Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viorica

Oldal: 12
Mielőtt bárki letiltódna: Technikai problémák miatt egy klántársamtól játszok a mai napon, és ő is játszik. Sayna és Veritas nevű karaktereket ennyiért remélem nem tiltja a program. Ha mégis, én szóltam előre.
Dátum: 2009.05.29. 19:58:28
Mi a The Sims 2 ....?
Nem létezik ilyen dolog
Internetes szolgáltatás
Számítógépmárka
Számítógépes játék
(Muszáj?)

Mi a "hipó" ?
szeszes ital
festék
akármi
fertötlenitő és fehéritő szer
(Igényes válasz smafu? Helyesírás?)

Mint jelent a "Trilógia"?
Három részes kötet
Állatfaj
Városnév
Játék
(Most akkor sírjak vagy nevessek?)

Milyen sportág a biathlon?
Sífutás-céllövészet
Úszás-futás
Úszás-sífutás
Bicikli-futás
(Nem egyértelmű, az úszás-futás is és a sí-lövészet kombó is az szerintem, plusz át kéne fogalmazni a kérdést...)
Dátum: 2009.05.29. 15:59:07
Tudom, hogy közös az adatbázis, de emlékeim szerint nem kaphatod meg a saját kérdésedet...
Dátum: 2009.05.29. 11:57:47
Ki Boromir testvére?
Faramir *
Denetor
Nincs testvére
Baramir
(Ki kéne cserélni az egyik választ... Na melyiket?)

Hány játékrészből áll egy jégkorong mérkőzés?
1
3*
2
4
(Kategorizálni akarom a kérdéseket, és nem kapni sportot...)

Melyik könyvet írta Anne Rice?
Dracula
egyiket sem
Interjú a vámpírral
Maszkabál
(Például tegyük oda egyiketsem helyett hogy Vérszipoly vagy valami...)

Mikor készült el az első verziója "The Producers" nevü film musicalnek?
1995
1998
1970
1968
(Magyarul nem lehetne a címét?)

Világ2-n megkaptam a világ1-en feltett kérdésemet, ez így jó?

1848.*******-i forradalom.Mikor volt?
augusztus 3.
március 15.
március 13.
június 20.
(Igénytelenül megfogalmazott kérdés, két jó válasz. Március 13-án is volt forradalom, csak nem hazánkban...)

Túlkötekszem a kvízt? :S
Dátum: 2009.05.28. 21:00:04
Én szeretem a kvízt, sokszor kell keresnem, de legalább megtudok új dolgokat. Amennyiben nem lenne igény a kvízre, nem lenne ennyi kvízes topic és hozzászólás. Persze a panasz sok.

Jó ötletnek tartom a kategorizálást, de nem feltétlenül nehézségre, mert ami nekem könnyű (pl. A Warcraft világában ki birtokolja az "Élet Őrzője" ragadványnevet?) az másnak nehéz, míg ami másnak egyszerű (pl. Hogy hívják Celebke második gyerekének a legkedvesebb kisautóját?) arról nekem fogalmam sincs. És tulajdonképpen mindkettő érdekes kérdés lehet valakinek. Örülnék, ha választhatnék kategóriákat (irodalom, fantasy, matematika, sztárpletykák, filmek, biológia, történelem, szólások, mitológia), amiből kapok / nem kapok kérdéseket.

Ha azok az aktív, és önkéntesen segítői szerepet vállaló játékosok értékelhetnék a kérdéseket bekerülés előtt, akiket meg lehet találni itt a fórumban gyakorlatilag mindenhol, biztos vezetne valamire. Idő-, energia- és emberigényes.

A kérdés jelentése szintén jó ötlet, talán kombinálni kéne az ellenőrzőcsoporttal - a törlésre, feljelentésre ítélt kérdéseket megkapná egy csapat megbízható ember, és kiszavaznák vagy megvédenék őket. De ennek is az a hátránya, hogy idő-, energia- és emberigényes.
Dátum: 2009.05.28. 18:11:26
Idézet: Habibu Herceg - 2009.05.28. 16:31:46



Mikor halt meg Giordano Bruno?
1600
1500
1687
1587

Ő meg ki a bú bánatos kutya füle? Ultraspec!


