Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - DreamLord

Oldal: 12
Dátum: 2008.10.22. 20:29:37
Idézet: Khetty - 2008.10.22. 10:07:19
Ha pontosan Olaszország és Franciaország határára lezuhan egy repülőgép akkora hova temetik a túlélőket?

Mindenkit odal ahol él
Franciaországba
Olaszországba
Nem temetik el őket

Kicsit helyesírási gondokkal küzd a kérdés...


Meg ha jól emlékszem, ilyen már volt Magyarország-Románia összefüggésben
Dátum: 2008.10.22. 20:08:09
Melyik a full house pokrben?
J,J,J,K,K
A,A,A,A,2
10,J,Q,K,A
10,10,Q,Q,5


Hogyan folytatódik az idézet helyesen, aki másnak vermet ás...?

maga esik bele
az a sírásó --->ezt jelölte be!!!

A másik kettőt nem tudom, mi volt mert az elmés "ember" más jelölt be!!! A szörnyű az, hogy nekem kellett értékelnem, én meg jó kérdésnek jelöltem Hogy lehet valaki ekkora...áhh!!
Dátum: 2008.10.21. 22:03:08
Oh, elnézést kérek, már fáradok
Dátum: 2008.10.21. 21:47:35
Idézet: cirip - 2008.10.21. 21:16:42
Ki találta fel a Szénszálas izzolámpát?
Thomas Edison
Watt
Karl Benz
Mickey Egér

szénszálas izzólámpát
és hát ez egy elég idétlen kérdés...


"Thomas Alva Edison


Már 12 éves korában a vasúton kezdett dolgozni: újságokat, ételt árult. Az egymaga írt, szerkesztett és nyomtatott újságja jövedelmét fordította kísérleteire.

Távírászként kezdett foglalkozni a távíró tökéletesítésével (1868).

1876-ban fölállított laboratóriumában kb. ezer szabadalmat kísérletezett ki és lett ezáltal a világ legtermékenyebb feltalálója.

Szénpormikrofonjával megnövelte a Bell-féle telefon hatótávolságát (1876).

1878-ban szabadalmaztatta a mechanikai hangíró és visszajátszó eszközt, a hengeres fonográfot.

1879-ben föltalálta a szénszálas izzólámpát.

1882-ben üzembe állította a világ első villanytelepét New York-ban.

Mozgóképvetítőt szerkesztett (1889), és tökéletesítette a lúgos nikkel-vas (NiFe) akkumulátort.

Munkatársai közé tartozott (többek közt) Puskás Tivadar (híres magyar feltaláló) és későbbi nagy ellenfele Nikola Tesla is."
Dátum: 2008.10.21. 19:19:38
mennyi egy kamion maximális sullya?

20-30 tonna
40 tonna
1 tonna
200 tonna

Aha, jó lenne nekem is a garázsba egy kamion, és mivel rendelkezem azzal az adattal, hogy hány tonnásat szeretnék, talán akad egy számomra megfelelő is a polcon Jah, meg természetesen a helyesírás!

Melyikkel szokás orrot törölni?

kaktusz
zsepi
lanolinos popsivédő krém
rama margarin

Jó kérdés

Hány könyvből áll a Magyar kézi helyesírási szótár?

nem tom!
1
3
2

De legalább nem az angolt kérdezte

Melyik pont alat kaphatsz segítséget a játékban?

Segítség
Toplisták
Legenda
Játékleírás

No comment
Dátum: 2008.10.21. 19:14:42
Idézet: A motyogók védője - 2008.10.21. 18:25:33
Nem,
A dodó húsa nagyon zsíros volt és ehetetlen.A behozot állatok miatt pusztultak ki...


Idézem a Mester Kiadó egyik "könyvéből"!

"Hogyan irtották ki a dodót?

Bár a dodó a mi galambjaink távoli rokona volt, az első emberek, akik Mauritiusra léptek, ehhez hasonlót még soha nem láttak. ... Mivel nem voltak ellenségei, a dodó félelem nélkül közeledett a telepesekhez, könnyű prédává vált. Ezrével ölték a madarakat, mindenek előtt étkezési célból.
Bár korai leírások arról számolnak be, hogy a dodó húsa rágós volt és nem túl jó ízű, a vadászok többnyire a hajósok voltak, akik hosszú tengeri útjuk után érthetően ki voltak éhezve a friss húsra.
De nem csak a mértéktelen vadászás miatt pusztultak a madarak.
A telepesek disznókat, patkányokat, kutyákat és macskákat hoztak magukkal a szigetre, ezek számára a dodó-tojások könnyű zsákmányt jelentettek. 1680-ban, tehát alig több, mint 170 évvel azután, hogy az első ember a szigetre tette a lábát, megölték az utolsó dodót is."

