Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - pityu

Dátum: 2010.01.18. 18:57:26
Idézet: Ariel - 2010.01.18. 16:32:21
A hűség záloga relikviát vehesse meg mindenki aranydukátból olyan áron, ami az adott világ aukciósházában eddig a legmagasabb volt. Akinek nem tetszik a hordája, de a szövijét sem akarja elhagyni, az megveheti a relikviát és hordát válthat, miközben marad a szövetségében.


Aha persze, meg az aukciós bérletet is....
Dátum: 2010.01.16. 09:07:21
Idézet: Dzsordzso - 2010.01.15. 23:11:15
Meg lett szavazva és fő a többség akarata. Amúgy nem is baj hogy nem lesz ugyanolyan mint az előző V4nél.


Ezt már leírták egyszer. Most pont, hogy nem a többség akarata a fő, mert 49% akar 100 epikust és 51% 50-et (csak más feltételek mellett).
Dátum: 2010.01.15. 17:44:39
Idézet: Mind1 - 2010.01.15. 17:23:11

Abba belegondolt aki 100 ra szavazott hogy minimum 3 hónapig majdnem az egész napját gép elött fogja tölteni?


Nem gondolt bele, mert a többség nem szövetségi szinten akar nyerni, csak minél tovább szeretne játszani V4-en. És őket nem köti a gép elé, csak annak a pár szövetségnek a tagjait, akik a győzelemre hajtanak, azaz engem csak kötne.
Dátum: 2010.01.15. 17:40:44
Idézet: Miklós - 2010.01.15. 16:45:12

Tehát a 4. világ győzelmi feltétele 100 epikus lesz.


Ez végleges döntés?
Dátum: 2010.01.15. 14:05:41
Kötelező dolgot nem tartom jó ötletnek. Miért büntetnék azt, aki tud játszani és akar is? És mint mondtam, nem azt akarom, hogy egyáltalán ne maradjak le és mindent megkapjak mintha játszottam volna... mert az nem lenne jogos, azokkal szemben, akik meg játszanak folyamatosan. A nyár pedig nem 16 napból áll, sőt a térkapu pontok valahol 4-5 nap után már csordulnak (már ha van 24-es térkapu). Nem azt állítottam, hogy nem tudnám megoldani 2 hónapon keresztül, hogy hetente egyszer nem tudnék belépni, aztán 5-6 őskőért ledarálni a térkapukat, ja meg fizetni a prémumtagságot, hogy nehogy már mégjobban megszívjam azzal, hogy mégtöbb CSP-t bukjak. De mi van, ha én nem akarok? Így járt a karakterem meg én is? Miért baj az ha én szeretnék egy megoldást, hogy az erőforrásaim végtelen számban tárolja a rendszer (PP, CSP, Térkapu), állatok folyamatosan kennelbe legyenek, cserébe én ne tudjak csinálni semmit, max a fórumunkat használni. Ez miért baj másoknak? Vagy max csak nyárig játszom...
Dátum: 2010.01.15. 06:33:39
Elismerem, a szerver leállás ötletet nem épp a legjobb volt. Ettől függetlenül nem tartom hülyeségnek, ha hosszabb időt kénytelen/szeretne valaki kihagyni (több, mint 2-3 hét), hogy megoldott legyen neki valami kompenzáció. Nevezzük bárminek, szabadság, hibernáció. Nem azt mondom, hogy járjon jobban az illető annál, mintha játszott volna, de ne járjon olyan rosszul (hosszú időkihagyás önmagában eredményezi), hogy utána kedve se legyen visszajönni játszani. Mert van ez a tábor is, és chesht olvasva biztos nem vagyok egyedül.
Dátum: 2010.01.14. 21:21:39
Miklós aszem nyugodt lehet, látva azokat a VU fanatikusokat, akik csak 1-es értékelést tudják nyomkodni, de hozzászólni már annyit sem tudnak, hogy: Ni! Pedig én hoznék nekik még rekettyést is...