Giordano Bruno olasz gondolkodó, szerzetes, az inkvizíció kivégeztette 1600. virágvasárnapján. Én sem tudtam az évszámot, ez tény, de azért illik tudni földrajz, történelem, művészettörténet, filozófia, irodalom órák látogatása után, hogy ő volt az, aki rájött, hogy a csillagok, amiket az égen nézeget, bizony napok.

Idézet: Habibu Herceg - 2009.05.28. 16:31:46

Hány km/óra 1 MACH tengerszinti adatok mellett?
200
2500
3000
1225

Könyörgöm, van aki még tengert sem látott, milyen tengerészeti adatok... Pffff...



Tegnerszinti adatok, vagyis standard nyomás mellett.

A többivel egyetértek.

Idézet: Szcsi - 2009.05.28. 16:38:56

Hanyadik szinttől tudsz megküzdeni a fertőzéssel?
15
23
19*
25

Alacsony szinűek nem tudhatják! Szerintem azt sem tudják szegények, hogy van fertőzés! Spec, törölni!


Szcsi, direkt megnéztem, játékleírás, azt meg azért véleményem szerint olvassa el mindenki aki játszani kezd. Legalábbis illenék. Amúgy persze, kellemetlen ha pont ezt kapja meg valaki, de azért nehogy túl spec legyen az, amit el kellett volna már olvasnia...
Dátum: 2009.05.25. 16:12:28
Kik énelkik az Angyalbőrben cimű sorozat főcimdalát (szám címe is "Angyalbőrben")?
R-GO
Homo Sapiens
Kozmix
Moho Sapiens

Még jó hogy nem az R-Go ÉS a Moho Sapiens a főcímdal elkövetői. Ja, de, mégis...
Dátum: 2009.05.25. 10:34:22
Lett még...

Hol találod meg Drakin-t?
egy palota tróntermében
egy hegyen
egy bozótban ami egy tisztást vesz körül
egy mezőn

(Szerintem meg nem én vagyok a wikidot)

Hogy hívják Forrest Gump szerelmét?
Lisa
Kathrine
Jenny
Sarah

(Nem lehetne azt, hogy milyen színű az alsógatyája a 8. statisztának? Nem láttam, na!)

A küldetésekkel mit lehet csinálni?
Elhagyni.
Eldobni.
Elvetni.
(még egy válasz amire nem emlékszek)

(Ezt honnan kéne tudnia annak, aki mondjuk épp csak elkezdett játszani?)

Hány éves az élet a Földön?
kb. 100 000 000
kb. 300 000
kb. 1 000 000
kb. 4 000 000 000

(Van aki szerint 6000... Nem voltam ott hogy tudjam... De ez már csak a kötözködés.)

Hol vannak a palócok?
Heves megye
Nógrád megye
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Pest megye

(Ott vannak ahova mennek. Az már más, hogy melyik tájon jellemző a például a palóc nyelvjárás...)

A Harry Potterben Voldemort sem hal meg tudtommal, bár nem olvastam végig, de ahol felcsaptam a könyvet, említettek egy csökevényes valamit, amilyen Voldemort a 4. kötet előtt volt... Vagy rosszul emlékszek?
Dátum: 2009.05.25. 09:53:57
Az "Események" rovatban milyen drágakő jár a "Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!" szöveggel?
Zafír
Gyémánt
Rubin
Smaragd

Szerintem meg kiégett őskő. De legalább tízből csak ez az egy fájdalmas volt

Amúgy a szeretlek spanyolul tényleg Te quiero.
Dátum: 2009.05.24. 10:56:26
Igen, a nők nagy nemakaromja meg karrierépítése meg ilyenek... De mint azt kedves gimnazista "kollega" már leírta, hova, miből vállaljak gyereket? Lehetni lehet, persze. Itt vagyok 20 évesen, tanulok a szóbelire (tétel: A nők szerepének változása a társadalomban), és közben naponta százszor jut eszembe, hogy igen, gyereket akarok.

