Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bogyo111

Oldal: 1
Dátum: 2009.08.22. 14:32:32
Sziasztok!

Gondoltam bemásolok ide pár szerintem rossz kvízkérdést, amivel az elmúlt napok során találkoztam. Ha lehet töröljétek vagy javítsátok őket.

Melyiknek van több szomszédja?
Svájc
Litvánia
Luxemburg
San Marino

Nos, Svájcnak és Litvániának 4-4 szomszédja van. Ha valaki találkozik vele Svájc a helyes, nekem mellékesen ezen múlt egy küldim, 20 kérdést kellett volna megválaszolni egymás után és ez volt a 18.

Melyikük nem finn?

Kimi Raikonnen
Niko Rosberg
Mika Hakkinen
Hyppiä

Természetesen Nico (nem Niko) Rosberg a megoldás, de a wiki szerint ő is finn, ugyanis kettős állampolgár.

Mi az a sztrarégosz ?

HADVEZÉR
KIRÁLY
POLGÁR
KERESKEDÖ

Sztrarégosz ezek közül egyik sem, ugyanis a hadvezér az stratégosz lenne.

Miről híresek a sárkányok?

Nagy a foguk
Okosak
Repülnek
Tüzet fújnak

Ez a kérdés szerintem nonszensz. Mert igazából mindegyik jellemző lehet rájuk, akár még híresek is lehetnek mindegyikről. Meg a kérdésem kapásból az lenne, melyik világban? Dragonlance, Mágus, TF? Rengeteg világ van, ahol előfordulnak a sárkányok. A helyes válasz a szerző szerint a tűzfújás. Nos, egyes sárkányok nem tudnak tüzet fújni, ellenben például rendkívül okosak, sőt a legtöbb sárkány híres okosságáról.


A két legnagyobb cápa a cetcápa és az óriáscápa mivel táplákoznak ezek a élőlények?
koralokkal
halakkal
planktonnal
fókákkal


Nos, itt egy vessző, pont vagy akármi nem hiányzik a kérdésből?


Melyik kategória esik bele a "speciális érdeklődésű réteg" értékelési szempontba?
sporteredmények
számítógépes játékok
magyar nyelv
általános földrajz

Ez a kérdés lehet csak nekem gáz, de ha valaki megfejti elmagyarázhatná melyik és miért a helyes.

Hogy nevezik a világgazdaságban jelenleg végbemenő folyamatokat?
válság
hejehuja
fejlődés
intrika

Ez a kérdés élni fog mondjuk 1 év múlva is?


Folytasd a sort! Q,W,E,R,
H
S
P
T

Lehet itt is én vagyok a topa, de ezt akkor sem értem. Mi és miért a helyes válasz?
Dátum: 2009.07.20. 00:36:48
Mire használták az oszovátát?
pálinkafőzésre
juhok nyírására
tűzcsiholásra
szőnyegszövésre


osztováta létezik, oszováta nem, csak ennyi a gond
Dátum: 2009.07.18. 22:24:58
Mire használták az oszovátát?
pálinkafőzésre
juhok nyírására
tűzcsiholásra
szőnyegszövésre


osztováta létezik, oszováta nem, csak ennyi a gond
Igen, de Temesvárat a védők adták fel. Abban igazad van, hogy az ostromot az ilyen helyzetekre is használják. Viszont nem szakszerű ostrom meghatározást várok el, hanem az amire mindenki gondol. Azaz az ostrom alatt ebben a szövegkörnyezetben azt értem, hogy roham folyamán lett a vár bevéve. Igazából az Egri csillagokban is annyi van, hogy a feladták a várat a védők. (Igen, lemészárolták őket, de a lakosságot igéreteiknek híven meghagyták: de ez már történelem és lexikális tudást igényel, ilyen mélyen én nem akarok belemenni).
De ha nem felel meg a dolog hagyjatok lehetőséget kijavítani az ostromot rohamra. Köszönöm!
Na jó, de most fel merjem tenni vagy nem? Ez Az egri csillagokban benne van, amit mindenki olvasott elvileg még általánosban.
Hogyan esett el Temesvár 1552-ben?

Árulás következtében.
A törökök ostrom során bevették.
A védők feladták.
Az osztrákok ostrom során bevették.

így jó lesz ezzel a módosítással?
Sziasztok!

Ezt elfogadjátok ha felteszem?

Hogyan esett el Temesvár 1552-ben?

Árulás következtében.
A törökök ostrom során bevették.
A védők feladták.
Az amerikaiak ostrom során bevették.


Elvileg legutóbb azért nem lett elfogadva, mert volt benne egy "is" szó, ami degradálta a kérdés színvonalát. Előre is köszi a választ!
Dátum: 2009.06.18. 15:48:50
Sziasztok!

Ezt a kérdést most kaptam?

Milyen színű az ismert nótában a rácsos kapu?
kék
lila
piros
zöld


A helyes válasznak a zöldet fogadja el. Csak nekem maradt ki?
Dátum: 2009.06.18. 15:38:46
Sziasztok!

