásával.

Tehát ami összezavart: jelenleg 28. szintű vagyok, 423 TÖ, 279 SZÖ, 960/387 győzelem aránnyal.
Az egyik végzetúr akinél próbálkoztam: 33. szint, 415 TÖ, 16 SZÖ, 416/538 arány - eredmény: 19 TP
Gondoltam talán beszámít a SZÖ vagy még inkább a győzelem arány, ezért megkerestem a talán legerősebbet, akit a kémgömb szerint még vállalhatok:
33. szint, 418 TÖ, 223 SZÖ, 655/594 arány. Az eredmény: "Te nyerted a csatát, jutalmad 523 lélekenergia és 16 TP!"
16TP?? Mi alapján lett még hárommal kevesebb mint az előző .
Dátum: 2009.11.13. 20:40:11
Szerintem van: más játékban amit játszottam nagyon ki lehetett használni. Egyszerű a képlet: ha elolvasta, ott ül a gép előtt.
Dátum: 2009.11.13. 06:03:30
Idézet: Trimble2 - 2009.11.12. 16:50:19
Egy érdekes video a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=ieop9UbiD_I


Ugye ezt te sem gondolotad komolyan .
Megtörtént. Jelenleg nálam 7-7 az állás, ami a jó és rossz kérdéseket illeti (természetesen nem kizárólag az értékelő hibájából). Így jobban megéri a kis gombra kattintani ahelyett, hogy szenvednék a kérdés megfogalmazásával.

Másik vitaindító kérdés, ami nem lett elfogadva: "Melyik országgal NEM határos New York?". Szerintem az értékelő New York City-vel keverte a dolgokat, ami valóban "csak" egy város, ezért utasította el.

Az előző hozzászólásommal csak arra szerettem volna utalni (cinikusan ), hogy a kérdések értékelésénél úgy tűnik nagyobb szerepe van az értékelő kedvének mint a tartalomnak.
Nincs ilyen, nem létezik, stb. válaszok
Gyakori hiba, hogy válaszlehetőségként a kérdésre való tagadás van megadva. Ha valami nem létezik, akkor arra nem érdemes rákérdezni, ezért ezek a kérdések gyakran végzik rossz kérdésként. Használata mindenképp kerülendő!


http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes
Köszi a gyors választ!

Ami a lényeg, elolvastam az aláírásodban lévő link tartalmát, konkrétan ez derített fel:

"Ha kérdést írsz, mindenképp fogadd el azt a szabályt, hogy a kérdésed rossznak is ítélhetik, és ezen utólag senki sem tud segíteni. A kérdés írásával tehát bizonyos rizikót vállalsz, de nagyobb lehet a lélekenergiában mért haszon is. Ha nem akarsz kockáztatni, még mindig ott a Lemondok a kérdésfeltevés lehetőségéről gomb.
Éppen ezért az utólagos reklamációnak semmi értelme. Ha nem értesz egyet a bírálás eredményével, próbáld megtalálni az okát a fent jelzett Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topikban, de ne reklamálj, és főleg ne viselkedj óvodás módjára. A kulturált viselkedés mindig előbbre mutató, és jobban megtérül, ha inkább tanulsz a hibádból, mintha összeveszel mindenkivel."


Tehát van még egy random együttható a Végzetúrban . Ha kockáztatok, nyugodjak bele, hogy bukhatom a kérdést meg persze az azért járó LE-t. Vagyis attól függően milyen napja van a kedves értékelőnek vagy nyerek vagy veszítek. A jelenlegi helyzetet nézve Magyarországon (a gazdasági válságra gondolok, nem akarok politizálni) szerintem jobb lesz ha mostantól maradok a biztosnál és inkább elkérem a biztos LE-t kérdésfeltevés nélkül, még akkor is, ha az csak a fele .

u.i. A cinizmussal nincs semmi gondom, a lételemem (szeretnek is érte)
u.i.u.i. Szerintem nem az admin értékeli a kvízkérdéseket
A fura csak az, hogy az előző kérdésem ami Kereskedelem nevű szakértelmet érintette és hasonlóan volt megfogalmazva simán átment. Gondoltam, hogy végre van egy témakör, amiben nyugodtan írhatok az előző "kudarcok" után, amibe nem köt bele senki. Tévedtem.
Van ugyebár egy http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmek oldal, amit gondolom nem csak én nézek. Ami a "Kreatív affinitás, Manakonstrukció, Szívósság vagy a Másodlagos varázslat"-ot illeti, természetesen tudom a választ, mert nagyon egyszerűen kideríthető. Viszont ami azt a 46. szintű tárgyat illeti azt nem tudom honnan kivarázsolni, tehát igen, ezt én is "rossz kérdés"-nek jelölném be.
Mire jó a Csapdakészítés nevű szakértelem?

Növeli a szörny-elfogási esélyedet
Más végzeturaknak tudsz csapdát felállítani és így könnyebben győzni felettük
A lélekkufárt tudod csapdába ejteni aki így kedvezményt ad
Segít, hogy kikerüld a többi végzetúr által felállított csapdákat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Most ugye viccel a kedves (nem)ellenőrző, mi az hogy speciális érdeklődésű réteg?! Ja igen, hogy csak azok fogják tudni a választ akik a Végzetúrral játszanak? De az is megeshet, hogy csak azok fogják olvasni!
Az előző hasonló kérdésem simán átment, ebbe meg be belekötnek...
Szerintem mostantól inkább lemondok a kérdésfeltevésről az biztos bevétel - még ha a fele is. Ennek így nincs értelme.
Már a sokadik kérdés amit ok nélkül elutasít valaki ...
Dátum: 2009.08.28. 23:22:21
Valamit kezdeni kellene már a rossz kvízkérdésekkel. Elveszi a kedvem a játéktól, hogy olyan kérdések kerülnek be, amelyeknek vagy nincs értelme vagy rossz a válasz.
Nem lehetne valami utólagos lehetőséget betenni értékelésre vagy rossz kvízkérdés jelentésére?

Értékelésnél a tartósan alacsony értékelést kapott kérdéseket automatikusan törölné a rendszer.
Amennyiben a jelentés lenne a jobb megoldás akkor azokat a kérdéseket, amelyeket 3,4,5x jelentettek rosszként a rendszer automatikusan törölné.
Oldal: 123456