Akkor most így eljátszadozva a gondolattal... Mondjuk 18 évesen, az akkor egyéves kapcsolatomban úgy döntöttem volna, hogy bevállalom, elvégre mind a ketten akartunk volna gyereket. Összeházasodni nem kell, én nem igénylek papírt, pláne mióta egyszerűbb felbontani mint megkötni. Szóval, már együtt éltünk akkor a családjával - nagymama, anyuka, testvér -, ahova odaszülök egy porontyot. A terhesség mellett órára járni nehézkes, gyereknevelés mellé szintén, logikus abbahagyni, tartson el a férfi. Igen, de ő meg akkor szintén abbahagyhatja a sulit, és legyen boldog ha a minimálbért megkapja majd. Gyereket eltartani minimálból, nem lehetetlen, csak nem jó. Ezek mellett lehettem volna az apja is annak a kölyöknek, mert - tisztelet a kivételnek - a korombeli pasikból mintha hiányozna a megfelelő férfiasság. Saját férfiatlanságát egy idő után azzal kezdte kompenzálni egykori kedvesem, hogy a nőcis durca mellé olykor erőszakoskodott, persze mire idáig eljutottunk, vígan lett volna egy közös gyerekünk. Ahol bántalmaznak, ott nem maradok, ahogy egyetlen épeszű anya sem.
Eredmény: itt állnék vagy egy erőszakos de férfiatlan pasas oldalán, vagy egyedül gyereket nevelve, úgy, hogy még egy érettségim sincs. Természetesen így ha találok is munkát, az három műszak / duplaműszak / 12 órás, a nevelésre sem időm sem energiám nem maradna. És íme, kitermeltem volna egy újabb példányt a világ selejtjének. Köszönöm nem.

Mint nő, komolyan azt mondom, hogy igen, egyenjogúság legyen. Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy amikor már nem kell szoptatni, a gyerekkel az apa maradjon otthon, például. Semmi kivetnivalót nem látok abban, ha egy nőnek van karrierje, az pedig egyenesen követelmény, hogy legyen annyi háttere, hogy egyedül is fel tudja nevelni a gyermekét / gyermekeit, ha valami történik az apával (és fordítva: a férfinak is legyen megfelelő háttere hasonló esetre).

Nem kellenek "designer ruhák és kaviár", de valljuk be őszintén, kiegyensúlyozott, boldog, egészséges gyereket akkor lehet nevelni, ha van pénz minden nap ételre, fűtésre ha hideg van és rezsire, a tanulásához könyvekre és kellékekre, bérletre, néha kirándulásra, ha szükség van rá gyógyszerekre, és mindezt úgy, hogy ne kelljen annyit dolgoznia egyik szülőnek sem, hogy nem marad ideje a gyerekre. De ez mikor van egy átlag fiatal életében, ha nincs mögötte a támogató család? 20-22 éves kora előtt semmiképp, értelmiségi pályákon 30 körül (18-20 évesen érettségi, 5-6 év felsőoktatás, 1-2 év álláskeresés, 1-2 év míg kiderül, stabil-e ez az állás).

Valóban, lehet azzal érvelni, hogy régen is a parasztcsaládokban sok gyerek volt... De annak a sok gyereknek 2 pár cipő és két kabát volt télre legjobb esetben is, éheztek, fáztak sokszor, a szülők pedig összetörtek lelkileg, a sok munkától testileg is, a nyolc éves nagylány nevelte fel a testvéreit... Nem jó ez. Lehet azzal érvelni, hogy most is sok családban van sok gyerek, és bizony 12-15 évesen már szülnek, de azt hiszem ez nem az a hely, ahol bodzaszedést és segélyeket kellene emlegetnem, ahogy vérfertőzést sem, maradjunk annyiban, hogy vannak eltérő kultúrák egy országon belül is.
Dátum: 2009.05.23. 14:51:08
iszik-e a Koala vizet?