Huhh, na kb. ennyi
Dátum: 2008.10.21. 18:00:10
Volt egy kérdés, amelyben arra volt kíváncsi a kedves kérdező, hogy ki az a szereplő, aki mindegyik Star Wars részben szerepelt.
A válaszok között volt:
Obi-van --->ezt fogadta el
Luke
Palpatine
a negyedik válaszra nem emlékszem.
Na már most, ez nem igaz. Ugyanis a filmben Palpatine volt Darth Sidious. És ő, a sötét nagyúr mindegyik részben szerepelt!
Mellesleg meg Obi-van t is 3 szereplő játszotta! Sidioust is legalább 2!
Dátum: 2008.10.20. 20:12:07
Idézet: tonyod - 2008.10.20. 18:27:01
"A 4. válaszban nem megengedett szó szerepel!"

A negyedik válasz nálam ez lett volna: "az Amazonas torkolatánál". Átírtam "az Amazonas partján"-ra, de mivel ezt sem hagyta, így gyanítom az Amazonas lehet a nem megengedett szó. De miért??


Gondolom, mert Amazonas
Dátum: 2008.10.20. 05:59:17
Mikor született Hunyadi Mátyás ?
1563
1490
1458 ---> ezt fogadta el
1467

Most reggel akadtam erre a gyönyörűségre. A kérdéssel nincs bajom, csak az a baj, hogy a válaszok között nincs a helyes megoldások egyike(!) se. Ugyanis két évszám is van Hunyadi Mátyás születésére is, hisz ezt nem tudják biztosan. (1440 és 1443). http://www.hunyadi-erd.sulinet.hu/eletrajz.htm
Dátum: 2008.10.19. 14:27:16
Idézet: Hephaistos - 2008.10.19. 08:52:27
Sziasztok!

Megint egyre több M.A.G.U.S. és HKK, meg kiafenetudja milyen kérdések vannak a játékban. Meg "névtelen" írók regényciklusainak mellékszereplőjének az édes testvére körösztanyjának a neve a kérdés. Na, ezekre automatikusan "Rossz kérdés" értékelést fogok adni, akkor is, ha többé nem kvízezhetek!!! Mi az ördögnek kell ilyeneket feltenni?
A másik. Van egy kérdés, ami abszolút hibás. A zöld mióta alapszín? Úgy emlékszem, szerepelt a zöld és a lila is a válaszok között. És ez nem új kérdés volt, tehát véleményezni sem tudtam. (Ha jól emlékszem.) Ezt a kérdést kérném törölni!


Az mond neked valamit, hogy RGB? R=Red(vörös) G=Green(zöld) B=Blue(kék)
Dátum: 2008.10.18. 22:32:42
Meik nem illik a többi közé?
Fővarázsló
Manaital
Életital(hp)
Varázsbot

Remélem egyet értetek velem, ha ezt küldöm törölni!
Dátum: 2008.10.18. 17:15:26
Idézet: Szezso - 2008.10.18. 16:18:45
Idézet: Aisling - 2008.10.18. 11:10:30
Kedves játékos.
A folyamatos kiabálás (nagybetű) és a betűk kikövérítése nem segít a javaslatod megfontolásában, csupán ellenérzéseket kelt. Amennyiben vennéd a fáradtságot, és a 133 oldal közül csupán 2-3-ba belepillantanál, látnád, folyamatos a "problémák" megoldása, sőt, a te javaslataid is elhangzottak párszor. Örülök, hogy csupán a "rossz" részekről írtál, és nem veszed figyelembe - némi megértéssel - a sok pozitívumot, illetve az egyéb nehézségeket, amivel a fejlesztők találkoznak. További sok sikert neked az élethez, még ha ez alapján kicsit szürkés is neked.


Ki a rák vagy Te, hogy személyeskedsz és megítéled kinek milyen az élete? Meg egyáltalán hogy is jön ez ide? Gusztustalan!
Egyébként ez nem egy nyaló-fórum gondolom, hanem azért van hogy leírd a kvizzel kapcsolatos panaszokat, észrevételeket, mint ahogy a topic nevében is benne van. Így nem a "rosszakat" írtam. wááááá
- Amennyiben van közöd ennek az oldalnak a fejlesztéséhez, a következőket mondanám:
A kiemelést szedd ki a forumbol ha nem tetszik, azért van hogy használják gondolom.
Valamint a topic tele van olyan hozzászolással, ami nem anyira a programozóknak és tervezőknek szól, valoszinüleg nehéz kibogarászni belőle a fejlesztőknek a lényeget. Bocs, hogy nem vettem észre, hogy volt ehhez hasonló vélemény, de úgy gondolom nem fog senki leugrani a tetőről ha mégegyszer felkerül.
Hozzátenném, én ezzel csak segíteni akartam, de úgy látom felesleges volt egy percet is rááldozni erre.
Valószínűleg eme kedves szavak után leszedem az összes reklámot, amivel hozzájárultam az oldalatok népszerűsítéséhez. Köszönöm.
- Ha nincs közöd az oldal fejlesztéséhez, akkor pedig:
Psssszt...