Próbálja meg elmagyarázni akármelyikőtök egy Kocosnak, Arielnek, TLOnak és sorolhatnám még a neveket az élbolyból, hogy hát 1-2 hét kiesés nem jelent semmit - és nyár folyamán nem feltétlen 1-2 hét kiesésről van szó - képen röhögne szerintem akármelyikőjük egy ilyen kijelentésre Titeket. És ne keverjük bele a karácsonyt meg a hétvégéket, mert az csak pár nap... Az élboly közelében nem csak arról van szó, hogy ne csorduljon a CSP, aztán majd ha visszajöttem, akkor lesz valahogy. Jó valószínűleg drasztikus javaslat volt a szerver leállás, de valamit biztosítani kéne azoknak, akik ki akarnak hagyni hosszabb időszakot mindenféle VU-zás nélkül. Lehessen szabadságra menni vagy tudom is én. Ez idő alatt ne lehessen tényleg csinálni semmit (maximum belső fórumot haszni), de erőforrást se veszítsünk, legyen végtelen tár. Ha visszajöttem a szabadságról, akkor pedig a szabadságon töltött időnek a fele alatt a normál erőforrás határokon belülre kelljen hoznom a dolgokat. És még mindig sokat buktam, mert nem kamrázok, nem csinálom az ismételhető küldetéseket, nem fejlődnek az állatok. Tehát valószínűleg ezzel még nem sokat oldanánk meg, és tényleg kéne valami EXT. Persze olyan kereteken belül, hogy ne haszon legyen a dologból, de ne is óriási bukás. Legyen minimum és maximum idő a szabira, mondjuk 1 hónap minimum és maximum 2. Ha letelik a 2 hónap, akkor tegyen ki szabiról... valamit találjunk ki, mert szerintem ez így még több törléshez fog vezetni.

Persze el lehet annyival is intézni, hogy kell a francnak ilyen, oldd meg a játékot valahogy, ha nem megy, akkor meg így jártál... erre majd meg jön a válasz, hogy jó, akkor köszöntem a játékot!
Dátum: 2010.01.14. 18:23:40
Valóban, de szerintem az már nekik sem mindegy, hogy meddig.
Dátum: 2010.01.14. 18:13:45
Emlékszem ez a téma felvetődött már tavaly is nyár előtt, viszont a visszhangjára már nem igen. Bár valami halványan dereng, hogy játékos oldalról többen láttak benne fantáziát. Kíváncsi lennék, hogy egy elmúlt nyár tapasztalata után, hogy áll a dologhoz a többség.

Részemről azt tudom elmondani, hogy az a 1,5-2 hónap, amit a nyár miatt kihagytam (nagyon minimális időt töltöttem VU-val), komolyan megviselte a karakterem. Az hogy újra normális vágányra tudjam magam terelni elég sok időbe és energiába telt. (úgy mint időszakot nézve, és úgy mint a játékra fordított effektív időt) E mellett pedig megfordult a fejemben, hogy inkább törlök, és nem vesződöm. Ebbe nem akarok belemenne, a lényeg az, hogy a hosszú kihagyás el tudja venni az ember kedvét annyira, hogy inkább befejezi a játékot, ami szerintem a Beholdernek sem jó, és nem biztos, hogy én magam megcsinálnám ezt mégy egyszer. Örülnék olyan 2 hónap körüli VU-s szünetnek, amikor a fórumon kívül más nem megy. Lehetne erre az időszakra ütemezni a nagyobb volumenű fejlesztéseket. Mivel fórum lenne, nyugodtan át lehetne őket beszélni, esetleg egy teszt csapat tesztelhetné is az eredményeket használat közben, ezzel megszűrni az állandó módosítgatásokat. Lenne idő a legendák megírására, új felszerelések kitalálására, esetleg relikviákéra, stb.

Mivel csak V1-en vagyok, nem tudom, hogy a többi szerveren milyen sokat jelent ez a két hónapos esetleges távollét, de gyanítom ott is nyom a latban szépen. De ha úgy ítélik meg az ottani játékosok, akkor akár az sem lenne rossz, hogy világonként dönteni a szünetről. Vagy erre a két hónapos időszakra indítani egy V4-et... lehet nagyobb tömegeket vonzana. Esetleg ki lehetne addigra dolgozni egy normális pontrendszeres V4-et (játékosok segítségével, olvastam, hogy Miklós nem zárkózik el az ötlettől), és a V4 ezen idő alatt futna. Ki lenne hirdetve, hogy mondjuk július 1-től szeptember 1-ig fut a szerver, az a csapat nyer, akinek több pontja lesz. Igazából ezeket csak azért írtam most le, hogy alternatívákat lehet kitalálni, ha valaki játszani szeretne nyáron (is).

