Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mucmuc

Oldal: 12345678
Dátum: 2008.12.12. 14:32:33
A küldetésekért kapott lélekenergia mennyivel emelkedik feladatonként?
50
80
70
60


Hülyeség, a felsőbb szinteken nagyobb léptékkel növekszik, nem 50-nel.
Dátum: 2008.12.12. 14:31:23
A mesében vándorútra indulónak mit tesznek a tarisznyájába??
pénzt
kalácsot
hamúbasült pogcsát
töpörtös pogácsát


hamubasült, tepertős (és elég egy kérdőjel)
Dátum: 2008.12.12. 08:50:39
Csak fejből tudom idézni:

Melyik városban van "Temple Bar" negyed?
A kérdező szerint Dublin a jó megoldás és a felsorlásban szerepel London is. Nos, nem tudom Dublinban van-e, de Londonban is van... Törlés, légyszi.
Dátum: 2008.12.11. 13:15:03
Micsoda a Ducatti?
Olasz kocsi.
az meg mi?
Olasz hajó.
Olasz motor.


Ducati
Ha valakinek van ilyen motorja és emiatt kérdezi, akkor vethetne egy pillantást a saját járgányára, mert azt bizony egy t-vel írják. A motor szó pedig megtévesztő lehet, jobb lett volna a motorkerékpár.
Dátum: 2008.12.11. 05:51:08
Mennyi 5 a másodikon?
125
5
1
25


Könnyebb kérdés nincs?
Dátum: 2008.12.11. 05:48:23
Ki írta az Antigóné című művet?
Szo(p)hoklész
Móricz Zsigmond
Gyurcsány Ferenc
Homérosz


Antigoné
Minek a zárójel? A GYF meg puszta baromkodás.
Dátum: 2008.12.11. 05:43:48
Mit gyárt a Sektkellerei Schloss Böchingen GmbH vállalat?
Pezsgőt
Csokit
Kocsit
Sőrt


Mi az a "sőr"?
Dátum: 2008.12.11. 04:49:23
Melyik szerző írta az első regényt a Warhammer 40000 világához?
R.A.Salvatore
Ian Watson
Dan Abnett
Nemere István


Annyira borzalmasan nehéz a pontok után egy szóközt írni? Minden 4-5. kérdésben ez a hiba, a kvíz fórumáról már nem is beszélve. Én nem értem, hogy mire jó ez. Ha egy tördelő ezt csinálná vmelyik újságnál, vagy bármely nyomdai meló előkészítésénél, úgy rúgnák ki, hogy a lába sem érné a földet. Ez valami hülye szokás, én még általános iskola elején sem csináltam ilyet.
Különben is a programok tördelő része egy szónak veszi a mondat végi utolsó szót a ponttal és a következő mondat első szavát amennyiben nincs szóköz. Nagyon béna dolog ez.
Dátum: 2008.12.09. 21:46:34
Hol született Radnóti Mikós?
Domaházán
Járdánházán
Nyékládházán
Budapesten


Miklós
Dátum: 2008.12.09. 20:24:39
A Végzetúr színvilága a Túlélők Földjének melyik istenéhez kapcsolható?
Chara-Din
Sheran
Nodornod
Leah


Már megint jönnek ezek a "jó" kérdések. Visszaszivárognak, hiába a tiltás.
Dátum: 2008.12.08. 14:23:54
Ki oroszország államfője 2008-ban?
Vlagyimir Putyin
Dimitrij Medvegyev
Mihail Gorbacsov
Borisz Jelcin


Oroszország
Melyik az az égitest az alábbiak közül amit a Földön nappal is lehet látni?

A Vénusz.
A Proxima Centauri.
A Pútó.
A Hold.


Ezt a roppant könnyű kérdést tettem fel tegnap este és már mára megkaptam érte a rossz minősítést, hogy túl speciális és jó lenne ha jó kérdéseket raknék fel, mert le leszek tiltva. Hát az agyam elhajítom...

Mindössze 2 égitest látható nappali világosságnál a Földről nézve, az egyik a Nap, a másik a Hold. A többi nem látható a légkörünkben a szórt fény miatt miatt, csak éjjel. Mi ebben a speciális kérdés? Aki arra értékelte az hol él? A Marson? Egy másik galaxisban?

Soha nem kérdeztem olyat, hogy ki mikor született, mikor halt meg, egyetlen kérdésemben nem volt helyesírási hiba, és mindig igyekszem érdekes dolgot kérdezni és nem azt, hogy mennyi 3+4.

Eddig van 27 jóra értékelt kérdésem és 7 rossz. Megkaptam az üzimet, hogy még 3 rossz és nem írhatok többet. Ez hogy működik? Mondjuk vki ír 13526 jó kérdést és 10 rosszat, akkor csáó? Ha meg vki ír 1 jót és 9 rosszat, akkor az még frankó? Mert ez akkor hülyeség. Kérem erre mindenképpen válaszoljon az illetékes.