Nem stimmelnek a nagybetűk, plusz helyes válaszként azt jelölte meg nem, holott a koala ritkán, ha különben kiszáradna, iszik vizet. Ha nem lenne ott az "Igen, ritkán" mint válasz, még jó is lehetne.

Melyik telefon nem érintőképernyős? <- reklám
Melyik nem sportszermárka? <- reklám és az összes válasz helytelenül van írva és kisbetűvel
Dátum: 2009.05.23. 01:27:48
Érdekes volt azt olvasni, hogy a Linux mennyi problémát okozhat. Én nagyon nem értek a gépekhez, valódi technikai analfabéta vagyok, talán ha a képszerkesztők képeznek ez alól néminemű kivételt, azokkal elboldogulok. A Windows utolsó évében ezen a régi - 6 éves - gépen nagyjából 7 alkalommal lett újratelepítve. Nem tudtam már mit kezdeni vele, a csak az OS-nek fenntartott 15 giga hely állandóan megtelt, még úgy is ha nem szedtem le külön programokat, csak a WoW-ot. Na ezt már nem bírta az én törékeny női lelkem, kénytelen voltam cselekedni! Linux Ubuntu Intrepid alatt játszok, használom a vista webkamerámat, és mindezt úgy, hogy csak a telepítésnél kaptam némi segítséget. Magának keresi meg a megfelelő programokat, magának telepít, nem nő gombamód, és a Word of Warcraft, ami XP alatt átlag 10 fps-en döglődött, most a legforgalmasabb helyen is mozgóképet produkál (ez több mint kétszeres sebesség).

Sajnos tény, hogy nem fogom sokáig húzni ezzel a felállással. Ugyanis az egyetlen program amit nem sikerült életre hívnom, még így fél év után sem, az a Photoshop. Minden más gyönyörű Wine közreműködésével, de itt ez is megbukott. Tudom, Gimp, nem szeretem.

Azt hiszem, mivel a Windowst utálom, és lassan időszerű lenne hardverbe is feccölni némi pénzt, valahol, valahogy tesztelnem kéne a Mac-et, s ha bejön, ideális megoldásként használni. De itt jön a bökkenő, a Mac nem az az oprendszer, amit bárhol letölthetek csak úgy kipróbálni, zsákbamacskát pedig nem akarok.

A Windows előnye, hogy a legtöbb programmal kompatibilis, meg a legtöbb júzerrel, hátránya hogy a legtöbb vírussal is, ellenben a rendszert eszi.

A Linux előnye hogy ingyenes, legális, nem kell félni a vírusoktól, és gyakorlatilag bármi megoldható rajta némi ügyességgel, régebbi gépeken is. Hátránya, hogy az az ügyesség az tényleg kell, és elég macera.

A Mac olyasmi, amiről nem nyilatkozok, de az eddig hallottak alapján a favoritom, kivéve hogy sok programmal nem kompatibilis (és nem lehet úgy megoldani mint a Linuxnál), valamint amennyire tudom kicsit sem független os.

Bill Gates meg... Tényleg sokat köszönhetünk neki, de vannak simlik amiket nem kellett volna bejátszani. Azt sem szeretem hogy minden Windowsra van, holott eddig a 95 kivételével minden Windows problémás volt nálam. Csakhogy, a programot a csapat csinálja, nem Bill Gates személyesen, tehát őket ugyanúgy lehetne utálni. Megszoksz vagy megszöksz - vannak alternatívái a Windowsnak, mint láthatjuk.
Dátum: 2009.05.14. 18:41:23
Kettes, nyolcas és tizenhatos számrendszert használok a gép miatt, tízest meg amiért mindenki. A minimum hogy a válaszokkal baj van.
Oldal: 12