Ti hogy látjátok? Örülnétek-e szünetnek, vagy nem? Van-e egyéb kiegészítő ötleteket? Induljon az agyalás...
Dátum: 2010.01.12. 06:50:12
Idézet: winnie - 2010.01.11. 21:06:49
a két távozó így csak a tyrant kritikája


Meg egyénenként mindenki önmagad kritikája, és még egy olyan topicban sem tudod tartani a szád, ami alapvetően a tiszteletadásról szól, de inkább nem részletezem tovább. Hozzáteszem nem csalódtam benned.
Dátum: 2010.01.11. 17:51:38
Csak egy ötlet volt, még ha rossz is.

Korainak érzem a kezdést én is, legalább 2 hetet várni kéne még.
Dátum: 2010.01.11. 16:55:49
Bobek, V1, Tyrant. Ritkán szólalt meg, de akkor nem mondott hülyeséget, hiányozni fog Ő is.
Sasu törölt úgy tudom.

Mód: most néztem meg, rosszul tudtam
Dátum: 2010.01.10. 13:34:24
Ez tetszik. Úgy belőni, hogy max. szintjénél napi egy epikust lehessen csak ölni, mondjuk 14-16 óránként. Vagy simán működhetne úgy, mint a normál szervereken.
Dátum: 2010.01.10. 12:06:14
Egy másik dolog, ami szerintem fontos lenne V4-re. Ne lehessen helyettesíteni egyáltalán. Azaz ha kiszűritek, hogy egy gépről 2 karakter ugyanazon szövetségben tevékenykedik bármit, járjon érte automatikus 5-6 órás zárolás.
Dátum: 2010.01.10. 01:01:08
Yworl, a Habib idomár - V1.
Szerintem egy nagy taktikus hagyta el a játékot.
Dátum: 2010.01.09. 17:33:47
Az ilyen poénnak szánt mondatokkal terjednek a rossz pletykák.
Dátum: 2010.01.09. 15:59:58
Idézet: Miklós - 2010.01.08. 20:40:54


- A KH a kezdeti tápossága óta több lépésben "letápolódott" (jelentős lélekszívás immunitást kaptak, kábítás immunitást kapnak, a mostani patchel tr.projekciójuk is megnő)
- A KHba ez a szakértelem már eleve "be volt építve", tehát pont ellenük ez a szakértelem amúgy sem csinál semmit, ráadásul a kevés célpont miatt gyakran vannak 100% alatt.
- A KH egyetlen és elsődleges célja az volt, hogy a top számára a portyacélpont hiányt részlegesen megoldja. Ha semmilyen "táp" nem működik rájuk, ami egyébként normál portyában működne (lélekszivás, kinzókamra amúgy se ill. kevésbé) akkor értelmüket vesztik.


Ezeket az érveket Te magad hoztad fel ellene, így szerintem nem érvényes az, hogy semleges vagy a témában, de mindegy, ha tovább akarod tápolni őket, hát legyen. Akkor viszont egy valamit még had kérdezzek meg. Miért nem lehet a második és/vagy a harmadik vonal számára is kristály hordát biztosítani? Nem lett megszavazva? Talán nem a 3-50. szintűeknek kéne ezt eldönteni, hanem annak a vonalnak, aki a top után van. Miért nem lehet csak őket megkérdezni, hogy akarják-e?
Dátum: 2010.01.08. 18:32:14
Illetve a VU kódért szerezhető relikviákat ki kéne zárni V4-ről, már ha eddig nincsenek. Szerintem.
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 17:55:56
Nem a bérlet a baj, az rakat játékosnak van már, hanem az inspirátor, ami kb. olyan, mintha egy sakkpartiban egyenlően kezdenénk, fogynak a bábuk, majd minden tizedik körben felrakna magának még egy futót a táblára.


Szerintem a hiba ott van benne, hogy nem regisztrálási időhöz van kötve. A szerver indulása és a tulajdonos regisztrálása közötti eltelt idővel kellett volna manipulálni, úgy hogy adott időszakra véges számú CSP-t adott volna (többet kapott volna naponta de nem a végtelenségig), aztán nem ér semmit vagy az idő letelte után max. napi 1-2 plusz CSP.