Egyetlen kérdésem sincs, amire 100%-os lett volna a jó/rossz választ adók aránya és sztem ez a jó, mert általában megpróbálok mindenféle áltudományos választ is adni, ami megzavarhatja a válaszolót, kétkedést vált ki benne. Éppen ezért is csodálkozom a mostani rossz értékelésen, mert ez volt az egyik legkönnyebb kérdésem eddig. De hadd mondjak egy példát:

Miért járhat Darwin-díj?

Kiemelkedő kémiai-biológiai kutatásokért.
A leghülyébb halálesetekért, illetve azok áldozatainak.
Az evolúcióelmélet progresszív továbbfejlesztéséért.
Bármely tudományágban való jeleskedésért, életműdíj jelleggel.

A kérdésre eddig 18 jó és 33 rossz válasz érkezett.

Gondoljatok bele, a válaszolók 2/3-a nem tudja mi az a Darwin-díj! Minden évben kiosztják a leghülyébb halálesetek miatt. Nyilván az elhunyt ismerősei, rokonai nem örülnek neki, ha a barátjukon/rokonukon röhög az egész világ, de ez van. Ez egy ilyen díj.

Soha nem kérdeztem olyat, hogy hol focizik most Torres, ki volt az 5. helyezett 2007-ben a forma 1-ben (volt ilyen!), mikor lett a Magyar Tudományos Akadámia tagja Bánki Donát, mennyi a létszáma a honvédségnek, mikor halt meg vmelyik költő (mert ez ám a fontos, nem az, hogy milyen ismert művet alkotott...), stb. Az ilyen kérdések unalmasak, érdektelenek, túlségosan lexikálisak.

A kérdéseimmel megpróbálom emelni ennek a jó játéknak a fényét, sosem teszek fel béna, triviális, primitív, borzalmas helyesírású kérdéseket. Nem értem én ezt a figyelmeztetést, mintha vmi hülyegyerek lennék az iskolapadban, aki sosem figyel és sosem tanul, meg kellene buktatni.


De nem akarok a levegőbe beszélni, íme a rossznak ítélt kérdéseim:

1. Ki volt magyar judo alapítója? 19.05%
(Első kérdésem volt, utólag elismerem, hogy túl speciális volt, de akkor még nem éreztem rá mit kellene kérdezni.)

2. Melyik a legkisebb égitest az alábbiak közül? 12%
(Jogos, sajnos elnéztem a dolgot, rossz választ adtam meg... )

3. Melyik az alábbiak közül a legnagyobb csillag? 24.14%
(Az egyik legnagyobb vörös óriáscsillag lett volna a jó válasz, de sajnos sokan mellékattintottak.)

4. Melyik állítás nem igaz a tevére? 20%
(Na ez itt az általános butaságnak tudható be, a többség arra katintott, hogy a tevének víz van a púpjában és ezért bírja sokáig víz nélkül, pedig zsír van benne és a szervezete alig veszít vizet.)

5. Melyik lehetőség nem illik a többi 3 közé? 24.24%
(Itt azt kellett volna felismerni, hogy Pozsony, Pressburg és Bratislava ugyanannak a városnak a neve magyarul, németül, illetve szlovákul, ezért Prága a kakukktojás.)

6. Melyik az az égitest az alábbiak közül amit a Földön nappal is lehet látni?
(Ez volt a fenz említett kérdés, ezt ostobaság volt spec kérdésre ítélni.)

Mondjuk ez csak 6, de akárhogy nézem a listámat, nem találok benne többet. (A felsorlásban jelölhetné piros szín eztán a rossznak ítélt válaszokat, hogy könnyen fel lehessen fedezni a többi közül.) Valószínű, hogy az egyik hiába van 25% fölött, mégis elutasítást kapott, de mivel nincs megkülönböztetve a többitől, így nem tudom melyik volt az.

Ezek után itt vannak a jó kérdések:

Miért járhat Darwin-díj? 35.29%
Hogyan jön elő Hulk? 90.62%
Mi az a triangulum? 80%
Mi az a marabu? 73.68%
Mi a Cár-bomba? 33.33%
Mi az a citrancs? 54.55%
Mi a hallucináció? 79.1%
Mi a torokgyík? 91.23%
Mit nevezünk glükóznak? 80.61%
Mi az Antarktisz? 62.56%
Melyik növény áll a legközelebbi rokonságban a mákkal? 77.68%
Mi az USA legnagyobb városa? 69.74%
Mi az a Hencida? 61.72%
Ki volt az utolsó magyar király? 48.63%
Mit jelent az amfóra? 79.53%
1930-ban rendezték az első foci vb-t. Ki volt a rendező? 42.37%
Melyik az igaz állítás az alábbi gombás kérdések közül? 68.61%
Hogy hívják a nőstény őzet? 87.5%
Ki szokta mondogatni: "1 forintért megmondom..."? 87.12%
Mi a különbség az asztronómus és az asztrológus között? 45.65%
Melyik a legkevésbé vadászkutya az alábbi kutyafajták közül? 54.21%
Melyik földrészen honos legfőképpen az ananász? 63.64%
Hasznos állat a Katicabogár? 81.09%
Mi is az a manióka? 77.19%
Miből van a gyémánt? 90.78%
Mi a fekete arany? 95.41%
A prímszámoknak hány osztója lehet? 76.49%