Pff, szerintem ez a játék nem neked való! Aki nem tud kultúráltan írni, az miért ír? Meg mielőtt írnál, olvasd végig a fórumot! Mi is megtettük és még élünk!
Jah, és kérj szépen bocsánatot Aisling-től!
Dátum: 2008.10.18. 14:57:59
Volt egy olyan kérdés, hogy mitől halt ki a dodó?

Nem mindegyik válaszra emlékszem. De...

A betelepített állatok miatt (ezt fogadta el)
A húsért vadászták


Nos, a helyes válaszként megjelölt csak részben igaz. A dodókat a Mauritiusra érkező tengerészek ezrével irtották. De emellett valóban a betelepített állatoknak is köszönhető kihalásuk. A kettő eredményezte ennek a fajnak a kipusztulását. Így a válaszok közül ki kellene valamelyiket venni! Köszöntem!
Dátum: 2008.10.17. 12:19:50
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.17. 01:03:43
Hány szín kell a fehér kikeveréséhez?

1 sem
12
6
2

He?


Az egymással komplementer színek keverése fehér színt ad eredményül.
Additív színkeverés: Egyidejűleg (vagy gyors váltakozással különböző színű fény éri a retinát. Három alapszín keverésével minden szín előállítható:
Az alapszíneket úgy kell megválasztani, hogy a két másik színnel ne legyenek előállíthatók.
Additív keverés alapszínei: vörös (Red)
zöld (Green)
kék (Blue)

A három alapszín keverése fehér fényt ad eredményül.
vörös + zöld = sárga
zöld + kék = kékeszöld
kék + vörös = bíbor
Dátum: 2008.10.17. 12:06:37
Mit jelent az ETRANGER ?
idegen
foldonkivuli
ufo
szorny

Nos, ez is egy igen érdekes kérdés!

És ez?

Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?
Nagyterc; Szűkített kvárt
Kisterc; Tiszta kvárt
Nagyterc; Tiszta kvint
Kisterc; Bővitett kvint

Pár helyesírási hiba.

Melyik filmben nem játszik Jm Carrey? ---> Jim
A mindenható --->A Minden6ó
Jonny English --->Johnny
A balszerencse áradása
Acventura 2 --->Ace Ventura 2
Dátum: 2008.10.16. 22:35:59
Idézet: Nagykiraly - 2008.10.16. 22:24:54
Ez szerintem értelmetlenül van megfogalmazva

Ha egy tégla 2 kiló és még egy féltégla, akkor 2 tégla hány kiló?

4
6
10
8


és a 8 volt a helyes válasz


Ha jól emlékszem, ezt a kérdést valóban így kell feltenni (beugratós), bár azt nem értem, hogy hogy lett az 8 kiló
Dátum: 2008.10.16. 22:33:45
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.16. 21:59:33
Az SG-1-et azért szokták tudni, mert az jelenleg a leghosszabban futó sci-fi. Minimum érdekességként belefér szerintem.




Az SG-s kérdésre tudtam is a választ, mivel láttam mindet, még az Atlantis-os évadokat is. De vannak olyan játékosok, akik nem nagyon néznek ilyeneket. És hát csak sajnálom őket Mondjuk az tény, hogy azért a kérdések között rengeteg olyan van, amelynek a nehézsége simán lefölözi ezt. XD
Dátum: 2008.10.16. 20:45:45
A "Stargate SG-1" című sorozat hány évadból áll?

10
9
15
5

Mikor indult útjára az Ősök Városa levelezős szerepjáték?

1999 novemberében
1997 szeptemberében
1998 októberében
2000 decemberében

Ezek szerintem nem általános műveltségű témakörök.
Mondjuk tény, hogy az ŐV-s kérdésre a gugli elsőként dobja a választ, ha jók a kulcsszavak.
Dátum: 2008.10.16. 06:00:22
Mi volt a neve Raistlin Majere mocsári törpe "védencének" a Sárkánydárda Krónikákban?
Tardi
Bupu
Thordi
Mocsi

Ez most itt mi szeretne lenni?
Dátum: 2008.10.15. 20:28:42
Idézet: Necronis - 2008.10.15. 01:29:47
Egy rossz kérdés:
"Ki verette az első magyar aranypénzt?"

A kérdező szerint Szent István. Nos, nem. Ő ezüstpénzt veretett, az első aranypénzt hazánkban Károly Róbert verette 1325-ben.
Forrás:
http://www.sulinet.hu/tart/cikk/Se/0/31993/1

Javítani kérném, köszönöm.


Ezt a bűnt én követtem el, pusztán figyelmetlenségből. Mindenkitől elnézést kérek!
Oldal: 12