3 percre rá hogy írtam megjött...
Dátum: 2009.06.18. 15:31:00
Sziasztok!

Hétfőn este rendeltem őskövet bankkártyás átutalással. Mikor fog megérkezni? Mindent kitöltöttem úgy ahogy volt csak a postai címet nem. De minden lényeges adat benne van.
Dátum: 2009.06.17. 19:22:30
Ki volt Phitaghorasz?
Nem is volt ilyen nevezetü ember.
Kémikus.
Matematikus.*
Fizikus.


Az én kérdésemet egy ilyen IS miatt dobták vissza rossz kérdésnek úgy, hogy nem is javíthattam.... Megint előjön a következetesség.
Dátum: 2009.06.17. 15:48:15
Persze, nem mondom, hogy nem lehet így gondolkozni, de ebben az esetben a helyes válasz akkor sem helyes, csak a mi nézőpontunk kivetítése. Azaz ha tényleg helyes választ akarunk, akkor az állat nem jó.
Dátum: 2009.06.17. 15:40:27
Szisztok!

Ezt a kérdést kaptam minap.

Mi vagy ki volt Chewbacca a Csillagok háborújában?
Egy szőrös állat. <--ez lenne a helyes
Semmit sem hívtak így.
Az egyik bolygó neve, ahol leszálltak.
Egy finom ital.

Eltaláltam a helyes megoldást, de az hogy Chewbacca állat egy kicsit túlzás, nem? Mert Chewbacca egy vuki fajba tartozó egyed, a vukik meg nem állatok.
Dátum: 2009.06.17. 15:00:19
Szisztok!

Ezt a kérdést kaptam minap.

Mi vagy ki volt Chewbacca a Csillagok háborújában?
Egy szőrös állat. <--ez lenne a helyes
Semmit sem hívtak így.
Az egyik bolygó neve, ahol leszálltak.
Egy finom ital.

Eltaláltam a helyes megoldást, de az hogy Chewbacca állat egy kicsit túlzás, nem? Mert Chewbacca egy vuki fajba tartozó egyed, a vukik meg nem állatok.
1. Ebben az esetben vissza is lehetett volna a kérdést küldeni, hogy javítsam ki, mert szerintem nem egegetverő hiba. De gondolom itt is az értékelő jófejsége lehet a kulcsszó.
2. Ok, ez mind helyes, de akkor írjátok már le valahová, hogy "Te hülye, ne tegyél fel sw-s kérdést, mert nem fogadják el". Mondom nem kötözködés, de a következetességet hiányolom belőle.
Sziasztok!

Komolyan elárulná valaki, hogy lehet jó kérdést feltenni? Először felteszek egy olyat, amit elvileg minden általános iskolát végzett embernek olvasnia kellett, azt kapom, hogy rossz (mellékesen ezt a kérdést már egy hivatalos kvízversenyen is láttam). Aztán felteszek egy olyan kérdést, ami talán a világ legnézettebb filmjeinek egyike, és azt a választ kapom, hogy réteg kérdés. Ha jól tudom itt a végzetúrban nem is egy Star Warssal kapcsolatos kérdést kaptam ( Ami meg azért érdekes, mert ha van, akkor nem réteg kérdésenk kellene annak is lenni? Tehát van, amit engedtek ugyanabból a témából, van amit nem az nem túl következesetes. Pontosan azért mertem feltenni ezt a kérdést, mert hasonlóval találkoztam...), és egyszerűen ennél primitívebb kérdést már nem tudtam feltenni. És a legjobb, hogy javítani sem engeditek, csak egyszerűen rossz és kész. Komolyan minden irónia nélkül kérdezem: lehet olyan kérdést tenni, amit elfogadtok? Vagy éppen azon múlik ki milyen lábbal kel fel amikor értékeli? Tényleg nem kötözködésből írom, egyszerűen nem vagyok képes megérteni, miért? És ha rossz pl. miért nem javítható?
Itt van a két kérdésem:

1. kérdés Hogyan esett el Temesvár 1552-ben?

Árulás következtében.
A törökök berobbantották a falat.
A védők feladták.
Nem is esett el.

A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

2. kérdés :Az alábbiak közül ki NEM szerepel a Star Wars filmekben?

Darth Vader
Darth Maul
Darth Sidious
Darth Yomarro

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.

No további minden jót, én szerintem egyelőre felhagyok a kvíz gyártásával, mert egyszerűen nem szeretem a lehetetlen questeket.
Sziasztok!

Köszi a választ! Annyit tudnál segíteni, hogy hogy tudom kicserélni? Nem találom ezt az opciót a játékon belül.
Sziasztok!

A kérdésem "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott! Ez volt az:

Hogyan esett el Temesvár 1552-ben?

Árulás következtében.
A törökök berobbantották a falat.
A védők feladták. <--ez a helyes
Nem is esett el.

Ez a válasz a "Gárdonyi Géza: Egri csillagokban" benne van, nem is kell hozzá történelem tudás. Kérlek írjátok meg mi volt a gond.
Sziasztok!

Már áttettem másik topicba. Csak a link alapján kattintottam ide.
Oldal: 1