Jó, tudom senkit sem érdekel egy ilyen hosszú lista, de csak futólag nézzetek bele. Láttok itt olyat, hogy ki mikor született/halt meg? Melyik focicsapatban ki játszik éppen? Mennyi 1+2? Ki a legszebb lány a suliban? Vagy láttok benne szándékos baromkodást?

Próbálok nem egy területről kérdezni, hanem érdekesen, mindenféléről, igényesen megválogatva a válaszokat. Az elején kicsit döcögtem de a későbbi rossznak ítélt kérdések értékelését nem igazán értem. Főleg a mostanit. Ehhez semmilyen speciális lexikális tudás nem kell. Kérem a tisztelt házigazdát, hogy ezt a kérdést helyezze vissza a játékba, és csökkentse a hibás kérdések számát, mert ez igazságtalan.

Valamint át kellene gondolni ezt az írásjog-megvonásos dolgot. A kvíznél a legfájóbb pontok sztem a hihetetlen sok helyesírási hiba, végtelenül buta/primitív kérdések és a túlzott lexikális/érdektelen tudást igénylők.

Várom a reakciókat, köszönöm.
Miért járhat Darwin-díj?

Kiemelkedő kémiai-biológiai kutatásokért.
A leghülyébb halálesetekért, illetve azok áldozatainak.
Az evolúcióelmélet progresszív továbbfejlesztéséért.
Bármely tudományágban való jeleskedésért, életműdíj jelleggel.

A kérdésre eddig 16 jó és 28 rossz válasz érkezett.


Mondjuk még nem esett ki, de tényleg ennyien nem tudják, hogy a 2. válasz a helyes?
Dátum: 2008.12.02. 22:14:37
Melyik szerző írta az első regényt a Warhammer 40000 világához?
R.A.Salvatore
Dan Abnett
Ian Watson
Nemere István


Olyan kérdés, hogy mondjuk melyik író ír a Warhammer világához regényt, az OK. De így már túl spec.
Dátum: 2008.12.02. 21:29:06
Ki irta a Conan torteneteket?
Stephen King
Robert E. Howard
Dean R. Koontz
Artur Conan Doyle


Ékezetlen a kérdés, Arthur.
Dátum: 2008.12.02. 18:56:40
Idézet: Sir Ny - 2008.12.02. 17:56:41
Ki volt Qui-Gon Jinn Jedi mestere a Star Wars-ban?
Dooku*
Yoda
Plo Koon
Luke

khmmm



Sir Ny! Tényleg Dooku gróf volt az, tehát a kérdés és a megadott válasz helyes.
Dátum: 2008.12.02. 18:55:05
Ki fogalmaszta meg a relativitáselméletét?
A.Einsteein
I.Newton
A.Einstein
NE.Schrödinger

Pontok után szóköz. Érdekes, ezt a hibát kismillióan vétik itt. Pedig igazán nem szép. Azonkívül a fogalmaz az nem fogalmasz. Ennyi hibát vét a kérdező és a relativitáselméletről kérdez, de helyesenírni nem tud. Még annyit, hogy túl sok tudóst nem ismerhet, mert Einsteint kétszer is megadta a válaszlehetőségek között, persze a dupla e betűs verzió helytelen.
Dátum: 2008.12.02. 11:15:02
Mikor lett az MTA tagja Bánki Donát?
1894
1911
1917
1926


De miért ilyeneket kell kérdezni? Ez tök mellékes, senkit sem érdekel, érdektelen lexikális tudás és még annak is extrém. Miért nem a munkásságáról kérdeznek? Pl.: Csonka Jánossal együtt fejlesztették ki a karburátort, ami hosszú ideig rajta hagyta bélyegét az egész világon. De neeeeem, azt kell megkérdezni mikor lett MTA tag. Ennél szárazabb, unalmasabb kérdést nem is nagyon lehetett volna feltenni róla, gratulálok.
Dátum: 2008.11.30. 16:42:47
Miről szól az Alkonyat c. film?
varázslókról
ufókról
vámpírokról
az amerikaiak oroszország elleni nukleáris támadásáról


Oroszország, valamint a válaszok elején nagybetű és a végén pont.
Dátum: 2008.11.30. 16:37:23
Mennyi adat tárolására alkalmas hivatalosan egy egyrétegű DVD?
4500 MB
8.5 GB
4.7 GB
4700 MB


Hát ez kész: 4700 MB = 4.7 GB... Gratulálok Okoskának.
Oldal: 12345678